forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/ten/)
-   -   Demachiere si tonifiere (http://forum.slabute.ro/ten/demachiere-tonifiere-1246.html)

Creizilup 19 sep 2009 21:19:37

Re: Demachiere si tonifiere
 
Citat:

Anterior postat de savu_oana2007 (Post 33938)
Le folosesc si pentru ten gras si pentru ca am si cosuri,cred ca de la stres nu stiu,,,,k in perioada asta mi-au aparut mai multi,

Si eu il foloseam pentru cosuri-auzisem ca le usuca, insa asa cum am zis nu a mers...Sper ca la tine sa aiba efect ;) Si mie imi apar cosuri in perioada "rosie"...nu cred ca scap de ele prea curand, asa ca ma obisnuiesc sa tot lupt impotriva lor ;;) >:D<

Onutza 28 sep 2009 10:53:59

Re: Demachiere si tonifiere
 
Pt cosurile acelea rosii care coc, si apar adesea de la stres, transpiratie sau in perioadele delicate ca recomand o crema ieftina de la farmacie. se numeste cutaden sau reviken. Arata ca un tub de pasta de dinti si e alba si f pastoasa. Inainte de culcare se acopera cosurile.

Creizilup 28 sep 2009 20:10:30

Re: Demachiere si tonifiere
 
Citat:

Anterior postat de Onutza (Post 36374)
Pt cosurile acelea rosii care coc, si apar adesea de la stres, transpiratie sau in perioadele delicate ca recomand o crema ieftina de la farmacie. se numeste cutaden sau reviken. Arata ca un tub de pasta de dinti si e alba si f pastoasa. Inainte de culcare se acopera cosurile.

Da, am folosit Reviken si chiar este bun. Eu mai stateam cu el pe fata si prin casa cand nu eram nevoita sa ies ;))

lalita 28 sep 2009 20:14:24

Re: Demachiere si tonifiere
 
Citat:

Anterior postat de Creizilup (Post 33739)
Si mie imi place sa ma machiez si imi place sa folosesc toate acele produse destinate infrumusetarii, insa as vrea sa nu fie nevoie sa fiu mereu ca scoasa din cutie. Am zilele mele cand nu am chef de nimic sau cand mi se pare ca sunt atat de frumoasa nemachiata-in general dimineata cred asta :))- si trebuie, cu toate acestea sa ma machiez. De aceea am spus asta >:D<

da dar tot nu ai zis de ce trebuie ''neaparat'' sa te machiezi:) daca zici ca nu ai chef,nu te machia nu?:P adica nu am inteles. ce vrei sa spui,de ce este o obligatie:D

Creizilup 29 sep 2009 07:49:11

Re: Demachiere si tonifiere
 
Citat:

Anterior postat de lalita (Post 36602)
da dar tot nu ai zis de ce trebuie ''neaparat'' sa te machiezi:) daca zici ca nu ai chef,nu te machia nu?:P adica nu am inteles. ce vrei sa spui,de ce este o obligatie:D

Intru in contact cu zeci de oameni zilnic si trebuie sa arat mereu bine. Am avut o acnee in adolescenta care mi-a lasat niste pete destul de neplacute pe fata. Eu m-am obisnuit cu ele, insa sunt constienta ca nu sunt deloc estetice.
Nu am zis ca nu am chef mereu sa ma machiez, insa sunt zile in care pur si simplu sunt prea obosita sau mi-e lene sau pur si simplu nu am dispozitia necesara sa stau in fata oglinzii...
Sper ca acum am fost mai clara :)>-

lalita 29 sep 2009 16:24:14

Re: Demachiere si tonifiere
 
Citat:

Anterior postat de Creizilup (Post 36634)
Intru in contact cu zeci de oameni zilnic si trebuie sa arat mereu bine. Am avut o acnee in adolescenta care mi-a lasat niste pete destul de neplacute pe fata. Eu m-am obisnuit cu ele, insa sunt constienta ca nu sunt deloc estetice.
Nu am zis ca nu am chef mereu sa ma machiez, insa sunt zile in care pur si simplu sunt prea obosita sau mi-e lene sau pur si simplu nu am dispozitia necesara sa stau in fata oglinzii...
Sper ca acum am fost mai clara :)>-

da,pai acum e clar:) ma gandeam eu ca e vb probabil de lucru;) si chiar daca nu ar fi fost vorba de asta,te-as fi inteles oricum. si mie imi place sa arat mereu ingrijita si bine,mi se pare normal oricum.:) cheltuiesc mai mult pe lucruri de genu asta acum,decat pe haine sau incaltaminte:)) bine asta e si pt ca am o groaza de haine(pt ca in trecut tot cumparam mereu,unele au inca si eticheta:))) si pt ca daca tot sunt in faza de'' slabire'', nu vreau sa cumpar, pantaloni mai ales

Creizilup 01 oct 2009 06:11:45

Re: Demachiere si tonifiere
 
Citat:

Anterior postat de lalita (Post 36706)
da,pai acum e clar:) ma gandeam eu ca e vb probabil de lucru;) si chiar daca nu ar fi fost vorba de asta,te-as fi inteles oricum. si mie imi place sa arat mereu ingrijita si bine,mi se pare normal oricum.:) cheltuiesc mai mult pe lucruri de genu asta acum,decat pe haine sau incaltaminte:)) bine asta e si pt ca am o groaza de haine(pt ca in trecut tot cumparam mereu,unele au inca si eticheta:))) si pt ca daca tot sunt in faza de'' slabire'', nu vreau sa cumpar, pantaloni mai ales

;)) Problema cu pantalonii o am si eu...Am perechile mai vechi care imi cad de pe mine si cele mai noi care inca nu stau pe mine asa cum mi-as dori...Abia astept sa se mai duca 2 kilograme ;))

Suzume 16 feb 2010 01:22:17

Re: Demachiere si tonifiere
 
Eu am doua demachiante pe care nu o sa le schimb in viitorul apropiat, L'oreal Ideal Balance pentru ten, iar pentru ochi unul de la The Body Shop, pe baza de musetel. Am folosit o perioada pe cel verde de la Garnier dar ma irita.

bebelusha 20 feb 2010 07:58:18

Re: Demachiere si tonifiere
 
Buna dimi ...eu am un ten mixt..dar folosesc ca demachiant emulsie de castraveti de la doina...e singura de la care nu ma ustura fata, pentru ochi de la yves rocher cu musetel tot din acelasi motiv..iar ca masti imi fac cea de argila si cele peel-of...
Ah sa nu uit..trucul meu pt cosuri incapatanate, si care sunt umflate si dor....pasta de dinti...Dap.seara inainate de culcare pun un pik de pasta de dinti pe enervantul de el, iar a doua zi sunt free de el
pup ;;)

Onutza 23 aug 2010 23:01:54

Re: Demachiere si tonifiere
 
Citat:

Anterior postat de Creizilup (Post 36634)
Intru in contact cu zeci de oameni zilnic si trebuie sa arat mereu bine. Am avut o acnee in adolescenta care mi-a lasat niste pete destul de neplacute pe fata. Eu m-am obisnuit cu ele, insa sunt constienta ca nu sunt deloc estetice.
Nu am zis ca nu am chef mereu sa ma machiez, insa sunt zile in care pur si simplu sunt prea obosita sau mi-e lene sau pur si simplu nu am dispozitia necesara sa stau in fata oglinzii...
Sper ca acum am fost mai clara :)>-

Am citit ca aspirina pisata si amestecata cu putina apa, aplicata pe ten reduce petele;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:31:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO