forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1457)

lidiuta 15 sep 2015 10:29:31

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Sanatate multa, Anca!>:D<Augmentinul e f bun, are un spectru larg de actiune, iar tu nu il iei decat f rar, asa ca va fi eficient. Eu am avut probleme cu mama, care, la durere in gat, lua imediat Augmentin, de frica sa nu se duca infectia la plamani. Ma dispera...
Ea e mai sensibila cu caile respiratorii, are si diabet, dar asta nu e o scuza. In ultimul timp a inceput sa mai renunte la ideile ei, acum are o luna de cand ia baraka si vad ca nu a mai facut infectie. Dureri in gat au mai fost dar au trecut.

anqutz 15 sep 2015 10:43:22

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Recunosc, a fost un act de disperare pt ca iar ma luasera durerile si nu dormeam noaptea din cauza asta... Sper sa nu ma certe prea tare medicul de fam, daca da, aia e. Sa imi fie invatatura de minte. :P

Nu e bine sa iei antibiotice decat pe baza de antibiograma, are Fluturas dreptate. Bine ca ai convins-o sa nu mai ia. Pana la urma poate dezvolta rezistenta la antibiotice, plus ca am inteles ca sensibilizeaza sistemul imunitar.

lidiuta 15 sep 2015 11:36:05

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Ei, asta e, daca te cearta. Decat sa te chinui si sa stai cu durerea, mai bine iei ceva, macar provizoriu. Daca am avea mereu acces la medicul de familie si daca analizele s-ar face repede, am sti la timp pe ce drum sa o luam. Dar...pana te programezi, cat mai stai si la cozi si ti se pune rabdarea la incercare...

anqutz 16 sep 2015 07:30:17

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Neata fetelor! Ce faceti? Eu sunt fericita, am dormit aprox. 8h. E ceva nou pt mine, mai ales pt o zi de munca. In weekend reusesc sa ma odihnesc mai bine. Desi weekendul acesta nu voi reusi, pt ca mergem la ai lui acasa. Preferam sa stau sa ma odihnesc decat sa stau drepti, dar aia e. :P

lidiuta 16 sep 2015 07:36:35

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Bravo, faci progrese!:) Eu de obicei dorm 8 h pe noapte, cunosc beneficiile somnului (minim, nu?). O zi frumoasa!>:D<

anqutz 16 sep 2015 08:05:44

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Da, trebuia sa dorm si eu calumea. E sanatos si normal sa dormi intre 7 si 9 h, din cate stiu, dar eu ma simt bine daca dorm minim 7,5. Aseara m-a certat iar medicul de familie ca par obosita si stresata. :P

O zi frumoasa si tie! >:D<

anqutz 16 sep 2015 11:25:16

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Gata, am mai pus un articol despre motivatie pe blog. :D Sunt fericita ca azi am avut mai mult timp sa scriu, de cand suntem toti la munca parca e mai bine, nu mai suntem toti lesinati de oboseala.

Prapadeala 16 sep 2015 12:33:34

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
somn placut in toate noptile :)

Am vazut, ma duc sa il citesc

anqutz 16 sep 2015 12:38:03

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Ms Miha! >:D<

lidiuta 16 sep 2015 13:34:05

Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal
 
Eu am uitat cum se numeste blogul..


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:14:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO