forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12065)

elene94 26 ian 2013 15:22:56

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Oooook, nu am rezistat!:">
Stiu ca nu e corect, deoarece e dupa-masa, iar eu deja am mancat, am baut, am fost la baie..dar ce mai conteaza? Mi-a aratat super- grozavul nr 59.2, adica -1.4kg. Cat de eronat poate fi???
Pai o sa vad maine dimineata, sper sa nu arate mai muult:-s
Acum sunt ft ft incantata, mi-a luat o pietricica de pe umeri:x Ma duc sa intind rufele si ma intorc la o conserva cu ton. See ya>:D<

elene94 27 ian 2013 11:30:17

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
M-am cantarit. Azi, dupa un somn de peste 9 ore, chiar dupa ce aseara m-am zbenguit pe 5 melodii pana aveam impresia ca o sa-mi dau duhul. M-am cantarit SI masurat. Rezultate: -2.3kg si -1cm coapse. In 2 zile de atac. Sunt asaaa de fericita:x:x
Nu m-am chinuit, am mancat ce-mi place, cu pofta, si cand vad ce rezultate are..ma gandesc de ce nu am inceput mai devreme:))

Dar acum trebuie sa mai dau drumul din entuziasm, sa nu`mi dau in petec:-s am trecut de sambata, sa trec acum si de a doua zi de weekend cu bine! Sa nu stric tooot, nunu! X_X

Rabdare. Perseverenta. Amin!

O sa imi postez pozele si mai reviiin:x

elene94 27 ian 2013 15:32:58

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Am postat pozele si mi-am dat seama ca nu e nicio diferenta intre ultima si asta de azi..:( la coapse acel 1cm in - nu se observa, deci e apa curata ce am dat eu jos..pf, acum incepe greul. Deja toate gazele din cap striga "Manancaaa!!"... si nah..cat sa mananc.. am papat pe ziua de azi ton, iaurt, taraele de ovaz si un ou fiert(iubesc ouale, as manca zilnic 2-3..)..

Am tot amanat temele ca ma streeaza si iar ma gandesc la mancare, ce stupid si neproductiv... ieri tota ziua m-am jucat si m-am uitat la filme, pt a trece timpul placut si a slabi.. sa vad ce reusesc si azi. Asta e dieta de vacanta pt mine, nu de "4 months before BAC".. :(
Ah!b-)

elene94 27 ian 2013 21:40:15

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Am trecut si peste ziua asta..a3a zi de atac.. doar miscare nu am facut azi:-s o sa bag 20min de dans inainte de culcare, ca aseara. Maine ma cantaresc iar la prima ora. Sper din suflet sa vad tot ceva cu "-", fiindca e perioada de atac si deh..daca acum nu scad, atunci cand? :-s

elene94 28 ian 2013 15:33:12

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Heiii, dragutule!(da, vorbesc cu propriul jurnal, si este un EL)

Am trecut pe aici sa spun ca ieri am cam trandavit si nu am indeplinit cele 20min miscare:"> *shame on me*, asa ca azi am sarit calul si m-am obosit asa cu drumuri:)))sa ma simt eu bine! Cu mncatul sunt ok, sunt super de fapt! Acum sa vad ce fac, ca am cam ramas fara papa proteica..:)))) O pun pe mami la cheltuieli, asta e.

Acum incerc sa-mi asigur caat mai multe lichide -ieri am ajuns la 2.5l - si sa-mi ocup capsorul cu altceva, ca daca ma mai laud mult sau ma gandesc ca am slabit iar imi zuzuie in cap "Mancare! Mananaca! Mi-e foame, pofta, vreau!":-s :))))
byeee>:D<>:D<

elene94 29 ian 2013 12:59:51

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
M-am cantarit, masurat, iar. -0.9, adica -3,2kg dupa 4 zile Dukan. So, am 57.4:x Din pacate, nu am mai scazut la cm...tot 57.5 arata la coapse:(...keep waiting while doing the good things..
>:D<

elene94 29 ian 2013 22:14:13

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
A trecut si ziua a5a cu bine, ultima masa a fost la 7, probabil ma voi culca la 12. Maine o sa mananc 10-15 arahide crude ca gustare, ca o sa umblu prin oras si nu vreau sa stau flamanda. O sa vad cum influenteaza cantarul. Bye>:D<

WhiteAngel 30 ian 2013 14:30:26

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
bravo elene ! :x ma bucur ca da roade dukanul :D sa te tii de ea, si sa ai mare grija la urmatoarele faze ale dietei ;)
dar sunt totusi curioasa de ceva .. in luna aceea fara zahar si faina de ce nu ai slabit? ca pana la urma acelasi lucru il face si dukan .. renunta la carbi in favoarea proteinelor :D care era greseala ta? :P

elene94 30 ian 2013 16:33:37

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1214930)
bravo elene ! :x ma bucur ca da roade dukanul :D sa te tii de ea, si sa ai mare grija la urmatoarele faze ale dietei ;)
dar sunt totusi curioasa de ceva .. in luna aceea fara zahar si faina de ce nu ai slabit? ca pana la urma acelasi lucru il face si dukan .. renunta la carbi in favoarea proteinelor :D care era greseala ta? :P

Pentru ca mancam minim o punga de pufuleti zilnic..ajungand si la 3 pungi la pofte mare :"> eram pe ptrincipiul "N-au zahar si faina". Luptam impotriva mea..:D

Si pe langa faptul ca mlaiul e carbo, si ca pufuletii sunt sarati, se mai intampla sa mananc si unii gen lotto, care aveau E-uri, deci erau calorii nesanatoase cu destinatia grasime:D fost greseala mea, am inteles, nu am fost dispusa sa tin un regim corect asa ca nu am slabit. Am primit ce-am meritat:">

Iti multumesc frumos pentru laude!>:D< Ma straduiesc sa ma tin cat mai bine si mai mult de Dukan, sa nu gresesc, sau sa nu gresesc mult, si sa continui ca pana acum. Ma ajuta faptul ca depun si efort, facand drumuri zilnic (Dukan nu necesita sport) si faptul ca de mult nu am mai tinut o dieta proteica, asa ca a fost un soc favorabil pt organism.

Sper sa slabesc la fel de frumusel ca pana acuuumm:x

PS: raportez inca un -0.5cm copsa dreapta si -1.5cm coapsa stanga:x

elene94 30 ian 2013 16:57:59

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1214930)
bravo elene ! :x ma bucur ca da roade dukanul :D sa te tii de ea, si sa ai mare grija la urmatoarele faze ale dietei ;)
dar sunt totusi curioasa de ceva .. in luna aceea fara zahar si faina de ce nu ai slabit? ca pana la urma acelasi lucru il face si dukan .. renunta la carbi in favoarea proteinelor :D care era greseala ta? :P

Dar tu ce mai ziciii, cum mai esti?>:D< Niciodata nu pot sa-mi dau seama dupa tickerul tau, e fixat la 48. Daca ai ramas asa e grozav:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:24:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO