forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1457)

loveyngy 24 mar 2011 11:32:32

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 586956)


>:D< La mentinere mai pui o lingura de ulei in plus in salata, eventual nu mai mananci lactate degresate ci semidegresate, pt ca oricum cele fara grasimi scot calciul din oase. Si la mentinere n-o sa mai ai chef sa-ti calculezi caloriile.

Eu si acum mancam mozzarella...tot ce era prin frigider din branzeturi...si la fel o sa pap..am notat doar ca sotilletele..alea subtiri come Hocland...nustiu cum se scrie si nici in romana nustiu cum se numesc,,,alea au 100g 1400 kcal...alea la sigur nu le voi papa nici la mentinere...
pai ce ai rusii in casa§?

anqutz 24 mar 2011 14:53:50

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de loveyngy (Post 587048)
Eu si acum mancam mozzarella...tot ce era prin frigider din branzeturi...si la fel o sa pap..am notat doar ca sotilletele..alea subtiri come Hocland...nustiu cum se scrie si nici in romana nustiu cum se numesc,,,alea au 100g 1400 kcal...alea la sigur nu le voi papa nici la mentinere...
pai ce ai rusii in casa§?

Nu stiu la ce te referi insa nu exista nici un aliment pe lume care sa aiba mai mult de 900 de kcal/100 ml si aici ma refer la ulei.

Da, ii am. :P Si ma supara putin spatele si burtica, dar diseara o sa merg la Pilates.

Liviutzza 24 mar 2011 15:01:44

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Hey Anca ce faci?:D

anqutz 24 mar 2011 15:03:17

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 587349)
Hey Anca ce faci?:D

Hello! Bine, imi fac siesta dupa pranz alaturi de slabute. Tu ce faci?

Liviutzza 24 mar 2011 15:09:23

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 587350)


Hello! Bine, imi fac siesta dupa pranz alaturi de slabute. Tu ce faci?

Eu ce sa fac,am ajuns de la sala..cam obosita:)Maine m-am hotarat sa plec pana la Bacau(acasa) asa ca iau pauza pana luni de la sala!Dar e o pauza bine meritata si cred ca si corpul meu are nevoie de ea...In rest cam naspa..de vreo 4 zile sunt constipata si nu stiu ce naiba sa mai fac...ai vreo idee?>:D<

anqutz 24 mar 2011 15:13:35

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 587354)
Eu ce sa fac,am ajuns de la sala..cam obosita:)Maine m-am hotarat sa plec pana la Bacau(acasa) asa ca iau pauza pana luni de la sala!Dar e o pauza bine meritata si cred ca si corpul meu are nevoie de ea...In rest cam naspa..de vreo 4 zile sunt constipata si nu stiu ce naiba sa mai fac...ai vreo idee?>:D<

Te cred, sigur ai muncit serios. O sa vezi ca dupa weekend o sa ai mai multe pofta de sport si mai multa energie. Eu asa sunt dupa zilele de pauza. :D

Eu scap de constipatie cu supozitoare cu glicerina (daca e nasol rau)/ceai de crusin/ceai de slabit/cafea cu lapte la MD.

Liviutzza 24 mar 2011 15:24:08

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 587365)


Te cred, sigur ai muncit serios. O sa vezi ca dupa weekend o sa ai mai multe pofta de sport si mai multa energie. Eu asa sunt dupa zilele de pauza. :D

Eu scap de constipatie cu supozitoare cu glicerina (daca e nasol rau)/ceai de crusin/ceai de slabit/cafea cu lapte la MD.

Dupa ce am venit de la sala am fost si am baut o cafea!Nu am mancat nimic azi,ma simt plina si nu-mi trebuie nimic!Astept...:)))
Tu cand te bagi la sport iar?>:D<

anqutz 24 mar 2011 15:27:29

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 587373)
Dupa ce am venit de la sala am fost si am baut o cafea!Nu am mancat nimic azi,ma simt plina si nu-mi trebuie nimic!Astept...:)))
Tu cand te bagi la sport iar?>:D<

Cum sa nu mananci nimic? Asta e infometare si nu-ti va face decat rau pe termen lung. Pune mana si mananca ceva! >:D<

Ieri am fost la sala, putin fitness si spinning, 80 de min in total. Azi ma duc la Pilates si o sa fac si ceva eliptica inainte, desi ma cam doare burta. :( Aia e, iau un nurofen si trece. Tu ce sport ai facut azi? Tot cu antrenorul in sala de forta?

Am fugit, ma duc sa-mi plimb bunicul. :P

Liviutzza 24 mar 2011 15:31:28

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 587375)


Cum sa nu mananci nimic? Asta e infometare si nu-ti va face decat rau pe termen lung. Pune mana si mananca ceva! >:D<

Ieri am fost la sala, putin fitness si spinning, 80 de min in total. Azi ma duc la Pilates si o sa fac si ceva eliptica inainte, desi ma cam doare burta. :( Aia e, iau un nurofen si trece. Tu ce sport ai facut azi? Tot cu antrenorul in sala de forta?

Am fugit, ma duc sa-mi plimb bunicul. :P

Azi am avut o ora cu antrenorul in sala,si am alergat 40 de minute:)Mai slabut decat in alte zile,dar nu am putut mai mult...O sa mananc mai tarziu,nu ma infometez,nu mi-e foame..ma simt plinaaa...si naspa

anqutz 24 mar 2011 17:09:31

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 587389)
Azi am avut o ora cu antrenorul in sala,si am alergat 40 de minute:)Mai slabut decat in alte zile,dar nu am putut mai mult...O sa mananc mai tarziu,nu ma infometez,nu mi-e foame..ma simt plinaaa...si naspa

Nici mie nu mi-e foame tot timpul, dar mananc de frica sa nu-mi bat joc de metabolism. :(

Lasa ca ai facut bine. Cred ca esti nerabdoatoare sa vezi rezultatele, eu una sunt. :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:22:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO