forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Ceea ce am devenit - Jurnal Brunetzik (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6086)

Brunetzik 27 aug 2010 19:40:19

Ceea ce am devenit - Jurnal Brunetzik
 
Hey girls~! :)>:D<
:) Ma numesc Simina, am aproape 15 ani si sunt din Arad .;;)
Momentan ( adika 26 august 2010 ) am 57 de kg ... Stiu ca nu e mult la cei 1.64 m ai mei dar...mereu se poate mai bine, nu ?:D
Din ce am observat la celelalte jurnale toate ati spus cum v-ati ingrasat in timp asa ca asta a povestea mea :
- mancatul nesatos isi are radacini adanci in alimentatia mea, mai exact de la gradinita :))
:( Tin minte ca aproape in fiecare dimineata mancam la gradi un corn cu cioco...:(
Si asa am devenit doar plinuta sau cum zic batranele : "BINE" ...\
Stati ca asta nu-i nimik :-j
Am trecut in clasa 1, .. a 2a...si in sfarsit a 3a...cand vis-a-vis de scoala mea s-a deschis o brutarie...:x:((
Inca mai simt gustul ala de corn cu budinca de ciocolata in gura...
Va dati seama ca mancam 4 cornuri cu cioco pe zi la scoala ?x-(
Ajunsesem chiar grasa...dar datorita unei ambitii imense am reusit sa ma slabesc umpic ( cu ajutorul corzii :x ) in urma cu multi ani...dar totusi colacelul ala incapatanat si aripioarele de pe picioare...care femeie le iubeste???:P
Am ajuns pe acest forum cu vreo 3 saptamani in urma cautand pe net informatii despre sportul in perioda menstruatiei...
Si tot aici am descoperit singurul sport care-mi place : tae-bo :x cu Billy Blanks =((b-)Am inceput sa tin o dieta personaliza ) light :P si in 3 sapt am slabit 2 kg:-o wow~!!!:"> suuuper...!
Sper ca in timp o sa reusesc ceea ce mi--am propus : 50 de kg...>:)
Asta e ceea ce am mancat azi :
mic dejun - 3 felii Sunca de Praga+ o rosie+ 2 feliute de ardei
gustare- 1 baton Fitness+ o felie de lubenita
prans : piept de curca+"ghiveci" :(
gustare"pepene galben :x 2 felii
cina: 1 iart natural 2% grasime cu musli o felie de lubenita inainte si 2 prune

andra_aly 27 aug 2010 23:47:53

Re: Ceea ce am devenit - Jurnal Brunetzik
 
Buna :) vad ca ai reusit cu jurnalul, bravo! asa stiu unde sa te gasesc;;)
si acum, sa trecem la chestii mai "serioase":D deci... mi se pare ca ai papat cam putin azi:-s acum depinde de cantitati. de ce nu incerci sa iti faci meniul si asa sti precis daca e bine sau nu? uite aici:
Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro e bine cum ai slabit. asa incet;) mai sigur si mai sanatos:)
dar trebuie sa iti zic ceva.. ai numai 15 ani, esti in crestere... ai mare grija cu dietele. cel mai bine este sa papi sanatos si sa faci sport- foarte mult sport:D cat mai mul;;) ata te va ajuta tare mult;)
zici ca ai reusit mai demult sa slabesti? pai decand te-ai apucat de diete?b-):-/ ai grija de sanatate;) nu te juca de pe acum. atata timp cat esti cuminte, o sa iti tin "galerie". daca nu, sa sti ca vin pe capul tau sa te cert:P
spor la slabit!!

cristine017 27 aug 2010 23:58:33

Re: Ceea ce am devenit - Jurnal Brunetzik
 
Citat:

Anterior postat de Brunetzik (Post 304934)
Hey girls~! :)>:D<
:) Ma numesc Simina, am aproape 15 ani si sunt din Arad .;;)
Momentan ( adika 26 august 2010 ) am 57 de kg ... Stiu ca nu e mult la cei 1.64 m ai mei dar...mereu se poate mai bine, nu ?:D
Din ce am observat la celelalte jurnale toate ati spus cum v-ati ingrasat in timp asa ca asta a povestea mea :
- mancatul nesatos isi are radacini adanci in alimentatia mea, mai exact de la gradinita :))
:( Tin minte ca aproape in fiecare dimineata mancam la gradi un corn cu cioco...:(
Si asa am devenit doar plinuta sau cum zic batranele : "BINE" ...\
Stati ca asta nu-i nimik :-j
Am trecut in clasa 1, .. a 2a...si in sfarsit a 3a...cand vis-a-vis de scoala mea s-a deschis o brutarie...:x:((
Inca mai simt gustul ala de corn cu budinca de ciocolata in gura...
Va dati seama ca mancam 4 cornuri cu cioco pe zi la scoala ?x-(
Ajunsesem chiar grasa...dar datorita unei ambitii imense am reusit sa ma slabesc umpic ( cu ajutorul corzii :x ) in urma cu multi ani...dar totusi colacelul ala incapatanat si aripioarele de pe picioare...care femeie le iubeste???:P
Am ajuns pe acest forum cu vreo 3 saptamani in urma cautand pe net informatii despre sportul in perioda menstruatiei...
Si tot aici am descoperit singurul sport care-mi place : tae-bo :x cu Billy Blanks =((b-)Am inceput sa tin o dieta personaliza ) light :P si in 3 sapt am slabit 2 kg:-o wow~!!!:"> suuuper...!
Sper ca in timp o sa reusesc ceea ce mi--am propus : 50 de kg...>:)
Asta e ceea ce am mancat azi :
mic dejun - 3 felii Sunca de Praga+ o rosie+ 2 feliute de ardei
gustare- 1 baton Fitness+ o felie de lubenita
prans : piept de curca+"ghiveci" :(
gustare"pepene galben :x 2 felii
cina: 1 iart natural 2% grasime cu musli o felie de lubenita inainte si 2 prune

Heii Simina :-* eu zic ca e relativ bun meniul tau cu exceptia faptului ca ai putea sa mananci o felie de paine neagra/graham/de secara dimineata ..adica micul tau dejun este prea light ;;) in rest e bine >:D<

Brunetzik 28 aug 2010 09:32:02

Re: Ceea ce am devenit - Jurnal Brunetzik
 
hey fetelor ~!
nu va faceti griji :-j mama mea imi supravegheaza atent alimentatia si niciodata nu ma infometez:))
in legatura cu sportul :d fac in fiecare zi tae-bo cu billy blanks
o zi cardio si alta zi ab-bootcamp :x
ca sa nu ma plicti...:))
o sa incerc sa folosesc acel calculator :x sa vad ce-mi iese :))
( in legatura cu slabitul ala de mai demult :) am reusit pt ca m-am ambitionat sa invat sa sar coarda...si asta mi-a luat cam mult avand in vedere cat de greu a fost sa-mi ridic picioarele :)) )
cristine, multumesc pt sfat si o sa tin cont de el. cand o sa inceapa scoala nu o sa am altceva de papat la scoala mai sanatos decat un sandwich...deci...traiasca painea neagra:))
Va multumesc~!:*

Brunetzik 28 aug 2010 09:39:05

Re: Ceea ce am devenit - Jurnal Brunetzik
 
doar o intrebare :D pt a folosi acel calculator imi trebuie un cantar din ala finut cu care cantaresc alimentele mai usurele ? :D ca nu dispun de asa ceva din pacate ... Daca nu cumva e vorba de acel cantar cu care masoare mami cantitatea de faina sau zahar la prajituri :))

andra_aly 28 aug 2010 10:53:08

Re: Ceea ce am devenit - Jurnal Brunetzik
 
Citat:

Anterior postat de Brunetzik (Post 305350)
doar o intrebare :D pt a folosi acel calculator imi trebuie un cantar din ala finut cu care cantaresc alimentele mai usurele ? :D ca nu dispun de asa ceva din pacate ... Daca nu cumva e vorba de acel cantar cu care masoare mami cantitatea de faina sau zahar la prajituri :))

Pai nu neaparat de ala digital. daca ai mecanic e si ala ok. chiar daca e mai aproximativ, pentru inceput e ok:) iar cu timpul,poate iti iei si unul de ala mai "finut"-cum ii spui tu:D
Eu mai mult cu ala mecanic mi-am facut treaba. iar cand mi-am cumparat digital am observat ca era destul de precis ala mecanic;) dar cu timpul o sa inveti sa calculezi din ochi;) trebuie putina experienta.
a, bravo pentru sport. ma bucur sa aud ca mami al tau te supravegheaza sa papi sanatos si cat trebuie;)
>:D<

Brunetzik 28 aug 2010 17:21:56

Re: Ceea ce am devenit - Jurnal Brunetzik
 
hmm...astazi am amcat doar prostii...:(... unchiul meu pe care il iubesc enorm a implinit 40 de ani si a trebuit sa mananc tort...am mancat 2 feliute minore... una dintr-un tort cu zahar si alta dintr-un tort fara zahar ( buni are diabet... )
iar apoi, cam pe 5 si jumatate am vizitat o prietena si am mancat la ea covrigei din aia...bestini sau salatini:-?? habar n-am ...
deci iata meniul complet :
mic dejun-lapte cu musli
gustare-o felioaca de lubenita si felia aia de tort fara zahar:))
pranz-gratar de porc (juma de portie) . un mititel , salata de castraveti, si cealalta felie de tort
covrigeii aia deliciosi nu stiu daca se pun ca gustare, deci...in fine..
si ca si cina am mancat doar un iart simplu, ... de obicei mananc mai mult insa azi m-am simtit plinaa...

anqutz 28 aug 2010 20:49:49

Re: Ceea ce am devenit - Jurnal Brunetzik
 
Buna Brunetzik! Imi place planul tau de bataie si imi place ca mama ta este implicata in dieta ta. :) Ai grija ca zilnic sa mananci toate grupele alimentare, pt ca esti in crestere.

Feliutele de tort nu-s mare bai. La varsta ta slabesti ft usor si daca mananci uneori tort. Tu trebuie doar sa inveti sa te alimentezi sanatos si suficient si organismul va elimina surplusul.

cristine017 28 aug 2010 21:52:14

Re: Ceea ce am devenit - Jurnal Brunetzik
 
Hei Simina :-* ce faci ?cum a fost ziua de azi pentru tine ? >:D<

Brunetzik 29 aug 2010 12:44:19

Re: Ceea ce am devenit - Jurnal Brunetzik
 
hey anca mersi pt incurajare si pentru sfaturi...:*:) orice sfat e bine-venit :*

salut cristina :D uite bine fac... am fost azi la bise ca-i sarbatoare maare : taierea capului lui Ioan Botezatorul..:) in rest toate bune...si cu dieta si cu sportul:))
tu ce mai zici?


a incercat vreuna dintre voi pilates-ul pt picioare?credeti ca ma poate ajuta?

sper sa dea roade:x
pupici~!:*:*:*


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:48:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO