forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Tae-bo&Aerobic (http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerobic/)
-   -   Diferenta dintre p90x, hip hop abs si rockin' body (http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerobic/diferenta-dintre-p90x-hip-hop-abs-rockin-body-10026.html)

Floriana Simona 19 aug 2011 20:49:58

Diferenta dintre p90x, hip hop abs si rockin' body
 
Buna. Va rog frumos sa imi explicati si mie care este diferenta dintre p90x, hip hop abs si rockin' body.Multumesc frumos

Alexik 19 aug 2011 20:53:02

Re: Instanity-sfaturi
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 764962)
Buna. Va rog frumos sa imi explicati si mie care este diferenta dintre p90x, hip hop abs si rockin' body.Multumesc frumos

Sunt 3 programe de sport diferite:)
Hip hop abs- e mai mult pentru abdomen si e de Shunt T. iar Rockin' Body e tot de Shunt T dar e pentru tot corpul.(ambele nu sunt grele)
p90x - e un program mai greu si solicita foarte mult corpul , gen insanity.

Floriana Simona 19 aug 2011 20:56:32

Re: Instanity-sfaturi
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 764969)
Sunt 3 programe de sport diferite:)
Hip hop abs- e mai mult pentru abdomen si e de Shunt T. iar Rockin' Body e tot de Shunt T dar e pentru tot corpul.(ambele nu sunt grele)
p90x - e un program mai greu si solicita foarte mult corpul , gen insanity.

Multumesc frumos,dar instanity si p90x nu sunt acelasi lucru?

Alexik 19 aug 2011 20:58:29

Re: Instanity-sfaturi
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 764976)
Multumesc frumos,dar instanity si p90x nu sunt acelasi lucru?

Si eu am crezit acelasi lucru acum ceva timp dar am vazut ca nu sunt.Adica Insanity e facut de Shunt T iar p90x e de un antrenor mai in varsta parca:-?
Ca exercitii am auzit ca se cam aseamana

RedOnion 19 aug 2011 22:10:54

Re: Diferenta dintre p90x, hip hop abs si rockin' body
 
Hip Hop Abs este un antrenament mai usor, de tip cardio, care se concentreaza sa te ajute sa scapi in primul rand de grasimioara de pe burta:P Este facut de Shaun T si e destul de amuzant si vesel, seamana cu un curs de dans hip-hop in unele parti :D Programul dureaza o luna.

Insanity e facut tot de Shaun T, dar e de vreo 10 ori mai serios. Antrenamentele sunt facute sa scoata untul din tine timp de 45 minute sau o ora, fata de HHA care au 25-40 de minute. Este destinat persoanelor care deja au rezistenta la efort fizic, pentru ca trebuie sa reziste la fluxul de miscari bruste si diversitatea de exercitii propuse. Programul dureaza doua luni.

P90 este un program mai complex, care combina exercitiile cardio cu cele cu greutati sau unele de forta, in orice caz. Antrenorul nu-l mai tin minte :-? In fine, programul este destinat celor care vor sa slabeasca SI sa dezvolte ceva musculatura in acelasi timp. Seamana cu antrenamentele de la armata, din cate am vazut :-? Asta dureaza trei luni :P

Cauta pe youtube filmulete de prezentare si o sa-ti dai seama din ele de diferentele intre cei care le pot practica si carora le sunt adresate.

Floriana Simona 20 aug 2011 11:23:16

Re: Diferenta dintre p90x, hip hop abs si rockin' body
 
Citat:

Anterior postat de RedOnion (Post 765032)
Hip Hop Abs este un antrenament mai usor, de tip cardio, care se concentreaza sa te ajute sa scapi in primul rand de grasimioara de pe burta:P Este facut de Shaun T si e destul de amuzant si vesel, seamana cu un curs de dans hip-hop in unele parti :D Programul dureaza o luna.

Insanity e facut tot de Shaun T, dar e de vreo 10 ori mai serios. Antrenamentele sunt facute sa scoata untul din tine timp de 45 minute sau o ora, fata de HHA care au 25-40 de minute. Este destinat persoanelor care deja au rezistenta la efort fizic, pentru ca trebuie sa reziste la fluxul de miscari bruste si diversitatea de exercitii propuse. Programul dureaza doua luni.

P90 este un program mai complex, care combina exercitiile cardio cu cele cu greutati sau unele de forta, in orice caz. Antrenorul nu-l mai tin minte :-? In fine, programul este destinat celor care vor sa slabeasca SI sa dezvolte ceva musculatura in acelasi timp. Seamana cu antrenamentele de la armata, din cate am vazut :-? Asta dureaza trei luni :P

Cauta pe youtube filmulete de prezentare si o sa-ti dai seama din ele de diferentele intre cei care le pot practica si carora le sunt adresate.

Multumesc frumos


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:51:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO