forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Anorexie (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=413)
-   -   Jurnal Lavydor' (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3715)

ras_cristalin 08 iun 2010 12:43:47

Re: Jurnal Lavydor'
 
Buna Lavi :)
Am venit sa mai vad de tine, cum iti merg pregatirile de nunta, dieta, restul :)
E bine ca mergi sa te bronzezi, o sa contrasteze frumos cu rochia alba :)

lavydor 08 iun 2010 12:53:10

Re: Jurnal Lavydor'
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 213138)
Buna Lavi :)
Am venit sa mai vad de tine, cum iti merg pregatirile de nunta, dieta, restul :)
E bine ca mergi sa te bronzezi, o sa contrasteze frumos cu rochia alba :)

Ma bucur foarte mult ca ai trecut pe la mine. Pentru inceput, pot spune ca am achitat toate hainele de nunta cam 4000 euro imbracamintea noastra si accesoriile:( si ne simtim mai relaxati putin, am cumparat sampania de aici, mai sunt cate ceva dar trebuie rezolvate in tara. cu bronzatul sunt fericita ca am descoperit un complex minunat cu piscina si tot ce vrei,m-am cam ars in prima zi, dar ne facem un obicei ca sa prind putina culoare sa nu mai dau bani pe bronzatul artificial. extensii la par nu imi permit, sunt 320 euro aici si cam 300 euro in tara, ceea ce mi se pare o suma fantastica si NU stiu cum sa imi fac parul. ma duc dupa amiaza sa vorbesc de manusi pt rochita de mireasa dar nu au fara degete cum vreau eu si sa vad...ce pot alege..ca habar nu am ce se poarta ...in ziua de azi:D
Mai nou ma documentam ca intentionez sa ma las de fumat dar cel mai bine ar fi sa o fac dupa nunta ca poate risc sa nu imi vina rochitele...dar nu stiu daca ma pot impaca si accepta pretul unor kg in plus.
Cu dieta cica sunt la mentinere, ieri tot 55 de kg aveam, fac 1 ora si ceva de tae-bo si tonifiere zilnic, dar am mancat de 2 ori inghetata si am reactionat fff urat, speriata ca am introdus aceasta bunatate in meniul meu...totusi caut metode sa ma simt un om normal si NU la dieta dar inca nu reusesc ...nu am idee cum si ce fel sa fac cu mentinerea. Un sfat daca ai pentru mine, ar fi ideal!;;)
Tu ce faci? Esti bine? Dieta cum merge?>:D<

viktoria 09 iun 2010 15:22:15

Re: Jurnal Lavydor'
 
Lavinia ti-am vazut pozele :):):) arati extraordinar !!!!!!!! felicitarile mele si sa te mentii tot asa frumusica si slabuta cum esti !!am incercat sa scriu acolo niste comentarii... dar ceva nu a mers ... in cit timp ai dat jos 10 kg ?


lavydor 09 iun 2010 15:25:22

Re: Jurnal Lavydor'
 
Citat:

Anterior postat de viktoria (Post 214473)
Lavinia ti-am vazut pozele :):):) arati extraordinar !!!!!!!! felicitarile mele si sa te mentii tot asa frumusica si slabuta cum esti !!am incercat sa scriu acolo niste comentarii... dar ceva nu a mers ... in cit timp ai dat jos 10 kg ?


Multumesc pentru complimente..pai cam in 2 luni dar cu o alimentatie la inceput mai proasta apoi datorita slabutelor, cu una sanatoasa, fara abateri, dulciuri , fara carbohidrati (paste, biscuiti, etc), fara mancat seara, doar 3 mese principale si 2 gustari! Beau si ceai verde, este foarte sanatos, ai putea o cana pe zi..ca nu strica. Acum sunt la mentinere si tot nu caut retete pt inghetata dietetica sau nush ce biscuiti, incerc sa mananc sanatos, sa imi iau zaharul din fructe si sa am grija de mine!>:D< Sunt un pic cam exigenta cu mine!:D

viktoria 09 iun 2010 15:37:26

Re: Jurnal Lavydor'
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 214481)
Multumesc pentru complimente..pai cam in 2 luni dar cu o alimentatie la inceput mai proasta apoi datorita slabutelor, cu una sanatoasa, fara abateri, dulciuri , fara carbohidrati (paste, biscuiti, etc), fara mancat seara, doar 3 mese principale si 2 gustari! Beau si ceai verde, este foarte sanatos, ai putea o cana pe zi..ca nu strica. Acum sunt la mentinere si tot nu caut retete pt inghetata dietetica sau nush ce biscuiti, incerc sa mananc sanatos, sa imi iau zaharul din fructe si sa am grija de mine!>:D< Sunt un pic cam exigenta cu mine!:D

e
Esti o bravo !!! >:D<>:D<>:D<da-mi si mie un pic de exigenta de la tine ... vreau sa fiu si eu asa ...:)
Inca n-ai uitat de inghetata mea dietica :D:D:D cautam si eu sa-mi mingîi sufletelu cu ceva dulce... si m-am gindit ca o inghetata cu mai putine calorii ar fi solutia ...
Îmi vine FOAAARTE greu sa ma abtin de la dulciuri, cred ca sunt dependenta de ele... :(:(:(

lavydor 09 iun 2010 15:40:34

Re: Jurnal Lavydor'
 
Citat:

Anterior postat de viktoria (Post 214500)
e
Esti o bravo !!! >:D<>:D<>:D<da-mi si mie un pic de exigenta de la tine ... vreau sa fiu si eu asa ...:)
Inca n-ai uitat de inghetata mea dietica :D:D:D cautam si eu sa-mi mingîi sufletelu cu ceva dulce... si m-am gindit ca o inghetata cu mai putine calorii ar fi solutia ...
Îmi vine FOAAARTE greu sa ma abtin de la dulciuri, cred ca sunt dependenta de ele... :(:(:(

Cred ca nu:)...Dorinta de a slabi si de a merge mandra ...in oras cred ca e mult mai puternica decat cea de a manca dulciuri. Cu fiecare gurita de ceva dulce...te indepartezi de momentul in care vei arata bine! Asta iti doresti? Ma indoiesc...asa ca...iubeste mancarea sanatoasa, asta e tot secretul si vei slabi ..1000-1200 kcal /zi! Astept vesti bune! Se poate!

viktoria 09 iun 2010 15:56:32

Re: Jurnal Lavydor'
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 214505)
Cred ca nu:)...Dorinta de a slabi si de a merge mandra ...in oras cred ca e mult mai puternica decat cea de a manca dulciuri. Cu fiecare gurita de ceva dulce...te indepartezi de momentul in care vei arata bine! Asta iti doresti? Ma indoiesc...asa ca...iubeste mancarea sanatoasa, asta e tot secretul si vei slabi ..1000-1200 kcal /zi! Astept vesti bune! Se poate!


Multumesc ! :):):)

lavydor 09 iun 2010 18:01:49

Re: Jurnal Lavydor'
 
Citat:

Anterior postat de viktoria (Post 214518)

Multumesc ! :):):)

Cu cea mai mare placere!>:D<Oricand cere ajutorul, sfatul..nostru, suntem aici!>:D<

viktoria 10 iun 2010 08:10:36

Re: Jurnal Lavydor'
 
Neata Lavy ! ce faci ? [*106*]tu cu ce-ti indulcesti cafeaua ?

lavydor 10 iun 2010 08:25:54

Re: Jurnal Lavydor'
 
Citat:

Anterior postat de viktoria (Post 215147)
Neata Lavy ! ce faci ? [*106*]tu cu ce-ti indulcesti cafeaua ?

Neatza Viktoria, spre dezamagirea ta, :-* eu beau fara zahar cafeaua, caci nu imi place indulcita, consider ca ii simt mai bine gustul. Inafara de cafea + lapte eu mai beau o ceasca de laptic cu 1-2 lingurite de ness si de la lapte prunde putin gust dulce. Ai putea sa folosesti un indulcitor pt inceput, sau putina miere ca nu omoara pe nimeni.>:D< Sa ma tii la curent, cu tot ceeea ce faci, sa vedem ...daca esti fetita cuminte. Nu stii ce sa mananci, ma mai intrebi si iti mai spun de la mine idei ..din ce pap eu...:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:46:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO