forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Anorexie (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=413)
-   -   Jurnal Lavydor' (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3715)

lavydor 10 mai 2010 20:39:23

Re: Jurnal Lavydor'
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 182783)
Trebuie sa urci constant kcal neaparat!!!In maxim 5-6zile sa ajungi la 1000 kcal.

As putea sa le cresc mancand mai mult cascaval...de al lor? E indicat?
Imi place, am frigiderul plin (mi-a luat mama sa nu mor de foame) si as manca non stop! Sunt innebunita dupa lactate, as bea lapte in loc de apa, as manca branza si iaurt si in somn!:x
Aaaa..si dimineata dupa tae bo aveam 56 de kg, am zis sa ma masor joi, la o saptamana de la ultimele masuratori ca nu ma bazez 100% pe cantar desi nu pare discrepanta intre valori|

LicuriciColorat 10 mai 2010 20:40:00

Re: Jurnal Lavydor'
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 182772)
Buna seara fetele! Am revenit cu meniul meu pe ziua de azi, cred ca e mai crescut ca ieri, fac socotelile simultan cu postarea lui, asa ca sa vedem:
Mic dejun:
18 gr cascaval(formagio) - 60.1 kcal
125 gr iaurt integral - 76.3 kcal

Gustare:
116 gr mango - 75.4 kcal

Pranz:
73 gr castraveti in otet - 8.8 kcal
60 gr ton conserva in suc propriu - 68.5 kcal

Gustare:
120 gr mango - 78 kcal

Cina:
129 gr dovlecei fierti - 20.6 kcal
129 gr broccoli - 43,9 kcal
97 gr piept curcan fiert - 102.8 kcal
108 grr castraveti in otet - 13 kcal

200 gr lapte de baut 1,5 Uht - 100 kcal
Total calorii: 647.4 kcal
Din care scad:
50 min tae bo - 426 kcal
30 min aerobic impact minim - 143 kcal
Raman cu 78.4
Am mancat destul de bine azi, am schimbat si meniul putin.Sper maine sa fie si mai bine! Va imbratisez si va:-*:-*:-*


desi ai papat tot putine calorii is
dar e un inceput
e bine ca acum papi>:D<
incet incet o sa ai si tu o dieta normala
o sa vezi ca o sa slabesti si mancand:-*
bravo:>

andra_aly 10 mai 2010 20:40:58

Re: Jurnal Lavydor'
 
Buna lavy. mananca branza, iaurt si ce iti place, important e sa nu stai cu stomacelul gol. esti o slabuta si arati foarte bine- o sa iti zic asta in fiecare zi pana iti intra la cap:D

LicuriciColorat 10 mai 2010 20:41:52

Re: Jurnal Lavydor'
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 182792)
As putea sa le cresc mancand mai mult cascaval...de al lor? E indicat?
Imi place, am frigiderul plin (mi-a luat mama sa nu mor de foame) si as manca non stop! Sunt innebunita dupa lactate, as bea lapte in loc de apa, as manca branza si iaurt si in somn!:x

ar fii si asta o ideea
papa mai multe lactate daca iti plac
important e sa cresti caloriile cum a spus si doamna doc
dimineata un pahar de lapte
la gustare un iaurt ,mai o bucata branza la pranz si uite ca se face meniul de 1000cal:-*

lavydor 10 mai 2010 20:43:18

Re: Jurnal Lavydor'
 
---Citat (Original postat de andra_aly)---
Buna lavy. mananca branza, iaurt si ce iti place, important e sa nu stai cu stomacelul gol. esti o slabuta si arati foarte bine- o sa iti zic asta in fiecare zi pana iti intra la cap:D
---Sfârşit citat---

Multumesc Andra_aly esti mai mult decat adorabila, stiam ca esti in umbra si imi scri cateva randuri:x. Cum spuneam si mai sus, as manca acscaval de as innebuni si daca fac tae bo poate ma salveaza si mai slabesc sanatos 2-3 kg:D:D
Target: 54 pana la nunta, retine!>:D<

lavydor 10 mai 2010 20:45:16

Re: Jurnal Lavydor'
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 182800)
ar fii si asta o ideea
papa mai multe lactate daca iti plac
important e sa cresti caloriile cum a spus si doamna doc
dimineata un pahar de lapte
la gustare un iaurt ,mai o bucata branza la pranz si uite ca se face meniul de 1000cal:-*

Da da da licurici mic si colorat;;) ..m-as simti usurata daca as fi dezlegata la lactate =P~Unde ati fost pana acum cand mancam haotic, cadeam pe langa usi inainte sa ajung la baie, luam pastile de slabit...si nu mancam cate 3-4 zile la rand...cel putin...ce vremuri:(

LicuriciColorat 10 mai 2010 20:48:55

Re: Jurnal Lavydor'
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 182811)
Da da da licurici mic si colorat;;) ..m-as simti usurata daca as fi dezlegata la lactate =P~Unde ati fost pana acum cand mancam haotic, cadeam pe langa usi inainte sa ajung la baie, luam pastile de slabit...si nu mancam cate 3-4 zile la rand...cel putin...ce vremuri:(


pe undeva pe aici
eu una imi plangeam de mila pt kg astea afurisite si mai bagam o cioco
las uita clipele alea,asta tine de trecut de vechea si naiva lavy
acum nu mai e urma de ea
acum esti o femeie responsabila,frumoasa si cu un stil de viata sanatos>:D<

andra_aly 10 mai 2010 20:51:45

Re: Jurnal Lavydor'
 
Eu retin si inca cum retin:D pai sa sti ca o sa fiu mereu cu ochii pe tine asa ca sa te obisnuiesti cu asta:P
asa, ma bucur ca vrei sa fie SANATOS:)
dar trebuie sa imi promiti, mie si la fete ca o sa cresti nr de kcal. ca e prea putin.ok?

lavydor 10 mai 2010 20:54:18

Re: Jurnal Lavydor'
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 182823)
Eu retin si inca cum retin:D pai sa sti ca o sa fiu mereu cu ochii pe tine asa ca sa te obisnuiesti cu asta:P
asa, ma bucur ca vrei sa fie SANATOS:)
dar trebuie sa imi promiti, mie si la fete ca o sa cresti nr de kcal. ca e prea putin.ok?

Daaa, daca am dezlegare la lactate, nici nu as manca cantitati industriale ca sa...cresc caloriile si as fi foarte fericita! Tu stii cum arata branzeturile lor..si balesc la ele!:x

andra_aly 10 mai 2010 20:57:43

Re: Jurnal Lavydor'
 
Intradevar arata foarte bine. eu sunt moarta dupa mozzarella di bufala si aia proaspata:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:46:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO