forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal 2 de mămică slăbuta! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12769)

alina_neamt 13 iun 2019 12:37:28

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Nu mai știu cum îl cheamă! Am găsit întâmplător mr textul și mi s-a părut potrivit pentru noi, cele care ne e frica și de o bucățica de ciocolata și frustrările vin în valuri după ce am mâncat alimente nedietetice!
Chinul meu din vara asta nu consta în abținerea de la dulce în general ci de la înghețată pt ca o adooooooor și as manca o tona fără să mă satur!

Stagnarea mea se datorează și oboselii... Sunt nedormita, mereu pe fuga, mereu am ceva de făcut, copiii vor constant câte ceva, iar eu la fac aproape pe toate și sunt prea obosita și frustrata ca nici în ceva delicios culinar nu ma pot refugia... :-s:-sx-(
Mai nou am și o măsea nenorocita ce s-a inflamat și mi-e ciuda ca demult trebuiq sa ii programez extracția... Asa ca pana marți când eram programata pentru ea, voi lua antibiotic :(:(( și îmi da o stare... Ufff... Cireașa de pe tort e:D

lidiuta 14 iun 2019 08:51:22

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Alina, te înţeleg, e frustrant uneori ca cei din jur să se desfete cu îngheţată, iar noi să ne abţinem. Poţi să îţi faci îngheţată diet în casă. Suferinţă uşoară cu măseaua, la mine se cam resimt două lucrări dentare şi nu am programat deocamdată bani pt ele...

alina_neamt 14 iun 2019 21:21:25

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Azi am dat-o în bara zdravăn cu mancarea... Sa zic ca aveam o scuza: ziua mea de naștere :D
De mâine la regim! :)

nikytour 15 iun 2019 05:36:52

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
La multi ani sanatosi![*108*]

lidiuta 15 iun 2019 06:01:48

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
La mulți ani, Alina!>:D<

alina_neamt 15 iun 2019 08:42:48

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Mulțumesc frumos, fetelor! :x>:D<

alina_neamt 20 iun 2019 21:19:43

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Și se apropie termenul..... Uf uf uf. Dacă as vedea acolo 64,5 în loc de 65,5...:((:(( firar sa fie de treaba... Vreau da nici nu iau treaba în serios!

adinico 05 iul 2019 08:25:01

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
concediu placut Alina si distractie placuta cu drumuri usoare si vreme buna!>:D<

lidiuta 05 iul 2019 11:17:37

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Concediu plăcut, bucură-te de el alături de familie!:)

alina_neamt 05 iul 2019 12:29:33

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Mulțumesc, fetelor!
Sper sa nu vin cu multe kg în plus... Ca la cât am muncit sa ajung aici m-aș zgâria de ciuda... Tentațiile sunt multe... Înghețată la fiecare colt de strada :)) .:D porțiile de mâncare cumpărate, spre surprinderea mea, sunt ceva cam prea mari pentru mine... Am noroc ca mai împart cu cel mic... :) încerc sa iau mâncare cât mai sănătoasă... Ma rog... Cât se poate ca nu ii pot da chiar orice...
Ideea e ca mănânc ceva mai mult decât mâncam eu zilnic...
Apa de sleieste de puteri...


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:55:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO