forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12733)

lidiuta 17 sep 2018 13:57:58

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
Wow, Adriana, ne dai gata cu mobilizarea ta.>:D<Sper să mă contaminez şi eu.
În weekend am fost la Bucureşti, la rude care se supără dacă nu mănânci din ce îţi oferă. Abia aşteptam să revin acasă şi să mănânc în stilul meu. În rest, plăcută revederea cu cei dragi.:)
O zi frumoasă, o săptămână pe măsură!

adinico 17 sep 2018 14:33:57

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
va doresc sa va contaminati >:D<>:D< TREBUIE SA FIM SANATOSI!! pentru noi si pentru copiii nostri ...petrecerea fetei m-a energizat cred,si am receptat ceva energie pozitiva de la copii, desi am muncit pe rupte ca noi fiind inca in santier ne-am organizat ca macar foisorul sa arate impecabil pentru o petrecere pe cinste, cu un buget foarte mic :) ..am luat ghirlande de la jumbo, fata a vopsit in culori vesele niste paleti, paleti pe care am aruncat niste pernite de scaune si copiii au stat minuant pe ele; copii care nu mai sunt copii sunt adolescenti deja, energici si sportivi, au batut curtea ba cu mingea de fotbal ba cu un badminton, au jucat mima au si topait si pregatind preparatele mai imi aruncam un ochi pe geam la ei si am putut vedea ca au petrecut f putin timp pe telefoane si m-am bucurat sa-i vad cam ca in vremea copilariei noastre in cea mai mare parte a timpului ; au ascultat muzica cu un volum normal pentru ei nu ptr tot satul :) si muzica veche ( compact..ptr cunoscatori) pana si "au inebunit salcamii" al lui Tudor Ghe. si cred ca astea toate mi-au adus si un plus de liniste sufleteasca ca anturajul copilului meu este unul cat de cat " sanatos ", fiind cel cu care ea a mers si la munte ( singuri anul acesta b-) )...
da timpul trece si ei din copii devin oameni mari...offff....dar gata ca pic in butoiul cu melancolie si devin plangacioasa ca prea repede trece timpul...


gata ...hai cu determinarea inainteeee...sa ne reausim cu bine si cu si mai mulat determinare maine....fug la treaba ca ma dau istia afara :)

Lidiuta ziceai ca ne vedem cand ajungi la Bucuresti sa iti dau menta de Thasos :) RAMANE PE DATA VIITOARE ?

lidiuta 18 sep 2018 08:23:56

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
Ce frumos ai descris atmosfera de aniversare! Cu siguranta fetita ta e minunata si atrage in jur oameni minunati. Si muzica buna, gen Compact...:)Nu ai muncit degeaba nici cu pregatirile, dar nici cu educatia pe care i/o oferiti.
N-ai uitat de menta,:)promit ca te anunt la urmatoarea vizita in Capitala.
O zi buna!>:D<

gily 18 sep 2018 18:00:13

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
Ce mult ma bucur cand intalnesc parinti asumati si dedicati care cresc copii frumosi asemenea lor.
Toti copiii sunt frumosi .Eu cred asta. Dar sunt oameni care cresc copii minunati.
Sa ne traiasca si sa ne bucuram de ei.Sa-i lasam sa-si croiasca drumul in viata si sa faca lumea mai buna.

adinico 19 sep 2018 09:10:28

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
Citat:

Anterior postat de gily (Post 1441293)
Ce mult ma bucur cand intalnesc parinti asumati si dedicati care cresc copii frumosi asemenea lor.
Toti copiii sunt frumosi .Eu cred asta. Dar sunt oameni care cresc copii minunati.
Sa ne traiasca si sa ne bucuram de ei.Sa-i lasam sa-si croiasca drumul in viata si sa faca lumea mai buna.

:x:x:x m-ai emotionat tare cu vorbele tale.... :x:x:x
la multi ani!

nikytour 19 sep 2018 12:06:56

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
La multi ani, sa va traiasca copii, sa va bucurati de ei, sa fie sanatosi si norocosi!:-*

adinico 24 sep 2018 08:21:43

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
neata!
cantarul meu a ramas agatat in 76 vineri si acum dupa acest weekend facut in deplasare de parastas si chestii de astea, am mancat cam ciudat desi cel putin micul dejun l-am tinut cu fructe, ca restul a fost neconform si cam mult :(...
dar revenim la traiul de zi cu zi si cu meniuri cumpatate .

meniu azi
md-struguri
p-?:-/ probabil cartofi gratinati cu salata varza
c- sarmale

lidiuta 24 sep 2018 11:12:25

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
Cu siguranţă cântarul tău va reveni la cifre mai mici. Ambiţie şi răbdare! O zi frumoasă!>:D<

adinico 25 sep 2018 11:37:38

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
meniu azi
md- struguri
p-iahnie+castraveciori murati
c- ciorba de perisoare cu leustean :x:x

am gatit aseara pana tarziu ca daca in weekend am fost in deplasare :D, asa ca aseara la ora 9 m-am delectat cu 2 cani de must :x cu o mana de nuci proaspete :) si sincer astazi mi-am adus la birou fasolica:x si abea astept sa ma bucur de ciorbita pe seara :):x
hai inainte cu determinarea ca sper ca sa nu mi se fasaie determinarea de la fasole:D pe ziua de azi ...continuam >:D<

Zoe 25 sep 2018 12:24:31

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 1441357)
hai inainte cu determinarea ca sper ca sa nu mi se fasaie determinarea de la fasole :d

=)) =))


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:00:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO