forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/ten/)
-   -   Peeling chimic (http://forum.slabute.ro/ten/peeling-chimic-7087.html)

Alisea87 25 mar 2011 11:14:40

Re: Peeling chimic
 
Ally, saptamana urmatoare o sa-mi iau si eu ceva pentru protectie. Am mai vb despre creme cu doctorita, am cupoane de reducere la o farmacie :D.
A...si o sa ma mai duc la doctor prin mai ca sa vada cum a evoluat si daca mai am probleme cu acneea (pentru ca m-am plans ca mi-au aparut in timpul peelingului) sa vedem ce putem face.
Am mai spus ca am o diferenta de culoare la barbie, este putin mai inchisa. A zis k daca nu o sa se estompeze, va interveni pentru depigmentare.

alyy 25 mar 2011 12:41:59

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de Alisea87 (Post 588765)
Ally, saptamana urmatoare o sa-mi iau si eu ceva pentru protectie. Am mai vb despre creme cu doctorita, am cupoane de reducere la o farmacie :D.
A...si o sa ma mai duc la doctor prin mai ca sa vada cum a evoluat si daca mai am probleme cu acneea (pentru ca m-am plans ca mi-au aparut in timpul peelingului) sa vedem ce putem face.
Am mai spus ca am o diferenta de culoare la barbie, este putin mai inchisa. A zis k daca nu o sa se estompeze, va interveni pentru depigmentare.

si mie mi-au aparut cosuri(unu,doua pe la barbie) dar dupa 2 saptamani de la peeling au inceput sa-mi treaca,ce-ti face la depigmentare?

Emma84 25 mar 2011 15:07:04

Re: Peeling chimic
 
Buna fetelor,

Sper ca postez unde trebuie.. :)

Tocmai ce cautam informatii despre peeling ul chimic si am citit interesata conversatia voastra.

Am citit ca exista diverse tipuri de peeling (cu fenol, acid nu stiu de care.., etc). Voi ce fel de peeling ati facut? Cat a durat procesul in sine si sunt curioasa daca s a folosit si laser ul?

Luni sunt programata la prima sedinta. Mi s a spus ca dureaza 1 ora...incluzand Gigalaser...

Nu mi s a recomandat nimic inainte...voi v ati ingrijit normal inainte de peeling?

Mi e putin teama sincera sa fiu..

alyy 25 mar 2011 16:23:35

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de Emma84 (Post 589146)
Buna fetelor,

Sper ca postez unde trebuie.. :)

Tocmai ce cautam informatii despre peeling ul chimic si am citit interesata conversatia voastra.

Am citit ca exista diverse tipuri de peeling (cu fenol, acid nu stiu de care.., etc). Voi ce fel de peeling ati facut? Cat a durat procesul in sine si sunt curioasa daca s a folosit si laser ul?

Luni sunt programata la prima sedinta. Mi s a spus ca dureaza 1 ora...incluzand Gigalaser...

Nu mi s a recomandat nimic inainte...voi v ati ingrijit normal inainte de peeling?

Mi e putin teama sincera sa fiu..

eu am facut peelingul cu acid si nu stiu exact cat a durat dar 1 ora sigur nu,nu are de ce sa-ti fie teama.Iti faci la un dermatolog sau la o cosmeticiana?

alyy 25 mar 2011 16:26:57

Re: Peeling chimic
 
in ce consta gigalaser? iti faci si peeling si gigalaser in aceeasi zi?nu stiu in ce consta gigalaser dar peelingul este dureros,pe mine ma ardea fata putin pana a doua zi

Alisea87 29 mar 2011 19:05:33

Re: Peeling chimic
 
Hello, ally, nu am vorbit in detaliu despre depigmentare. In mai ma duc la control la dermato si daca o sa fie nevoie de depigmentare, cred k o sa-mi spuna mai multe atunci.
Dar, mai intai sa va spun k am avut ultima sedinta joi. Recunosc, am fortat pe la frunte sa-mi iau pielea ca trebuia sa ies azi din casa, si mi-au ramas niste semne rosii. Recunosc si ca am dat foate putin cu fond de ten pe zonele mai rosii si s-au acoperit de minune :D O sa-mi treaca pentru ca asa am avut si dupa prima sedinta, pe la frunte.

Alisea87 29 mar 2011 19:08:22

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de Emma84 (Post 589146)
Buna fetelor,

Sper ca postez unde trebuie.. :)

Tocmai ce cautam informatii despre peeling ul chimic si am citit interesata conversatia voastra.

Am citit ca exista diverse tipuri de peeling (cu fenol, acid nu stiu de care.., etc). Voi ce fel de peeling ati facut? Cat a durat procesul in sine si sunt curioasa daca s a folosit si laser ul?

Luni sunt programata la prima sedinta. Mi s a spus ca dureaza 1 ora...incluzand Gigalaser...

Nu mi s a recomandat nimic inainte...voi v ati ingrijit normal inainte de peeling?

Mi e putin teama sincera sa fiu..

Buna, emma.
Si eu am facut tot cu acid peelingul. In jur de 20 min era gata, afcea 2-3 treceri cu substanta pe tenul meu.
Ustura rau de tot dar se pare ca merita :D Si am stat 5 zile in casa dupa fiecare peeling.
Ca si ally, te intreb unde il faci? Sper ca la dermato si nu la cosmeticiana. Mai mult nu stiu sa te ajut.
Sper sa ne impartasesti experienta ta sa aflam mai multe.

alyy 29 mar 2011 19:53:22

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de Alisea87 (Post 595945)
Hello, ally, nu am vorbit in detaliu despre depigmentare. In mai ma duc la control la dermato si daca o sa fie nevoie de depigmentare, cred k o sa-mi spuna mai multe atunci.
Dar, mai intai sa va spun k am avut ultima sedinta joi. Recunosc, am fortat pe la frunte sa-mi iau pielea ca trebuia sa ies azi din casa, si mi-au ramas niste semne rosii. Recunosc si ca am dat foate putin cu fond de ten pe zonele mai rosii si s-au acoperit de minune :D O sa-mi treaca pentru ca asa am avut si dupa prima sedinta, pe la frunte.

nu are nimic daca te-ai dat cu fond de ten,are si protectie solara fondul de ten?

Alisea87 29 mar 2011 20:02:36

Re: Peeling chimic
 
oh...nu-ti inchipui ca m-am dus la plimbare. oricum a fost innorat rau de tot (apropo, eu sunt din Galati) si m-am foit putin prin oras. Are SPF6 fondul de ten. Ma gandeam k nu e bine sa agasezi pielea "cea noua" (cum ii spun eu) cu produse cosmetice, stiu ca si doctorita mi-a zis sa le evit la inceput. Dar am incercat sa vad cum reactioneaza pielea si nu are nimic.
Saptamana asta sau urmatoarea imi iau crema cu fotoprotectie, mai astept salariul k m-a omorat peelingul si cu cremele alea :D

alyy 29 mar 2011 20:09:49

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de Alisea87 (Post 596063)
oh...nu-ti inchipui ca m-am dus la plimbare. oricum a fost innorat rau de tot (apropo, eu sunt din Galati) si m-am foit putin prin oras. Are SPF6 fondul de ten. Ma gandeam k nu e bine sa agasezi pielea "cea noua" (cum ii spun eu) cu produse cosmetice, stiu ca si doctorita mi-a zis sa le evit la inceput. Dar am incercat sa vad cum reactioneaza pielea si nu are nimic.
Saptamana asta sau urmatoarea imi iau crema cu fotoprotectie, mai astept salariul k m-a omorat peelingul si cu cremele alea :D

da si pe mine m-a omorat peelingul cu tot cu cremele,foarte costisitor,ai grija doar sa folosesti o protectie solara mai ales daca este soare cel putin 2-3 luni mie asa mi-a spus


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:47:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO