forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Suplimente (http://forum.slabute.ro/suplimente/)
-   -   L-carnitina (http://forum.slabute.ro/suplimente/l-carnitina-433.html)

Slabuta 23 apr 2009 12:53:05

L-carnitina
 
Pareri despre L-carnitina. Ajuta, nu ajuta, cine a folosit aceste pastile sa ne spuna parerea lor.

L-Carnitina este trecuta in categoria Fat-burner, cu toate ca nu realizeaza efectiv arderea grasimilor. Am folosit si eu acum ceva timp (cand faceam aerobic) si nu prea am vazut rezultate, adica mi se pare ca si fara ele as fi slabit la fel, doar faceam sport. Ce-i drept mi-am luat doar o cutiuta de 30 de pastile si am renuntat. Auzisem ca trebuia sa iau cate 2 pastile inainte de sport, dar nu mi-am dat silinta sa falu mai multe detalii, asa ca nu sunt in masura sa spun daca ajuta sau nu.

DynO 27 apr 2009 19:39:09

Re: L-carnitina
 
dupa pararerea mea...l-carnitina trebuie luata cu inca un arzator de grasimi...altfel...nu are efecte foarte mari......ma rog,asta depinde de la individ la individ...si bineinteles scopul in care o folosesti:D....

miha 27 apr 2009 20:39:48

Re: L-carnitina
 
Citat:

Anterior postat de DynO (Post 4832)
dupa pararerea mea...l-carnitina trebuie luata cu inca un arzator de grasimi...altfel...nu are efecte foarte mari......ma rog,asta depinde de la individ la individ...si bineinteles scopul in care o folosesti:D....

adica la ce arzator de grasimi te referi.?

bebelusha 01 mar 2010 14:43:58

Re: L-carnitina
 
eu stiu ca are efect(ca l-am foflosit eu)dar tre sa te chinui rau, sa depui efort..eu faceam in fiecare zi aerobic 1h+sauna+fitness de 2 ori pe sapt

rallu 20 mar 2010 14:18:37

Re: L-carnitina
 
Si eu am luat L-carnitina. Nu am observat sa ma fi ajutat pre mult. Totusi, cred ca am transpirat mai mult in timpul exercitiilor. Poate daca as fi continuat atat cu carnitina cat si cu exercitiile, as fi observat ceva rezultate.
Raluca

mykydutza 20 mar 2010 19:18:42

Re: L-carnitina
 
pe mine m-a ajutat am baut un pahar de l carnitin inaintea antrenamentului si inca unul pe parcursul antrenamentului...faceam de 3 ori pe saptamana fitness..si in 2 luni jumatate am pierdut cam 10 kg..acum nu stiu daca as fi slabit atat fara sa beau l carnitin...

bebelusha 12 apr 2010 12:50:08

Re: L-carnitina
 
eu mi-am luat iar carnitina dar lichida..am inteles ca isi face efectul mai repede..om vedea...cica trebuie bauta cu 15 min inainte de antrenament(fiind lichida se absoarbe mai repede) restul(pastile) cu jumatate de ora inante de antrenament.

mika_me 14 apr 2010 15:55:27

Re: L-carnitina
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 146655)
eu mi-am luat iar carnitina dar lichida..am inteles ca isi face efectul mai repede..om vedea...cica trebuie bauta cu 15 min inainte de antrenament(fiind lichida se absoarbe mai repede) restul(pastile) cu jumatate de ora inante de antrenament.

si eu mi-am cumparat..la pliculet..deci trebuie sa o beau...dar de unde ai luat-o?eu am luat de pe siteul lor

bebelusha 15 apr 2010 10:33:49

Re: L-carnitina
 
eu am facut com d pe un site..si am carnitina lichida de 500 ml..la cat sport fac eu si in fc de cum trebuie administrat imi ajunge 5 saptamani :)
am vrut si eu sa iau la plic dar nu renteaza ca bani

Mya 15 apr 2010 15:27:15

Re: Info despre l-carnitina
 
ma fetelor, noua antrenorul ne-a spus ca tre sa luam o doza de 10 ml, la 0.5 ml apa, dar eu am facut o mare greseala, adica la 0.5 ml apa, puneam 20 ml l-carnitina....si ultimile antrenamnetne nu ma sinteam deloc bine + ca aveam si greata :(,si am mai observat ca Fierea, imi da bataie de cap, am amaraciune si limba e de culoare galbena atit in timpul antrenamentului, cit si dimineata kd ma trezesc!!!
Ce sa fac???
Sa scad doza sau sa nu o mai beau deloc???chiar nu stiu, nu as vrea sa o las de tot, pt ca merg la antrenamente si daka e adevarat ca are efect, dp mi-ar parea rau... :(
Ajutati-ma cu un sfat!!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:33:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO