forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/ten/)
-   -   Peeling chimic (http://forum.slabute.ro/ten/peeling-chimic-7087.html)

alyy 29 mar 2011 20:11:56

Re: Peeling chimic
 
eu nu prea folosesc fond de ten (doar daca merg la o nunta),deci ai terminat cu peelingul?

Alisea87 30 mar 2011 16:18:19

Re: Peeling chimic
 
Am terminat :)
Eu foloseam fond de ten daca se ivea o iesire in oras, la un suc, un pty, nunta, cand aveam chef la munk....nu zi de zi. iar acum o sa am nevoie si mai putina de el :D

Alisea87 30 mar 2011 16:19:19

Re: Peeling chimic
 
de protectie mi-a zis si mie 2 luni, dar mi-a recomandat sa am mai bine grija toata vara.

alyy 30 mar 2011 16:30:18

Re: Peeling chimic
 
si mie tot asa mi-a spus,toata vara sa folosesc crema de protectie

alyy 30 mar 2011 16:31:22

Re: Peeling chimic
 
tu ai scapat de peeling eu ma-i am de facut unul in toamna

glamvintage 28 dec 2011 14:48:01

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de Alisea87 (Post 595955)
Buna, emma.
Si eu am facut tot cu acid peelingul. In jur de 20 min era gata, afcea 2-3 treceri cu substanta pe tenul meu.
Ustura rau de tot dar se pare ca merita :D Si am stat 5 zile in casa dupa fiecare peeling.
Ca si ally, te intreb unde il faci? Sper ca la dermato si nu la cosmeticiana. Mai mult nu stiu sa te ajut.
Sper sa ne impartasesti experienta ta sa aflam mai multe.


Buna Fetelor,

Vreau sa inteleg si eu un lucru: :-/de ce va feriti atat de mult de cosmeticiene cand vine vorba, culmea, de tratamente faciale?

Exista diferenta intre peelingul de cabinet cosmetic si cel de cabinet dermato, e adevarat, in sensul ca:
la cosmetica nu este atat de invaziv, neplacut, riscant,costisitor dar cu rezultate exceptionale.
Merci!:x

alyy 28 dec 2011 17:34:48

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de glamvintage (Post 884730)



Buna Fetelor,

Vreau sa inteleg si eu un lucru: :-/de ce va feriti atat de mult de cosmeticiene cand vine vorba, culmea, de tratamente faciale?

Exista diferenta intre peelingul de cabinet cosmetic si cel de cabinet dermato, e adevarat, in sensul ca:
la cosmetica nu este atat de invaziv, neplacut, riscant,costisitor dar cu rezultate exceptionale.
Merci!:x

eu nu ma feresc de cosmeticene,inainte de peeling mi-am facut tratamente la cosmetica,dar de urmele de la cosuri nu am scapat decat cu peeling

glamvintage 29 dec 2011 14:07:35

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de alyy (Post 884901)
eu nu ma feresc de cosmeticene,inainte de peeling mi-am facut tratamente la cosmetica,dar de urmele de la cosuri nu am scapat decat cu peeling


Tratamentul cosmetic poate fi efectuat pentru curatarea tenului pentru vindecarea urmelor lasate de acnee sunt o serie de alte proceduri efectuate in functie de "gravitatea" situatiei.Ideea este ca si peelingurile facute in cabinet cosmetic duc la disparitia acelor urme. Oricum, produsele folosite sunt aceleasi!
Manifestarile ulterioare sunt mai dure in urma peelingului efectuat in cabinet medical pentru ca aici se recomanda utilizarea inainte a unui produs de genul Glyco-A, vreme de 5-7-10 zile care "subtiaza" pielea si
solutia de peeling se aplica din start pe o piele mai noua!
:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:14:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO