forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Anca22 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=11123)

Anca22 23 feb 2012 13:33:24

Re: Jurnal Anca22
 
Nici bine n-am inceput si deja am cazut:((Am mancat cateva bucatele de cioco:((
Pentru asta o sa fac azi 100 de abdomene in plus ca sa imi traca pofta altadata

bst 23 feb 2012 19:27:23

Re: Jurnal Anca22
 
Buna Ana! Uite ca vin si eu pe la tine, cu un micut cadou de casa noua:-* http://3.bp.blogspot.com/-QsQllGHUnr...red-roses1.jpg


Citat:

Anterior postat de Anca22 (Post 952044)
Nici bine n-am inceput si deja am cazut:((Am mancat cateva bucatele de cioco:((
Pentru asta o sa fac azi 100 de abdomene in plus ca sa imi traca pofta altadata

Nu-mi place atitudinea asta, nu e bine sa te pedepsesti.:(
Sa stii ca o atitudine pozitiva in orice intreprinzi ajuta mai mult decat crezi. Si ciocolata are efectele ei benefice, ne creeaza un confort psihic. Nu cred ca e absolut necesar sa o excluzi definitiv din dieta;)

Anca22 23 feb 2012 19:50:22

Re: Jurnal Anca22
 
Citat:

Anterior postat de bst (Post 952489)
Buna Ana! Uite ca vin si eu pe la tine, cu un micut cadou de casa noua:-* http://3.bp.blogspot.com/-QsQllGHUnr...red-roses1.jpg




Nu-mi place atitudinea asta, nu e bine sa te pedepsesti.:(
Sa stii ca o atitudine pozitiva in orice intreprinzi ajuta mai mult decat crezi. Si ciocolata are efectele ei benefice, ne creeaza un confort psihic. Nu cred ca e absolut necesar sa o excluzi definitiv din dieta;)

Ai dreptat insa ciocolata aia care o mananc desi mi-a fost de folos odata acum imi face mai mult rau.Ea este unul din motivele ingrasarii mele.Daca m-as limita la doua-trei patratele n-ar fi o problema dar eu inainte daca desfaceam una pe loc o mancam.si mie imi plac de alea umplute..cu tot felul de e-uri:D

bst 23 feb 2012 19:56:56

Re: Jurnal Anca22
 
Citat:

Anterior postat de Anca22 (Post 952529)
Ai dreptat insa ciocolata aia care o mananc desi mi-a fost de folos odata acum imi face mai mult rau.Ea este unul din motivele ingrasarii mele.Daca m-as limita la doua-trei patratele n-ar fi o problema dar eu inainte daca desfaceam una pe loc o mancam.si mie imi plac de alea umplute..cu tot felul de e-uri:D

Si nu reusesti sa o inlocuiesti cu cea amaruie? Ai putea, de ex, sa iti treci in fiecare zi in meniu cate 15-20 de gr. Imposibil ca de la un timp sa nu te saturi de ea, si sa nu mai vrei s-o vezi in fata ochilor!
Eu asa am patit cu cola light. Am baut cate un flacon de 2,5 litri pe zi, in fiecare zi. Azi mi se face pielea da gaina cand il vad pe raft in magazin:))

Anca22 24 feb 2012 09:53:18

Re: Jurnal Anca22
 
1 ataşament(e)
Buna diminetata fetelor!Va astept cu un ceai proaspatAtaşament 10148

Olime 24 feb 2012 12:17:55

Re: Jurnal Anca22
 
Neata Anca,

Nu te mai invinovati pt cioco aia:D, dar adevarul e ca ai putea sa o inlocuiesti cu niste cioco neagra.
Eu ma pot abtine de la cioco, dar cand ma gandesc ca o sa vina vara...nu stiu cum o sa fac cu inghetataaaa:(
Ce ai mai mancat ieri?

Te pup, sa ai o zi frumoasa!!>:D<

Anca22 24 feb 2012 13:42:42

Re: Jurnal Anca22
 
Citat:

Anterior postat de Olime (Post 953655)
Neata Anca,

Nu te mai invinovati pt cioco aia:D, dar adevarul e ca ai putea sa o inlocuiesti cu niste cioco neagra.
Eu ma pot abtine de la cioco, dar cand ma gandesc ca o sa vina vara...nu stiu cum o sa fac cu inghetataaaa:(
Ce ai mai mancat ieri?

Te pup, sa ai o zi frumoasa!!>:D<

Salut Olime!:-*
Acesta a fost meniul meu pe ieri
Mic dejun, ora 08:00 Spirale (Paste fainoase cu oua), Baneasa 150g Branza de oaie 30g Stafide Jumbo, aurii, deshidratate, neindulcite 30g Portocale 150g Apa plata cu lamaie 250ml
Gustare 1, ora 11:00 Ciocolata cu lapte din Alpi si drajeuri(20%)cu cacao,Milka 20g Prânz, ora 13:30 Salata varza cu morcov a la leila 20g Apa plata 750ml Macrou, Atlantic, gatit, la cuptor/grill/tigaie 20g -Cina, ora 18:00 Macrou, Atlantic, gatit, la cuptor/grill/tigaie 30g Mar idared 150g Apa plata 400ml Gustare 3, ora 20:00 Ceai Silueta Perfecta, Fares 200ml


Nu e chiar OK pentru ca am avut treaba si nu am avut timp sa gatesc mai mult dar sper ca in timp sa imi fac un meniu din ce in ce mai bun si cu sfaturile de la voi cu siguranta voi reusi:)

agneta 25 feb 2012 14:10:11

Re: Jurnal Anca22
 
Bine ai venit Anca! multumesc pentru mesajul din jurnalul meu! spor si tie la slabit! nu avem cum sa nu reusim daca vrem si ne tinem de treaba! si mai ales trebuie sa avem rabdare si sa nu vrem totul dintr-o data!
te pup, sa ai o zi cat mai frumoasa!>:D<

Anca22 28 feb 2012 11:22:46

Re: Jurnal Anca22
 
Azi se anunta o zi grea pentru mine si asta pentru ca tot imi vine sa deschid usa frigiderului:D.Sper sa nu fac vreo gafa

anamariaff 28 feb 2012 11:39:26

Re: Jurnal Anca22
 
Hai, capul sus, privirea înainte!!!:) Știu că e greu, că și eu trec prin asta și cred că toate trecem. Fiecare are perioada de cădere, de urcare, de stagnare... dacă nu am fi oameni, nu am greși. Dar motivația e puternică și sunt sigură că ai o motivație, altfel nu ai fi aici!:)
Te îmbrățișez cu drag și spor la slăbit!:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:19:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO