forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la... (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2640)

anqutz 25 feb 2010 18:03:07

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de Aida35 (Post 98330)
pffffff , ca m-am prins de ce nu merge dieta mea [*inteligent*]
Luni ma sinteam putin aiurea si parca simtea ca ma paste ceva , ca pana seara sa fiu ragusita bine ca abia vorbeam [*gripa*] ... si eu de luni seara sug tot felul de bomboane [*acadea*] pentru gat care sunt pline de zahar [*ingrijorat*]
Nah bine ca mi s-a apris lampa pana la urma [*lumanare*] sper ca de maine sa nu mai ma prostesc cu atatea bomboane ...

Insanatosire grabnica! >:D<

Exista bomboane si fara zahar. ;)

miha1983 25 feb 2010 18:15:32

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 98370)
Ca vorbeati de vazust schimbari la slabit.Deci,toata lumea care nu ma vazuse de mult timp se minuna.Erau totusi 16 kh.Sotul meu...doar cand punea maina pe mine pe unde erau sunculitele isi dadea seamaSi totusi,eu am coborat la haine de la 44 la 40,deci diferenta fu.
Ca apoi intr-o zi sa imi spuna ca lui i se pare ca eu am slabit doar de la fatza.Am crezut ca mor.A naibii fatza,cate kile o fi avut in total daca am slabit 16 de la ea si mai am ceva.:-o

ce tare esti!!! si sotul tau cred ca vrea sa te vada manechin si atunci o sa te laude.

miha1983 25 feb 2010 18:36:00

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
mi-am facut si meniul pe maine 1020 calorii. o sa mai vad maine cu ce mai pot sa cresc putin ca parca mi se pare cam putin si azi si maine tot vreo 1000 de calorii. oricum la carbohidrati stau super sunt la jumatate deci e ok. poate mai tai din branzica si pun 1 mar si am aranjat-o.

Aida35 25 feb 2010 20:30:23

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 98371)
Sa nu racesti tare Aidule,insanatosire grabnica.

merci >:D< , dar acum a cam trecut , am avut un pui de laringita. Ma gandeam azi ca nu am mai racit de ani de zile , nici nu mai stiu de cand si doar pentru ca nu mi-am permis sa o fac. Ce e si viata asta.
Mai barbatii astia sunt toti la fel. Trebuie sa vada schimbari drastice de la o zi la alta ca sa zica si ei ceva :-s

Aida35 25 feb 2010 20:37:18

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 98404)
Exista bomboane si fara zahar. ;)

degeaba am intrebat daca contin zahar ca au zis ca putin bla bla , acum ma gandesc daca pe diabetici ii serveste la fel :-s
Merci :-*

anqutz 25 feb 2010 20:41:47

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de Aida35 (Post 98579)
degeaba am intrebat daca contin zahar ca au zis ca putin bla bla , acum ma gandesc daca pe diabetici ii serveste la fel :-s
Merci :-*

Exista strepsils cu lamaie. Data viitoare zi-i ca ai diabet si o sa se schimbe situatia. ;) :-*

anes 25 feb 2010 20:52:42

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
sara buna fetelor!
miha, ma dau si io cunoscatoare (acu daca am si eu ceva rezultate imi permit :)) ) nu-s cam putine 1020 de kcal/zi ... cam stiu ce efort inseamna doar sa ai grija de un bebe + sportu ala mult ce-l faci ... nu stiu, dar cred ca e cam putin ...

aidule (am o prietena fff draga mie, tot aida o cheama si tot ca si tie ii zic si ei), ai patit si tu cam cum am patit eu cu cerealele :)) ... no las' ca macar bine ca ti-a trecut :)

mishutza :)) ... dupa ce am nascut copiii am fost mai grasa decat acum, am iesit din maternintate cu 96 de kg :)) aveam obiceiul sa zic ca-s cat casa poporului ... :)) si acum am convingerea ca nu am exagerat f mult ... iar sotul meu imi spunea, cu mult drag: "no las' ca macar ai si tu un pic de ***" -avand in vedere ca la o greutate normala am platfus total la partea dorsala ... veti vedea ca din zcea zona nu se va duce decat destul de putin ...

Aida35 26 feb 2010 01:21:36

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 98584)
Exista strepsils cu lamaie. Data viitoare zi-i ca ai diabet si o sa se schimbe situatia. ;) :-*

pai am papat si strepsils cu lamaie si miere doar ca si asta contine zahar si glucoza , la fel si trahiseptul :(

Referitor la complimentele barbatilor. Il intreb pe sotul meu dupa 3 saptamani de dieta daca vede vreo schimbare , la care el :"da , parca ai umbra mai mica" :-o ... :)) eh , poftim compliment :))

anes uite chiar acum sug un strepsils ca am o tuse aiurea si sperii copilu cand ma apuca ...

Aida35 26 feb 2010 08:47:16

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Raportez o stagnare ...
Tusea nu m-a lasat sa dorm , asa ca sunt tauca de cap si am o zi supra plina si nu stiu cum o sa fac fata ...
Va invit la o cafea >:D<
http://www.petocuri.ro/uploads/pics/cafea_organica2.jpg

mishutza 26 feb 2010 09:45:45

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de Aida35 (Post 98947)
pai am papat si strepsils cu lamaie si miere doar ca si asta contine zahar si glucoza , la fel si trahiseptul :(

Referitor la complimentele barbatilor. Il intreb pe sotul meu dupa 3 saptamani de dieta daca vede vreo schimbare , la care el :"da , parca ai umbra mai mica" :-o ... :)) eh , poftim compliment :))

anes uite chiar acum sug un strepsils ca am o tuse aiurea si sperii copilu cand ma apuca ...

Hahaha,e belea si al tau.Saraca umbra ta,o sa dispara de tot in curand.
Mai,al meu slabea si el cu mine,dar pe mine ma stresa mereu,se vad diferente?Si sincer cand stai cu el in casa si il vezi in fiecare zi nu prea vezi schimarile.De asta ne-am facut poze si de cate ori ma intreba ii ziceam,nush,sa ma uit la poze sa iti vad burtile acolo,si sa ti le vad acum.
Oricum,al meu debiteza din cand in cand niste chestii de astea de ajunge de pomina printre prieteni.Si mie imi vine sa ma impusc.

Aida35 26 feb 2010 13:59:03

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
stai sa vezi faza , perla made by zmeu :)):))
inainte sa nasc fata , la un chef cu prietenii se infoaie zmeu meu si zice:"copilul meu cand o sa se nasca o sa zica:- eu sunt ungur" , la care eu:"da , dar o sa zica in romaneste" :)):))

... sunt multe , va mai spun eu :D

anes 26 feb 2010 14:05:37

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
:))
eu unguroaica, sotul meu roman ... fata s-a nascut de 01.12.1999. se lauda proaspatul tatic cercului de prieteni:" in cinstea zilei nationale a romaniei, unguroaica de nevasta-mea a nascut un pui de mot!"

Aida35 26 feb 2010 14:09:18

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de anes (Post 99365)
:))
eu unguroaica, sotul meu roman ... fata s-a nascut de 01.12.1999. se lauda proaspatul tatic cercului de prieteni:" in cinstea zilei nationale a romaniei, unguroaica de nevasta-mea a nascut un pui de mot!"

:)):)):)):)):)) , deci nu au nici o sansa cu noi :)) ... problema e ca al meu a inceput sa invete sa dea replici ca deh are profesor bun :)):))

mishutza 26 feb 2010 14:13:16

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Hahha,sunteti belea fetelor.La noi e combinatia moldoveanca iute si anaibii si ardelean calmmmmmmmm si somnoros.V a dati seama cum e la noi.Scantei.zilnic,dar de dragoste.
Hai sa va zic faza cea mai dulce a lui.El nu are nimic in comun cu chestiile cu care se indeletnicesc barbatii.Adica...renovari,sa facem aia,aelalta.Nu.Acum are noroc ca eu imi bag nasul,deci la noi in casa de se strica ceva eu repar.Ca la el dureaza 3 luni,si oricum fac mai bine ca el uneoir.
Se arde becul din baie.Asta vara-deci lumina pana tarziu.Trec o zi,trec 5,el nimci.Eu nimic,am vrut sa vad cat poate.
Intr-o seara imi zice,iubi,avem lumanari?il intreb de ce(era vreo 10 seara deci intuneric in baie)Ca el vrea sa faca baie si e cam intuneric acolo:((:((:((Am crezut ca mor.Dar nu a intrebat daca am bec de schimb,el a vazut solutia mai simpla,lumanari.Deci asta e ardeleanul meu,care intodeauna se scarpina cu mana stanga la urechea dreapta.Dar mi drag,ca mor de ras cu el.Noroc ca sunt eu mai cu picioarele infipte in pamant,ca daca nu cred ca stateam si acum in caminul studentesc.Imi spune mereu ca daca ma are pe mine si un acoperis deasupra capului,ce conteaza ce culoare au peretii si cati metri patrati are casa.x-(x-(

anes 26 feb 2010 14:18:55

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
:)):)):)):)) de unde ti-e ardeleanu mishule?

mishutza 26 feb 2010 14:20:54

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Arad Anes,de langa voi.Can ajung data viitoare acasa ne vedem la o inghetata toate,nu-i asa?

Aida35 26 feb 2010 14:22:04

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
ioi , deci nu pot sa cred :)):)):)).
Auzi , tocmai am facut lipeala la o prietena de-a mea din Galati cu un prieten al unei prietene care sunt plecati in Anglia , dar el ardelean de fel :D si tot asa ea infipta , el mai timid si mai 'ma lasi':D si frumosi amandoi de pici :x se intalnesc de Paste la Brasov sa se cunoasca ;) ... asta lucrez de cateva zile :D

Aida35 26 feb 2010 14:24:01

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 99414)
Arad Anes,de langa voi.Can ajung data viitoare acasa ne vedem la o inghetata toate,nu-i asa?

sigur ca DA ca doar e f aproape desi eu stau in partea cealalta a orasului , dar nu-i bai ... sau ne vedem in TM? ... pai pana atunci trebuie 1000 de mesaje sa facem contactul :D

mishutza 26 feb 2010 14:24:17

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de Aida35 (Post 99418)
ioi , deci nu pot sa cred :)):)):)).
Auzi , tocmai am facut lipeala la o prietena de-a mea din Galati cu un prieten al unei prietene care sunt plecati in Anglia , dar el ardelean de fel :D si tot asa ea infipta , el mai timid si mai 'ma lasi':D si frumosi amandoi de pici :x se intalnesc de Paste la Brasov sa se cunoasca ;) ... asta lucrez de cateva zile :D

Spuneai tu ceva de petit si chestii,hehehe.Eu l-am gasit pe al meu pe net,la 2 saptamani ne-am cunoscut,in 3 ne-am mutat impreuna,in 6 ne-am maritat,hihihihi.Deci multa bafta prietenilor tai.

anes 26 feb 2010 14:24:49

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
s-a facut :) ... cand veniti?! sa stim sa ne stabilim un target de kile pana atunci

mishutza 26 feb 2010 14:24:54

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de Aida35 (Post 99423)
sigur ca DA ca doar e f aproape desi eu stau in partea cealalta a orasului , dar nu-i bai ... sau ne vedem in TM? ... pai pana atunci trebuie 1000 de mesaje sa facem contactul :D

Aido,nu vin maine,ai timp sa scrii si restul de 400 de mesaje.

mishutza 26 feb 2010 14:25:30

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de anes (Post 99427)
s-a facut :) ... cand veniti?! sa stim sa ne stabilim un target de kile pana atunci

Hahahah,Anes,o sa te plac si cu kilograme in plus:)):)):))Lasa targetul unde si cum e.

mishutza 26 feb 2010 14:26:08

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Ma duc sa fac baie ca vine ardeleanul si i-am facut pizza ca o sotie exemplara care sunt si put a mancare:))Revin

Aida35 26 feb 2010 14:26:28

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 99424)
Spuneai tu ceva de petit si chestii,hehehe.Eu l-am gasit pe al meu pe net,la 2 saptamani ne-am cunoscut,in 3 ne-am mutat impreuna,in 6 ne-am maritat,hihihihi.Deci multa bafta prietenilor tai.

super tare . Pai si prietenii astia din Londra tot asa s-au cunoscut ca voi :)):)) si eu pe ea o stiu de dincolo ;) si ne intelegem super ... dispera ca am ales Spania in loc de Londra :D

anes 26 feb 2010 14:26:46

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
las' ca are mishutz mai bine de 1000 de mesaje, stabileste ea contactu

Aida35 26 feb 2010 14:27:56

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de anes (Post 99427)
s-a facut :) ... cand veniti?! sa stim sa ne stabilim un target de kile pana atunci

:)):)):)) pai tu te plangi? :> ce sa mai zic eu , dar nu ma stresez :D

Aida35 26 feb 2010 14:30:02

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 99432)
Ma duc sa fac baie ca vine ardeleanul si i-am facut pizza ca o sotie exemplara care sunt si put a mancare:))Revin

:)):)):)):)) si eu am spalat doar parul (ca intreg nu pot singura cu bebe) si e infasurat in turban ca mai am de bucatarit ... si dusu inainte sa arunce buzduganu in usa :D

anes 26 feb 2010 14:31:23

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
nu ma plang ... in primul rand acum cand am vazut ca nu mi-e defect cantarul :D
dar ma gandeam in targetu stabilit sa mai stabilim unul intermediar, pe cand vine mishutz ...

anes 26 feb 2010 14:32:26

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de Aida35 (Post 99443)
:)):)):)):)) si eu am spalat doar parul (ca intreg nu pot singura cu bebe) si e infasurat in turban ca mai am de bucatarit ... si dusu inainte sa arunce buzduganu in usa :D

:)):)):)):)):)) mare figura esti!

Aida35 26 feb 2010 15:12:57

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de anes (Post 99449)
:)):)):)):)):)) mare figura esti!

stii si tu , cin' se-aseamana se-aduna :)):))
[*117*]

miha1983 26 feb 2010 15:13:35

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
fetelor ma faceti sa rad cu lacrimi aici si fac galagie si trezesc pruncu. tari combinatiile astea. si eu sunt aradeanca cu parinti moldoveni deci am gura mare si sunt iute la manie si el ardelean cu parinti unguri. nu va zic ce ii la noi in casa dar ne distram . nu ne-am certat niciodata sa stam despartiti macar o zi si in 13 mai facem 10 ani de relatie, eu zic ca ii ceva.

mishutza 26 feb 2010 15:15:34

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de anes (Post 99447)
nu ma plang ... in primul rand acum cand am vazut ca nu mi-e defect cantarul :D
dar ma gandeam in targetu stabilit sa mai stabilim unul intermediar, pe cand vine mishutz ...

Anes,eu habar nu am cand si daca ajung,ar fi o posibilitate la vara,ca e posibil sa am intalnirea de 10 ani de la terminarea liceului,dar nush daca nu merg direct spre Bacau.Depinde cat timp am la dispozitie.
Si daca nu vin in vara......aaa,mai e o sansa cand vine barbatul sa prezinte lucrarea de doctorat,atunci vin cu el,nu mai fac nazuri ca acum.Deci nik nu e sigur,nu putem pune nici un target intermediar.

miha1983 26 feb 2010 15:18:05

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
annes nu stiu daca sunt putine 1020 de calorii ca mie mi se pare ca manc mult, manc chear daca nu mie foame numa sa fac atatea calorii. la 5kg/luna mie imi zice ca tre sa manc 1150 de calorii deci mare diferenta nu ii. azi nici nu am facut atata sport ca dupa 30 de minute pe dani l-a apucat plansul si deabia l-am potolit. acuma ii la faza cu dragalitul si sa ma simta aproape si sa il iau in brate. am vrut sa evit lucrul asta de la inceput cu luatul in brate dar vad ca s-a obisnuit acuma la 10 luni si tot in brata vrea. vine cineva la noi merge la el, se ridica in picioare si ridica mainile. iti vine sa il manci asa dragut ii dar eu nu mai pot cu el ca e foarte greu. azi iar mi-a facut scandal la plimbare ca vrea in brate. nu mai stiu ce o sa ma fac cu el.

mishutza 26 feb 2010 15:18:22

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de miha1983 (Post 99538)
fetelor ma faceti sa rad cu lacrimi aici si fac galagie si trezesc pruncu. tari combinatiile astea. si eu sunt aradeanca cu parinti moldoveni deci am gura mare si sunt iute la manie si el ardelean cu parinti unguri. nu va zic ce ii la noi in casa dar ne distram . nu ne-am certat niciodata sa stam despartiti macar o zi si in 13 mai facem 10 ani de relatie, eu zic ca ii ceva.

Miha,super ca nu ati stat despratiti niciodata,eu m-am incapatanat acum sa nu merg cu el in Romania,e prima oara cand suntem separati,si mi-a iesit pe nas.Apropo,azi noapte am dormit 3 ore.Deci fiecare noapte a fost mai rea ca cealalta.
Noi ne mai certam,de fapt nu ne certam,ca certatul implica doua persoane care urla,pe cand la noi e altfe,o persoana urla si cealalta rade si zice:tu nu vezi ce mica esti,te dai la mine?Ma enerveaza atunci la culme,ca daca eu am chef de cearta,am,dar nu am cu cine.Nici de cicalit nu mai am chef,ca oricum si ala e monolog.Deci ardelenii astia ii iubesti cum sunt sau nu,ca de schimbat...sau miscat un pic de pe traiectoria lor nu reusesti.

miha1983 26 feb 2010 15:21:23

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 99547)
Miha,super ca nu ati stat despratiti niciodata,eu m-am incapatanat acum sa nu merg cu el in Romania,e prima oara cand suntem separati,si mi-a iesit pe nas.Apropo,azi noapte am dormit 3 ore.Deci fiecare noapte a fost mai rea ca cealalta.
Noi ne mai certam,de fapt nu ne certam,ca certatul implica doua persoane care urla,pe cand la noi e altfe,o persoana urla si cealalta rade si zice:tu nu vezi ce mica esti,te dai la mine?Ma enerveaza atunci la culme,ca daca eu am chef de cearta,am,dar nu am cu cine.Nici de cicalit nu mai am chef,ca oricum si ala e monolog.Deci ardelenii astia ii iubesti cum sunt sau nu,ca de schimbat...sau miscat un pic de pe traiectoria lor nu reusesti.

asa ii. si eu tot singura ma cert ca el nu zice nimik iar daca are ceva de zis imi zice cand ma calmez. atunci degeaba imi zice. noi am dormit separat doar cand am fost eu in spital cu extrauterina vreo 2 saptamani si 8 zile cand l-am nascut pe dani.

anes 26 feb 2010 15:27:06

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
:) fetelor mi-e tare drag sa va citesc ... fiti fericite, tare, tare si profitati de fiecare moment!

shahla 26 feb 2010 15:32:55

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
Citat:

Anterior postat de Aida35 (Post 98572)
merci >:D< , dar acum a cam trecut , am avut un pui de laringita. Ma gandeam azi ca nu am mai racit de ani de zile , nici nu mai stiu de cand si doar pentru ca nu mi-am permis sa o fac. Ce e si viata asta.
Mai barbatii astia sunt toti la fel. Trebuie sa vada schimbari drastice de la o zi la alta ca sa zica si ei ceva :-s


Asa-i , daca nu vad ti zic ca ii pacalesti , asa imi zice si al meu !

Ce mai faci Aida ? Nu am reusit sa citesc tot ce ati mai scris . Mai revin !
A , ieri seara am dat-o si eu pe pastile de raceala ,nu stiu de unde m-am captusit ! Insanatosire grabnica !>:D<

miha1983 26 feb 2010 15:42:01

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
vad ca si pe mine m-a luat stranutul. am fost afara 2 ore la plimbare si cam batea vantul. sper sa nu pateasca nimik dani ca eu imi revin mai repede. am baut acuma un ceai de tei si sper sa imi treaca pentru ca dani plange daca stranut eu.

Aida35 26 feb 2010 17:03:06

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
vaaaai :)):)) incredibili sunt copii astia :x. A venit tati si eu am pus pruncu in carut sa termin pireu sa fie fierbinte cand intra in casa si intra tati chiar inainte sa il iau in brate si s-a dus la bebe si a explodat intr-un chiut si hohot de ras . Dragul de el cat era de obosit a gasit putere sa isi arate bucuria ca tati e acasa :x Nu se mai putea oprin din hohote peste hohote de ras. Incredibil! Nu a mai facut pana acum asa[*23*][*23*]

Dragelor revin mai pe seara cand ma intorc de la intalnirea cu fetele ... sper sa ma pot abtine la bunaciunile ce vor fi pe masa :-s

Va pupiciulesc cu mare drag :-*

anes 26 feb 2010 17:08:09

Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...
 
sunt sigura ca-i un mare dulce ... iti dai seama ca de acum tot mai mult va socializa
distractie placuta! si daca chiar gusti n-o fi un capat de tzara, nu crezi?


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:20:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO