forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Tae-bo&Aerobic (http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerobic/)
-   -   BATUKA - noua generatie de aerobic (http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerobic/batuka-noua-generatie-aerobic-7258.html)

feelix 28 nov 2010 13:29:13

Re: BATUKA - noua generatie de aerobic
 
Citat:

Anterior postat de kika9 (Post 419203)
BORKED

interesant !
o sa incerc si eu.[*29*]

crissa17 04 dec 2010 20:45:01

Re: BATUKA - noua generatie de aerobic
 
de maine BATUKA scrie pe mine :D. Te puuup:*:*

bambina 12 dec 2010 11:26:57

Re: BATUKA - noua generatie de aerobic
 
Nu credeam ca mai stie cineva de Batuka. Eu am aflat cu 2 ani in urma, cand practicam dansul modern si faceam uneori incalzirea pe Batuka. Eu am descarcat de pe net Latin2 si Power si le fac aproape zilnic. Sunt super! Te distrezi si faci sport. Si cel mai mult imi place ca e in spaniola, pe care o stiu si o iubesc! :*

kika9 13 dec 2010 16:34:00

Re: BATUKA - noua generatie de aerobic
 
Citat:

Anterior postat de bambina (Post 436094)
Nu credeam ca mai stie cineva de Batuka. Eu am aflat cu 2 ani in urma, cand practicam dansul modern si faceam uneori incalzirea pe Batuka. Eu am descarcat de pe net Latin2 si Power si le fac aproape zilnic. Sunt super! Te distrezi si faci sport. Si cel mai mult imi place ca e in spaniola, pe care o stiu si o iubesc! :*

Asa este fetele, nu prea este cunoscuta batuka, eu sincer credeam ca la noi in tara nu stie nimeni, insa surpinzator mai sunt fete ce spun ca le place. Are intr-adevar miscari destul de elaborate, insa si efectul este pe masura.
Eu am invatat miscarile de la Batuka Power, in afara a 3-4 filmulete din colectie le fac pe toate (incalzirea, brate, picioare, abdomene, relaxare, box), sunt multumita de rezultatele ce se obtin.
Succes in lipta cu kg tuturor si indiferent de sportul practicat este important sa facem miscare.
Va pup >:D<

Spiridus 09 ian 2011 10:52:28

Re: BATUKA - noua generatie de aerobic
 
Citat:

Anterior postat de kika9 (Post 418584)
Buna fetele, stim ca sportul face bine in pierderea greutatii fie ca e practicat acasa sau la sala, eu prefer acasa in pasi de Batuka.
BORKED
Batuka este o metoda revolutionara ce combina gimnastica, dansul si distractia personala sau de grup.Fiecare filmulet explica in pasi de dans miscarile de gimnastica cu pasii ei: incalzirea si apoi lucrul ptr brate, abdomen, picioare, etc. Coreografa explica intai pasii apoi urmeaza exercitiul complet pe care tu ii poti executa cu placere o data ce i-ai retinut. Batuka este o forma noua (3-5 ani) de a face sport ce combina gimnastica cu muzica si dansul, lucreaza muscular si cardiovascular complet, aducand corpului si mentalului echilibru si tonifierte intr-un mod simplu, usor si original. Astfel, cu batuka combini Kung Fu, Capoeira, Kick boxing, Tai Chi, cu gama larga de samba, salsa, funck, dance, trance, etc.

suna foarte interesant!! merita incercat ... seamana putin cu zumba, nu??

kika9 12 ian 2011 16:57:25

Re: BATUKA - noua generatie de aerobic
 
Citat:

Anterior postat de Spiridus (Post 465490)
suna foarte interesant!! merita incercat ... seamana putin cu zumba, nu??

Da, se aseamana in idee, deoarece se aude cum ca cel care a creat (Kike Santander-de origine argentinian) ar fi colaborat cu unul din producatorii Zumba si ca ar fi anticipat astfel iesirea in Spania a acestui curent. :) >:D<

rose rose 12 ian 2011 23:37:20

Re: BATUKA - noua generatie de aerobic
 
Si eu tot la ZUmba ma gandeam...seamana si imi plac ambele stiluri.....in felul acesta pot face miscare din placere. ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:20:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO