forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la... (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2640)

mutulica 14 sep 2011 11:24:38

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de Aida35 (Post 789483)
:)):)) pai asta am facut si eu cand am citit nicknamul :)) m-a bufnit rasul , eu inca sunt o amatoare de desene animate :"> ... deh , nascuta de ziua copilului :P

:)):)):)):))si mie imi plac desenele animate...mai ales duminica dimineata sa stau in pat si sa ma uit la desene:">:):)

Aida35 14 sep 2011 13:19:29

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 789569)

hai ca nu mai ai mult si scapi, dar poate era mai bine sa protejezi si tu aparatura cu ceva, sa nu mai intre atata praf

stai sa iti explic. Intrarea din fata era sub balconul din fata si cum nu am avut hol am zis sa constrim exact sub balcon ... holul trebuia tencuit inainte sa mutam usa din fata la noua intrare dar problema este ca nu a avut sot timp si a fost zgarcit ca ii puneam pa baieti sa tencuiasca blabla si praful mai putin. Dar saptamana trecuta s-a apucat sot a pus o folie groasa ca usa am mutat-o intre timp (ca lucrau la exterior ...) ... si a tencuit sot vreo 2 zile si nu a fost gata , casa plina de praf cu toata folia lui groasa si deasa si am zis gata ca m-am saturat , a venit boss la echipa , am aratat , pret ... dar asta nu se face peste noapte si nici dintr-o data. Sunt anumite etape care trebuie respectate , se niveleaza peretii paraleli , a doua zi ce cade perpendicular ca sa iasa coltul drept ... si uite asa s-au intins pe atatea zile ca eu sambata noaptea dadeam cu amorsa , apoi duminica dimineata am dat prima mana de lavabila , apoi la ziua unei prietene , apoi iar o mana de lavabila , apoi pregatiri si curatenie in viteza si apoi am avut musafiri (asta asa ca zi de duminica :D adica de odihna cica) ... nah , azi gresia , maine pune chitul ... naiba stie cand o sa punem marginile ca nu sunt decisa de care sa pun :"> , deh ca geamanul din mine se lupta >:)

deci eu cred ca tare o sa ma plictisesc cand o sa se termine constructia >:) zau asa ... nu stiu cum de suporta bebelu asta mic si papusit atata galagie si atata alergatura de colo colo ca nici el nu mai are program de masa , noroc ca ala de somn si-l respecta ... a dormit el cu PICAMARUL , duduiau peretii si el nici o treaba >:) si daca taiai o bucata de fier cu flexul acum o luna urla jumatate de ora >:)

blum 14 sep 2011 13:30:36

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de Aida35 (Post 789905)
stai sa iti explic. Intrarea din fata era sub balconul din fata si cum nu am avut hol am zis sa constrim exact sub balcon ... holul trebuia tencuit inainte sa mutam usa din fata la noua intrare dar problema este ca nu a avut sot timp si a fost zgarcit ca ii puneam pa baieti sa tencuiasca blabla si praful mai putin. Dar saptamana trecuta s-a apucat sot a pus o folie groasa ca usa am mutat-o intre timp (ca lucrau la exterior ...) ... si a tencuit sot vreo 2 zile si nu a fost gata , casa plina de praf cu toata folia lui groasa si deasa si am zis gata ca m-am saturat , a venit boss la echipa , am aratat , pret ... dar asta nu se face peste noapte si nici dintr-o data. Sunt anumite etape care trebuie respectate , se niveleaza peretii paraleli , a doua zi ce cade perpendicular ca sa iasa coltul drept ... si uite asa s-au intins pe atatea zile ca eu sambata noaptea dadeam cu amorsa , apoi duminica dimineata am dat prima mana de lavabila , apoi la ziua unei prietene , apoi iar o mana de lavabila , apoi pregatiri si curatenie in viteza si apoi am avut musafiri (asta asa ca zi de duminica :D adica de odihna cica) ... nah , azi gresia , maine pune chitul ... naiba stie cand o sa punem marginile ca nu sunt decisa de care sa pun :"> , deh ca geamanul din mine se lupta >:)

deci eu cred ca tare o sa ma plictisesc cand o sa se termine constructia >:) zau asa ... nu stiu cum de suporta bebelu asta mic si papusit atata galagie si atata alergatura de colo colo ca nici el nu mai are program de masa , noroc ca ala de somn si-l respecta ... a dormit el cu PICAMARUL , duduiau peretii si el nici o treaba >:) si daca taiai o bucata de fier cu flexul acum o luna urla jumatate de ora >:)

pupa blum RXul :-* mi-l imaginez bucalat si inbujorat dormind in galagie .....moaahhhhh........ce-mi plac mie pruncii astia!!!!!!!!!!!!!:x:x:x:x:x:x
las´ca vine ea ziua in care e totul GATA ...si presimt ca-ti vei face planuri de alt proiect. asta daca nu le ai deja schitate in cap :D
zi frumoasa va doresc>:D<

Aida35 14 sep 2011 13:34:44

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 789821)
:)):)):)):))si mie imi plac desenele animate...mai ales duminica dimineata sa stau in pat si sa ma uit la desene:">:):)

uite ca am tot cautat si nu am gasit desenul ala de la looney toons cu leul ala care a ajuns la balamuc ca se speria de soarece :)):)) eu si acum rad in hohote la desenul ala >:)

Aida35 14 sep 2011 13:43:54

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de blum (Post 789911)


pupa blum RXul :-* mi-l imaginez bucalat si inbujorat dormind in galagie .....moaahhhhh........ce-mi plac mie pruncii astia!!!!!!!!!!!!!:x:x:x:x:x:x
las´ca vine ea ziua in care e totul GATA ...si presimt ca-ti vei face planuri de alt proiect. asta daca nu le ai deja schitate in cap :D
zi frumoasa va doresc>:D<

blumisor >:D< bine ai venit :-* Mai dar tare bine stai la kg , felicitari [*1*]

:)):)):)) deci asa zici ca sunt oamenii astia , nu se calmeaza niciodata b-). Mai nu am cum sa termin anul asta ca gata banii , pana la anu am de chivernisit. Dar terminam cabana cu baia ei , exterior casa ,trotuare si gata ... si pt la anu' >:)>:) te tii bine(?!?) acopar terasa si fostul garaj care l-am inchis si vreau sa il fac bucatarie deja vreau sa ii schimb intrarea >:)>:) deci de praful din casa o sa scap pt o perioada doar >:) o sa vina alt praf , ala foarte fin si rosu de care scapi dupa 100 spalari >:)>:) iti mai amintesti ce am patit cand au spart peretele pt usa de la terasa >:) deci nu am cum sa ma linistesc b-).

blumi da si la mine o idee de pomisori ornamentali , ceva care sa infloreasca mult si frumos ca vine toamna si tare imi e ca pierd momentul de plantare ... :-*

blum 14 sep 2011 19:12:27

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de Aida35 (Post 789919)
blumisor >:D< bine ai venit :-* Mai dar tare bine stai la kg , felicitari [*1*]

:)):)):)) deci asa zici ca sunt oamenii astia , nu se calmeaza niciodata b-). Mai nu am cum sa termin anul asta ca gata banii , pana la anu am de chivernisit. Dar terminam cabana cu baia ei , exterior casa ,trotuare si gata ... si pt la anu' >:)>:) te tii bine(?!?) acopar terasa si fostul garaj care l-am inchis si vreau sa il fac bucatarie deja vreau sa ii schimb intrarea >:)>:) deci de praful din casa o sa scap pt o perioada doar >:) o sa vina alt praf , ala foarte fin si rosu de care scapi dupa 100 spalari >:)>:) iti mai amintesti ce am patit cand au spart peretele pt usa de la terasa >:) deci nu am cum sa ma linistesc b-).

blumi da si la mine o idee de pomisori ornamentali , ceva care sa infloreasca mult si frumos ca vine toamna si tare imi e ca pierd momentul de plantare ... :-*

deci, copaci ornamentali...aici am o singura MARE iubire - CERCIS.cateva exemple : cercis primavarahttp://www.nps.gov/plants/pubs/chesa...-1-USFWS-B.jpg
sau cercis toamna :http://www.mooseyscountrygarden.com/...utumn-tree.jpg

vara e verde, frunze in forma de inima

blum 14 sep 2011 19:19:57

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
bineinteles , ar mai fii si the king, ahornul. nu stiu daca in Ro gasesti ahorn ornamentali, dar poate reuseste zmeu sa-i aduca de pe undeva ;;) ahornul e superb prin faptul ca il gasesti intr-o mare paleta de nuante: de la verde fraged,la verde inchis, de la roz la visiniu/violet!
o alta raritate (in Ro) foarte interesanta ar fi Davidia involucratahttp://upload.wikimedia.org/wikipedi...px-Davidia.jpg



si ar mai fi o gramada de copacei mici, meri si peri ornamentali, dar arata mai mult ca niste tufe http://4.bp.blogspot.com/_5mh4QPXtxO...0/PA313206.JPG

blum 14 sep 2011 19:32:20

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
o alta modalitate ar fi sa-ti intinzi niste plante prin copaci :D mama are la Ciacova un fel de wisteria pe care a intins-o pe fosta bolta de trandafiri ( dupa ce trandafirii au imbatranit de tot) si acum are o cupola lunga de vreo 4-5 m care infloreste lila. arata superb. bun, la mama e alta poveste, femeia asta e obsedata de culori si flori. de primavara pana toamna te ia cu dureri de capla ea in curte, atatea flori are. iar iarna are ornamente din sticla si lumini peste tot :))

BornCrank 14 sep 2011 20:14:32

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de blum (Post 790232)

deci, copaci ornamentali...aici am o singura MARE iubire - CERCIS.cateva exemple : cercis primavarahttp://www.nps.gov/plants/pubs/chesa...-1-USFWS-B.jpg
sau cercis toamna :http://www.mooseyscountrygarden.com/...utumn-tree.jpg

vara e verde, frunze in forma de inima

wow blum ce frumos e cercis primavera :x:x, vreau si eu unul in curte!!!

Aida, ce faci scumpo? >:D<
Am scris in seara in care mi-ai rasp, dar m-am enervat ca s-a sters si n-a mai reluat, eu sunt ok, tare as vrea sa zic ca-s F BINE, vad ca RX te innebuneste. :x
Ai de gand sa-i faci un fratior? :)

Te pup ! >:D<

Aida35 14 sep 2011 22:53:09

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
vai blum cercis ala e superb :-o .
Stii eu sunt aia care scoate pomii >:) zmeu e inebunit ca vreau sa ii tai pe toti :> asta dupa ce el a taiat deja 3 ... mai am 2 visini care mie nu imi plac , au fost plini cu roade si am facut sirop dar bea doar zmeu ... , mai 2 meri care au rodit ciudat , ca nu s-au copt merele si au cazut sau s-au stricat direct :( , mai unul care cine stie ce-o fi ca nu a facut rod si mai un piersic care nu a rodit ... deci vreau sa ii tai pe toti si sa pun 4 fructiferi care imi plac , in 3 ani au deja coroana mare si dau umbra ;) iar restul ornamentali si vreau cat mai diferiti , asa cum ai zis la mama ta , sa fie un carusel de culori tot anul ;)
O s acaut la noi cercis , magnolia si mai ala care atarna crengile b-) mie imi place desi nu face flori .
Chiar , ai vreun link de la voi cu pomi si arbusti? Ma intereseaza si aia ornamentali plini cu flori care cresc cat gardul si fac flori , am nevoie de minim 6 bucati dar vreau diferiti b-)

pentru primavara am o parte din plan facut cam cum vor fi insamantate toate b-) si ce rasaduri o sa pun in casa ;) ... cum cresc pe marimi sa nu se acopere una pe alta , pe perioade de inflorire >:) ... sanatosi sa fim ca o nebunie de gradina o sa fac b-)

blum 14 sep 2011 23:01:59

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de Aida35 (Post 790431)
vai blum cercis ala e superb :-o .
Stii eu sunt aia care scoate pomii >:) zmeu e inebunit ca vreau sa ii tai pe toti :> asta dupa ce el a taiat deja 3 ... mai am 2 visini care mie nu imi plac , au fost plini cu roade si am facut sirop dar bea doar zmeu ... , mai 2 meri care au rodit ciudat , ca nu s-au copt merele si au cazut sau s-au stricat direct :( , mai unul care cine stie ce-o fi ca nu a facut rod si mai un piersic care nu a rodit ... deci vreau sa ii tai pe toti si sa pun 4 fructiferi care imi plac , in 3 ani au deja coroana mare si dau umbra ;) iar restul ornamentali si vreau cat mai diferiti , asa cum ai zis la mama ta , sa fie un carusel de culori tot anul ;)
O s acaut la noi cercis , magnolia si mai ala care atarna crengile b-) mie imi place desi nu face flori .
Chiar , ai vreun link de la voi cu pomi si arbusti? Ma intereseaza si aia ornamentali plini cu flori care cresc cat gardul si fac flori , am nevoie de minim 6 bucati dar vreau diferiti b-)

pentru primavara am o parte din plan facut cam cum vor fi insamantate toate b-) si ce rasaduri o sa pun in casa ;) ... cum cresc pe marimi sa nu se acopere una pe alta , pe perioade de inflorire >:) ... sanatosi sa fim ca o nebunie de gradina o sa fac b-)

ar fi bellaflora, dehner, sau baumax .
mie imi plac mult de tot gradinile romantice, cu plante salbatice, ierburi inalte......
sau alea cum are mama :)) ca un batic tiganesc :))

BornCrank 14 sep 2011 23:04:51

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de Aida35 (Post 790431)
vai blum cercis ala e superb :-o .
Stii eu sunt aia care scoate pomii >:) zmeu e inebunit ca vreau sa ii tai pe toti :> asta dupa ce el a taiat deja 3 ... mai am 2 visini care mie nu imi plac , au fost plini cu roade si am facut sirop dar bea doar zmeu ... , mai 2 meri care au rodit ciudat , ca nu s-au copt merele si au cazut sau s-au stricat direct :( , mai unul care cine stie ce-o fi ca nu a facut rod si mai un piersic care nu a rodit ... deci vreau sa ii tai pe toti si sa pun 4 fructiferi care imi plac , in 3 ani au deja coroana mare si dau umbra ;) iar restul ornamentali si vreau cat mai diferiti , asa cum ai zis la mama ta , sa fie un carusel de culori tot anul ;)
O s acaut la noi cercis , magnolia si mai ala care atarna crengile b-) mie imi place desi nu face flori .
Chiar , ai vreun link de la voi cu pomi si arbusti? Ma intereseaza si aia ornamentali plini cu flori care cresc cat gardul si fac flori , am nevoie de minim 6 bucati dar vreau diferiti b-)

pentru primavara am o parte din plan facut cam cum vor fi insamantate toate b-) si ce rasaduri o sa pun in casa ;) ... cum cresc pe marimi sa nu se acopere una pe alta , pe perioade de inflorire >:) ... sanatosi sa fim ca o nebunie de gradina o sa fac b-)

Aida, tine cont si de clima la flori. :P

blum 14 sep 2011 23:11:31

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 790436)
Aida, tine cont si de clima la flori. :P

vrei un snickers cumva? :)):)) iti dau de nu te vezi :)) glumeam. am tinut cont de clima. am cautat prima data in preferinte, apoi in memorie si duca aia in index botanic, si am ales doar copaceii care rezista iernile banatene

BornCrank 14 sep 2011 23:17:31

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de blum (Post 790438)

vrei un snickers cumva? :)):)) iti dau de nu te vezi :)) glumeam. am tinut cont de clima. am cautat prima data in preferinte, apoi in memorie si duca aia in index botanic, si am ales doar copaceii care rezista iernile banatene

heeelaaau! ce tare ma ia. :)):)):)):)):))
vreeeau vreau, dar o ciuculata neagra, ca snickers-ul e prea dulce. :>
cand o dai? :>

ce faci? >:D<

blum 14 sep 2011 23:20:20

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 790442)
heeelaaau! ce tare ma ia. :)):)):)):)):))
vreeeau vreau, dar o ciuculata neagra, ca snickers-ul e prea dulce. :>
cand o dai? :>

ce faci? >:D<

crezi ca am tupeul sa spun cand cumpar cioco?????? la Aida in jurnal??????????????:-o:-o:-o:-o:-o :)) dau dupa ce iesim de la mentinere, un patratel cu 95% cacao.

ce sa fac? crezi ori ba, eu tot cu indexul botanic pe genunchi stau :))

BornCrank 14 sep 2011 23:25:43

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de blum (Post 790446)

crezi ca am tupeul sa spun cand cumpar cioco?????? la Aida in jurnal??????????????:-o:-o:-o:-o:-o :)) dau dupa ce iesim de la mentinere, un patratel cu 95% cacao.

ce sa fac? crezi ori ba, eu tot cu indexul botanic pe genunchi stau :))

nah ca m-ai prins. :"> dar aida stie ca tu esti femeie cuminte! :))si in plus ea nu vede ce scrii:P, asa ca scrie aici cu incredere. :)):))
mentinere? :-o adica nu vad ciucalata aia. :)):)):)) ca eu in veci n-o sa ajung acolo.

pff, lasa indexul ala si relaxeaza-te ca asa muncesti toata ziua. >:D<

blum 14 sep 2011 23:28:36

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 790450)
nah ca m-ai prins. :"> dar aida stie ca tu esti femeie cuminte! :))si in plus ea nu vede ce scrii:P, asa ca scrie aici cu incredere. :)):))
mentinere? :-o adica nu vad ciucalata aia. :)):)):)) ca eu in veci n-o sa ajung acolo.

pff, lasa indexul ala si relaxeaza-te ca asa muncesti toata ziua. >:D<

relaxare? pf! ca bine zici! cred ca ma arunc in dus si pat( doamne da sa tin minte ordinea in care le fac :)) )
deci fete dragi, va urez noapte buna>:D<>:D<>:D<>:D<

BornCrank 14 sep 2011 23:33:09

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de blum (Post 790452)

relaxare? pf! ca bine zici! cred ca ma arunc in dus si pat( doamne da sa tin minte ordinea in care le fac :)) )
deci fete dragi, va urez noapte buna>:D<>:D<>:D<>:D<

:)):))
da doamne sa-ti iasa!!! :))

te pup blum draga!!! >:D<>:D<>:D<
si noapte buuuna! :-*>:D<>:D<:-*

cleofila 15 sep 2011 00:18:24

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
draga Aida te felicit pentru reusita ta in lupta cu kg si s-o tii tot asa.Poate imi spui si mie din secretele tale.Iti doresc tot binele din lume

teo23 15 sep 2011 06:44:46

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Felicitari pt ce ai reusit
Te rog sa ma ajuti si pe mine sa reusesc, te astept la mine in jurnal daca poti sa imi povestesti cum ai reusit>:D<

vera37 15 sep 2011 07:16:48

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
neatza aiduto! o zi buna iti doresc:-*:-*:-*>:D<

Aida35 15 sep 2011 07:22:30

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
'neaaaaataaaaaa!

BornCrank facem fratioara sau surior doar sa ma intalnesc cu sot in perioada aia fertila >:) de o fi peacas' ca cu vecinu nu fac >:)

Dragelor merci mult ca m-ati facut sa rad ca eram tare suparata si nervoasa de nici nu pot sa scot sunete pe gura :-s

Revenind la plante blumi eu batic tiganesc o sa am gradina , flori dese si colorate :P vreau culoareeeeee colorata :D. Ah , mai am un colt care este in umbra si acolo o sa pun un ghiveci mare doar ca trebuie sa il umplu cu ceva care creste inalt macar 2,5m si daca mai face si flori ar fi super :">. Imediat intru sa vad ce mi-ai propus si iti zic daca imi plac. Merci mult. >:D<

cleofila si teo dieta mea e simpla , dar ca oric e dieta , functioneaza doar daca este respectata. Nu cred ca poate fi de capatai dar poate fi adaptata dupa placerile fiecaruia , pentru ca una din reguli este sa papi doar ce iti place ca sa nu sufere creierul si mai mult decat sufera ... revin imediat cu detalii.

va pup :-*

Aida35 15 sep 2011 07:23:01

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 790515)
neatza aiduto! o zi buna iti doresc:-*:-*:-*>:D<

neata >:D< si merci si o zi faina si tie :-*

Aida35 15 sep 2011 07:26:25

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
deci eu aseara dupa ce am raspuns lu blum ma chinuiam sa raspund lu BornCrank dar nu stiu de ce in jurul orei 0:00 se incarca greu forumul sau deloc :( si dupa ce m-am chinuit vreo 10 minute si am atipit o data :"> daaaaa , asa stand la masa , am zis ca mai bine pat si somn. M- a ajuns oboseala si cu nervii ce i-am avut aseara cand am vazut cum a iesit o chestie :(( m-a pus in cap ... si inca nu mi-am revenit :(

Aida35 15 sep 2011 07:40:54

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
blum la baumax am fost si am gasit niste magnolii amarate si pe jumatate moarte , alti pomisori ce erau mai 'mh , merge' aveau frunze roase de ceva :-s , nimeni pe raion sa pui o intrebare , preturile razna puse , am vrut sa plec neaparat cu ceva si pentru ca cu 2 zile inainte imi luasem 12 plante ... am vrut sa iau 2 cutii de bulbi dar nu am vazut pret ... mai erau unii exact la noi in sat care au dat faliment ca erau neseriosi si preturi astronomice desi lumea cam cumpara de la ei ca nu aveam de unde sa luam ... acum mi-am adus aminte ca mai este o pepiniera in capatul celalalt de sat , daca am timp merg azi sa vad si iti arat ce am gasit ...

Aida35 15 sep 2011 08:13:04

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
cleo si teo am scris la inceputul jurnalului cum mananc sau mancam , cu dieta aia am slabit primele 23kg. Prietenul meu a slabit deja 11,5 kg doar ca este adaptata si o data pe saptamana la micul dejun papa o felie de muschi , apoi 40g paste integrale la cina o data pe saptamana doar cu suc de rosii si ierburi ... incearca si el sa inlocuiasca sarea dar nu ii prea reuseste si inca isi mai pune putina , orez brun ii place si a adaugat
... este voie dimineata 5g unt slab si o felie de paine + fructeeeee , lapte zilnic o cana

...sorry trebuie sa ies ... revin

damo 15 sep 2011 10:30:09

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de Aida35 (Post 790524)
'neaaaaataaaaaa!
cleofila si teo dieta mea e simpla , dar ca oric e dieta , functioneaza doar daca este respectata. Nu cred ca poate fi de capatai dar poate fi adaptata dupa placerile fiecaruia , pentru ca una din reguli este sa papi doar ce iti place ca sa nu sufere creierul si mai mult decat sufera ... revin imediat cu detalii.

va pup :-*

Te pup Aida, vad ca esti "prinsa" intre molozuri...cunosc, si acum vreo trei ani dadeam mistria si bidineaua la o parte ca sa ma duc in baie:P. Sa ai o zi buna, imi place ca esti perseverenta:)

BornCrank 15 sep 2011 10:42:34

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de Aida35 (Post 790524)
'neaaaaataaaaaa!

BornCrank facem fratioara sau surior doar sa ma intalnesc cu sot in perioada aia fertila >:) de o fi peacas' ca cu vecinu nu fac >:)

Dragelor merci mult ca m-ati facut sa rad ca eram tare suparata si nervoasa de nici nu pot sa scot sunete pe gura :-s

Revenind la plante blumi eu batic tiganesc o sa am gradina , flori dese si colorate :P vreau culoareeeeee colorata :D. Ah , mai am un colt care este in umbra si acolo o sa pun un ghiveci mare doar ca trebuie sa il umplu cu ceva care creste inalt macar 2,5m si daca mai face si flori ar fi super :">. Imediat intru sa vad ce mi-ai propus si iti zic daca imi plac. Merci mult. >:D<

cleofila si teo dieta mea e simpla , dar ca oric e dieta , functioneaza doar daca este respectata. Nu cred ca poate fi de capatai dar poate fi adaptata dupa placerile fiecaruia , pentru ca una din reguli este sa papi doar ce iti place ca sa nu sufere creierul si mai mult decat sufera ... revin imediat cu detalii.

va pup :-*


Neaaataa!

Sa-ninteleg ca esti pusa pe fapte mari. b-)
Atunci sa fie cu noroc! >:D<

Citat:

Anterior postat de Aida35 (Post 790528)
deci eu aseara dupa ce am raspuns lu blum ma chinuiam sa raspund lu BornCrank dar nu stiu de ce in jurul orei 0:00 se incarca greu forumul sau deloc :( si dupa ce m-am chinuit vreo 10 minute si am atipit o data :"> daaaaa , asa stand la masa , am zis ca mai bine pat si somn. M- a ajuns oboseala si cu nervii ce i-am avut aseara cand am vazut cum a iesit o chestie :(( m-a pus in cap ... si inca nu mi-am revenit :(

Asta am patit eu in seara aia cand mi-ai scris.
:))Atipind stand la masa...:)), ce invidie, eu ma chinui sa adorm si tu? :P Ce ai mai patit?

O zi frumoasa si pupici buclatului! >:D<

blum 15 sep 2011 20:02:14

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
:-o:-ola care baumax parasit ai nimerit? eu am unul aici pe aproape, cand am nevoie de ceva sau de mangajat de-al lor strig tare:)) si daca nu au in stoc ce-mi imaginez eu, ii pun sa comande .
Citat:

Anterior postat de Aida35 (Post 790539)
blum la baumax am fost si am gasit niste magnolii amarate si pe jumatate moarte , alti pomisori ce erau mai 'mh , merge' aveau frunze roase de ceva :-s , nimeni pe raion sa pui o intrebare , preturile razna puse , am vrut sa plec neaparat cu ceva si pentru ca cu 2 zile inainte imi luasem 12 plante ... am vrut sa iau 2 cutii de bulbi dar nu am vazut pret ... mai erau unii exact la noi in sat care au dat faliment ca erau neseriosi si preturi astronomice desi lumea cam cumpara de la ei ca nu aveam de unde sa luam ... acum mi-am adus aminte ca mai este o pepiniera in capatul celalalt de sat , daca am timp merg azi sa vad si iti arat ce am gasit ...


rozica1965 15 sep 2011 21:41:54

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Salutare Aiduta....de ce nu te-am mai vazut la oite?...nu mai stiu nimic de tine,dar nici nu am timp mult sa iti rasfoiesc jurnalul.....:-*>:D<

DrIulia2010 15 sep 2011 22:04:04

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de Aida35 (Post 789491)
mda , norocoaso >:P>:P eu cam trec pe acolo si sensul ala unic din studenti cam mereu e blocat pana in sensul giratoriu :( nah ca o sa schimb ruta , uite ca uitasem de anul universitar




Da da schimba ruta,mie nici nu-mi place partea aceea a orasului.:D

Am uitat sa salut,buna seara Aida,fetelor,sper ca sunteti/ati fost cuminti.:)

vera37 16 sep 2011 07:50:15

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
neatza aiduta, neatza fetelor din casuta ta!>:D<:)
ce mai mesteresti azi? o zi buna sa ai!:-*:-*

damo 16 sep 2011 09:50:23

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 791529)
neatza aiduta, neatza fetelor din casuta ta!>:D<:)

Neata Vera, trecusem s-o salut si pe Aida, dar vad ca nu-i acasa:)):)). O zi buna sa aveti, mai trec!

miha1983 16 sep 2011 10:01:35

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Buna fetele! eu aseara am cam dat-o in bara cu pizza si vin rosu. sper sa nu se mai intample. azi sper sa apuc sa fac si ceva sport doar ca sunt foarte ocupata, poate deseara.
imediat merg in oras ca la 12 trebuie sa fiu la un salon de tatuaje ca imi fac tatuaj. am innebunit la varsta asta. dar tot am vrut sa imi fac si asta o sa fie cadoul meu de ziua mea ca imediat am 28 de ani. si dupa aia merg sa ma rasfat la coafor, cosmetica si dinastea.
o zi buna sa aveti!

vera37 16 sep 2011 10:08:28

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
[QUOTE=miha1983;791715]Buna fetele! eu aseara am cam dat-o in bara cu pizza si vin rosu. sper sa nu se mai intample. azi sper sa apuc sa fac si ceva sport doar ca sunt foarte ocupata, poate deseara.
imediat merg in oras ca la 12 trebuie sa fiu la un salon de tatuaje ca imi fac tatuaj. am innebunit la varsta asta. dar tot am vrut sa imi fac si asta o sa fie cadoul meu de ziua mea ca imediat am 28 de ani. si dupa aia merg sa ma rasfat la coafor, cosmetica si dinastea.
o zi buna sa aveti![/QUOTE
oh si cu ce-ti faci tatuajul? ai o zi super de rasfat:):)
LA MULTI ANI! de ziua ta

Aida35 16 sep 2011 13:30:41

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
salutare doamnelor >:D< scuze de absenta si merci de vizite ... intru acum sa vad ce ati scris

Aida35 16 sep 2011 13:32:05

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
rozicule mami :-o:-o:-o felicitari [*1*] wow ce a fugit cantarul sub picioare , esti tare :-*

Aida35 16 sep 2011 13:33:56

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
Citat:

Anterior postat de miha1983 (Post 791715)
Buna fetele! eu aseara am cam dat-o in bara cu pizza si vin rosu. sper sa nu se mai intample. azi sper sa apuc sa fac si ceva sport doar ca sunt foarte ocupata, poate deseara.
imediat merg in oras ca la 12 trebuie sa fiu la un salon de tatuaje ca imi fac tatuaj. am innebunit la varsta asta. dar tot am vrut sa imi fac si asta o sa fie cadoul meu de ziua mea ca imediat am 28 de ani. si dupa aia merg sa ma rasfat la coafor, cosmetica si dinastea.
o zi buna sa aveti!

:-o:-o heeeeeey sa nu iti faci tatuaj , ca nu te poti opri doar la unul :)) eu imi mai fac minim 2 >:)>:)>:) hai LA MULTI ANI si rasfat placut :-*>:D<

Aida35 16 sep 2011 13:47:29

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
damo , iulia , blumi , verutza :-*>:D<

deci blum am intrat la bakker pt pomi , arbusti ... dar ce preturi :((:(( pai sa cumpar de la ei ce am nevoie trebuie minim 20 mil ... asa ca pas. Am mai gasit niste site-uri si am gasit cam ce imi trebuie , mi-am notat , acum trebuie sa ma documentez de perioada de sadire ...

Azi pauza de echipe , doar cumparaturi de materiale si administrative , dupa 6 imi vine gresaru :Dsa puna chitu pe balcoane si hol si sa faca macar scara din fata ... cica maine dupa 2 vine toata trupa si vor finisa tot :-o eu nu cred pana nu vad , ca deh ii astept pe altii sa imi puna niste tabla la o margine de acoperis unde nu a incaput scandura si au luat bani pe materiale si cum i-ati vazut voi asa si eu ... so , cica maine seara cand ajunge si zmeu acasa santierul casa e incheiat ... aseara am fost rupta , la 12 m-am urcat in pat si m-am trezit la 5 :(( am crezut ca fac cu nervii ca am ascultat mai bine de jumatate de ora bufnita si apoi am adormit dar la 6 iar m-am trezit :((:((:((:((:((:(( la 6:45 nu am mai putut sa stau ca trezeam copilu de atata foit asa ca m-am apucat de smotruiala in soapta b-) , acum iar imi este somn dar nu ma risc , vreau sa dorm la noapte
...dieta :( of dieta mea tot aiurea si in fuga am papat :-s sper ca nu am facut stricaciuni ...

Aida35 17 sep 2011 07:55:56

Re: Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la...
 
\'neata doamnelor si we placut :-*>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:10:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO