forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Modelarea zonelor dificile (http://forum.slabute.ro/sport/modelarea-zonelor-dificile-9914.html)

jigodela 02 aug 2011 14:02:18

Modelarea zonelor dificile
 
Fetelor trebuie sa va intreb... exista anumite exercitii care ne pot ajuta sa ne modelam niste zone mai greu "accesibile"? Ma refer aici in special la 2 chestii de care nu pot scapa oricat as slabi. Prima ar fi zona unde se face pliul dintre brat si trunchi, deci cam in dreptul subratului, si cealalta e partea interioara a coapselor. Poate o fi si de conformatie.. dar vreau sa fac ceva :-L hai ca la picioare mai e cum mai e, dar la brat.. Si mai ales acum vara cand port mai mult maieuri. ;;)

deadcountess 02 aug 2011 14:25:21

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Vai am si uitat de scarbosenia de pliu pe care o am. Mi-ai stricat ziua :((

Glumesc :), dar acuma serios si eu am aceeasi problema si ma gandesc ca numai chirurgia ma mai salveaza. Citesc de ceva vreme de o clinica care face lipoliza cu ultrasunete cica ar fi mai putin traumatizant ca liposuctia obisnuita

pinksirena 02 aug 2011 17:39:30

Re: Modelarea zonelor dificile
 
dak faci constant o rutina de exercitii cu greutati poti tonifica muschii si nu ai sa mai ai ceea ce te deranjeaza....orikt de mult slabim,fara exercitii de forta nu se poate modela corpul....si eu am aceeasi problema,de atata slabit si ingrasat muschii nu mai sunt firmi si de aia mereu ma vad grasa.:(

DoarEu 02 aug 2011 18:05:55

Re: Modelarea zonelor dificile
 
pentru partea interioara a coapselor stiu ca sunt exercitii in videourile Pilates pentru picioare:D cand auzi de inner thighs, atunci stii ca e vba de zona "problema" :D deasemenea, sunt multe filmulete pe youtube pentru zona asta, trebuie doar sa ai rabdare si sa nu te dai batuta....
pentru cealalta problema...cred ca astea cardio care te scapa de grasime ajuta...altceva nu stiu :-??

deadcountess 03 aug 2011 09:06:08

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Pentru coapse sunt solutii dar pt pliul de subbrat nu ai ce face.Il aveam si la 43 de kg deci cardio nu prea are cu ce sa ajute.

jigodela 03 aug 2011 09:32:37

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 746009)
Pentru coapse sunt solutii dar pt pliul de subbrat nu ai ce face.Il aveam si la 43 de kg deci cardio nu prea are cu ce sa ajute.

Si eu la fel, il aveam cand eram foarte slaba, deci nu stiu probabil rahitismul m-ar scapa :-/ dar nici asa nu bag mana in foc :))

riky 10 aug 2011 15:29:48

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 746009)
Pentru coapse sunt solutii dar pt pliul de subbrat nu ai ce face.Il aveam si la 43 de kg deci cardio nu prea are cu ce sa ajute.

Citat:

Anterior postat de jigodela (Post 746090)

Si eu la fel, il aveam cand eram foarte slaba, deci nu stiu probabil rahitismul m-ar scapa :-/ dar nici asa nu bag mana in foc :))


Forta, exercitii de forta cu rezistenta pt brate.....pt a scapa de pliul ala trebuie lucrati muschii bratului si ai umarului, ca sa nu mai vb de pectorali, tot ce inconjoara si pleaca din zona axilara...deci, trageti de fiare , pt grupele de muschi ale upper body , si o sa scapati si de pliu, si eu aveam , de cand ma stiu, si de cand m-am apucat de ridicat greutati intens, se estompeaza usor usor....Iar la coapse interioare nu ma pot pronunta ca ma chinui de ani de zile, eu is cu inner thighs, cum sunteti voi cu pliul din zona axilara.... Bafta , noua tuturor :))!

jigodela 10 aug 2011 16:06:32

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 755064)
Forta, exercitii de forta cu rezistenta pt brate.....pt a scapa de pliul ala trebuie lucrati muschii bratului si ai umarului, ca sa nu mai vb de pectorali, tot ce inconjoara si pleaca din zona axilara...deci, trageti de fiare , pt grupele de muschi ale upper body , si o sa scapati si de pliu, si eu aveam , de cand ma stiu, si de cand m-am apucat de ridicat greutati intens, se estompeaza usor usor....Iar la coapse interioare nu ma pot pronunta ca ma chinui de ani de zile, eu is cu inner thighs, cum sunteti voi cu pliul din zona axilara.... Bafta , noua tuturor :))!

ce-o sa sufere baba la frumusete, daca e pe-asa... :-s nu-mi plac deloc exercitiile de forta.. Am o forta in brate de gaina anemica :))

riky 10 aug 2011 16:09:56

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de jigodela (Post 755114)

ce-o sa sufere baba la frumusete, daca e pe-asa... :-s nu-mi plac deloc exercitiile de forta.. Am o forta in brate de gaina anemica :))


Eh, forta se castiga treptat, prin consecventa, si eu eram la fel, niste brate si o forta vai de mama ei....si acum pot sa fac flotari (d-alea p genunghi momentan) si sa ridic pana la 5 kg pe brat mult si bine.....si asta in 3 saptamani doar...so relax take your time and work it....rezultatele is placute daca exercitiile in sine nu`s ...Da, baba sufera la frumusete, dar cat ii tanara, ca la batranete ce bine si sanatoasa e :)

ali_lumi 10 aug 2011 16:37:47

Re: Modelarea zonelor dificile
 
La cele 3 straturi de burta care le aveam eu , crede-ma am crezut ca nu se vor duce niciodata , sau cel putin ca voi ramane cu ele pe viata , dar uite ca nu a fost asa , cardio ajuta ft multa pt orice fel de grasime , in orice zona posibila si imposibila:)

anqutz 10 aug 2011 22:15:56

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Sunt ex speciale pt zona aceea, le gasesti pe net. Insa trebuie multa perseverenta, tricepsul si interiorul coapselor se modeleaza ft greu. Si scapi si de grasime avand o dieta cat mai corecta.

deadcountess 15 aug 2011 08:48:18

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 755064)
Forta, exercitii de forta cu rezistenta pt brate.....pt a scapa de pliul ala trebuie lucrati muschii bratului si ai umarului, ca sa nu mai vb de pectorali, tot ce inconjoara si pleaca din zona axilara...deci, trageti de fiare , pt grupele de muschi ale upper body , si o sa scapati si de pliu, si eu aveam , de cand ma stiu, si de cand m-am apucat de ridicat greutati intens, se estompeaza usor usor....Iar la coapse interioare nu ma pot pronunta ca ma chinui de ani de zile, eu is cu inner thighs, cum sunteti voi cu pliul din zona axilara.... Bafta , noua tuturor :))!

Aveam pliul si "in tinerete" cand aveam in cap numai trs de fiare...nu stiu ce sa zic, oi fi eu exceptia.

Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 755583)
Si scapi si de grasime avand o dieta cat mai corecta.

Pana scap de pliu ajung la 20 de kg :(

anqutz 15 aug 2011 08:49:49

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 760054)
Aveam pliul si "in tinerete" cand aveam in cap numai trs de fiare...nu stiu ce sa zic, oi fi eu exceptia.

Nici din combinatia sport si alimentatie ft sanatoasa nu se corecteaza?

deadcountess 15 aug 2011 09:06:17

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 760057)

Nici din combinatia sport si alimentatie ft sanatoasa nu se corecteaza?

Nu stiu, Anqutz, oi fi eu exceptia ghinionista, n-a mers nici in perioada cu dieta data de medic si sport 3 ore zilnic...:(

Singura chestie pe care n-am incercat-o e low carb...de fapt am incercat dar n-am fost in stare...

anqutz 15 aug 2011 09:11:02

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 760084)
Nu stiu, Anqutz, oi fi eu exceptia ghinionista, n-a mers nici in perioada cu dieta data de medic si sport 3 ore zilnic...:(

Singura chestie pe care n-am incercat-o e low carb...de fapt am incercat dar n-am fost in stare...

Cu low-carb zboara grasimea rapid. Eu nu mai am pb cu mainile desi cand ma ingras pun acolo destul de mult.

Poate masajul ar fi de ajutor. Si ex cu greutati pt a mai pune putina masa musculara.

deadcountess 15 aug 2011 09:22:28

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 760091)

Cu low-carb zboara grasimea rapid. Eu nu mai am pb cu mainile desi cand ma ingras pun acolo destul de mult.

Poate masajul ar fi de ajutor. Si ex cu greutati pt a mai pune putina masa musculara.

Am incercat low carb (plus variantele atkins, ketogenica si mai nou Monica Ramirez) dar nu am fost in stare sa le tin mai mult de 2-3zile, cadeam din picioare :(

Greutati am facut si tot n-am scapat.

Masaj ar fi o idee :D n-am incercat.

M-a "pleostit" un pic si antrenoarea cand faceam greutati, ca a zis ca nu putem modela corpul chiar cum avem chef, ca exista zone unde nu prea ai ce face...

anqutz 15 aug 2011 09:30:04

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 760109)
Am incercat low carb (plus variantele atkins, ketogenica si mai nou Monica Ramirez) dar nu am fost in stare sa le tin mai mult de 2-3zile, cadeam din picioare :(

Greutati am facut si tot n-am scapat.

Masaj ar fi o idee :D n-am incercat.

M-a "pleostit" un pic si antrenoarea cand faceam greutati, ca a zis ca nu putem modela corpul chiar cum avem chef, ca exista zone unde nu prea ai ce face...

Nu chiar asa de low-carb. Daca faci si sport am citit ca-ti trebuie minim 100 de gr, cat ard muschii la o sedinta de sport. Si cred ca mai buna decat o dieta low-carb e una bazata pe indicele glicemic.

Nu cred ce a zis antrenoarea ta. Adica daca ar fi fost sa ma iau dupa unii n-as fi scapat in veci de burta insa acum e aproape invizibila. Se pot modela insa cu ft multa munca si iti trebuie rabdare pt ca rezultatele apar in timp.

deadcountess 15 aug 2011 09:35:37

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 760121)

Nu chiar asa de low-carb. Daca faci si sport am citit ca-ti trebuie minim 100 de gr, cat ard muschii la o sedinta de sport. Si cred ca mai buna decat o dieta low-carb e una bazata pe indicele glicemic.

Nu cred ce a zis antrenoarea ta. Adica daca ar fi fost sa ma iau dupa unii n-as fi scapat in veci de burta insa acum e aproape invizibila. Se pot modela insa cu ft multa munca si iti trebuie rabdare pt ca rezultatele apar in timp.

Dieta bazata pe indice glicmic n-am incercat, o sa vad...sa citesc mai mult despre ea si ma hotarasc.

Ea nu s-a referit la zone gen abdomen, coapse, etc unde se da jos relativ usor , ci la zone mai ciudate, gen spatele genunchiului, barbie, si blestematul pliu sub brat.

anqutz 15 aug 2011 09:44:16

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 760128)
Dieta bazata pe indice glicmic n-am incercat, o sa vad...sa citesc mai mult despre ea si ma hotarasc.

Ea nu s-a referit la zone gen abdomen, coapse, etc unde se da jos relativ usor , ci la zone mai ciudate, gen spatele genunchiului, barbie, si blestematul pliu sub brat.

Ba da de unde, eu din zonele alea am dat jos usor, insa pe burtica inca mai e ceva sunca. :-s Se da jos si de acolo, noi faceam la un curs de la sala ex speciale pt zona aceea. Iar tricepsul este o zona problema pt femei. Se lucreaza ft greu, insa se lucreaza. Si mai adaugi si niste cardio si sigur dai jos de acolo. Nu e bine sa crezi ca nu se poate, se poate, insa trebuie sa fii pregatita psihic sa rezisit sa te antrenezi si sa vezi rezultatele peste destul de mult timp.

deadcountess 15 aug 2011 10:21:41

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 760142)

Ba da de unde, eu din zonele alea am dat jos usor, insa pe burtica inca mai e ceva sunca. :-s Se da jos si de acolo, noi faceam la un curs de la sala ex speciale pt zona aceea. Iar tricepsul este o zona problema pt femei. Se lucreaza ft greu, insa se lucreaza. Si mai adaugi si niste cardio si sigur dai jos de acolo. Nu e bine sa crezi ca nu se poate, se poate, insa trebuie sa fii pregatita psihic sa rezisit sa te antrenezi si sa vezi rezultatele peste destul de mult timp.

Nu stiu ce sa zic, am incercat, am facut ani de zile si greutati si cardio fara rezultat, cred ca sunt irecuperabila :)) Acum merg cu bicicleta 20km pe zi, mai mult cardio nu vreau ca incep sa dau jos de peste tot si iar ies coastele :(

Jen 15 aug 2011 10:22:27

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de jigodela (Post 745135)
Fetelor trebuie sa va intreb... exista anumite exercitii care ne pot ajuta sa ne modelam niste zone mai greu "accesibile"? Ma refer aici in special la 2 chestii de care nu pot scapa oricat as slabi. Prima ar fi zona unde se face pliul dintre brat si trunchi, deci cam in dreptul subratului, si cealalta e partea interioara a coapselor. Poate o fi si de conformatie.. dar vreau sa fac ceva :-L hai ca la picioare mai e cum mai e, dar la brat.. Si mai ales acum vara cand port mai mult maieuri. ;;)

Problema asta o am si eu. Pana anul asta am evitat maiourile cu desavarsire.
Is curioasa si eu de acest fel de exercitii sau de leacuri minune. ;;)

deadcountess 15 aug 2011 10:35:37

Re: Modelarea zonelor dificile
 
2 ataşament(e)
Asta e pliul, pe partea anterioara a axilei Ataşament 8294
cu tricepsul stau destul de bine dar nu ajuta, pt ca tricepsul se prinde pe partea posterioara a axilei Ataşament 8295

probabil ca trebuie sa ma impac cu ideea si sa incep sa ma gandesc serios la liposuctie/lipoliza

Jen 15 aug 2011 10:48:20

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 760187)
Asta e pliul, pe partea anterioara a axilei Ataşament 8294
cu tricepsul stau destul de bine dar nu ajuta, pt ca tricepsul se prinde pe partea posterioara a axilei Ataşament 8295

probabil ca trebuie sa ma impac cu ideea si sa incep sa ma gandesc serios la liposuctie/lipoliza

Hai sa nu disperam. Trebuie sa se poata face ceva.
MUSAAAAI! :-w
Eu o sa ma interesez de una alta ... eu am grasime si pe triceps si la pliul vietii... deci mai grav o tura :-s
Nu ar trebui sa functioneze flotarile pt pliul ala? :-/

anqutz 15 aug 2011 11:01:00

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Acum mi-a picat fisa la ce te referi. Trebuie sa mearga cu ex pt umeri si pectorali.

RedOnion 15 aug 2011 18:08:24

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de jigodela (Post 745135)
Fetelor trebuie sa va intreb... exista anumite exercitii care ne pot ajuta sa ne modelam niste zone mai greu "accesibile"? Ma refer aici in special la 2 chestii de care nu pot scapa oricat as slabi. Prima ar fi zona unde se face pliul dintre brat si trunchi, deci cam in dreptul subratului, si cealalta e partea interioara a coapselor. Poate o fi si de conformatie.. dar vreau sa fac ceva :-L hai ca la picioare mai e cum mai e, dar la brat.. Si mai ales acum vara cand port mai mult maieuri. ;;)

Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 760187)
Asta e pliul, pe partea anterioara a axilei Ataşament 8294
cu tricepsul stau destul de bine dar nu ajuta, pt ca tricepsul se prinde pe partea posterioara a axilei Ataşament 8295

probabil ca trebuie sa ma impac cu ideea si sa incep sa ma gandesc serios la liposuctie/lipoliza


Uite ceva ce s-ar putea sa va mai linisteasca pe amandoua :)

http://www.youtube.com/watch?v=ER2eD...&feature=feedu

deadcountess 16 aug 2011 10:06:26

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de RedOnion (Post 760508)
Uite ceva ce s-ar putea sa va mai linisteasca pe amandoua :)

Arm Pit Fat! How to Get Rid Of It - YouTube

Pai si ea are pliu :(

anqutz 16 aug 2011 10:13:01

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 761098)
Pai si ea are pliu :(

Cred ca toata lumea are. :P

deadcountess 16 aug 2011 10:45:05

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 761111)

Cred ca toata lumea are. :P

Si tu ai ?? :P

anqutz 16 aug 2011 10:55:03

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 761159)
Si tu ai ?? :P

'
Cred ca am si eu, ma uit cand ajung acasa. :P Pana acum nu m-a deranjat. Dar toata lumea are niste carnita/grasime acolo, exceptand anorexicele.

RedOnion 16 aug 2011 17:11:38

Re: Modelarea zonelor dificile
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 761098)
Pai si ea are pliu :(

A zis si ea ca acea zona arata bine 90% datorita Photoshop-ului... Ea nu zice ca nu are, va sfatuieste ce sa faceti pentru a scapa de ea, si mai ales, va sfatuieste sa nu va ingrijorati din cauza acelui defect, fie vorba intre noi, infim ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:45:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO