forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Giana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1248)

giana 18 sep 2009 11:41:17

Jurnal Giana
 
dragele mele..
va admir pentru ambitia voastra si pentru reusitele de pana acum.

despre mine :
am 32 ani, activitate de birou,
2 baieti cucuieti dar frumosi foc ..cu ochii albastrii si par saten
dupa ambele sarcini greutatea a tot variat
de la 78 cu cat am ramas bonus la prima sarcina
la 68 -67 cat aveam inainte de al doilea copil
ca azi la 5 ani de la nasterea lui sa am 85 !!!

nu stiu cum s-a ajuns aici..am tinut la cure de slabire
de nu le mai stiu numarul..am citit atatea forumuri si discutii
m-am documentat am citit o garmada de carti legate de nutritie
am fost la sala , am luat pastile,ceaiuri miraculoare,spirulina,crom samd..
am ajuns char si la nutritionist..dar nu am mers niciodata pana la capat cu aceasta cura de slabire pentru ca pe dum ceva ma opreste de fiecare data.

motivatia dispare...
si pur si simplu cad intr-o nepasare ..nu ma mai preocupa nimic sin ce era si poate slabisem doar 3-4 kg..samd

si

renuntam mereu..datorita faptului ca rezultatele se vedeau greu ..mult prea greu fata de ritmul meu..sau de asteptarile mele.

oricum ar fi se spune ca atunci cand elevul este pregatit Profesorul apare...
(profesorii sunteti voi)
daca voi ati putut ..atunci pot si eu..ne vom incuraja reciproc ...si ne vom sustine pana la capat
tin incepand de pe 15.09.2009 o dieta hipocalorica cu aprox 1300 calorii
apa min 2 l /zi

acum sunt mai hotarata ca niciodata ..
ASTA E ULTIMA CURA DE SLABIRE PE CARE O MAI TIN IN VIATA MEA.
o sa fiu o femeie frumoasa ,pe care sa o admir si eu cand o privesc in oglinda ,

deja ma admir..ma uit in oglinda si ma vad asa cum o sa fiu in curand

va multumesc pentru ca existati ...

mishutza 18 sep 2009 11:48:50

Re: Jurnal Giana
 
Giana,la multi ani puisorului tau si bine ai venit.
Si da,vei reusi,pentru ca toate reusim.Trebuie doar sa ai rabdare si sa stai pe aproape,hehehehe.
Faci bine cu dieta hipocalorica,e cea mai usoara dintre toate,nu te frustreaza,nu te infometeaza.
Si da,esti o femeie si o mama frumoasa,si asa trebuie sa ramai mereu pentru copilasii tai.

savu_oana2007 18 sep 2009 12:20:20

Re: Jurnal Giana
 
Bine ai venit Giana!!! Aici o sa ai tot sprijinul nostru si o sa vezi ca ai sa reusesti tot ceea ce iti propui. :-*:-*:-*:-*

Finlady 18 sep 2009 12:23:42

Re: Jurnal Giana
 
Bine ai venit Giana! mult succes la kg cat mai putine!!!>:D<

mika_me 18 sep 2009 13:01:27

Re: Jurnal Giana
 
Buna Giana..bine ai venit printre noi, slabutele sau viitoarele slabute...am fost ca si tine..am tinut cure, sau ma rog, am inceput sa tin cure, dar nu le-am dus la capat niciodata..asteptam sa fiu in scurt timp slabuta, sa cada hainele de pe mine..intr-un cuvant asteptam rezultate miraculoase..am avut scurte perioade in care faceam sport..de cateva zile..nu vedeam rezultate, renuntam..apoi, dupa ceva timp incercam din nou..renuntam ca si prima data..si tot asa...
acum am aproape 3 saptamani de cand tin hipocalorica..imi calculez caloriile si pap orice..bine, foarte foarte rar dulciuri si foarte foarte rar paine..cred ca de cand am inceput am mancat paine de 2 sau 3 ori maxim...m-am obisnuit asa ..inca mai am tentatii, dar incerc sa le depasesc, macar pana voi avea rezultate vizibile..am slabit 2 kg ...e ok..inca nu e vizibil, probabil dupa 5 incolo se vor vedea, dar am rabdare...ceva bun din asta trebuie sa iasa..si cel mai important..fac in fiecare zi miscare...tae bo, ca e foarte antrenant si transpir destul de mult...sunt multumita si astept rabdatoare sa mai treaca timpul si sa pierd cate un kg, cate un kg, pana voi ajunge la greutatea dorita...si daca eu pot, daca noi toate putem, normal ca poti si tu...
mult spor si multa vointa si ambitie;):*

giana 18 sep 2009 14:28:11

Re: Jurnal Giana
 
multumesc tuturor..>:D<

nu stiu prea bine cum sa incarc meniul de aici
dar scriu in jurnal
azi :
md(08.00) -2 felii o.graham+5g unt 65% grasime
pranz( 13.00)-2 felii graham+1 rosie+200 gr sunca praga
apa ..min 2 l pe zi
seara (17.00-18.00) depinde cum ajung o supa de pui (250 gr)
cu caloriile nu sunt f calculatoreasa...dar incet incet..o sa invat sa folosesc
cat mai bine acest site cu ajutorul vostru.

alege sa nu te pierzi si priveste lumea detasandu-te de ea...

dienusha 18 sep 2009 15:00:50

Re: Jurnal Giana
 
Iti zic si eu bun venit...si felicitari pentru ca esti hotarata sa slabesti. Eu zic sa folosesti calculatorul de calorii, e simplu si te simti mai bine daca stii exact cate calorii au alimentele. In plus, inainte sa iti dai seama o sa le stii pe de rost!

cat despre meniul tau...cred ca nu ai ajuns nici la 700 de calorii...ceea ce nu e bine. Nu fa greseala sa scazi sub 1000 de calorii chiar daca nu ti-e foame!

Multa bafta!

giana 19 sep 2009 07:05:06

Re: Jurnal Giana
 
buna dimineata...ce fac fetele mele?
sunteti toate hotatate si gata de inca o zi cu meniu sanatos?
bun si eu....
draga dienusha stai linistita ca in sus e simplu de tot sa urc caloriile ..ma redresez imediat ..>:D<
va doresc o zi frumoasa tuturor..

mishutza 19 sep 2009 07:57:58

Re: Jurnal Giana
 
Giana,neatza.Da.ai mare dreptate,de urcat in sus e tare usor,heheheh.
Un weekend frumos iti doresc.Si foloseste neaparat calculatorul de calorii.Baga nasucul acolo ca sigur descoperi cum se foloseste.Daca nu,plangi si iti spunem.

Laura 19 sep 2009 09:10:40

Re: Jurnal Giana
 
:)gata l-am gasit:D.....ce pot sa-ti spun.....asa e greu la inceput mie mi-a trebuit cam 1 saptamana sa ma invat cu situl si cu calculatorul de calorii:)...dar sa sti ca se merita.....e cea mai buna cura de slabire pe care am tinut-o vreodata si cea mai sanatoasa:)...in sfarsit pot slabi si slabesc sanatos fara infometare si......ce e mai bine ca am reusit sa ma mobilizez la sport:)...iti recomand si tiee sa incerci sportul...e foarte sanatos si slabesti mult mai frumos...la mine dupa cateva saptamani (2-3) deja simt diferenta...pielea e mult mai ferma:)....spor mult si ambitie>:D<

Roxana 19 sep 2009 11:59:22

Re: Jurnal Giana
 
Buna Giana si bine ai venit pentru noi !Ma bucur ca ai decis sa te alaturi grupului nostru si sunt sigura ca cum putin ambitie in curand se vor vedea si rezultatele !
O zi cat mai placuta iti doresc !

Slabuta 19 sep 2009 15:48:10

Re: Jurnal Giana
 
Citat:

Anterior postat de giana (Post 33477)
dragele mele..
va admir pentru ambitia voastra si pentru reusitele de pana acum.

despre mine :
am 32 ani, activitate de birou,
2 baieti cucuieti dar frumosi foc ..cu ochii albastrii si par saten
dupa ambele sarcini greutatea a tot variat
de la 78 cu cat am ramas bonus la prima sarcina
la 68 -67 cat aveam inainte de al doilea copil
ca azi la 5 ani de la nasterea lui sa am 85 !!!

Buna Giana si bine ai venit printre noi [*117*]

Multi ani inainte si sa iti creasca baietii sanatosi si cuminti :)

Citat:

nu stiu cum s-a ajuns aici..am tinut la cure de slabire
de nu le mai stiu numarul..am citit atatea forumuri si discutii
m-am documentat am citit o garmada de carti legate de nutritie
am fost la sala , am luat pastile,ceaiuri miraculoare,spirulina,crom samd..
am ajuns char si la nutritionist..dar nu am mers niciodata pana la capat cu aceasta cura de slabire pentru ca pe dum ceva ma opreste de fiecare data.

motivatia dispare...
si pur si simplu cad intr-o nepasare ..nu ma mai preocupa nimic sin ce era si poate slabisem doar 3-4 kg..samd

si

renuntam mereu..datorita faptului ca rezultatele se vedeau greu ..mult prea greu fata de ritmul meu..sau de asteptarile mele.

oricum ar fi se spune ca atunci cand elevul este pregatit Profesorul apare...
(profesorii sunteti voi)
daca voi ati putut ..atunci pot si eu..ne vom incuraja reciproc ...si ne vom sustine pana la capat
tin incepand de pe 15.09.2009 o dieta hipocalorica cu aprox 1300 calorii
apa min 2 l /zi

acum sunt mai hotarata ca niciodata ..
ASTA E ULTIMA CURA DE SLABIRE PE CARE O MAI TIN IN VIATA MEA.
o sa fiu o femeie frumoasa ,pe care sa o admir si eu cand o privesc in oglinda ,

deja ma admir..ma uit in oglinda si ma vad asa cum o sa fiu in curand

va multumesc pentru ca existati ...
Multe dintre noi, chiar as indrazni sa spun majoritatea dintre noi, am trecut prin expeiente asemanatoare cu ale tale, multiple dieta, fara nici un rezultat, sau cu rezultat dar cu kg la loc, lipsa motivatie si neputinta de a mai urma un regim............. si inca multe.

Ideea estece faci de acum incolo.... ai dreptate, daca cineva poate si a reusit poti si tu, nu esti cu nimic mai diferita :)

M abucur ca ne-ai descoperit si fcai parte din familia noastra :)

Cu siguranta sfaturile noastre, experienta si ambitia ta, te vor ajuta sa obtii silueta la care visezi :)

S inca ceva, sa nu mai aud expressi de genul: ASTA E ULTIMA CURA DE SLABIRE PE CARE O MAI TIN IN VIATA MEA, asta nu va fi o cura de slabire ci invatarea unui stil de viata :) care este pentru toata viata ;) daca nu iti schimbi unele obiceiuri alimentare, ti-o spun de pe acum ca nu vei reusi, da, vei slabi, dar in momentul in care vei reveni la alimentatia de dinainte se pun inapoi kg ;)

Asa ca gandeste-te mai bine la un stil de viata decat la o dieta de slabire :)

giana 21 sep 2009 08:58:15

Re: Jurnal Giana
 
asa este slabut-o..ma corectez..stiu
multumesc

mishutza 23 sep 2009 07:04:01

Re: Jurnal Giana
 
Neata Giana,cum merge treaba?Ai reusit sa folosesti calculatorul de calorii?
Ce arata cantarul?
O zi frumoasa iti doresc>:D<>:D<>:D<

mika_me 23 sep 2009 09:01:21

Re: Jurnal Giana
 
hey giana!
ei, dar merge bine..1,3 kg..e ok:)..tine-o tot asa;):*

giana 23 sep 2009 09:44:09

Re: Jurnal Giana
 
' neata tuturor
azi dim pe cantar aveam 83.5(probabil apa se elimina ca ptr grasimi e cam devreme ) ..asa ca tot inainte
oricum nu pot sa zic ca e usor ..dar o sa ma obisnuiesc
este greu cand gatesti pentru toata familia
am noroc ca sotul meu tine un fel de regim ptr ficat si asa ca grasimile sunt in mare parte cam eliminate,carnea de porc la fel..foarte rar ,dar am o buna bucata de vreme de cand gatesc mai dietetic..fara adaos de ulei in ciorbite,tocanite..foarte rar spre deloc mai apare cate o prajeala de ceapa la mancare ...o sa o scot de tot.
dar e ..greu copii ma roaga sa le fac dulciurele sau sa le cumpar
le fac aproape de 2 ori pe sapt clatite,gogosi cu finneti,cu dulceata ..pizza..samd
ma inebunesc mirosurile...
dar oricum sapt asta am tinut f bine sunt foarte mandra de mine si nu ma gandesc decat la silueta fara burta si la sarafanele pe care mi le-am dorit sa le port toata viata ,
precum si pantalonii pescaresti,bluzite mulate ..
va doresc succes si sa stiti ca chiar daca nu scriu zilnic ..citesc tot ce scrieti voi pe jurnale si incerc sa imi actualizaz meniul..
o intrebare va rog:
cum adaug ceva la un meniu dintr-o zi anterioara?
ptr ca am incercat dar imi adauga alimentele tot in meniul din ziua curenta
va imbratisez cu drag..

vadmin 23 sep 2009 10:01:21

Re: Jurnal Giana
 
Ti-am mutat mesajul la sectiunea Intrebari si raspunsuri legate de functionare: http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...tura-1329.html

vadmin 23 sep 2009 10:10:06

Re: Jurnal Giana
 
Citat:

Anterior postat de giana (Post 34961)
o intrebare va rog:
cum adaug ceva la un meniu dintr-o zi anterioara?
ptr ca am incercat dar imi adauga alimentele tot in meniul din ziua curenta
va imbratisez cu drag..

Legat de aceasta problema gasesti explicatia aici: http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...html#post11894

giana 23 sep 2009 10:14:28

Re: Jurnal Giana
 
vadmin
multumesc,multumesc..

Slabuta 23 sep 2009 11:22:33

Re: Jurnal Giana
 
Citat:

Anterior postat de giana (Post 34961)
' neata tuturor
azi dim pe cantar aveam 83.5(probabil apa se elimina ca ptr grasimi e cam devreme ) ..asa ca tot inainte
oricum nu pot sa zic ca e usor ..dar o sa ma obisnuiesc
este greu cand gatesti pentru toata familia
am noroc ca sotul meu tine un fel de regim ptr ficat si asa ca grasimile sunt in mare parte cam eliminate,carnea de porc la fel..foarte rar ,dar am o buna bucata de vreme de cand gatesc mai dietetic..fara adaos de ulei in ciorbite,tocanite..foarte rar spre deloc mai apare cate o prajeala de ceapa la mancare ...o sa o scot de tot.
dar e ..greu copii ma roaga sa le fac dulciurele sau sa le cumpar
le fac aproape de 2 ori pe sapt clatite,gogosi cu finneti,cu dulceata ..pizza..samd
ma inebunesc mirosurile...
dar oricum sapt asta am tinut f bine sunt foarte mandra de mine si nu ma gandesc decat la silueta fara burta si la sarafanele pe care mi le-am dorit sa le port toata viata ,
precum si pantalonii pescaresti,bluzite mulate ..
va doresc succes si sa stiti ca chiar daca nu scriu zilnic ..citesc tot ce scrieti voi pe jurnale si incerc sa imi actualizaz meniul..
o intrebare va rog:
cum adaug ceva la un meniu dintr-o zi anterioara?
ptr ca am incercat dar imi adauga alimentele tot in meniul din ziua curenta
va imbratisez cu drag..



Neata Giana >:D<

Nu conteaza ce se elimina, conteaza ca au inceput sa se vada primele rezultate ale muncii tale de o saptamana :) Felicitarile mele :-*

Ma bucur tare mult si te felicit ca ai facut fata tentatiilor, acum este momentul sa te abtii de la ele, pentru ca stii cum e, dupa prima clatita parca ar merge si a doua, iar dupa a doua si a treia ;)

Insa, dupa ce vei slabi, si te vei "educa" din punct de vedere alimentatie, vei putea gusta din toate, dar avand grija la cantitate, ideea este ca atunci cand vrem sa slabim parca de-a naibii ai pofte mai mari, cand ai slabit si esti fericita si implinita cu tine insuti ai sa vezi ca va fi altfel ;)

Si eu mai poftesc, si daca poftesc, imi fac acea mancarica, mananc putin si merg mai departe, dar asta este acum, cand eram la 68 de kg, nu ma opream la o bucata, devoram toata farfuria sau toata punga de biscuiti ;)

Succes in continuare Giana[*1*]

giana 25 sep 2009 12:23:43

Re: Jurnal Giana
 
va multumesc pentru incurajari..tuturor
banuiesc ca greul abia incepe ...

in cursul zilei ma descurc foarte bine ,
mananc de dimineata inainte sa plec la servici ,imi iau pachetelul..
cand ma intorc mananc la ora 16.30-17.00 de cele mai multe ori supa sau ciorbica de zarzavat sau pui..dar ce ma fac ca ai mei mai solicita o masa pe la ora 20-21
copii vor ceva ,sotul altceva si bineinteles tot ce se comanda este bun bun..
dulcegarii sau altele ...:((
la pregatesc ceva si fug din bucatarie ...:(
oare o sa scap de tentatiile astea vreodata?
pana acum am rezistat dar tb sa recunosc ca destul de greu
dar ma confrunt cu o problema care nu o aveam inainte de dieta -constipatia
am baut ceva ceaiuri ..dar nu merge , ceva solutii?
sport nu fac pentru ca nu am timp nici sa mor ..dar tot timpul trebaluiesc prin casa cu curatenia ,aprirator,praf,calcat,impachetat hainute si gatit ..
va tin pumnii la toate si tot inainte ...

mika_me 25 sep 2009 12:41:43

Re: Jurnal Giana
 
Buna giana..stiu cum e cu gatitul asta..Doamne cat mai mancam cand era iubitul meu acasa..nu ca as fi eu mare bucatareasa, dar pentru el am mai rugat-o pe mama sa imi spuna cum se pregatesc mancarurile mai usor de preparat, dar totodata gustoase(si binenteles, cu sute de calorii)...si ii gateam, cel putin paste la greu, ca e innebunit dupa ele:))..si mancams i eu cu el, fara numar:((...
cat despre constipatie, slava Domnului nu am aceasta problema si sper nici sa nu o am in viitor..eu beau apa, 2 litri pe zi si tranzitul merge perfect...acum, nu stiu, tu spui ca ai incercat ceaiuri si nu a functionat...nu stiu...:(...o poti intreba pe slabuta sau adella...ele stiu mai bine:)

spor la slabit;):*

mika_me 25 sep 2009 12:42:53

Re: Jurnal Giana
 
de tentati..nu scapi niciodata, parerea mea:)..dar poti invata s ate controlezi;)..o s areusesti, sunt sigura...iar cand simti ca nu mai poti, gusta, asta ca sa nu iti creezi frustrari si sa ajungi sa dai iama prin tot ce apuci, la un moment dat;)

Laura 25 sep 2009 13:29:10

Re: Jurnal Giana
 
salut giana..uite aici http://forum.slabute.ro/sanatatea-fa...atie-1253.html ..gasesti mai multe informatii despre constipatie....sunt multe fete care se confrunta cu problema asta:(

giana 26 sep 2009 06:10:48

Re: Jurnal Giana
 
laura draga,nu pot accesa linkul cu infomatiile despre constipatie..pot gasi subiectul in alta parte postat?
pupici tuturor

Slabuta 27 sep 2009 15:03:05

Re: Jurnal Giana
 
Citat:

Anterior postat de giana (Post 35872)
laura draga,nu pot accesa linkul cu infomatiile despre constipatie..pot gasi subiectul in alta parte postat?
pupici tuturor

Buna Giana :)
Incearca aici: Cum putem scapa de constipatie? :)

mika_me 28 sep 2009 08:45:47

Re: Jurnal Giana
 
Buna dimineata giana!cum ai inceput ziua..eu am facut un pic de miscarica..cateva exercitii pentru brate si greutati..au trecut cam 2 ore de atunci..ma pregatesc sa ma duc sa pap:)
ai scapat de problema cu constipatia?:-s

giana 28 sep 2009 08:55:21

Re: Jurnal Giana
 
buna dimineata tuturor..
cu constipatia am rezolvat oarecum...incerc ,parca e mai bine
sunt suparata fleasca...aseara a fost prima data in 2 sapt cand am sarit calul la mancare.
ma incearca un sentiment de vinovatie groaznic.
am facut gratar de pui si am mancat portie dubla :-s.. si ca si cum nu era deajuns am mancat si vre-o 5 gogosi ..ca intram in sevraj ,va dati seama dragelor fara dulce deloc 2 sapt...:-o...in fine asta a fost.
de azi reintru in normal cu mancatul sanatos..
va imbratisez cu drag si succes tuturor saptamana asta...
sa mancam sanatos!!!>:D<

mika_me 28 sep 2009 09:20:30

Re: Jurnal Giana
 
de cate ori nu m-a incercat si pe mine sentimentul de vinovatie, dar ii dau inainte...mi-o iesi si mie ceva bun din toat a"treaba" asta:)..mult mult spor la slabit;)

giana 01 oct 2009 08:54:52

Re: Jurnal Giana
 
dragele mele,
dupa o lunga perioada adica de pe la 14 ani si pana in prezent
am fost obsedata la propriu de infatisarea mea..tot timpul eram grasa
eram grasa si la 62 de kg si la 68kg si la 75 samd..pana in prezent.
niciodata nu era suficient: mai slabeam ..ma ingrasam iar mai slabeam si iar ma ingrasam si tot asa ..mereu gaseam scuze si pozam in victima : scuzele erau legate de program ;de stres;de faptul ca nu aveam timp suficient si pentru mine.
dar ce era de invatat am invatat,ca nimeni nu te poate ajuta daca nu vrei si tu cu adevarat,stiu ca Drumul e greu si lung..dar important e CA SUNTEM PE DRUM.
In alta ordine de idei sunt foarte mandra de fiecare gram dat jos si ma felicit de fiecare data cand ma urc pe cantar...nu conteaza ca ca e 100gr sau 1kg important e ca arata
din ce in ce mai putin.Sigur ca mai calcam si stramb deoarece suntem oaneni si avem momentele noastre de slabiciune dar important e sa ne restabilim si sa reluam
alimentatia sanatoasa.
Baietelul meu cel mare este in clasa a IV-a ;vreau sa fiu cea mai frumoasa mamica pe la sedinte si la examene unde o sa-l insotesc si sa se mandreasca cu mine .
Zilele trecute am fost la o nunta si am imbracat o rochie negra dar pe langa corp..
i-am intrebat pe ai mei cum arat si copilul meu cel mare a zis ca cu 10 ani mai tanara..m-a incurajat f tare acest lucru.
va imbratisez cu drag si o un an universitar cu succese pentru cele care incep facultatea de azi.

mika_me 01 oct 2009 09:44:28

Re: Jurnal Giana
 
Citat:

Anterior postat de giana (Post 37136)
dragele mele,
dupa o lunga perioada adica de pe la 14 ani si pana in prezent
am fost obsedata la propriu de infatisarea mea..tot timpul eram grasa
eram grasa si la 62 de kg si la 68kg si la 75 samd..pana in prezent.
niciodata nu era suficient: mai slabeam ..ma ingrasam iar mai slabeam si iar ma ingrasam si tot asa ..mereu gaseam scuze si pozam in victima : scuzele erau legate de program ;de stres;de faptul ca nu aveam timp suficient si pentru mine.
dar ce era de invatat am invatat,ca nimeni nu te poate ajuta daca nu vrei si tu cu adevarat,stiu ca Drumul e greu si lung..dar important e CA SUNTEM PE DRUM.
In alta ordine de idei sunt foarte mandra de fiecare gram dat jos si ma felicit de fiecare data cand ma urc pe cantar...nu conteaza ca ca e 100gr sau 1kg important e ca arata
din ce in ce mai putin.Sigur ca mai calcam si stramb deoarece suntem oaneni si avem momentele noastre de slabiciune dar important e sa ne restabilim si sa reluam
alimentatia sanatoasa.
Baietelul meu cel mare este in clasa a IV-a ;vreau sa fiu cea mai frumoasa mamica pe la sedinte si la examene unde o sa-l insotesc si sa se mandreasca cu mine .
Zilele trecute am fost la o nunta si am imbracat o rochie negra dar pe langa corp..
i-am intrebat pe ai mei cum arat si copilul meu cel mare a zis ca cu 10 ani mai tanara..m-a incurajat f tare acest lucru.
va imbratisez cu drag si o un an universitar cu succese pentru cele care incep facultatea de azi.

rochie neagra..mmm..o alegerea foasrte buna, foarte eleganta, foarte "lady like";)..ma bucur sa vad ca etsi increzatoare, asa si trebuie..stii vorba.."cu rabdarea treci si marea"...multumesc de urari...ast apentru ca si eu am inceput un nou an:D..o zi frumoasa si spor in continuare la slabit;)

giana 02 oct 2009 08:09:05

Re: Jurnal Giana
 
fetele..gasesc pe forum un link cu aerobic?
pup

Laura 02 oct 2009 10:22:34

Re: Jurnal Giana
 
ma bucur pt tine giana>:D< e o atitudine foarte buna asta,...fi increzatoare si nu te lasa chiar si atunci cand te descurajezi sau obosesti....e important cum ai zis si tu sa sa continuam chiar daca mai calcan stramb.....cred ca e o senzatia minunata ca copilul tau sa fie cu tine si sa te sustina...merita efortul nostru:)...iti doresc mult spor si curaj....cu rabdare vom reusi:).........
despre aerobic nu prea stiu.....eu nu fac....poate alte fete te vor ajuta:)

Slabuta 02 oct 2009 12:24:06

Re: Jurnal Giana
 
Citat:

Anterior postat de giana (Post 37437)
fetele..gasesc pe forum un link cu aerobic?
pup


Buna Giana si o zi frumoasa :)>:D<
Legat de aerobic uite aici gasesti: http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerob...ance-1480.html
si aici: Gimnastica&Pilates


Pupici :)

http://dl8.glitter-graphics.net/pub/...gm3744qpip.gif

giana 06 oct 2009 13:58:59

Re: Jurnal Giana
 
buna fetelor si buna jurnalule..de slabit nu am mai slabit dar m-am obisnuit
cu stilul asta de viata si sunt foarte optimista si tot inainte ..
multumesc pentru link-urile de aerobic..trebuie sa ma apuc si eu neaparat

Laura 09 oct 2009 14:27:13

Re: Jurnal Giana
 
o zi minunata giana si fara tentati,.......cum e cu sportul?....ai inceput ceva?:)

giana 09 oct 2009 14:46:34

Re: Jurnal Giana
 
mersi ..e am inceput daca se poate spune asa am facut primul pas
mi-am scos o gramada de link-uri cu sport care ma asteapta..urmeaza ,sunt la perioada aia naspa din luna ..dar trece si tin neaparat sa fac un pic de sport..mai am si bicicleta eliptica care de aproape 7 ani este cuier de haine...:))
oricum sunt fericita azi aveam 81.4 kg ..tot e ceva de la 81.9 nimic ,nimic ,parca era blocat,ma gandeam sa schimb bateria de la cantar;

nicol30 09 oct 2009 14:49:19

Re: Jurnal Giana
 
Citat:

Anterior postat de giana (Post 39112)
mersi ..e am inceput daca se poate spune asa am facut primul pas
mi-am scos o gramada de link-uri cu sport care ma asteapta..urmeaza ,sunt la perioada aia naspa din luna ..dar trece si tin neaparat sa fac un pic de sport..mai am si bicicleta eliptica care de aproape 7 ani este cuier de haine...:))
oricum sunt fericita azi aveam 81.4 kg ..tot e ceva de la 81.9 nimic ,nimic ,parca era blocat,ma gandeam sa schimb bateria de la cantar;

bravooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!

ce ceva 0,500 kg....incet si cu rabdare le dai jos.....nici kg. nu s-au pus intr-o luna sau doua

eu de exemplu am inceput sa tin regimul de la jumatatea lui mai si suntem in oct. si am slabit incet....nu m-am grabit ca sa nu le pun la loc repede

Laura 10 oct 2009 07:13:04

Re: Jurnal Giana
 
neata giana>:D<...ti-am adus o cafea:-*....iti doresc un weekwnd superb:)
http://i482.photobucket.com/albums/r...erse/cafea.jpg

giana 12 oct 2009 09:09:25

Re: Jurnal Giana
 
1 ataşament(e)
buna dimineata jurnalule,
dieta merge bine ...o sapt usoara tuturor
si nu uitati sa mancati sanatos.


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:21:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO