forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12733)

lidiuta 29 ian 2019 08:18:35

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
1 ataşament(e)
Buna dimineata! Inca o cafea, pentru mai tarziu.:)

adinico 29 ian 2019 09:30:54

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
multumesc frumos Lidiuta! :x

m-a inviorat cafeaua ta! in ciuda parca a unei raceli care m-a facut ieri seara sa stau in pat cu un fervex alaturea, am fost foarte energica dimineata mi-am zis ca trebuie sa imi revin si am pregatit pachetul ptr pranz in ideea ca sa respect strict dieta

meniu azi - amidon:
md - banana
md- grefruit
p- 2 cartofi medii semifierti trasi in tigaie cu rozmarin + o salata cu salata verde, rucola catsravete+ ardei :x
c- 1 cartof + salata idem si la fel ca p

intentionez ceva miscare avand in vedere ca am un curs de ajuns la el si cu returul spre casa sper sa fac ceva

lidiuta 29 ian 2019 09:39:33

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
Sanatate multa!>:D<da, si eu am tras de mine dimineata, dar m-am mobilizat sa-mi fac pachetelul cu mancare diet: struguri 190 gr, ciorba multa si un ciocanel in ea, un iaurt pt gustarea de la 15.30.
E clar, ca sa tii dieta trebuie să faci eforturi: sa gatesti mai des, sa cumperi nu tot ce ai pofti, dar MERITA!
Te >:D<.

Zoe 29 ian 2019 19:04:46

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1442992)
E clar, ca sa tii dieta trebuie să faci eforturi: sa gatesti mai des, sa cumperi nu tot ce ai pofti, dar MERITA!

suscriu din rărunchi - nu doar pentru dietă, ci şi pentru mâncat sănătos şi variat. micile mele probleme digestive m-au convins în ultimul an mai mult decât orice: nimic nu se compară cu mâncarea făcută acasă. şi nimic nu se compară cu grija pentru "vehiculul" ăsta de care tragem în fiecare zi, dar pe care atât de uşor îl uităm - corpul nostru.

adinico 30 ian 2019 23:35:18

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
Zi conforma cu o mica exceptie :) carbohidrați
Md curmele + mandarine
Md- grefruit
P-pizza vegetariana 3 felii ce-i drept ca a fost ziua unui coleg si a fost exact la fix meniul lui pe dieta mea :D iar de prăjituri nu m-am atins la prânz deloc ..bravoo mie de..
C-10 cornulete + 4 patratelee la cioco neagra+ 1 pahar vin rosu...
Miscare puțină ca m-am grăbit spre casa ca să gătesc ....am făcut sarmale ...maine ceva ciorba perisoare, salata beouf prăji ... Vineri tort ca sâmbătă e ziua soțului...sper sa fiu cuminte :D
Sa mergem cu speranta pe drumul dietei ...fie rina...sau alta :):">

lidiuta 31 ian 2019 09:17:58

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
Câte bunătăţuri ai gătit!:)CU siguranţă ai ars multe calorii, important e să nu le pui la loc prin mâncare. Ce fel de tort faci? :)

adinico 31 ian 2019 10:30:41

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
multam Lidi sa-mi ajute Dumnezeu sa le termin pana maine tot ce mi-am planificat. ca sa fie masa asa cum mi-am imaginat-o :) ...cu tortul am facut blatul deocamdata si ma gandesc ce crema sa fac inca nu stiu pana vineri am sa fac o cercetare de piata in familie :)...da sincer avem musafiri si imi si place sa pregatesc dar sper din bunatati sa degust si vreau sa fiu cuminte si sa nu abuzez si sa respect in proportie de 60% totusi dieta :) ca 100% stiu ca nu voi putea ..vedem sper sa reusesc :)

lidiuta 31 ian 2019 10:57:30

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
O să reuşeşti, inevitabil trebuie să guşti din toate şi să te bucuri: şi de soţ, şi de invitaţi, şi de ce ai pregătit culinar.
Blat ştiu să fac, de pandişpan, dar la creme nu prea mă pricep. De Revelion am făcut o cremă cu cioco neagră, ca să aibă cât mai puţin zahăr. De aceea te întreb de tort, ştiu că eşti bună gospodină şi orice sugestie de la tine e binevenită.
Mai ştiu să fac şi tortul cu mere. Atât...:">

adinico 31 ian 2019 13:43:39

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
meniu azi - vitamineeeeee :)
md- mandarine
md- smochine
md-banana
p- salata+rucola+rosii castraveti+marar+ patrunjel +ardei si maioneza din 1/2 avocado +1pumn de seminte de floarea soarelui ...o minunatie :x:x:x
g- banana
c- salata cel mai probabil +avocado in timp ce ai mei vor degusta sarmalele :) sa vedem :)

stiti ce imi place teribil ca desi dimineata parac ma incerca o usoara stare asa de ameteala dupa banana, care fiind mai consistenta probabil ca dupa cina mea carbo de aseara stomacul era intr-un anume fel :), mi-am revenit super bine am tras o fuga la piata sa-mi iau seminte in ideea ca poate reusesc sa fac "rontanelile" scrise de corinef in jurnalul Orhideei si acum am savurat si salata si ma simt foarte energica ....uraaaa....asta e bine ...inchid azi o tura faina de pacv conform rina si tare astept sa vad cantarul dimineata ca ma simt mai usoara :)

succes

lidiuta 31 ian 2019 18:58:00

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
Succes! Se va vedea că te-ai străduit.


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:47:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO