forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Tratamente corporale (http://forum.slabute.ro/tratamente-corporale/)
-   -   Electrostimulare, vacuum, drenaj limfatic? (http://forum.slabute.ro/tratamente-corporale/electrostimulare-vacuum-drenaj-limfatic-3904.html)

mia21m 21 mai 2010 00:23:54

Electrostimulare, vacuum, drenaj limfatic?
 
:-/ Fetelor, am o nedumerire si sper sa ma ajutati. Astazi m-am gandit si m-am tot gandit ce metode de slabit sa mai experimentez si m-am oprit la tratamentele corporale. De masaje anticelulitice nici nu vreau sa mai aud, dupa pataniile mele cu vase sparte in urma unor masaje prea dure s.m.d. Ce parere aveti despre electrostimulare, vacuum, drenaj limfatic, impachetari? Ati incercat, dau rezultate? Merita? Pretul este cam mare, asa ca inainte vreau sa aud niste opinii... Si va rog, explicati-mi diferenta dintre ele, pe net nu am gasit ceva clar care sa ma lamureasca. V-am pupat>:D<

Slabuta 21 mai 2010 20:15:08

Re: Electrostimulare, vacuum, drenaj limfatic?
 
Citat:

Anterior postat de mia21m (Post 195031)
:-/ Fetelor, am o nedumerire si sper sa ma ajutati. Astazi m-am gandit si m-am tot gandit ce metode de slabit sa mai experimentez si m-am oprit la tratamentele corporale. De masaje anticelulitice nici nu vreau sa mai aud, dupa pataniile mele cu vase sparte in urma unor masaje prea dure s.m.d. Ce parere aveti despre electrostimulare, vacuum, drenaj limfatic, impachetari? Ati incercat, dau rezultate? Merita? Pretul este cam mare, asa ca inainte vreau sa aud niste opinii... Si va rog, explicati-mi diferenta dintre ele, pe net nu am gasit ceva clar care sa ma lamureasca. V-am pupat>:D<

Buna :)

Nu stiu foarte multe despre aceste metode asa ca nu te bag in ceata mai mult, dar ai putea sa citesti in aceste subiecte, fetele au discutat despre cateva dintre ele :)

http://forum.slabute.ro/tratamente-c...lare-3638.html
http://forum.slabute.ro/tratamente-c...lare-1215.html

ali_lumi 21 mai 2010 20:24:16

Re: Electrostimulare, vacuum, drenaj limfatic?
 
Eu am facut o singura sedinta de electrostimulare, sau 2 nu mai imi aduc aminte exact, si nu am vazut mari rezultate cu toate ca citisem ca se vad de la prima incercare rezultatele. Poate trebuia sa fac mai multe ca sa vad ceva rezultate. Oricum din cate am citit si m am documentat despre electrostimulare , este de moment , nu stiu cat slabeste dar stiu ca tonifica.

OtiliaIon 29 mai 2010 18:49:14

Re: Electrostimulare, vacuum, drenaj limfatic?
 
Citat:

Anterior postat de mia21m (Post 195031)
:-/ Fetelor, am o nedumerire si sper sa ma ajutati. Astazi m-am gandit si m-am tot gandit ce metode de slabit sa mai experimentez si m-am oprit la tratamentele corporale. De masaje anticelulitice nici nu vreau sa mai aud, dupa pataniile mele cu vase sparte in urma unor masaje prea dure s.m.d. Ce parere aveti despre electrostimulare, vacuum, drenaj limfatic, impachetari? Ati incercat, dau rezultate? Merita? Pretul este cam mare, asa ca inainte vreau sa aud niste opinii... Si va rog, explicati-mi diferenta dintre ele, pe net nu am gasit ceva clar care sa ma lamureasca. V-am pupat>:D<

Am prins o emisiune acum vreo saptamana in care se discutau miturile legate de tratamentele corporale. Pe mine ma interesa cum sa scap de celulita asa ca am fost mai atenta la acest aspect dar am retinut cateva idei care cred ca te-ar ajuta si pe tine.

De ex daca ai vasele de sange mai sensibile trebuie sa eviti vacuumul pentru ca e tot ca un masaj anticelulitic, doar ca mai puternic.

Ce am mai retinut este ca daca te duci la un salon primul lucru la care trebuie sa te invite e diagnosticarea. Daca nu te invita ei atunci sa le ceri tu. Cell Metter si Banda Termo parca se numesc instrumentele pentru asta.

Pentru celulita electrostimularea nu face nimic, eficiente se pare ca sunt vacuumul (care ziceam ca nu e recomandat pt tine) si impachetarile anticelulitice + capsula cu infrarosii.

Deocamdata vorbesc doar din ce am auzit, imediat ce gasesc un salon o sa ma apuc si de testat :)

SUZANA 31 mai 2010 20:35:01

Re: Electrostimulare, vacuum, drenaj limfatic?
 
Buna,eu am facut elecrostimulare , da rezultate dar trebuie sa faci un program, iar rezultatele apar dupa 15 sedinte.....cu 1,2 sedinte nu rezolvi nimic.

OtiliaIon 23 nov 2010 10:54:04

Re: Electrostimulare, vacuum, drenaj limfatic?
 
Intre timp am incercat electrostimularea, am avut febra musculara dupa a doua sedinta cand am crescut intensitatea de la 2-3 la 4-5, iar carnea o simteam mai tare. Dar nu mai tare ca dupa 15-20 de minute de tae bo.

Asa ca intre 45 de minute platite de electrostimulare si 15 minute de tae bo dupa un program gratuit de pe calculator, aleg oricand a doua varianta.

Mai vreau neaparat sa incerc impachetarile in capsula cu infrraosu, cand ai probleme cu retentia de apa am inteles ca functioneaza.

Intre timp imi fac masaj cu o lotiune anticelulitica in fiecare seara si dimineata fac exercitiile cu picioarele impachetate de mine :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:20:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO