forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Sport facut CORECT (http://forum.slabute.ro/sport/sport-facut-corect-10587.html)

miras 12 nov 2011 11:25:54

Sport facut CORECT
 
pentru ca am incercat diferite filme si tipuri de exercitii, tot felul, total nepotrivite pentru mine, m am gandit dupa ce am gasit cele 2 filme pe youtube (ele sunt postate integral) sa impartasesc cu voi, poate aveti nevoie sa stiti, in cazul in care nu stiti, cum se fac exercitiile corect, pentru a nu agresa articulatiile si coloana vertebrala. desi, eu am filmele respective pe calculator, m am grabit sa fac diferite exercitii gasite prin forum, care nu mi au facut bine. am fost sedentara foarte multa vreme, deci sunt incepator in de-ale sportului, chiar daca in adolescenta am fost o sportiva.
ideea mea e de a va informa, observand prin multe jurnale ale slabutelor, mii de exercitii de abdomene, dupa parerea mea executate fals.
v as recomanda sa luati aminte de ce spune steve! sa luati sfaturile lui ca si litera de lege in executarea exercitiilor!


Super ABS - Beginner


BORKED


Super ABS - Advanced



BORKED

R.I.P. Steve!

ella 78 12 nov 2011 11:38:08

re: Sport facut CORECT
 
Ciao,Miras:-*...ma bucur tare mult ca ai pus video-urile:x...am o mare rugaminte insa....nu vrei sa le mai postezi in concursul ''Six months...'' il am eu la semnatura....sunt multe fete acolo care fac sute,mii de abdominale pe zi:-o.Sincer,mie mi se pare imposibil....si nu pt ca eu pot doar 2 ture de cite 15:"> ci pt ca dupa cele 50 minute-incluzind incalzire si streching-cu Billy Blanks -''Taebo-insane abs''2 zile eu nu mai pot de abdominali...ma trece pipilica cind stranut...e adevarat si ca sunt incepatoare,ma refer aici la abdominale.pt ca mi-e mai drag dansul:P,dar parca sunt multe...si in fiecare zi:-/...oare chiar se poate.Deci reinnoiesc rugamintea mea de al posta si acolo si le-as ruga pe fete sa faca al doilea filmulet..pe care insa nu l-am vazut inca...de indata ce termin mesajul o fac:D.Inca o data multumesc.UN sfirsit de saptamina asa cum iti doresti:-*>:D<

miras 12 nov 2011 11:47:22

re: Sport facut CORECT
 
eu am facut tae bo cu billy in urma cu cativa ani si nu stiu cat a contribuit la defectarea mea fizica, dar presupun ca a avut o contributie. nu il voi reposta, dar daca doresti, poti sa le spui fetelor si sa le atragi atentia sa se uite si ele, steve, stie ce vorbeste, doar nu degeaba e trecut in cartea recordurilor....
sfarsit de saptamana frumos si tie >:D<

andra_aly 12 nov 2011 12:26:16

Re: Sport facut CORECT
 

Aveti dreptate fetele. si eu la inceput poate faceam abdomene asa repede si parca nu simteam nimic...
Apoi am cautat filmulete si am vazut ca de fapt graba strica treaba. este un program de 8 minute pe
youtube si postat si aici pe forum care credeti-ma ca lucreaza abdomenul. dar daca sunt facute asa pe
graba nu sunt eficiente , mai degraba periculoase.
Nu e de joaca ca coloana... trebuie mare grija. sincera sa fiu si eu sunt de aceasi parere. degeaba faci
1000 de abodomene pe zi ... si nu le faci bine. mai bine faci 100 dar corecte:)

quarc 14 nov 2011 08:55:56

Re: Sport facut CORECT
 
Nenea are foarte mare dreptate. Ascultati-l.

deadcountess 14 nov 2011 11:32:44

Re: Sport facut CORECT
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 843468)
eu am facut tae bo cu billy in urma cu cativa ani si nu stiu cat a contribuit la defectarea mea fizica, dar presupun ca a avut o contributie. >:D<

Nu stiu, eu nu prea sunt de acord cu tae-bo facut dupa videoclipuri :-s eu zic ca trebuie sa ai un instructor langa tine care sa-ti atraga atentia cand gresesti. Dupa ce faci un pic de experienta la sala si inveti sa faci miscarile corect probabil ca e ok si faci si acasa.

paulla 14 nov 2011 18:08:42

Re: Sport facut CORECT
 
Grozav Miras... ce idee buna ai avut.

Anorien 14 nov 2011 23:59:15

Re: Sport facut CORECT
 
Multumim pentru linkuri, miras! Am vazut doar primul clip, maine il voi vedea si pe al doilea. Foarte logic si foarte frumos explica Steve. Recomand si celorlalte fete sa il vada!


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:33:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO