forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sunt insarcinata (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/)
-   -   Jurnalul unei mamici de bebestrumf (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/jurnalul-unei-mamici-bebestrumf-10628.html)

Diana D 22 nov 2011 13:31:26

Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Ciao frumoaselor!

Eu sunt Diana , am 24 de ani si sunt mandra posesoare a unui test cu 2 liniute :)

Iata-ma ajunsa si aici...in cel mai frumos moment al vietii mele. Pot spune ca atat eu cat si sotul meu avem parte de un miracol...ne-am dorit atat de mult un bebestrumf al nostru incat din prima incercare ne-a iesit.
Asa ca am hotarat sa imi fac un jurnal in care sa va impartasesc cele mai frumoase momente din viata noastra de familie .
Va astept pe toate, mamici, viitoare mamici, sa vorbim , sa ne sfatuim.

Eu voi scrie aici toti pasii pe care ii voi face pana cand voi naste si toate sfaturile de le voi afla.

>:D<:-*>:D<

nicoleta100 22 nov 2011 13:33:31

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Citat:

Anterior postat de Diana D (Post 853622)
Ciao frumoaselor!

Eu sunt Diana , am 24 de ani si sunt mandra posesoare a unui test cu 2 liniute :)

Iata-ma ajunsa si aici...in cel mai frumos moment al vietii mele. Pot spune ca atat eu cat si sotul meu avem parte de un miracol...ne-am dorit atat de mult un bebestrumf al nostru incat din prima incercare ne-a iesit.
Asa ca am hotarat sa imi fac un jurnal in care sa va impartasesc cele mai frumoase momente din viata noastra de familie .
Va astept pe toate, mamici, viitoare mamici, sa vorbim , sa ne sfatuim.

Eu voi scrie aici toti pasii pe care ii voi face pana cand voi naste si toate sfaturile de le voi afla.

>:D<:-*>:D<

salutare!!!!
bine te-am gasit in casuta ta!!!>:D<>:D<http://www.florarie.com/images/ill-flower-info1.png>:D<

eva 9 22 nov 2011 13:53:29

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Citat:

Anterior postat de Diana D (Post 853622)
Ciao frumoaselor!

Eu sunt Diana , am 24 de ani si sunt mandra posesoare a unui test cu 2 liniute :)

Iata-ma ajunsa si aici...in cel mai frumos moment al vietii mele. Pot spune ca atat eu cat si sotul meu avem parte de un miracol...ne-am dorit atat de mult un bebestrumf al nostru incat din prima incercare ne-a iesit.
Asa ca am hotarat sa imi fac un jurnal in care sa va impartasesc cele mai frumoase momente din viata noastra de familie .
Va astept pe toate, mamici, viitoare mamici, sa vorbim , sa ne sfatuim.

Eu voi scrie aici toti pasii pe care ii voi face pana cand voi naste si toate sfaturile de le voi afla.

>:D<:-*>:D<

>:D<>:D<>:D<
felicitari draga Diana! stiu cat de mult va doreati! ma bucur ca vi s-a implinit visul!
ai sa cresti cu noi aici ;)) ? o sa ne tii la curent?
in ce saptamana sunteti? :-*

gabidari 22 nov 2011 13:57:21

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
felicitari....>:D<>:D<
sa ai parte de o sarcina cit mai usoara ,sa fi mereu vesela si cu zimbetul pe buze asta o sa i faca mult bine micutului sau micutei,apropo ce va doriti??si nu in ultimul rind sa fie santos/a!!!!>:D<

Diana D 22 nov 2011 14:06:56

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 853644)
>:D<>:D<>:D<
felicitari draga Diana! stiu cat de mult va doreati! ma bucur ca vi s-a implinit visul!
ai sa cresti cu noi aici ;)) ? o sa ne tii la curent?
in ce saptamana sunteti? :-*


Multumesc mult Eva! Da, asa e , ne-am dorit ff mult si iata ca Doamne Doamne ne-a ajutat.
Da aici voi fi cu voi pana voi naste si dupa, voi scrie tot si va voi pune pozici :)
Acum dupa calcule as fi in 6 saptamani, abia astept 1 dec sa vedem ce zice dl dr .

Ti pup cu drag>:D<

Diana D 22 nov 2011 14:08:38

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Citat:

Anterior postat de gabidari (Post 853647)
felicitari....>:D<>:D<
sa ai parte de o sarcina cit mai usoara ,sa fi mereu vesela si cu zimbetul pe buze asta o sa i faca mult bine micutului sau micutei,apropo ce va doriti??si nu in ultimul rind sa fie santos/a!!!!>:D<


Multumesc Gabi,

Asa sa fie cum zici tu >:D<
Deci...noi amandoi ne dorim fff tare o fetita...dar stii cum e sanatos sa fie . Oricum nu ne vom opri la unu. Dar totusi sper sa fie o fitita :x

Te pup>:D<

ankutel22 22 nov 2011 14:15:10

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Buna,si FELICITARI!!!
Acelasi lucru traim si noi,tot asa de mici suntem si noi poate un pik mai mici,noi mergem pe 30 la doctor,abia astept!!!;)
Si cum te simti?Ce simptome ai?
Eu dorm foarte mult si imi este uneori foame,daca nu mananc ma doare ft tare stomacul,si ma dor sanii.
Pupici.Si o sarcina cat mai usoara si sa fiti sanatosi.

gabidari 22 nov 2011 14:19:00

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Citat:

Anterior postat de Diana D (Post 853669)
Multumesc Gabi,

Asa sa fie cum zici tu >:D<
Deci...noi amandoi ne dorim fff tare o fetita...dar stii cum e sanatos sa fie . Oricum nu ne vom opri la unu. Dar totusi sper sa fie o fitita :x

Te pup>:D<

Atunci tot bunul Dumnezeu,sa va dea o fetita ,frumoasa sanatoasa ,cuminte si care sa fie mindria parintilor ei!!!>:D<

kika9 22 nov 2011 14:30:15

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Citat:

Anterior postat de Diana D (Post 853622)
Ciao frumoaselor!

Eu sunt Diana , am 24 de ani si sunt mandra posesoare a unui test cu 2 liniute :)

Iata-ma ajunsa si aici...in cel mai frumos moment al vietii mele. Pot spune ca atat eu cat si sotul meu avem parte de un miracol...ne-am dorit atat de mult un bebestrumf al nostru incat din prima incercare ne-a iesit.
Asa ca am hotarat sa imi fac un jurnal in care sa va impartasesc cele mai frumoase momente din viata noastra de familie .
Va astept pe toate, mamici, viitoare mamici, sa vorbim , sa ne sfatuim.

Eu voi scrie aici toti pasii pe care ii voi face pana cand voi naste si toate sfaturile de le voi afla.

>:D<:-*>:D<

Salutare Diana si bebe :)>:D<>:D<
O sa va citesc cu interes, multe sper sa imi fie de folos cat mai curand :)
Te pup :-*, o zi buna in continuare >:D<>:D<
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...vZ2F6YoYMc_Q3g

eva 9 22 nov 2011 14:38:49

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Citat:

Anterior postat de Diana D (Post 853666)
Multumesc mult Eva! Da, asa e , ne-am dorit ff mult si iata ca Doamne Doamne ne-a ajutat.
Da aici voi fi cu voi pana voi naste si dupa, voi scrie tot si va voi pune pozici :)
Acum dupa calcule as fi in 6 saptamani, abia astept 1 dec sa vedem ce zice dl dr .

Ti pup cu drag>:D<

abia astept! >:D<:P

Diana D 22 nov 2011 14:53:49

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Sincer pana acum nu am avut simptome evidente, un pic de ameteala dar mi-a trecut ,asa pofta de mancare asa si asa , cateodata imi e pofta dar dak nu mananc imi trece :)Sper sa fie o sarcina usoara si fie cumintel bebicu in burtica :)

alexandra123 22 nov 2011 18:27:08

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Felicitari:*:*:*:*:*:*:*

jessik 22 nov 2011 19:52:07

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
ma bucur ca ti-ai facut jurnal de bebe.. iti doresc sa ai o sarcina f usoara.. sa treaca repede.. si sa fii mereu vesela, ca sa fie si bebelusa vesela..:x sa ai grija de tine..si sa papi sanatos.. sa nu stai flamanda.. chiar daca nu ai pofta de mnacare

rainbow 22 nov 2011 19:56:41

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Buna seara viitoare mamica!!
felicitari inca o data..si o sarcina usora si un bebe cuminte..
si eu imi doresc fetita..acum sa vedem ce o iesi..astept cu nerabdare si eu sa vad 2 liniute..ar fi cel mai frumos cadou de Craciun:x

StefaniaXtr 23 nov 2011 00:04:38

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Felicitari pentu cele 2 liniute!
Daca vrei sa stii cam ce se intampla cu "minunea" ce creste in interor poti vizita jurnalul 9 month to go, unde am postat, unde am postat imformatii despre ce se intampla in fiecare saptamana in interiorul organisumului nostru.
Pupici!

iki 23 nov 2011 09:01:17

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
'Neata proaspata mamica !
Felicitari pentru fericitul eveniment. Iti doresc sa ai o sarcina usoara !

lisha 23 nov 2011 10:42:30

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Felicitarii pt sarcina!

o sarcina usoara iti doresc!

Diana D 23 nov 2011 11:59:14

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Va multumesc la toate pt cuvintele frumoase! si ma bucur ca imi sunteti alaturi !

Va pup

Diana D 23 nov 2011 13:10:00

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Alimente bune in sarcina:

- Iaurt (determina materialul genetic, formeaza ADN, intareste oasele)
- Somon (dezvoltarea creierului si sistemului nervos) - a nu se depasi 350 g /saptamana
- Sparanghel
- Branza de vaci
- Migdale
- Oua
- Banane

Alimente anti-stres:

- Afine
- Banane
- Migdale
- Ciocolata neagra
- Peste
- Legume verzi


Ceaiuri recomandate:

- Menta
- Tei
- Frunze de zmeura rosie (tonifica uterul, creste productia de lapte)- este indicat din sapt 36 si se bea doar cu recomandarea dr.

Diana D 23 nov 2011 13:11:05

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Alimente nerecomandate in sarcina:

- Branza brie, camembert
- Oua crude
- Sosuri din comert
- Pate de ficat
- Mezeluri, carne in sange
- Peste in ulei
- Lapte nepasteurizat

simonet 23 nov 2011 15:00:41

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Citat:

Anterior postat de Diana D (Post 854851)
Alimente nerecomandate in sarcina:

- Branza brie, camembert
- Oua crude
- Sosuri din comert
- Pate de ficat
- Mezeluri, carne in sange
- Peste in ulei
- Lapte nepasteurizat

salutty!! am trecut si eu pe la tine prin casuta.
eu toata sarcina am suferit dupa somon afumat:D asa ca nici de asta nu ai voie:) nu ai voie carne cruda de nici un fel nici macar de peste. si fara fructe de mare;)

bafta!!!

Diana D 23 nov 2011 16:00:12

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 855017)
salutty!! am trecut si eu pe la tine prin casuta.
eu toata sarcina am suferit dupa somon afumat:D asa ca nici de asta nu ai voie:) nu ai voie carne cruda de nici un fel nici macar de peste. si fara fructe de mare;)

bafta!!!

Ce ma bucur ca ai venit in vizita :)
Eu nu prea mancam fructe de mare asa ca e bine, nici dupa carne cruda nu ma omoram.
Momentan nu am nici un fel de pofte ..sper sa ma tina asa :)

ti pup>:D<:-*

kika9 23 nov 2011 16:55:48

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Buna Diana cu bebe >:D<, am trecut sa te salut si vad ca deja te informezi ce trebuie si ce nu sa consumi pe timpul sarcinii :)
Si eu stiam de peste ca nu avem voie, dar oare daca il preparam bine bine asa de pofta o data la luna se poate :-/
Eu ma informez de vreo luna :)), insa se pare ca bebele se lasa asteptat ;;)
O seara frumoasa !! >:D<

Diana D 23 nov 2011 17:23:23

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Citat:

Anterior postat de kika9 (Post 855136)
Buna Diana cu bebe >:D<, am trecut sa te salut si vad ca deja te informezi ce trebuie si ce nu sa consumi pe timpul sarcinii :)
Si eu stiam de peste ca nu avem voie, dar oare daca il preparam bine bine asa de pofta o data la luna se poate :-/
Eu ma informez de vreo luna :)), insa se pare ca bebele se lasa asteptat ;;)
O seara frumoasa !! >:D<

Buna frumi!

Da ..deja am inceput informarea :)
Eu una mananc somon proaspat preparat la cuptor, o data pe saptama, nu are ce sa faca rau. o sa fie singurul peste pe care il voi manca .
Se lasa asteptat..dar si cand o veni o sa fi cea mai fericita mamica , o sa vezi. Sunt sigura ca vei trece in Noul An mamica >:D<

O seara frumoasa si tie !

iki 23 nov 2011 19:15:17

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 

Si eu stiam de peste ca nu avem voie, dar oare daca il preparam bine bine asa de pofta o data la luna se poate :-/


pestele nu este interzis in sarcina, din contra, are f mult omega 3 care ajuta la bebe. Trebuie numai sa ai grija la pestele oceanic, care consumat in cantitati mari poate duce la intoxicatie cu mercur. Daca e vorba de peste de apa dulce(pastrav, salau, etc) nu e nici un bai :)

jessik 23 nov 2011 19:47:59

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
vai ce de chestii interzise.. eu ca de obicei pofticioasa.. si eu mananc peste in general, si creveti,.. si pateu de ficat,.pff.. dar presupun ca in cantitati mici si rare nu fac rau.. am auzit ca nici inghetata nu e buna.. pff.. :-s
diana, sper ca nu o sa ai greturi,, care mi se par cele mai nasoale..

gabidari 24 nov 2011 09:11:58

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
neatza frumoase purtatoare de bebei.....va citeam si m-am amuzat putin ,sa vad ca sint atitea lucruri interzise,si eu nici nu stiam...eu una am mincat tot ce am avut pofta in cantitati moderate...si am baut multe sucuri naturale si lapte...tin minte ca la inceputul sarcinii eram moarta dupa lactate ,in special iaurturi si lapte batut...apoi am avut perioada cu greturi cind nu imi convenea nimic sa nu mai spun de mirosuri,nu suportam nici sapunul din baie...era un chin sa fac un banal dush....noroc ca nu m-a tinut mult acea perioada!!In rest fara prea multe restrictii ,am mincat sanaos si am facut cit mai multa miscare...si azi am un mare campion la taekwando si implineste in curind 10 ani!!Cel mai important e sa nu va stresati deloc pe perioada sarcinii...

kika9 24 nov 2011 16:36:53

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Citat:

Anterior postat de iki (Post 855284)
pestele nu este interzis in sarcina, din contra, are f mult omega 3 care ajuta la bebe. Trebuie numai sa ai grija la pestele oceanic, care consumat in cantitati mari poate duce la intoxicatie cu mercur. Daca e vorba de peste de apa dulce(pastrav, salau, etc) nu e nici un bai :)

Multumesc iki :) voi tine minte, spuneai de fructele de mare, care de obicei noi le consumam destul de des. Aparte ca in cantitati mari nu se pune problema nici acum .... saru mana >:D<
Citat:

Anterior postat de gabidari (Post 855821)
neatza frumoase purtatoare de bebei.....va citeam si m-am amuzat putin ,sa vad ca sint atitea lucruri interzise,si eu nici nu stiam...eu una am mincat tot ce am avut pofta in cantitati moderate...si am baut multe sucuri naturale si lapte...tin minte ca la inceputul sarcinii eram moarta dupa lactate ,in special iaurturi si lapte batut...apoi am avut perioada cu greturi cind nu imi convenea nimic sa nu mai spun de mirosuri,nu suportam nici sapunul din baie...era un chin sa fac un banal dush....noroc ca nu m-a tinut mult acea perioada!!In rest fara prea multe restrictii ,am mincat sanaos si am facut cit mai multa miscare...si azi am un mare campion la taekwando si implineste in curind 10 ani!!Cel mai important e sa nu va stresati deloc pe perioada sarcinii...

Da Gaby ai dreptate, mama spune la fel, cum ca inainte nu erau toate info astea si totusi eu m-am nascut...cu distrofie si rahitism ce-i drept.... profit sa ma informez acum sa nu am apoi eu stiu dubiul cum ca ceva tinea de mine si nu am facut :-s.... eu sunt mai prapastioasa :)) acum, daca tot exista tata Google si timp berechet profit un picut :)
Multumim Gaby sunt toate bine de stiut >:D<

kika9 24 nov 2011 16:45:24

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Citat:

Anterior postat de Diana D (Post 855160)
Buna frumi!

Da ..deja am inceput informarea :)
Eu una mananc somon proaspat preparat la cuptor, o data pe saptama, nu are ce sa faca rau. o sa fie singurul peste pe care il voi manca .
Se lasa asteptat..dar si cand o veni o sa fi cea mai fericita mamica , o sa vezi. Sunt sigura ca vei trece in Noul An mamica >:D<

O seara frumoasa si tie !

Inainte sa ies am intrat sa te salut >:D<
Cam asa si noi facem peste o data la 2 saptamani, ne place mult mai mult lui ce-i drept, oricum citeam ca trebuie sa gatim bine pestele si carnea, aparte ca eu am si un pisic deci va trebui sa am grija cu igiena mai mult decat acum. Cel putin asa am citit, tre facut vaccinul toxoplasmoza, dar daca eu deja am fost infectata dinaintea sarcinii acum cat si pe timpul sarcinii sunt imuna.
Oricum medicul ne lamureste cel mai bine.
Tu ai ajuns la primul control de cand ai aflat de sarcina?
Multumesc, sa speram ca va fi :)
O seara frumoasa >:D<

Diana D 25 nov 2011 10:03:47

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Citat:

Anterior postat de kika9 (Post 856367)
Inainte sa ies am intrat sa te salut >:D<
Cam asa si noi facem peste o data la 2 saptamani, ne place mult mai mult lui ce-i drept, oricum citeam ca trebuie sa gatim bine pestele si carnea, aparte ca eu am si un pisic deci va trebui sa am grija cu igiena mai mult decat acum. Cel putin asa am citit, tre facut vaccinul toxoplasmoza, dar daca eu deja am fost infectata dinaintea sarcinii acum cat si pe timpul sarcinii sunt imuna.
Oricum medicul ne lamureste cel mai bine.
Tu ai ajuns la primul control de cand ai aflat de sarcina?
Multumesc, sa speram ca va fi :)
O seara frumoasa >:D<


Eu pe 1 decembrie am primul control, sper sa fie totul bine :) voi face si eco si apoi imi va da analizele obligatorii in sarcina .

Asa in rest sunt bine, cam obosita ma simt in ultimul timp si cam grea asa..cred ca retin apa, ieri am vrut sa mananc niste mancarica de fasole verde cu pui si pur si simplu imi venea sa o dau afara...asa k nu am mai mancat.
Azi de dimi am mancat paine praji cu cascaval si sa vedem daca pot manca la pranz.
Aseara m-a apucase pofta de branza cu ardei si normal k am prestat..dar asa vad ca stau bine cu poftele..important e sa nu vina poftele de dulce.:))

>:D<:-*

Diana D 25 nov 2011 10:11:29

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
4 ataşament(e)
Sa va pun niste poze superbe ::x

ankutel22 25 nov 2011 10:59:13

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Buna mamico!
De peste stiam si eu ca se consum cat mai des,este foarte sanatos si in rest nu numai in sarcina,oricum mie nu imi place pestele crud asa ca voi avea probleme,stiu ca este bine de evitat pestele sapada,macroul,rechinul si ink unul nu mai stiu care din cauza ca contin mai mult mercur decat ceilalti pesti.
Voi cum va simtiti?

lisha 25 nov 2011 12:02:22

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
eu am aflat cam tarziu ca ficatul nu e bun.......prin octombrie cea mai mare pofta a mea era sa taie mama pui si sa imi fac pipotele si ficatul cu multa ceapa, zarzavat si pure....vroiam de casa din comert nu le manac ;)

vai ce m-am omenit apoi am aflat ca nu e bun ficatul, oricum am cam vomitat pe toate pe vremea aceea vomitam aprope tot ce mancam ;)

momentan as manca cepa, usturoi, si muraturi incontinu.....aseara m-am dat la castraveti murati si apoi sa vezi.....cine a zacut in baie :D apoi eram flamanda am mancat mere si pere si apoi azi noapte pe la 2 bebele nu mai avea astmpar :D i-am dat apa si s-a mai linistit catre dimineata am adormit si eu :D

de peste eu stiu ca e bun sa mananci cat de mult dar nu toate tipurile....am o prietena si lucra in Spania pe vremea cand era insarcinata, sefi ei ii spuneau sa manance peste ca face un copil inteligent ;) contine fosfor

simonet 03 dec 2011 10:17:52

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Buna!!
Ce mai faci? Cum esti? Te simti bine? Ai greturi?
Te imbratisez cu drag!!

Diana D 03 dec 2011 18:15:37

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 866155)
Buna!!
Ce mai faci? Cum esti? Te simti bine? Ai greturi?
Te imbratisez cu drag!!


Buna Simo,

Eu ma simt ff bine, adica fara greturi , fara probleme..doar ca ma simt km umflata (retin apa) si un pic am o stare asa de plictiseala si de moleseala.

Pe 1 dec am fost la dl doctor. Am facut prima eco si avem acum 6 saptamani si 5 zile , bate inimioara cu 111 bpm :) si aratam ca o bilutza :)
Dl dr mi-a zis ca sunt bine si ca sa am grija sa nu ma ingras maimult de 12 kg :) imi venea sa rad....eu mereu sunt intr-o atentie la mancare continua.(nu scap nici in sarcina)cu toate ca m-am ingrasat 1 kg si ma simt k o balenuta ) dar al meu zice k nu se vede ...ink :)))

Si eu te pupacesc si te imbratisez cu drag si pe tine si pe Rai>:D<:-*

simonet 03 dec 2011 18:36:10

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
ce ma bucur de vestile astea!!
hihi, da, retii apa in sarcina asa ca acel kg de la asta este
te pup dulce!>:D<

StefaniaXtr 03 dec 2011 20:14:12

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Citat:

Anterior postat de Diana D (Post 866436)
Buna Simo,

Eu ma simt ff bine, adica fara greturi , fara probleme..doar ca ma simt km umflata (retin apa) si un pic am o stare asa de plictiseala si de moleseala.

Pe 1 dec am fost la dl doctor. Am facut prima eco si avem acum 6 saptamani si 5 zile , bate inimioara cu 111 bpm :) si aratam ca o bilutza :)
Dl dr mi-a zis ca sunt bine si ca sa am grija sa nu ma ingras maimult de 12 kg :) imi venea sa rad....eu mereu sunt intr-o atentie la mancare continua.(nu scap nici in sarcina)cu toate ca m-am ingrasat 1 kg si ma simt k o balenuta ) dar al meu zice k nu se vede ...ink :)))

Si eu te pupacesc si te imbratisez cu drag si pe tine si pe Rai>:D<:-*

Felicitari pentru vestile bune!
Si mie mi-a zis medicul cand m-am vazut prima data sa nu ma ingras.
Medicul meu mi-a recomandat sa evit sarea, otetul si mezelurile de orice fel.
Pana acum le-am evitat si nu am luat mai mult de 3,5 kg si am deja 22 de saptamani, dar dupa cum am citit, fiecare sarcina este diferita.

Sper sa gasesti un remediu sa nu mai reti apa, deoarece maiu tarziu va fi mai greu. Si inca un sfat sa nu uiti sa te dai cu crema, orice crema hidratanta sa nu faci vergeturi si sa nu ti se crape pielea!
Pupiciei!

ras_cristalin 04 dec 2011 21:43:34

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Am auzit ca aici este locul in care se pastreaza secretele unei sarcini fara prea multe kg in plus ;;)
Va saluta o burtica de doar 4s5z [*5*]

simonet 05 dec 2011 09:09:37

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 867271)
Am auzit ca aici este locul in care se pastreaza secretele unei sarcini fara prea multe kg in plus ;;)
Va saluta o burtica de doar 4s5z [*5*]

Felicitari pt burtica!!
Sa ai sarcia usoara si un bebe asa cum ti-l doresti!!!

Diana D 05 dec 2011 09:57:00

Re: Jurnalul unei mamici de bebestrumf
 
Citat:

Anterior postat de StefaniaXtr (Post 866560)
Felicitari pentru vestile bune!
Si mie mi-a zis medicul cand m-am vazut prima data sa nu ma ingras.
Medicul meu mi-a recomandat sa evit sarea, otetul si mezelurile de orice fel.
Pana acum le-am evitat si nu am luat mai mult de 3,5 kg si am deja 22 de saptamani, dar dupa cum am citit, fiecare sarcina este diferita.

Sper sa gasesti un remediu sa nu mai reti apa, deoarece maiu tarziu va fi mai greu. Si inca un sfat sa nu uiti sa te dai cu crema, orice crema hidratanta sa nu faci vergeturi si sa nu ti se crape pielea!
Pupiciei!


Da Stefi asa e ...cel mai bine sunt de evitat mezelurile...dar nu stiu de ce in ultimele zile am avut o pofta de ele, dar nu am abuzat 2 feliute pe zi.
In rest dupa fiecare baita imi dau cu crema ff hidratanta...atat pe burta cat si p picioare si pe fund :)

Te pupi>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:38:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO