forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12733)

lidiuta 21 mar 2019 09:31:01

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
Pe mine ma asteapta tort sambata....of. Nesimtita culinar sunt si eu..si voi mai fi pana duminica.
O zi buna, hai sa ne centram totusi pe lucruri frumoase si ganduri frumoase!>:D<

adinico 21 mar 2019 11:48:38

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
nu stiu ce sa zic mai Lidi draga, grija mare sa nu fie cantitate mare ca acum o bucatica merge si faci duminica bicicleta mai multa :)...
io aseara m-am pus singura, in gand, pe coji de nuca:D la colt ca sa pedepsesc nesimtirea mea :D si dimineata la 6.20 eram pe salteluta sa fac miscarea pe care ieri nu am facut-o si stiam ca nici pe seara nu ajung sa o fac ;;)
:x o zi buna>:D< si numai bine>:D<

adinico 21 mar 2019 11:59:49

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:38
Mandarine, 350g - 186 calorii

Gustare 1, ora 11:38
Grepfruit (roz sau rosu), 400g - 168 calorii

Prânz, ora 13:39
Pilaf cu legume, 400g - 380 calorii
Salata de rosii, castraveti, ardei si ceapa, 400g - 200 calorii

Cina, ora 19:10
Iahnie de fasole, 200g - 774 calorii
Castraveti in otet, 100g - 12 calorii
Paine de casa, 40g - 93 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1813 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, general, 40min - 320 calorii
Mers 2.5 mile/ora (4 km/h), 40min - 100 calorii
Metabolism bazal - 1411 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1831 calorii

lidiuta 21 mar 2019 13:53:27

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
Ai dreptate, Adriana, ar trebui sa ma rezum la o bucatica de tort. Mai ales ca o serbam pe mama la restaurant, unde meniul e cu siguranta bogat.
Uneori insa mi se pare stresant sa ma gandesc la dieta si la silueta, si la endocrinologie, si la ginecologie mi s-a zis ca preventiv nu pot face mare lucru, doar sa evit stresul, pe cat posibil. Nu stiu insa cum sa fiu foarte atenta la mancare si sa nu ma stresez...
Nici cealalta extrema nu e buna, sa fim prea relaxate, kilogramele se intorc repede din neatentie constanta. Oricum, cu sau fara stres, trebuie sa slabim.:)

lidiuta 21 mar 2019 13:55:44

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
E bine ca te-ai sculat de dimineata cu dorinta de exercitii, abia am tras de mine sa ma pregatesc pentru serviciu. S-a adunat oboseala, in continuare mai am destule de facut, sambata dupa amiaza, dupa ce pleaca invitatii, o sa rasuflu si eu.

adinico 21 mar 2019 14:21:52

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
ce frumos ca o serbati pe mama:x, cand e ziua ei ?
da sigur ca acum nu o sa ne creem un stres din chestiunile astea, sincer, bucura-te de moment si recuperezi ulterior prin miscare putin mai multa ....

io dupa ce mi-am mancat tocanita de ciuperci mi-am fixat meniul desi este outside nu vreau sa ma abat deloc si mi-am propus si bici neaparat; ma ajuta mult calculul caloric din meniuri, ar fi 2kg pe luna daca mentin caloriile ingerate si consumate la nivel constant ca azi :D....ne straduim si vedem ce-o iesi:">


CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:12
Kiwi, 400g - 244 calorii

Gustare 1, ora 10:50
Mere, 400g - 208 calorii

Prânz, ora 14:13
Tocanita de ciuperci, 400g - 153 calorii
Mamaliga din malai Riva, 400g - 440 calorii

Cina, ora 19:14
Legume la tigaie by Anqutz, 400g - 157 calorii
Noodles/taitei cu ciuperci, mayya, 300g - 315 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1517 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta eliptica, moderat (nivel 1-5), 40min - 352 calorii
Metabolism bazal - 1411 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1763 calorii

lidiuta 21 mar 2019 14:34:38

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
Uite că mi-ai dat o idee bună cu meniurile tale în care foloseşti şi calculatorul nutriţional. Ziua mamei e chiar de Bunavestire, dar o serbăm sâmbătă. Face 70 de ani!:x
Cu siguranţă voi accelera mişcarea după, azi e zi de curăţenie, deci o să ard calorii, mâine vreau să fac şi exerciţiile pentru coloană. Cel mai greu îmi e seara, când mă ispiteşte un dulce aparent nevinovat. Trebuie să îmi pun mai mult voinţa la treabă.
Îmi place avântul tău, Adriana, sper să mă molipsească şi pe mine. Succes în continuare!>:D<

niculina04 21 mar 2019 17:14:46

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1444130)
Uite că mi-ai dat o idee bună cu meniurile tale în care foloseşti şi calculatorul nutriţional. Ziua mamei e chiar de Bunavestire, dar o serbăm sâmbătă. Face 70 de ani!:x
Cu siguranţă voi accelera mişcarea după, azi e zi de curăţenie, deci o să ard calorii, mâine vreau să fac şi exerciţiile pentru coloană. Cel mai greu îmi e seara, când mă ispiteşte un dulce aparent nevinovat. Trebuie să îmi pun mai mult voinţa la treabă.
Îmi place avântul tău, Adriana, sper să mă molipsească şi pe mine. Succes în continuare!>:D<

La mulți ani mamei tale, tatăl meu e născut în aceeași zi>:D< doar ca el face 73 ani :( il vreau înapoi pe cel tânăr și în putere :((:((:(( acum abia mai iese din casă. Uneori ma doare f tare ca sunt departe de ei :((:((niciodată nu cred ca putem avea totul ;;)

nikytour 21 mar 2019 17:31:19

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
sa va traiasca parintii si multa sanatate! petrecere frumoasa si bucurati-va de momentele alaturi de ei!

lidiuta 22 mar 2019 08:27:19

Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare
 
Multumim frumos, niky!>:D<Niculici, sa fie taticul tau cat mai in putere, al meu merge pe 81, stiu cum e...Iar distanta nu conteaza, importanta e IUBIREA ce i/o porti.


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:04:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO