forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva - Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=463)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea II (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3381)

Slabuta 07 apr 2010 17:46:08

Gasca fetelor care tin Montignac partea II
 

Subiectul cu "Gasca fetelor care tin Montignac partea I" are deja multe pagini si se incarca greu, in plus sunt mai greu de urmarit informatiile, in special pentru cele noi venite.

In acest fel, partea I va fi pentru studiu si discutiile le continuati aici in partea a II :)

Mult succes!

Adella 07 apr 2010 18:29:33

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II
 
1 ataşament(e)
Buna seara fetelor !
Sa dau raportul pe azi:)
MD :cafea din cereale+1 ling. fructoza,iaurt cu branza proaspata degresata cu fulgi de ovaz si seminte de in
Pranz:am mancat ca sparta:)) spanac,fasole rosie,soia,un ou fiert si cateva felii subtiri de salam uscat Napoli
Gustare:1 litru limonada fara zahar/fructoza ...am dat la blender o lamaie si am adauga 1 l de apa minerala
Cina : o salata verde cu rosii,castraveti,ceapa verde,smantana,telemea,ou fiert
G2:cioco neagra 85% cacao si seminte crude
Si poza cu cina;;)
Ataşament 2600

crissa08 07 apr 2010 19:29:13

Re: Gasca fetelor care tin Montignac
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 139601)
hmmm.. reteta nu stiu. dar sa ma interesez... poate ceva cu flugi de ovaz, tarate etc amestecate, coapte si peste sa torni ciocolata topita.. dar nu stiu cum ar iesi. oricum le-ai face, ele vor trebui mancate la gustare :)

vedem noi... pana atunci eu te as sfatui sa nu le cumperi pe cele de la plafar, chiar daca nu au nimic interzis, atunci sigur sunt pline de chimicale :))

----------------------
Buna din nou! Ai dreptate cu chimicalele...Deocamdata nu simt nevoia de dulce, am facut si pauza 3 zile, am gustat din cozonac , asa ca pot sa ma mobilizez din nou. Initial am tinut dieta hipocalorica, am slabit vreo 10 kg, apoi a fost Craciunul, Rev si am luat o mica pauza. O prietena medic mi-a trimis dieta Monti pe mail, am inceput-o acum 9 sapt si vad ca a mers, mai ales ca numai sunt asa stresata cu caloriile si gramajele! Sunt mai noua pe forum, dar imi place. Acum ma mai inspir si eu cu meniul, succes la toata lumea! Va pup pe toate!

raMonelu 07 apr 2010 20:44:27

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea I
 
Meniul pe ziua de azi:
MD: wasa+iaurt degresat
P: branza fagaras+salata de rosii
G: mere
C:drob+1ou+desert( migdale crude+magiun)
Dupa cina am mai papat inca un mar.

O seara buna!:)

drama queen 07 apr 2010 20:47:02

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea I
 
fetelor vedeti ca Slabuta a deschis un nou topic uitati aici : Gasca fetelor care tin Montignac partea II

VAmedeea 07 apr 2010 20:59:44

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea I
 
Meniul meu pe ziua de azi:
- 10.00: salata de fructe - mar, para, portocala, 2 clementine + ceai verde
- 13.30: varza calita (cu suc de rosii, ceapa si ulei ME) + prajiturica
- 17.00: nuci crude + ceai verde
- 19.00: orez integral cu ceapa si ciuperci, calit in ulei ME
Cam asta e pe ziua de azi.
Pupici!>:D<

VAmedeea 07 apr 2010 21:01:30

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea I
 
Citat:

Anterior postat de drama queen (Post 140501)
fetelor vedeti ca Slabuta a deschis un nou topic uitati aici : Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Multumim mult! Suntem deja redirectionate.:))

Slabuta 07 apr 2010 21:02:20

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II
 
Am mutat eu mesajele, pana va obisnuiti :)

sunshine 07 apr 2010 21:04:50

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II
 
seara buna fetele

cina mea a constat in o piersica, si iaurt 0 cu frcute deshidrate ( smochine + papaya ( asta e o mica abatere, are IG 58) + migdale crude 7 bucati

acum fac pt iubi salata orientala, ca mi au ramas oua de la paste :D

BiancaRo 07 apr 2010 21:06:44

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II
 
Meniul meu de azi:

Dimineata: Iaurt degresat cu fulgi de secara
Pranz: 5 Cremwursti cu un ardei si un castravete
Gustare: 4 patratele ciocolata cu 85% cacao
Cina: un polonic ciorbita pui(facuta fara cartofi)+ 2 oua fierte tari+ 2 lingurite icre+o ridiche si o ceapa verde

Cred ca am cam exagerat cu cina dar oricum ma simt foarte bine dupa primele mele 2 zile de Monti
Va pup!


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:30:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO