forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/ten/)
-   -   Ce ritual de ingrijire a tenului aveti? (http://forum.slabute.ro/ten/ritual-ingrijire-tenului-aveti-2217.html)

Liviutzza 13 ian 2010 14:36:52

Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Buna:d Pana la varsta de 20 de ani am avut un ten impecabil...nu aveam absolut nici o imperfectiune si toate colegele ma intrebau cum reusesc!Adevarul este ca nu faceam nimic,si chiar ma mandream cu asta....pana cand BOMBA!Deodata au inceput sa imi apara bubite,iritatzii...pielea a inceput sa mi se descoameze..Ce mai ...aratam HORROR!!Am incercat multe creme...dar nu au dat rezultate...pana cand acum recent am reusit sa imi revin..dar dupa o lupta destul de lunga!Voi ce facetzi ptr a avea un ten curat si o piele cat mai stralucitoare si luminoasa?
>:D<>:D<>:D<

roseadria 13 ian 2010 14:51:23

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Eu ma spal seara cu gel de fata care contine un scrub usor si neaparat dimineata si seara pun tonic-crema de ochi-crema de fata. De ani si ani.....nu pot fara.....la 2-3 sapt pun si cite o masca ....de care-mi cade in mina.....
aaaaaa si inca ceva : cred ca sunt mai bine de 10 ani de cind nu ies afara fara fond de ten. altfel nu pot. mai ales aici unde e cald si ba foarte uscat ba foarte umeda atmosfera.

VentoFreddo 13 ian 2010 16:27:52

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 63919)
Buna:d Pana la varsta de 20 de ani am avut un ten impecabil...nu aveam absolut nici o imperfectiune si toate colegele ma intrebau cum reusesc!Adevarul este ca nu faceam nimic,si chiar ma mandream cu asta....pana cand BOMBA!Deodata au inceput sa imi apara bubite,iritatzii...pielea a inceput sa mi se descoameze..Ce mai ...aratam HORROR!!Am incercat multe creme...dar nu au dat rezultate...pana cand acum recent am reusit sa imi revin..dar dupa o lupta destul de lunga!Voi ce facetzi ptr a avea un ten curat si o piele cat mai stralucitoare si luminoasa?
>:D<>:D<>:D<

Salutare>:D<, probabil ca in viata ta au avut loc ceva schimbari stresante...Si eu sunt interesata de acest subiect, am tenul uscat si predispus la riduri din cauza asta, stiu ca tre sa-l hidratez bine si sa beau multe lichide, da nu-mi place sa fiu mereu unsuroasa:(

Slabuta 13 ian 2010 16:53:07

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Eu am tenul deschis si foarte pretentios, se irita de la orice :(
Daca nu ii fac ceva o zi, a doua zi e urat rau de tot.

Dimineata spalat cu apa rece, si nimic mai mult. Inainte de somn, spalat cu un "laptic" cu multe ierburi, dupa ma dau in jurul ochilor cu o crema cu Q10, mi-am luat-o de cateva saptamani, ca e timpul sa am grija de ochi, deja apar riduri fine. Inca nu stiu daca functioneaza, o sa spun macar dupa o luna.
Iar pe ten ma dau cu o crema hidratanta.
Doar atat.

Masti nu fac.
Dar astept sa imi spuna Creizi cum e cu gomajul din faina de porumb, ca am niste puncte negre si as vrea sa scap de ele.

Liviutzza 13 ian 2010 18:57:27

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Slabuto...si eu am tenul alb si sensibil...ma irit ff usor si uneori fac pete!Am reusit sa il aduc unde era acum 2 ani printr-un ritual ff atent!Dimineata cand ma trezesc imi dau cu un tonic pe fatza,este cel mai tare tonic pe care l-am folosit vreodata...nush daca am voie sa ii dau numele,deci nu o sa o fac.Apoi ma spal cu o crema mousse care contine magneziu si care imi lasa un ten suplu...dupa care imi aplic crema de fatza si cea de ochi...iar dupa 5 10 minute imi aplic fondul de ten si restul machiajului!Seara cand ajung acasa la fel,ma demachiez cu atentzie,in jurul ochilor folosesc un demachiant special ptr ochi,deoarece mama mea are tenul ca mine..si la varsta de 45 de ani are ff multe riduri mai ales in jurul ochilor,apoi pe restul fetei cu celalalt demachiant dupa care aplic iar tonicul!Pot sa va spun ca pana acum nu foloseam nici un tonic si de cand il folosesc au inceput sa apara niste rezultate incredibile!Dupa tot ritualul de curatare a tenului imi aplic crema de ochi si cea de fatza si gata:D
O data sau de 2 ori pe saptamana imi fac un gomaj,depinde cum imi cere tenul!E ff important sa faci gomaj,macar 1 data pe saptamana!Cat despre masti..am si din comertz dar imi mai prepar si acasa...cu 1 banana mica,cateva lingurite de iaurt si ulei de masline...lasa un ten superb!Pe asta o potzi pune intr-un borcanel la frigider si e valabila 5 zile!Eu de obicei imi aplic masca seara zilnic timp de 5 zile!Dar pot in sfarsit sa ma laud cu un ten ca de portzelan!Nici mie nu-mi vine sa cred!>:D<>:D<:-*

ianna 13 ian 2010 19:25:06

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
eu am avut si am un ten impecabil...as zice ca mi s-a mai stricat de la tzigari...dar in mare nu ma plang...nici cosuri n-am avut cine stie ce:)niciodata mai mult de 2... si asta foarte rar


in primul rand: alimentatia ...si cat de sanatos papam sau nu ...se vede si la ten/piele...asa ca in primul rand trebuie accordata atentie alimentatiei

apoi fumatul...eu fumez so...nu pot lucra la dezavantaju asta care strica si dintii si plamanii nu doar tenul

al meu zice cafeaua rece faca tenul frumos...dar eu n-am reusit sa o beau rece decat vara si atunci punand ghiatza...dar dimineata tot fierbinte o beau....asa imi place sa suflu in ea:)

apa rece la prima ora...clatirea fetei cu apa cat mai rece...nu tampenii pe ten..efectiv apa rece...face bine si la cearcane si te invigoreaza:)
dupa 30 min - iarna cu precadere, inainte de a iesi afara- crema hidratanta mai grasa(daca ai ten normal sau uscat)daca ai ten gras o crema cat mai slaba - speciala ptr acest tip de ten.

seara se poate practica masaj cu o crema ptr fata dar inainte de culcare clatiti fata cu apa rece....

o data pe saptamana spalarea prin frecare a fetzei cu malai - catifeleaza pielea...mai nou aplic zatz de cafea....

inainte mergeam mai des...acu cam la 3-6 luni merg o data la salon si curata tipa tenu ...aplicand diferite masti si cu masaj...wow ce bine ma simt dupa aia...:x


in rest...atentie la mancare... :D

drama queen 13 ian 2010 20:03:16

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
eu folosesc de 3 ori pe sapt un gel de curatare in profunzime 3 in 1 de la Garnier , il folosesc de vreo 2 ani si sincer este excelent, si mai aveam cateva masti pt ten si pt par dar nu gasesc agenda revin si cu acele retete :D

Liviutzza 13 ian 2010 20:11:10

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Drama Queen chiar te rugam sa revii cu retetele:D>:D<

Liviutzza 14 ian 2010 00:56:50

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Fetelor,mai venitzi cu idei,retete,ritualuri...:D>:D<

juliette 14 ian 2010 10:31:28

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Eu am tenul f deshidratat si ajunsesem sa mi se jupeasca pielea pe fata. Cosmeticiana mi-a recomandat masca masca cu banana si vitamina E.
Pisez bine banana si adaug continutul a 4 capsule de vitamina E aplic pe fata si las 10 minute..La mine a functionat foarte bine:)

drama queen 14 ian 2010 19:51:03

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
1. masca ten mixt

ai nevoie de :
-3 linguri miere lichida
-2 linguri malai
Se aplica pe toata fata si se maseaza usor, se lasa 10 minute, porma se clateste cu apa calduta .

2.masca crema cu castraveti(pt ten gras , incarcat, si patat)

ai nevoie de:
-2-3 felii de castravete crud
-o lingurita crema nutritiva
-1/2 lingurita miere de albine curata

preparare:
*se spala castravetele cu coaja cu tot si se da pe razatoare(mica)
*pireul se amesteca cu crema nutritiva si mierea
*masca se aplica in strat gros pe fata si decolteu
*se lasa 5-10 minute
*se clateste cu apa calduta


3.masca ten uscat

*cateva capsune strivite si 1-2 linguri smantana
*se aplica pasta pe fata si se lasa 15-25 minute
*se clateste cu apa calduta



drama queen 14 ian 2010 19:56:54

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
1.masca cu floarea soarelui
Componente: o mana plina cu seminte de floarea soarelui; o lingurita miere naturala de albine; o lingurita ulei vegetal natural.

Modul de pregatire: semintele de floarea soarelui se vor macina cu ajutorul unei rasnite. Se strecoara apoi printr-o sita de bucatarie pentru a indeparta astfel ultimile coji tari ramase. Mierea se topeste intr-un vas cu apa fierbinte. Se amesteca mierea si uleiul cu praful de seminte de floarea soarelui. Daca terciul nu este destul de moale pentru a putea fi usor intins pe piele se mai poate pune un pic de apa calda.


Folosire si actiune: pasta obtinuta se intinde uniform pe pielea curatita in prealabil. Se lasa sa actioneze o jumatate de ora. Se spala apoi cu multa apa calda si cu atentie fata si gatul.
Semintele de floarea soarelui sunt bogate in ulei, lecitina si vitamina A si creeaza impreuna cu nutritiva miere de albine si ulei natural de plante o combinatie extrem de eficienta pentru ingrijirea tenului.



2.peeling cu taratze de grau

Componente: o lingurita tarate de grau; o lingurita miere de albine; o lingurita lapte praf; un galbenus de ou

Modul de pregatire: se amesteca toate componentele intr-un vas de portelan si se adauga atata apa fierbinte cat sa se obtina o pasta buna de intans pe piele.

Folosire si actiune: aplicati cu ajutorul unei pensule pasta obtinuta pe fata, gat si decolteu. Lasati sa actioneze 20 de minute. Dupa aceasta perioada se va spala cu foarte multa apa calda. Taratele de grau au o actiune vindecatoare asupra tenului gras si incarcat. Daca se foloseste cu regularitate, acesta va duce la disparitia cosurilor.



3.masca cu banane

Componente: 1/4 banana; 1 lingurita crema nutritiva, 1/2 zeama de lamaie, o lingurita de ulei de masline.

Modul de pregatire: se striveste banana cu o furculita si piureul obtinut se amesteca cu zeama de lamaie si uleiul de masline. La sfarsit se adauga crema nutritiva.

Folosire si actiune: se spune ca, daca zilnic ne-am freca fata cu piureul obtinut dintr-o banana , tenul nostru nu ar mai imbatrani. Adevarul este ca acest piure de banane are o actiune hidratanta deosebita aspura pieli noastre, impiedicand uscarea ei. Continutul ridicat de vitamina A din banana si mai ales efectul ei asupra tenului este foarte bine cunoscut.Aceasta masca se poate folosi pentru orice tip de ten si mai ales cat de des dorim.

drama queen 14 ian 2010 20:01:41

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
1.masca par deteriorat

2 galbenusuri
50ml bere
* Se intinde masca pe par, se maseaza tot odata si scalpul , se acopera parul cu un prosop se lasa circa 30 minute.
*Se clateste cu apa din abundenta(caldutza)
*Se samponeaza


2.masca par

1 galbenus ou
1 sticluta ulei de ricin
2 lingurite de miere
1 fiola de vitamina A uleioasa
2,3 linguri de ulei de masline
2,3 picaturi lamaie
*Se sta cu ea pe cap in jur de 1-2 ore

sakura 14 ian 2010 20:03:36

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
cel mai bun tratament pentru orice tip de ten este crema de galbenele.

eu am ten mixt...uscat pe nas si in jurul gurii, gras in rest.

un gomaj pe saptamana..crema odata la doua zile si am ten impecabil.

in masca de par home made nu am incredere.prefer cele comerciale.

drama queen 14 ian 2010 20:10:23

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
sincer in mastile de pe piata ce am incercat m-au dezamagit, prefer naturale,:D
tu ce masca folosesti?

sakura 14 ian 2010 20:14:19

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
am masca de par de la nivea si de la gliss.ambele pentru par deteriorat.

dar chestia care m-a scapat de pierderea poadoabei capilare este un ser de la gliss(e intr-o sticla cu pulverizator) tot pt par deteriorat si casant. aplici un puf dupa ce il speli pe parul umed si gata. de o luna il am si a facut minuni.nici nu credeam.

am incercat ou, ulei de masline..de toate....doar faptul ca trebuia sa fac asta periodic si trebuia sa accept un par uns chiar daca il limprezeam de zeci de ori m-a facut sa renunt la ele.

de mentionat ca de 1 an nu ma mai vopsesc.poate a contribuit si asta.

drama queen 14 ian 2010 20:24:45

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
ms mult sakura :-*, o sa incerc si eu serul acela :D

sakura 14 ian 2010 20:28:06

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
cupla.:D
e in sticla mare...si costa cam 16 lei.merita sa stii:)

Liviutzza 14 ian 2010 22:36:00

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Eu ca masca de par,pe langa cele naturale..folosesc un tratament de la joico...vreau sa zic ca e supeeerr!!!Mi-a facut un par stralucitor frumos...Si eu am parul lung pana la fund,deci am nevoie!Ca masca de fatza am una de la chanel,mi se pare buna...dar nu extrem de buna!Acum depinde si de tenul fiecareia..al meu e uscat!>:D<>:D<

Suzume 16 feb 2010 00:48:00

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza
Eu ca masca de par,pe langa cele naturale..folosesc un tratament de la joico...vreau sa zic ca e supeeerr!!!Mi-a facut un par stralucitor frumos...Si eu am parul lung pana la fund,deci am nevoie!Ca masca de fatza am una de la chanel,mi se pare buna...dar nu extrem de buna!Acum depinde si de tenul fiecareia..al meu e uscat!>:D<>:D<

Intr-adevar cele de la Joico sunt amazing. Pe langa faptul ca isi face treaba, are un miros foarte placut care rezista. Intr-o perioada ma spalam cu sampon Joico, imi luam o sticla de 1,5L si ma tinea destul.

Eu din ianuarie m-am reprofilat pe produsele de la Body Shop. Am o parte din gama cu ulei de ceai verde, respectiv masca pentru puncte negre, gelul de curatare si exfoliantul. Initial am avut exfoliantul si nu observam nici un efect asa ca mi-am mai luat gelul de curatare si se vedea ca isi facea treaba. E pacat ca nu merg si separat, dar poate e doar din cauza tenului meu.

Dupa curatare folosesc ori lotiunea astringenta de la Garnier Pure ori apa termala de la Avene, iar cand vine vorba de crema le alternez ca am mai multe (Vichy, Clinique, L'oreal, Nivea, Body Shop).

De jumatate de an cred, daca nu mai mult, nu am mai avut eruptii urate, nici macar cand se apropia menstruatia, doar lupta cu punctele negre o mai am de dus. :-<

Liviutzza 16 feb 2010 00:56:05

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Iubesc Clinique:)Acum folosesc de la clinique o lotiune ptr ten uscat care se da dupa ce ai aplicat tonicul...crema folosesc de la La Prairie:)e buna si asta:)Cand o termin imi iau de la Clinique:D

Suzume 16 feb 2010 01:11:51

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza
Iubesc Clinique:)Acum folosesc de la clinique o lotiune ptr ten uscat care se da dupa ce ai aplicat tonicul...crema folosesc de la La Prairie:)e buna si asta:)Cand o termin imi iau de la Clinique:D

Si eu sunt innebunita dupa Clinique, pacat ca sunt foarte scumpe. Eu, fiind in Constanta, am in port zona libera si aduce acolo tot felul de creme, Clinique, Clarins, etc. Acolo au preturi mai rezonabile, in mall dai si jumatate din salariul minim pe economie pe o crema ceea ce nu e ok deloc. Americanii au niste preturi, Clinique, Dior, Chanel,etc sunt cum sunt la noi Avon si Oriflame...ma mut. x-(

Liviutzza 16 feb 2010 01:31:08

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Intradevar sunt mai scumpe,dar se vede si diferenta:D eu prefer sa imi cumpar mai rar si bun:D

sunshine 16 feb 2010 06:47:48

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de sakura (Post 64734)
am masca de par de la nivea si de la gliss.ambele pentru par deteriorat.

dar chestia care m-a scapat de pierderea poadoabei capilare este un ser de la gliss(e intr-o sticla cu pulverizator) tot pt par deteriorat si casant. aplici un puf dupa ce il speli pe parul umed si gata. de o luna il am si a facut minuni.nici nu credeam.

.


am si eu pulverizantul acela...la mine nu a facut minuni... as incerca si eu mastile cu ou...dar numai cand ma gandesc la oul ala in par...brrr

Audrey 30 iun 2010 17:51:21

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Fiind adolescentă, problemele cu tenul nu sunt o noutate la mine. Probleme prea mari nu am, dar visez la o piele fină şi impecabilă.
Din nefericire sau nu, tenul meu nu suportă niciun gel sau cremă demachiantă din comerţ (indiferent de marcă, am avut şi foarte scumpe si acelaşi rezultat) aşa că îmi curăţ faţa doar cu ceaiuri preparate acasă (în general de tei) iar măştile sunt doar naturale şi preparate de mine. Altfel am probleme.
Mi-a făcut mult bine bitter-ul suedez, trebuie să-mi iau din nou imediat ce strâng bani. În rest, prea multe ritualuri nu am. Nu mă spăl pe faţă decât cu apă plată (sau termală, era bună şi aceea deşi foarte scumpă), nu folosesc săpun pentru faţă, încerc să mănânc cât mai potrivit şi sper ca până în septembrie, când încep şcoala, să obţin un ten mai curat şi mai sănătos.

Deşi nu mă pot lăuda cu solide cunoştinţe în ceea ce priveşte îngrijirea tenului, pot spune că după o perioadă în care mănânci sănătos şi foloseşti pentru piele numai produse naturale te bucuri de rezultate foarte bune.

rockriss 10 iul 2010 15:38:50

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
eu ma spal dimineatza si seara pe fatza cu ceai de musetel usuca cosurile si curata foarte bine fata si o hidrateaza foarte bine in orice anotimp si nu este nici foarte costisitor si da roade ajuta si la indepartarea punctelor negre:x

Rain 12 iul 2010 11:37:38

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Eu ma spal dimineata si seara cu o lotiune de la Garnier, iar seara aplic lotiune astringenta si crema de la Bioderma. Avand tenul gras, orice alta crema am aplicat, aveam eruptii acneice (si numai eu stiu cat m-am chinuit sa le tin sub control #:-s), insa Bioderma a functionat in cazul meu. Dar, cu toate astea, nimic nu se compara cu: (tadadammm) SOMNUL ! Dupa 2-3 zile de somn de 9-10 ore, de la ore rezonabile (conteaza mult sa adormi inainte de 12) deja vad primele modificari pe ten. E luminos, pielea e intinsa, dispar cearcanele. ;)

deadcountess 12 iul 2010 12:37:48

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Eu am un ten foarte pacatos, foarte deschis, nu se bronzeaza dar se pateaza de la soarex-(, si ca sa fie tacamul complet mai este si gras~X(
Prima data spalat cu ceva lotiune speciala pt ten gras, apoi lotiune tonica (fara tonic e dezastru), ser antirid, crema cu factor de protectie solara ridicat,seara acelasi lucru, doar ca in loc de crema cu FPS folosesc crema pt ten gras si aplic si crema pt ochi.
O data pe saptamana un gomaj si o masca (din comert).

Dar cred ca cel mai important pt ten este somnul suficient, evitarea expunerii la soare sau solar si evitarea locurilor pline de fum (cluburi, etc)

ali_lumi 12 iul 2010 12:52:17

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 250354)
Eu am un ten foarte pacatos, foarte deschis, nu se bronzeaza dar se pateaza de la soarex-(, si ca sa fie tacamul complet mai este si gras~X(
Prima data spalat cu ceva lotiune speciala pt ten gras, apoi lotiune tonica (fara tonic e dezastru), ser antirid, crema cu factor de protectie solara ridicat,seara acelasi lucru, doar ca in loc de crema cu FPS folosesc crema pt ten gras si aplic si crema pt ochi.
O data pe saptamana un gomaj si o masca (din comert).

Dar cred ca cel mai important pt ten este somnul suficient, evitarea expunerii la soare sau solar si evitarea locurilor pline de fum (cluburi, etc)



Intradevar si eu am o sensibilitate la cluburi , nopti nedormite :)) etc.
Cum petrec noaptea undeva si nu mi fac somnul suficient , sau chiar daca mi-l fac suficient a 2 a zi tot arza arat. Sa numai zic de cearcanele , si pungile de sub ochi care nu ma parasesc niciodatax-(

deadcountess 12 iul 2010 12:58:01

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 250370)



Intradevar si eu am o sensibilitate la cluburi , nopti nedormite :)) etc.
Cum petrec noaptea undeva si nu mi fac somnul suficient , sau chiar daca mi-l fac suficient a 2 a zi tot arza arat. Sa numai zic de cearcanele , si pungile de sub ochi care nu ma parasesc niciodatax-(

Pungi sub ochi din fericire nu fac (inca), in schimb daca dorm sub 7-8 ore ma trezesc neagra sub ochi de zici ca sunt batuta.
Din fericire aici nu se fumeaza in localuri. La inceput ma enerva (sunt fumatoare) dar m-am obisnuit si acum realizez ca e mult mai bine asa.

ali_lumi 12 iul 2010 13:11:54

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 250381)
Pungi sub ochi din fericire nu fac (inca), in schimb daca dorm sub 7-8 ore ma trezesc neagra sub ochi de zici ca sunt batuta.
Din fericire aici nu se fumeaza in localuri. La inceput ma enerva (sunt fumatoare) dar m-am obisnuit si acum realizez ca e mult mai bine asa.

Pai si daca iesi la o cafea cu o prietena si vrei sa fumezi , nu fumezi ?:D

deadcountess 12 iul 2010 13:14:44

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 250410)
Pai si daca iesi la o cafea cu o prietena si vrei sa fumezi , nu fumezi ?:D

Ies pe terasa si fumez. Mi-a cazut foarte bine cand am fost in vacanta in Praga si puteam fuma in restaurante si cafenele :D, dar pe temen lung e totusi mai bine sa fie interzis. Sora-mea nu fumeaza si are tenul de zece ori mai afectat de fum decat mine, si asta numai din cauza timpului petrecut in cluburi, cafenele, etc.

ali_lumi 12 iul 2010 13:17:23

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 250415)
Ies pe terasa si fumez. Mi-a cazut foarte bine cand am fost in vacanta in Praga si puteam fuma in restaurante si cafenele :D, dar pe temen lung e totusi mai bine sa fie interzis. Sora-mea nu fumeaza si are tenul de zece ori mai afectat de fum decat mine, si asta numai din cauza timpului petrecut in cluburi, cafenele, etc.

da intradevar si eu sunt fumatoare si se vede la ten :(

deadcountess 12 iul 2010 13:20:43

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 250418)
da intradevar si eu sunt fumatoare si se vede la ten :(

Mie parca imi arata un pic mai bine de cand nu mai fumez de loc in casa (cam de 5 ani)

ali_lumi 12 iul 2010 13:37:50

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 250425)
Mie parca imi arata un pic mai bine de cand nu mai fumez de loc in casa (cam de 5 ani)

E bine ca ai avut tupeul sa le lasi.
eu...:-"

deadcountess 12 iul 2010 13:40:17

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 250454)
E bine ca ai avut tupeul sa le lasi.
eu...:-"

Nu m-am lasat decat de fumat in casa. E drept ca de atunci si fumez mai putin ca nu-i asa comod sa stau cocotata pe geam iarna (cand e cald fumez afara)

ali_lumi 12 iul 2010 13:41:31

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 250460)
Nu m-am lasat decat de fumat in casa. E drept ca de atunci si fumez mai putin ca nu-i asa comod sa stau cocotata pe geam iarna (cand e cald fumez afara)

Aham. Am inteles. :)

Elenoir 21 apr 2012 18:18:20

Ritualul zilnic de ingrijire al tenului
 
Buna, dragele mele. Sper ca nu mai exista un topic similar :))

Ma gandeam sa ne scriem fiecare ritualul zilnic/saptamanal de ingrijire al tenului, poate reusim sa ne dam idei unele altora sau sa le ajutam pe alte fete. De asemenea, cred ca ar fi util ca fiecare sa scrie ce tip de ten are inainte de toate, pentru ca stim bine ca nu ingrijim la fel un ten gras si un ten uscat. O sa revin si eu imediat cu povestile mele. V-am pupat ! :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:10:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO