forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Suplimente (http://forum.slabute.ro/suplimente/)
-   -   Fat burners (http://forum.slabute.ro/suplimente/fat-burners-5107.html)

anqutz 18 aug 2010 10:38:05

Re: Fat burners
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 293567)
:-/La asta nu m am gandit. O sa intreb acolo

Sala unde merg eu are si ma gandeam ca si la voi au, mai ales pt ca e mai mare sala. :)

mvthebest 18 aug 2010 10:39:17

Re: Fat burners
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 293505)
Anqutz la plafar gasesc L-Carnitia?

Si la Carrefour am vazut ca sunt.

MCS 06 sep 2010 11:02:28

Re: Fat burners
 
Buna, am descoperit si eu de curand la sala cat de multe fat burners exista. Wow, un perete intreg numai cu suplimente.
Oricum, L- Carnitina mentionata mai sus e la categoria light :D fata de restul.
Mie mi-a recomandat chiar instructorul un produs anume care se pare ca face "minuni" pentru a scapa de stratul de grasime de pe burta, a fost produsul anului cativa ani la rand in America bla-bla-bla. Nu stiu daca pot sa-i dau numele aici. Se pare ca scapi rapid de grasimea nedorita si apoi nu trebuie decat sa te mentii.
Chiar sunt curioasa si eu sa aud parerile si experientele voastre in acest sens.
Vazand ingredientele si principiul dupa care actioneaza, eu am o oarecare reticenta in a lua asa ceva si as vrea sa vad daca am dreptate sau e doar "piticul" meu care sapa :>. Plus ca mi se pare putin ciudat ca un sportiv sa-ti recomande astfel de produse :-/

Slabuta 06 sep 2010 11:26:31

Re: Fat burners
 
Citat:

Anterior postat de MCS (Post 316534)
Buna, am descoperit si eu de curand la sala cat de multe fat burners exista. Wow, un perete intreg numai cu suplimente.
Oricum, L- Carnitina mentionata mai sus e la categoria light :D fata de restul.
Mie mi-a recomandat chiar instructorul un produs anume care se pare ca face "minuni" pentru a scapa de stratul de grasime de pe burta, a fost produsul anului cativa ani la rand in America bla-bla-bla. Nu stiu daca pot sa-i dau numele aici. Se pare ca scapi rapid de grasimea nedorita si apoi nu trebuie decat sa te mentii.
Chiar sunt curioasa si eu sa aud parerile si experientele voastre in acest sens.
Vazand ingredientele si principiul dupa care actioneaza, eu am o oarecare reticenta in a lua asa ceva si as vrea sa vad daca am dreptate sau e doar "piticul" meu care sapa :>. Plus ca mi se pare putin ciudat ca un sportiv sa-ti recomande astfel de produse :-/

Buna Mcs :)

Da-ne numele si ingredientele acestui preparat, vedem daca este un "exploziv" :D

Bilutza 06 sep 2010 11:27:23

Re: Fat burners
 
am incercat si si Super Fat Burners si mai bine nu incercam:))....mirosul este pur si simpu, dezgustator si imagineaza-ti prin ce trebuie sa treaca organismul tau daca iei cate 6 pastile pe zi.
iti recomand 1 litru de ceai verde pe zi si multa miscare si ai acelasi efect!:)

MCS 06 sep 2010 12:43:05

Re: Fat burners
 
Buna Slabuta, explozibilul :D se numeste Lipo 6 si contine - acu' sa te tii bine :D :
- Synephrine HCL (20mg) -
- Synthetic 99% Guggulsterones Z&E 1:1 (20mg)
- Yohimbine HCL (3mg)
- Caffeine Anhydrous USP (200mg)
- Bioperine®
Sunt informatii de pe site-ul producatorului, care afiseaza cu mandrie medaliile de aur primite in America din 2005 pana in 2008 pentru cel mai bun fat burner.
Din ce inteleg eu actioneaza in principal prin stimularea producerii de hormoni tiroidieni. Restul...adica cofeina, extractul de piper negru etc intra la diverse.
Eu am intrebat sportivi de performanta despre produs, il stiu si au luat aproape toti si spun ca e bun :-/
Iar daca te uiti pe forumuri de culturism, body-building etc te ia capu'...mai toti inghit chestii din astea :-o
Sincer, am fost surprinsa...poate am trait eu pe alta lume pana acum...

MCS 06 sep 2010 12:51:02

Re: Fat burners
 
Cocluzia mea din documentarea de pana acum despre acest supliment este ca ar putea genera fie dereglare tiroidiana, fie afectiune cardio-vasculare, fie amandoua.

Slabuta 06 sep 2010 13:18:26

Re: Fat burners
 
Citat:

Anterior postat de MCS (Post 316674)
Buna Slabuta, explozibilul :D se numeste Lipo 6 si contine - acu' sa te tii bine :D :
- Synephrine HCL (20mg) -
- Synthetic 99% Guggulsterones Z&E 1:1 (20mg)
- Yohimbine HCL (3mg)
- Caffeine Anhydrous USP (200mg)
- Bioperine®
Sunt informatii de pe site-ul producatorului, care afiseaza cu mandrie medaliile de aur primite in America din 2005 pana in 2008 pentru cel mai bun fat burner.
Din ce inteleg eu actioneaza in principal prin stimularea producerii de hormoni tiroidieni. Restul...adica cofeina, extractul de piper negru etc intra la diverse.
Eu am intrebat sportivi de performanta despre produs, il stiu si au luat aproape toti si spun ca e bun :-/
Iar daca te uiti pe forumuri de culturism, body-building etc te ia capu'...mai toti inghit chestii din astea :-o
Sincer, am fost surprinsa...poate am trait eu pe alta lume pana acum...

Nu ai trait tu pe alta lume, mai degraba lumea s-a intors cu fundu' sus. :D si brusc mancarea noastra a devenit o mare prostie, iar chimicatele mana cereasca. :)

Hai sa luam fiecare component in parte:

Synephrine HCL este o alternativa la efedrina (substanta care a fost interzisa si scoasa de pe piata din cauza riscurilor de sanatate).

Bineinteles ca produse cu efedrina s-au vandut (efedrina s-a continut si in produsele de slabit herbalife) erau la fel de laudate, asta pana sa ne anunte ca sunt periculoase.

Ok, efedrina nu mai era buna, bineinteles ca i-au gasit un inlocuitor. Dar de unde exista certitudinea ca in cativa ani nu vor anunta ca si acest "inlocuitor" este periculos si ne vor propune o alta substanta.

Observati un lucru interesant care se intampla destul de des in ultima vreme:
  • s-au vandut cativa ani la rand pastilele des labit superslim (cu tot marketing-ul de rigoare: sanatoase, etc). Anul acesta au fost interzise pentru ca, contin sibutramina.
  • margarina, (ca un produs sanatos) s-a vandut intr-o fericire multi ani pana cand s-a dovedit ca uleiurile hidrogenate sunt periculoase pentru sanatate si a fost inventat un nou proces - inter-esterificare (de unde stim ce se va anunta maine-poimaine, poate nici acesta nu va mai fi sanatos si se va inventa iar ceva nou)
  • e-urile - numai in ultimii ani cate e-uri au fost declarate periculoase iar pana acum s-au folosit fara nici o jena in diverse produse

si lista se poate continua la nesfarsit.

Eu am ajuns la trista concluzie, ca testele se fac pe "viu", nu in laborator, inainte de a lansa produsul pe piata.:-s

Yohimbine prezinta efecte secundare ca: anxietate, cresterea ritmului cardiac, tensiune arteriala crescuta, insomnie, uneori: atacuri de panica, halucinatii, dureri de cap, ameteli.

anqutz 06 sep 2010 13:27:04

Re: Fat burners
 
MCS, acest supliment are multe efecte adverse. Ti-a zis si Slabuta ceva. :) Am citit pe net drespre Lipo 6, Unidyne si alte suplimente si esti intr-adevar ft energizat de la ele, dar fara sa faci serios sport aerob nu are efecte. Si nu are nici cine stie ce efecte. Cauta mai multe pareri si o sa-mi dai dreptate si mie si Slabutei.

Daca vrei, mai bine iei L-Carnitina, nu are efecte adverse, ba chiar este folosita in tratamentul anumitor boli de inima.

MCS 06 sep 2010 14:07:23

Re: Fat burners
 
Vad ca spunem fiecare dintre noi mai mult sau mai putin acelasi lucru. Deci nu bateam eu campii degeaba...Recunosc ca si eu am devenit cumva exagerata in tot ceea ce inseamna ingredient natural si sanatate, de aceea am zis sa mai intreb si pe altii, sa nu fie cumva paranoia. Dar uite ca instinctul meu a fost bun.
Sa va mai spun ca cel putin jumate din cei pe care ii intalnesc zilnic la sala inghit diverse chestii din astea fara nici un fel de documentare prealabila, doar cu argumentul " am incredere dom'le, sigur e bun, ca doar nu ne recomanda ceva sa ne faca rau!" ?...
Eu una nu am de gand sa inghit asa ceva, sunt convinsa ca reusesc si fara, mai ales ca nu am cine stie ce de slabit.
Dar e pacat ca in salile de sport, unde ar trebui promovat stilul de viata sanatos, primesti astfel de recomandari...:(


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:56:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO