forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva - Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=463)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea II (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3381)

oanamagdalena 13 apr 2010 16:16:36

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II
 
Multumesc!>:D<

sunshine 13 apr 2010 16:39:27

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II
 
fetelor am mai mancat 12 migdale si un patrat de ciocolata neagra. acum fug pe role cat mai e ziua

LoLy 13 apr 2010 16:51:35

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II
 
Tot vad aici ``pasta al dente`` fiert 6 min,dar in realitate se coace doar 5 min (le fac de 9 ani,de cand sunt in It) si am cautat si pe site-ul oficial al lui Montignac si tot asa scrie :-/

sunshine 13 apr 2010 16:58:43

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II
 
Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 148693)
Tot vad aici ``pasta al dente`` fiert 6 min,dar in realitate se coace doar 5 min (le fac de 9 ani,de cand sunt in It) si am cautat si pe site-ul oficial al lui Montignac si tot asa scrie :-/

eu am citit in carte ca s fierb 5 - 6 min

LoLy 13 apr 2010 17:14:58

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 148698)
eu am citit in carte ca s fierb 5 - 6 min

Daca ii dai unui italian fiert 6 min ti-l arunca in cap :-o

Chrysia 13 apr 2010 17:29:11

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II
 
Buna fetelor! Hop si eu cu meniul de ieri si azi:D
Ieri am papat asa:
MD: un pahar suc de grefe apoi 2 oua si 2 castraveti in otet( otet+zaharina)
P: mancarica de mazare cu carnita de pui + ardei in otet
G: kiwi
C: ciuperci calie cu ceapa intr-o lingura de ulei masline + masline desarate ( pe care le adoooor :D )
Astazi : MD suc de grefe apoi un iaurt 0% si o cafea decof
P: mancarica de mazare( mi-a ramas de ieri:) ) + telemea de oaie+ rosii ( E ok combinatia?:-/ )
G: mar
C: as manca tot telemea de oaie cu rosii si ridichii daca e ok? daca nu, salata de fructe:))

effegi 13 apr 2010 18:11:28

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II
 
Salut gagici! Ce mai faceti? Cum merge dieta? Eu nu am am prea intrat caci printul meu ba are multe scaune ba acum tusese si simt ca raman fara energie cand nu e el bine. Dau inainte cu nea Monti. Cantarul a aratat astazi dimineata cu vreo 500 grame mai putin dar nu schimb tickerul caci perioada asta a oscilat , asa ca astept sa fac 3 luni si atunci schimb daca va fi cazul.
Sper sa reusesc si eu sa intru mai des caci imi e dor de voi!!

sunshine 13 apr 2010 19:27:30

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II
 
Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 148718)
Daca ii dai unui italian fiert 6 min ti-l arunca in cap :-o

nu inteleg, e asa o mare diferenta daca fierbi pastele 5 min sau daca le fierbi 6 min??

sunshine 13 apr 2010 19:29:33

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II
 
CINA: varza alba cu o lingurita ulei masline si zeama lamaie, 3 rosii cherry, 1/2 ardei gras rosu cu branza degres. desert 1 para

azi am fost pe role in parc..si iubi al meu s-a trezit ca vrea clatita uriasa:(( am rezistat, n-am gustat nici un pic, desi el ma ademenea, zicea hai ca ti dau eu voie sa iei o gura mica, ma vedea ca salivez:))

Slabuta 13 apr 2010 19:30:31

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 148863)
nu inteleg, e asa o mare diferenta daca fierbi pastele 5 min sau daca le fierbi 6 min??

Ce gusturi fine au italienii :D Simt diferenta de 1 minut, asta da, dezvoltare a gustului :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:50:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO