forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   De data asta nu am sa ma dau batuta, am sa fiu o slabuta sanatoasa (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12481)

MAEVA 30 ian 2014 10:05:54

re: De data asta nu am sa ma dau batuta, am sa fiu o slabuta sanatoasa
 
Acum am sa va las pentru un moment si am sa revin mai tarziu
-curatenie prin casa
-30 min bicicleta de apartament
-iar apoi la lucru ceva miscare si acolo
O zi frumoasa va doresc

lidiuta 30 ian 2014 13:45:08

re: De data asta nu am sa ma dau batuta, am sa fiu o slabuta sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de MAEVA (Post 1325214)
Trezirea in dimineata aceasta este la ora 08-00,am preparat copilul pentru gradinita iar apoi ca mic dejun am servit
-o cafea cu lapte (neandulcita)
-un bol micut de cereale (special K)
-un iaurt activia (aroma caise )
-1 kiwi
Ce spuneti despre acest mic dejun ,sa ma corectati da-ca mananc prea mult sau da-ca nu combin bine alimentele

Incearca sa folosesti cereale integrale fara adaos de zahar, citeste cu atentie etichetele. Puteai adauga si cateva lingurite de seminte-de susan crud, floarea soarelui sau de canepa sau migdale, nu mai mult de 30 grame. De asemenea, e indicat iaurtul simplu, fara arome. Pt masa de dimineata mai poti opta pt meniuri proteice: pesmeti integrali wasa cu cascaval sau telemea, castravete, masline, ou fiert, chiar si carne dar nu mezeluri.

butterfly30 30 ian 2014 13:49:00

re: De data asta nu am sa ma dau batuta, am sa fiu o slabuta sanatoasa
 
daca alimentatia sanatoasa e ceea ce ti-ai propus, nu ai facut cele mai bune alegeri. din cate stiu eu special k au zahar, iaurtul ala are zahar. ar trebui sa alegi un iaurt natur in care sa pui tu fructe si cereale integrale, fara zahar (fulgi de ovaz, de orz, de secara, de grau, ce preferi tu...). nu-ti face griji, incet-incet o sa le inveti!:)

butterfly30 30 ian 2014 13:50:35

re: De data asta nu am sa ma dau batuta, am sa fiu o slabuta sanatoasa
 
cat am scris eu mesjul iti raspunsese deja lidiuta..:))

MAEVA 30 ian 2014 19:40:24

re: De data asta nu am sa ma dau batuta, am sa fiu o slabuta sanatoasa
 
Buna slabutelor,in primul rand multumesc frumos tie Lidiuta si tie Butterfly30,suntetii foarte dragute.

MAEVA 30 ian 2014 19:48:05

re: De data asta nu am sa ma dau batuta, am sa fiu o slabuta sanatoasa
 
Sa va spun putin cum sa decurs ziua de astazi,la ultimul mesaj am zis ca am curatenie de facut,am facut,timp de vreo douo ore nu mam oprit,apoi am fost la lucru,timp de 3 ore unde am facut miscare bunicica,in schiimb cele 30 min bicicleta (apartament)nu am putut sa le mai fac sunt putin obosita,a trebuit sa fac curatenie in masina,so spal,pe scurt pot sa zic ca am facut ceva miscare astazi

MAEVA 30 ian 2014 19:52:58

re: De data asta nu am sa ma dau batuta, am sa fiu o slabuta sanatoasa
 
La masa de pranz servita la ora 12-00,este foarte simplu,sotul meu mi-a preparat mancare de peste(lotte)gatit cu siguranta la tigae cu legume,nimic alceva
-pe la ora 16-00,am mancat douo mere

lidiuta 30 ian 2014 19:53:24

re: De data asta nu am sa ma dau batuta, am sa fiu o slabuta sanatoasa
 
Asa e, ai facut suficienta miscare, nu trebuie sa cazi pe baricade, trebuie sa lucrezi putin la meniuri. Si activitatea fizica in exces da stres si te poate impiedica sa slabesti. Stii ca se slabeste mai usor cand te odihnesti bine?
Fluturas, gandim la unison, adica vrem sa o ajutam pe Maeva. Stiu ca oraselul din Franta unde stai, Maeva, e tare frumos, fratele meu l-a vizitat.
De asemenea, in Franta nu prea gasesti iaurturi simple ca la noi, mi se pare ca cele bulgaresti nu au zahar.

MAEVA 30 ian 2014 19:57:25

re: De data asta nu am sa ma dau batuta, am sa fiu o slabuta sanatoasa
 
In seara acasta sotul nea preparat pulpe de pui la cuptor acompaniat de paste,ca desert nu stiu inca ceva fi,poate un compot sau poate un iaurt

MAEVA 30 ian 2014 20:06:48

re: De data asta nu am sa ma dau batuta, am sa fiu o slabuta sanatoasa
 
Draga lidiuta,multumesc frumos pentru atentia ta si pentru incurajari,aici in marile magazine se gaseste de toate,diferite iaurturi care nu contin zahar si nici materie grasa,exista si foarte multe produse alimentare dietice recomandate de nutritionisti


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:34:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO