forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal andreeansd (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12192)

andreeansd 23 mai 2013 08:08:49

Re: Jurnal andreeansd
 
Fetelor,

Nu mai am motivație.

Am spus că până de ziua mea ajung la 99 kg, și de fapt am ajuns din nou la 110.

Sunt foarte dezamăgită de mine, sunt descurajată și .. nu mai am puterea să apuc din nou drumul ăsta.

Mi-e greu să-mi găsesc o ținută potrivită pentru serviciu, mă gândeam că dacă aș avea 10 kg în minus aș avea atâtea haine să port.

...

Nu știu ce să fac, de unde să încep și cu ce.

Ăsta e sentimentul de acum ...

otiliaa 23 mai 2013 12:51:28

Re: Jurnal andreeansd
 
Eiiii,Andreea..>:D<..cred ca mai toate am avut parte de starile tale,dar ne-am ridicat mai puternice si mai increzatoare in noi...Asa si tu,nu te lasa invinsa .....eu cred ca poti....doar tu poti lua decizii pt tine si corpul tau...
A trecut si Pastele si ziua ta(iti spun La Multi Ani cu intarziare) si gata cu mancatul aiurea....
Fixeaza-ti obiective(ex:sa renunti treptat la paine,la dulciuri,etc,sa faci si ceva miscare,etc) ,rascoleste un album cu poze unde tu erai mai slaba,imbracamintea de cand erai mai slaba si poate incet,incet o sa-ti recapeti vointa fara de care nu poti avea si rezultate...
Ce spui??????Sunt alaturi de tine:-*...

andreeansd 25 mai 2013 13:08:34

Re: Jurnal andreeansd
 
Draga mea,

Mulțumesc pentru încurajările tale! Mulțumesc și pentru urare și pentru sprijin. Ieri la serviciu, după programul de muncă, am jucat tenis de masă cu colegii mei aproximativ două ore, apoi unul din colegi mi-a propus să mergem pe jos acasă - ne-a luat două ore jumătate!! :)) Astăzi mă simt mult mai bine, activitatea asta m-a făcut să fiu și mai energică și cu dorință să mai repet cât de curând măcar jumătate.

Mulțumesc, Otilia, te admir pentru perseverență - lucrez și eu la acest lucru - dorință, ambiție și perseverență. Voi mai reveni aici.

Te îmbrățișez.

otiliaa 03 iun 2013 15:31:51

Re: Jurnal andreeansd
 
Salutare Andreea!!!
Cum ai inceput saptamana?Sper ca esti ok >:D<...

andreeansd 03 iun 2013 16:22:49

Re: Jurnal andreeansd
 
Hei, drăguțo,

Mulțumesc de întrebare! Săptămâna a început destul de bine. De ieri mă atacă dușmanii și mă doare tare burta :) dar reușesc să trec peste.

De săptămâna trecută cum spuneam am reînceput dieta și mersul pe jos. Am ajuns la 108,5 kg. Să dea Dumnezeu să continui.

Te pup!

Tu ce faci, cum merge la tine, cum e începutul tău de săptămână?

Te îmbrățișez.

otiliaa 03 iun 2013 16:32:57

Re: Jurnal andreeansd
 
Ma bucur ca esti mai optimista si ai trecut faza proasta de zilele trecute:)).Felicitari pt ambitie!
Si eu sunt ok cu dieta,chiar daca ieri am avut o zi de dezmat:D.De azi sunt din nou pe baricade cu sport si mancare conform#:-s.
:-*>:D<

andreeansd 16 iun 2013 11:51:13

Re: Jurnal andreeansd
 
Bună Jurnal (și bună Otilia, susținătoarea mea :) ),

Săptămânile astea două am luptat și am luptat - am ajuns la 105.9 kg. Perseverez mai departe pentru 99.9 până pe 13 Iulie.

Sunt determinată, hotărâtă și sigură în privința asta - merg înainte indiferent dacă voi obține rezultatul dorit.

Mulțumesc dragă Otilia de încurajări!!

Ultimele zile am avut parte de o slăbire la comandă - la serviciu situația este puțin încurcată, am fost extrem de solicitată săptămâna trecută și am dat într-o zi un kilogram. Ei, asta nu o să se mai repete curând.

Ce am grijă în dieta mea: apă multă, lichide multe, fără dulciuri din comerț (îmi permit biscuiți belVita cu afine roșii); legume, brânză și încă ceva consistent la prânz (carne, un preparat complex); ovăz cu lapte și miere dimineața; masa de seară e diversă - depinde de zi, ori un iaurt, ori niște legume, niște pește.

Revin în curând!

O duminică frumoasă. >:D<

otiliaa 18 iun 2013 17:59:56

Re: Jurnal andreeansd
 
Salutare!!!
Cum decurge saptamana?
Ma bucur ca munca si ambitia ta au inceput sa dea rezultate ;)
Imi place si planul pt dieta ta,din lista lipsesc doar fructele:P....
O seara placuta!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:20:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO