forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=4364)

claudia1105 04 iul 2010 13:26:58

Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
am zis stop!deja am ajuns la 84 de kg si e prea mult.sunt o fire foarte copilaroasa..si cand merg cu ai mei pe strada ma stanjenesc.am pieptul destul de mare si asta ma omoara.sunt foarte complexata din cauza asta.asta ar fi principalul motiv pt care vreau sa slabesc.mananc dulciuri doar sambata(in limita:D)si am inceput de azi sa alerg dimineata o jumatate de ora.usor asa...sper sa aiba eficienta.

Ciucik 04 iul 2010 13:33:54

Re: voi reusi oare?:D
 
Bafta, Clauditza!
Sa fie intr-un ceas bun! :)
Te-ai gandit si la vreo modificare in alimentatie?

joanna18 04 iul 2010 14:38:53

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
Multă baftă! Şi ce întrebare e asta? Sigur că vei reuşi! Dacă vrei cu adevărat, nu te poate opri nimic!! b-) Cu o alimentaţie sănătoasă şi sport, nici nu va fi greu!

Mult succes şi să vii cu veşti bune!>:D<

lucia ely 04 iul 2010 14:58:48

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
buna>:D<[*8*]
si bine ai venit printre noi>:D<[*1*]
primul pas l-ai facut:) [*76*]acum mai ramane de facut doar sa te pui pe treaba:*[*gimnastica*]

te-ai gandit la o dieta ?sau doar un regim de viata sanatos?
ce sport iti place sa faci?si ce sport o sa faci?
[*29*]





aaa era sa uit de acum inainte asteptam sa postezi meniu ...sper ca nu va fi nevoie sa [*125*] ci doar sa [*76*][*70*]
pusilici:* si succes!
[*128*][*hug*]

claudia1105 04 iul 2010 18:19:14

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
multumesc frumos fetelor.e asa minunata senzatia ca ai cu cine vb despre asta fara sa isi bata joc si mai alessa cunoasca cu adevarat situatia.mai mananc mai sanatos, nu mai mananc prajeli, suc, si prea multa paine.adica pesmet mai mult,imi este foarte greu sa ma abtin de la paine pt ca imi place foarte mult...

lucia ely 04 iul 2010 18:20:44

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
Citat:

Anterior postat de claudia1105 (Post 240428)
multumesc frumos fetelor.e asa minunata senzatia ca ai cu cine vb despre asta fara sa isi bata joc si mai alessa cunoasca cu adevarat situatia.mai mananc mai sanatos, nu mai mananc prajeli, suc, si prea multa paine.adica pesmet mai mult,imi este foarte greu sa ma abtin de la paine pt ca imi place foarte mult...

si cu sportul cum e?;;)

VentoFreddo 04 iul 2010 18:22:03

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
Buna, Claudia, bine ai venit, sunt sigura ca aici o sa gasesti tot suportul de care ai nevoie, ai inceput bine cu sportul, jumatate de ora de sport pe zi e chiar recomandat, cu o alimentatie echilibrata nu ai cum sa nu slabesti:)
Iti urez mult succes si nu ezita sa intrebi orice doresti>:D<

lucia ely 04 iul 2010 18:23:37

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
aaa si am uitat sa iti zic :Ddin nou
:D
sa postezi meniul tau ..in fiecare zi:)
spor la treaba ...si ori de cate ori te bate gandul sa renunti la dieta ...intra pe forum si citeste despre reusitele fetele:)..si sper ca asa o sa-ti mergi mai departe:*

sau gandeste-te dc vrei tu sa slabesti?pt ce?ce te motiveaza pe tine?

claudia1105 04 iul 2010 18:25:22

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
nu prea ma descurc sa pun cantitatea in grame..adica nu stiu sa o estimez..de ex merele..daca mananc 4 pe zi cat pun?:D

claudia1105 04 iul 2010 18:27:49

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
va multumesc pt ca sunteti atat de primitoare.voi lua si eu aminte!>:D<:x:x:x:x

VentoFreddo 04 iul 2010 18:35:49

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
Citat:

Anterior postat de claudia1105 (Post 240437)
nu prea ma descurc sa pun cantitatea in grame..adica nu stiu sa o estimez..de ex merele..daca mananc 4 pe zi cat pun?:D

Investeste intr-un cantar de bucatarie, pt mine a fost un ajutor de nepretuit, nu cred ca costa mult si merita:)
M-am dus de am cantarit un mar, e mediu si are 212 gr:)
Bafta!>:D<

lucia ely 04 iul 2010 18:53:14

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
Citat:

Anterior postat de claudia1105 (Post 240439)
va multumesc pt ca sunteti atat de primitoare.voi lua si eu aminte!>:D<:x:x:x:x


pana iti ei cantar ...poti sa estimezi...sau daca iti ei din magazine mai mare de ex aucha,real etc poti pune merele ,sau gref in pungi separate:)
sau scrie macar ...ce ai mancat chear daca nu stii cantitatile ...

lucia ely 04 iul 2010 18:55:10

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
eu mi-am luat un cantar cu 18 lei:D nu electroonic :Dsi e bun si ala:)

SMEULINA 05 iul 2010 16:20:12

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
bUNA!
eu abia sapt trecuta mi-am facut cont.....incerc sa slabesc , ziua ma pot abtine la serviciu ca nu ma vede nimeni daca mananc sau nu dar seara e dificil .....ma asteapta sotul cu mancarica si mereu ma iau cu el cu mancatul.Chiar si seara tz...am incercat in primul rand sa renunt la paine ...Nu sunt grasa dar am o burta care ma sperie si nu sunt gravida :D

Ciucik 05 iul 2010 18:43:43

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 240460)
eu mi-am luat un cantar cu 18 lei:D nu electroonic :Dsi e bun si ala:)

De unde? Vreau si eu fetele...

claudia1105 05 iul 2010 23:01:59

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
Citat:

Anterior postat de SMEULINA (Post 241447)
bUNA!
eu abia sapt trecuta mi-am facut cont.....incerc sa slabesc , ziua ma pot abtine la serviciu ca nu ma vede nimeni daca mananc sau nu dar seara e dificil .....ma asteapta sotul cu mancarica si mereu ma iau cu el cu mancatul.Chiar si seara tz...am incercat in primul rand sa renunt la paine ...Nu sunt grasa dar am o burta care ma sperie si nu sunt gravida :D

si eu am o burta..cam seriosa:-sss sa te uiti pe jurnalele fetelor si mai ales ce ma motiveaza pe mine sunt fotografiile fetelor care au slabit.ma ambitioneaza fff tare.inush ce sa zic incearca sa mananci ori portii mai mici ori sa ai tu mancarica tu.:D:Dbafta!!>:D<

Slabuta 07 iul 2010 22:58:22

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
Claudia e cam greu cu aproximarile :)

Uneori gresesti foarte mult in minus, si asa mananci de fapt mai mult decat credeai.

E dificil fara cantar. :)

Iti poti lua unul, unele sunt de-a dreptul ieftine :) nu ai nevoie de ceva sofisticat :)

Cum mai stai cu slabitul? :)

claudia1105 08 iul 2010 18:10:59

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
pai in saptamana asta nu am slabit deloc..:(nici macar jumatate de kg....sunt foarte dezamagita...cat despre sport...alergatul dimineata ma oboseste foarte tare si nu ma dor muschii cat ma doare laba piciorului..nu stiu cred ca e din cauza greutatii....probabil e un sport care nu ma prinde.in schimb...la tae bo nici nu stiu cand trece timpul,e super.si e si mai avantajos ca alergatul(350)pt ca pierd mai multe calorii cred eu.acum o sa ma axez si pe zumba un sport foarte tare.numai de drag le fac.:D:D

ali_lumi 12 iul 2010 13:08:54

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
Citat:

Anterior postat de claudia1105 (Post 240439)
va multumesc pt ca sunteti atat de primitoare.voi lua si eu aminte!>:D<:x:x:x:x

Buna claudita >:D<ce mai faci ?
merge merge treaba ?
Sa vi cu vesti bune >:D<

claudia1105 13 iul 2010 13:25:47

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
pai am ajuns la 82 de kg.sunt foarte incantata cu toate ca nu e mult.insa ma abitioneaza si vreau sa mrg din ce in c mai bine.ca gustare aleg o fructa sau o leguma iar la masa, mi-am injumatatit portia.in rest..nu mananc.eu zic ca bine asa.a..bineinteles si ceva sport..cam de 2 ori pe saptamana tae bo..in rest..merg destul de mult pe jos:D:D:D:D

viktoria 13 iul 2010 15:28:07

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
Salut Claudia ! Ai aceeasi parametri ca si mine , numai kg putin mai multe , dar nu te lasa batuta mergi inainte !!! ;););) vei reusi cu siguranta sa scapi de kilogramele in plus. Bravo ca te-ai apucat de sport !!!! Bafta la slabit !!!

claudia1105 14 iul 2010 09:30:21

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
multumesc frumos!bafta si numai bine si tie!!vom reusi amandoua:*:*:*:*:*:*

ras_cristalin 16 iul 2010 09:05:55

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
Claudia, vin si eu sa te sfatuiesc in legatura cu sportul. In nici un caz nu trebuie sa faci un sport care nu iti place, cum ar fi alergatul. Nici eu nu ma impac prea bine cu alergatul, desi stiu ca prinde foarte bine. La fel ca tine, prefer tae-bo, zumba sau bicicleta eliptica :)
Ideal e sa faci minim 20 de minute de cardio (adica sporturile de care am vorbit), pentru ca intai se ard depozitele din ficat si abia apoi se arde efectiv grasimea depusa pe noi.
Spor la treaba si la slabit ;;)

claudia1105 17 iul 2010 19:51:38

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
cum ar trebui sa slabesc corect?adica 1 kg pe saptamana bine?:D

Anca77yvb 17 iul 2010 19:58:56

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
Citat:

Anterior postat de claudia1105 (Post 258389)
cum ar trebui sa slabesc corect?adica 1 kg pe saptamana bine?:D

vei reusi stai linistita, e posibil sa fii sigura de asta, insa ca tii regim si sa nu te lasi asta e cel mai important ........ bafta multa multa .........

claudia1105 18 iul 2010 19:29:26

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
fetelor ce ziceti de alimentul pepene?imi place foarte mult, insa il mananc si dupa 7 seara.are ceva?:-sss

ras_cristalin 22 iul 2010 22:23:49

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
Citat:

Anterior postat de claudia1105 (Post 259274)
fetelor ce ziceti de alimentul pepene?imi place foarte mult, insa il mananc si dupa 7 seara.are ceva?:-sss

E foarte bun :) e si satios, si delicios !
Numai ca trebuie sa ai grija si la cantitate, nu prea mult pentru ca are carbohidrati multi si aia ingrasa :)
E ine ca ultima masa sa fie cu 3-4 ore inainte de culcare ;)

claudia1105 16 aug 2010 20:42:29

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
salutare fetelor.ce mai faceti.am revenit dupa ceva timp si va pot spune mandra ca am reusit sa dau jos 5 kg:D:D:D:D:D:D:Dam avut perioada aceea de stagnare vreo 2 saptamani dar acum..vad ca putin cate putin se vad asa putin rezultatele.va pup:*

Slabuta 19 aug 2010 22:00:30

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
Citat:

Anterior postat de claudia1105 (Post 291661)
salutare fetelor.ce mai faceti.am revenit dupa ceva timp si va pot spune mandra ca am reusit sa dau jos 5 kg:D:D:D:D:D:D:Dam avut perioada aceea de stagnare vreo 2 saptamani dar acum..vad ca putin cate putin se vad asa putin rezultatele.va pup:*

Buna Claudia :)

Felicitari pentru minus 5, un pas mare inainte, hai sa schimbi si la ticker sa se vada evolutia. :)

Cu ce dieta mergi? personalizata?

Mult succes si ambitie in continuare :)

claudia1105 20 aug 2010 16:24:34

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
multumesc.nu pot sa cred ca in sfarsit incep sa am rezultate.asta ma ambitioneaza atat de mult incat abia astept sa ma vad la greutatea ideala:X:X:X:X:X:X..fara sa fac nici un compromis:D

Slabuta 01 sep 2010 16:28:34

re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
Citat:

Anterior postat de claudia1105 (Post 296756)
multumesc.nu pot sa cred ca in sfarsit incep sa am rezultate.asta ma ambitioneaza atat de mult incat abia astept sa ma vad la greutatea ideala:X:X:X:X:X:X..fara sa fac nici un compromis:D

Hey, unde ai disparut? :D

claudia1105 27 feb 2011 21:30:35

m-am intors de unde am plecat...
 
dragele mele..nu am mai luat legatura cu slabutele.ro, stiu ca sunt egoista..dar revin.insa nu cu vesti bune pt ca sunt acum la 80 de kg.am cedat tentatiilor, si nu-mi mai regasesc vointa si curajul.....stiti sunt la camin, fetele mananca mai mereu, dar au alt metabolism, alta silueta..eu ma iau dp ele si am ajuns..unde am ajuns...iar incepe rusinea, nu mai vreau sa mai ies la plimbari...ma inchid in mine si ma gandesc la cum arata ceilalti cum se mentin cum vad mancarea....

lucia ely 27 feb 2011 21:46:00

Re: m-am intors de unde am plecat...
 
buna:)
bine ai revenit:)
dc esti asa pesimista?
si eu am destule kg in plus daca te uiti la tikerul meu vei vedea:)

trebuie sa te gandesti la ce e mai bine pt tine..
si sa faci tot ce iti sta in putere sa fii sanatoasa...si slabuta:)
ai inceredere in tine ca vei reusi:)

incearca sa adopti un stil de viata sanatos..
sa faci sport...sau sa mergi pe jos macar 30 de min pe zi:D in ritm alert:D

mult succes:)
si ai incredere in tine:*

mvthebest 27 feb 2011 22:28:04

Re: m-am intors de unde am plecat...
 
Citat:

Anterior postat de claudia1105 (Post 547713)
dragele mele..nu am mai luat legatura cu slabutele.ro, stiu ca sunt egoista..dar revin.insa nu cu vesti bune pt ca sunt acum la 80 de kg.am cedat tentatiilor, si nu-mi mai regasesc vointa si curajul.....stiti sunt la camin, fetele mananca mai mereu, dar au alt metabolism, alta silueta..eu ma iau dp ele si am ajuns..unde am ajuns...iar incepe rusinea, nu mai vreau sa mai ies la plimbari...ma inchid in mine si ma gandesc la cum arata ceilalti cum se mentin cum vad mancarea....

>:D<>:D<>:D<
Bine ai revenit! Capul sus!!!>:D<>:D<>:D<:-*
Daca iti doresti sigur ve-i reusi din nou.
Ce sport practici?Si ce papi?
>:D<

Cintya 28 feb 2011 04:59:05

Re: m-am intors de unde am plecat...
 
Citat:

Anterior postat de claudia1105 (Post 547713)
dragele mele..nu am mai luat legatura cu slabutele.ro, stiu ca sunt egoista..dar revin.insa nu cu vesti bune pt ca sunt acum la 80 de kg.am cedat tentatiilor, si nu-mi mai regasesc vointa si curajul.....stiti sunt la camin, fetele mananca mai mereu, dar au alt metabolism, alta silueta..eu ma iau dp ele si am ajuns..unde am ajuns...iar incepe rusinea, nu mai vreau sa mai ies la plimbari...ma inchid in mine si ma gandesc la cum arata ceilalti cum se mentin cum vad mancarea....


Nu`ti cunosc evolutia dar pot sa`ti spun ca si eu am ajuns de unde am plecat de multe ori. Sunt un fel de cameleon :)) azi am 60 kg.. peste ceva timp 90 ;) Nu e bine, stiu, dar am incercat sa`mi constientizez problema si sa incerc sa o rezolv. Am trecut prin ce treci tu, imegineaza`ti cum e sa ai 60kg si sa ajungi la 90. Crezi ca imi venea sa mai ies din casa? Am avut depresii cumplite, am stat in casa zile intregi.. nici la scoala nu m`am dus. Stiu cum te simti, te inteleg perfect dar trebuie sa te accepti pe tine, asa cum esti, la 80kg si sa incerci sa fii in fiecare zi mai buna. Am invatat sa ma accept la 90kg, sa ma simt frumoasa chiar daca e greu sa te simti frumoasa la 90kg. Sa nu intelegi ca imi placea cum aratam la 90kg.. nu imi placea, dar am incercat sa evit disperarea. Asta era marea mea problema.. slabeam pana la 60kg si apucam sa cedez. Daca cedam si mancam cateva zile deja se puneau cateva kg. Ma apuca disperarea si nu reuseam sa ma mai controlez si mancam in continuare. Dupa vreo 6-7kg deja intram in depresie si nu mai vroiam sa ies din casa.. ma consolam tot cu mancare. Asta pana ma faceam maaarreee..si intram in panica. Apoi ma infometam, mai slabeam si istoria se repeta :) Cand am realizat ca nu trebuie sa mai intru in panica, ca nu trebuie sa mai disper, abia atunci am reusit sa gasesc un echilibru psihic pt a parcurge cu pasi mici si siguri drumul pe care il am de parcurs. Ti`am scris pt ca am observat in postul tau aceeasi disperare pe care o simteam si eu..

Momentan am 79 kg.. nu am slabit foarte mult, nu sunt slaba.. dar incerc sa ma simt bine in pielea mea, incerc sa fiu in fiecare zi mai buna, sa am grija de mine, sa am grija ce mananc, sa fiu fresh mereu si sa ma simt sexy. M`a ajutat enorm ... am invatat sa ma motivez singura si sa ma bucur pentru fiecare gram slabit, ceea ce inainte nu faceam. Vroiam sa slabesc repede, parca ma fugarea cineva.. simteam ca nu am timp pentru ca imi era rusine cu mine.

Daca te gandesti ca esti grasa, asa o sa fii in continuare.. Daca crezi ca o sa reusesti sa slabesti, o sa reusesti.. daca crezi ca nu o sa reusesti, nu o sa reusesti :) orice crezi, ai dreptate ;) Invata sa gandesti pozitiv si o sa vezi ca o sa ai parte numai de lucruri frumoase :D Sper ca nu te`am plictisit cu postul asta ;;) Iti urez succes !

claudia1105 28 feb 2011 21:40:57

Re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
raspunsurile voastre ma fac sa ma simt atat de bine...pai mananc cam nesanatos, pufuletin cu iaurt, salam de biscuiti..gustari dese si multe.fetele din camera si prietenele mele sunt asa slabe...iar eu ma simt in inferioritate.dar nu pot sta sa ma uit la ele cum mananca tot felul de chestii fara sa vreau si eu....in acelasi timp ma gandesc ca voi slabi eu dar nu fac nimic in sensul asta....miscarea care o fac e pana la facultate si inapoi ca nu mai am timp de altele...dar o sa reiau si niste sedinte de aerobic in camin.

Alexandra Andreea 07 apr 2011 08:17:16

Re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
Buna Claudia! >:D< Ce mai faci? Cum mai merge cu dieta??

Cu drag,
Alexandra

claudia1105 11 apr 2011 09:18:03

Re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
buna fetelor.stagnez acum, mananc hrana rece mai mult..merg in plimbari de o ora...dar dar dar inca nu ma pot readapta la un regim de viata sanatos...imi este fff greu..nu imi mai pot calcula corect caloriile..mai mananc seara..sunt dezordonata pe planul asta...tot zic ca o sa ma trezesc la realitate, dar nu prea fac nimic in sesul asta ramanand cu o dezamagire...

ali_lumi 30 mai 2011 10:29:08

Re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
Citat:

Anterior postat de claudia1105 (Post 616838)
buna fetelor.stagnez acum, mananc hrana rece mai mult..merg in plimbari de o ora...dar dar dar inca nu ma pot readapta la un regim de viata sanatos...imi este fff greu..nu imi mai pot calcula corect caloriile..mai mananc seara..sunt dezordonata pe planul asta...tot zic ca o sa ma trezesc la realitate, dar nu prea fac nimic in sesul asta ramanand cu o dezamagire...

Clau , nu fi necajita:( , poate treci printr-o perioada mai proasta , mai ales acum pe caldurile astea , cand iti vine sa mananci mai orice , ( vorbesc din proprie experienta) dar sa stii ca , toate cred ca am trecut pe acolo , si toate ne-am ridicat ... hai ca poti , cu putin vointa ! Asteptam vesti bune;;)

claudia1105 05 iun 2011 16:37:14

Re: Jurnal Claudia1105 - Voi reusi oare?
 
multumesc frumos.acum cu sesiunea asta...ramane doar sa astept sa trec de ea si apoi sa ma trezesc la realitate.:*


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:16:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO