forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2594)

kad_cor 04 feb 2010 16:57:37

Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna jurnalule,
Evident povestea mea nu e diferita de a celorlati si m-am gandi de foarte multe ori daca merita s-o scriu.Acum m-am hotarat, deci: am in curand 47 de ani am 1,72 inaltime si "minunata" greutate de 96 kg .Uneori fac caz de necaz doar sunt un om cu "greutate". Trebuie sa recunosc ca am fost totdeauna un om cu greutate de cand ma stiu. Mai "usoara" am fost doar intr-o perioada foarte trista cand Mama a fost foarte bolnava . Mereu m-a demoralizat faptul ca nu am cu cine sa seman slaba asta a fost un fel de justificare pentru mine (tot sunt la momentul adevarului) si trebuie sa recunosc ca oamenii nu sunt doar slabi si grasi imi place sa cred ca as putea sa devin un om care macar tinde spre un om slab. Azi am inceput m-a hotarat la o dieta Monti si inca odata multe au fost impotriva (a trebuit sa particip la o masa festiva la servici unde nu am reusit foarte tare sa fentez dar m-am tinut multumitor). Te las acum jurnalule maine am sa consemnez (cu sinceritate) cum s-a sfarsit ziua de azi.:)
Pe curand!

rosemary 04 feb 2010 17:18:20

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna... si bine ai venit >:D<

Si eu sunt relativ noua aici si ma lupt cu acelasi inamic ca si toate slabutele de pe forum: greutatea.

Succes si sa ne aduci numai vesti bune !;)

loryanaa 04 feb 2010 17:30:33

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Bine ai venit!!..sucees cu dieta..asteptam rezultatele:-*.

kad_cor 05 feb 2010 15:14:59

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna jurnalule,
Mutumesc tuturor pentru primire. Mi-am promis ca revin cu amanunte despre prima zi care nu a fost chiar ceea ce mi-am propus.Ieri spre seara (oricum dupa ora 18) am ajuns acasa unde mi-am preparat o salata de varza acra cu un pic de ulei si am savurat-o cu 2 felii de paine neagra. Am facut 20 de minute bicicleta dar am continuat candva seara cu cereale cu lapte :"> nu am scuza . Mai studiez Monti mi se pare ca s-ar potrivi programului meu lucru .La dieta Monti ce e mai neplacut pentru mine nu sunt recomandate fructele.
Voi reveni pe curand!

ianna 05 feb 2010 15:29:56

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
vin si eu cu un mic sfat...

miscare! n-am sa zic sport ca poate nu aveti timp..dar plimbari seara ...sau ziua... cand aveti timp...ba in pas mai alergator...ba domol..ba combinand cu alte miscari aerobice...gen mers pe varfuri...genunchi mai ridicati...face foarte bine...nu doar la inima dar si la slabit;)

cca 1 ora pe zi...si cantarul zgarcit nu va intarzia sa apara:D


a si poate ar fi bine daca v-ati lua si masurile cu cm... ca poate slabiti in cm mai repede decat pe cantar efectiv

carmen68 05 feb 2010 18:42:16

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
O salut pe gazda acestui jurnal si ii doresc ce-mi doresc si mie:)...'la cat mai putine kilograme' ;) . O rog pe Ianna sa-mi explice cum e cu verificarea centrimetrilor din talie in detrimentul kilogramelor de pe cantar...suna interesant,dar as dori o explicatie putin mai detaliata...multumesc mult:D

Sheba 05 feb 2010 22:18:38

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Cred ca si Ianna va fii de acord cu ce spun eu. :)
Pai e destul de simplu muschii atarna mult mai mult decat grasimea si ocupa si volum mai mic. Facand sport este normal sa creasca masa musculara si sa se topeasca grasimea. Daca slabesti corect prin sport mai ales ar trebui sa se duca din grasime si in acelasi timp sa creasca masa musculara. De acolo diferenta dintre cantar si centimetri.

kad_cor 08 feb 2010 16:33:15

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna ziua tuturor,
Am inceput sa fac miscare: mers pe jos si bicicleta .Tot ma gandesc de ce m-am lasat pentru ca te simti bine daca faci miscare.Mereu am pus vina pe lipsa de timp( fals:"> ) e usor sa spui asta (oricum mult mai usor decat sa te mobilizezi sa faci miscare).Inca nu m-am hotarat la o dieta anume (am observat ca de cate ori mi-am propus a intervenit ceva independent de vointa mea) asa ca m-am hotarat deocamdata sa incep programul de miscare si sa reduc portia de mancare si anumite alimente.Totul depinde de mine (de atatea ori am sa-mi repet pana retin:D)
Pe curand!

Aida35 08 feb 2010 16:40:42

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
spor la slabit sa ai :-*
Eu sunt chiar foarte noua pe acest forum desi dieta am inceput-o acum 4 saptamani ... si din cauza ca nu am reusit sa il inteleg pe Monti eu am ales 'stil de viata' ... si vad ca am reusit sa ma scutur de cateva kg si chiar daca mai am foarte multe kg de dat jos se vede bine.
Asa ca spor la slabit @};-

Edit: felicitari ca faci miscare si vrei sa faci si sport ... eu sunt un pic mai lenesa :">

ianna 08 feb 2010 17:43:41

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Citat:

Anterior postat de Sheba (Post 80076)
Cred ca si Ianna va fii de acord cu ce spun eu. :)
Pai e destul de simplu muschii atarna mult mai mult decat grasimea si ocupa si volum mai mic. Facand sport este normal sa creasca masa musculara si sa se topeasca grasimea. Daca slabesti corect prin sport mai ales ar trebui sa se duca din grasime si in acelasi timp sa creasca masa musculara. De acolo diferenta dintre cantar si centimetri.


exact grasimea e precum gelatina - usoara dar voluminoasa... muchiul e precum carnea - compact si mai greu... d`aia e diferenta intre cm si cantar...evident ca atunci cand ai de dat jos multe kilograme... se va vedea si la cantar si la cm... la cantar in schimb vezi cifrele in jos ...la centimetrii vezi clar de unde s-a dat jos de arata la cantar mai putin...si asa inveti corpul tau...unde slabesti mai repede;)...

pe mine sincer nu ma intereseaza daca cantarul arata 65 sau 55 kg DACA incap in haine de medium sau ma imbrac de la junioare...cu alte cuvinte proportiile ma intereseaza mai mult:D

cheri 10 feb 2010 23:45:51

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
buna! eu am primit un mesaj de la tine. imi spui ca vrei informatii in legatura cu programele de sport. pai,eu am o groaza, sincer, ca le-am tot adunat sa nu ma plictisesc, sa am de unde alege cand fac sport. am doua saptamani de cand fac zilnic sport intens si ma simt super, nu trebuie sa te lasi. deci eu nu stiu daca se pot spune numele programelor de sport, adica ma refer ca nu stiu daca intra in termenii buni cu ce avem voie sa scriem aici, sa nu fie considerat ca un fel de publicitate.
putere multa si nu te lasa ca e oricum mai bine sa transpiram de la sport decat ca deabia putem merge ca e burta mare!!!
sa ne auzim cu bine!!

Aida35 11 feb 2010 10:04:20

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
kad_cor ce mai faci? Cum merge treaba?

kad_cor 11 feb 2010 17:20:36

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna tuturor,
Nu am intrat in ultimul timp din lipsa de timp.Am o perioada mai aglomerata acum, dar nu ma las merg si vin pe jos si continui bicicleta (spre rusinea mea doar seara pentru ca dimineata nu reusesc sa ma mobilizez INCA). Regimul este un pic haotic mai trebuie lucrat la el :). Inca nu m-am cantarit sa imi dau seama cum arata cantarul dar cel mai important ma simt bine mai vioaie si asta conteaza mult.
Pe curand!>:D<

Aida35 14 feb 2010 23:59:31

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
cand faci proba cantarului sa ne spui si noua ca suntem tare curioase :D
:-* si spor la treburi!

kad_cor 15 feb 2010 15:56:10

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna jurnalule,
Inca nu m-am cantarit si asta deoarece cantarul meu s-a oprit (de o buna bucata de vreme la 90 KG:D indiferent daca ai mai multe nu-l pot "convinge " sa arate greutatea ). Dar ma simt mai "usoara" . Am constatat ceva : daca te ingrasi iti e "greu" sa faci miscare ( deci nu consumi ) cand slabesti chiar si un pic ai alt chef de miscare (consumi mai mult;))
Cel mai greu mi-a fost sa beau apa , fiecare dieta recomanda consumare a 2l de apa pe zi.Nu e usor sa faci asta; am luptat si am castigat batalia asta , mai am o lupta de dat sa pot sa-mi stabilesc meniul .Corect ar fi sa-mi duc de mancare la servici dar ... dimineata este cel mai dulce somn (mai ales ultimile 5 minute;;)) Trebuie sa recunosc (mie, in primul rand) ca nu sunt omul care sa faca planuri , meniuri si nici nu pot respecta meniuri fixe. Deocamdata simpatizez cu dieta (principiile dietei ) Montignac .
Pe curand cu vest bune!:-*

Suzume 15 feb 2010 16:40:06

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
In legatura cu apa, ia-ti un pahar cat mai mare, gen halba daca vrei..si umple-l cu apa. O sa bei 6 pahare pe zi fara sa-ti dai seama, iar in legatura cu mancarea la servici, prepar-o seara, dimineata doar o pui in geanta si iti iei zborul.

mvthebest 15 feb 2010 16:59:00

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 87891)
Buna jurnalule,
Inca nu m-am cantarit si asta deoarece cantarul meu s-a oprit (de o buna bucata de vreme la 90 KG:D indiferent daca ai mai multe nu-l pot "convinge " sa arate greutatea ). Dar ma simt mai "usoara" . Am constatat ceva : daca te ingrasi iti e "greu" sa faci miscare ( deci nu consumi ) cand slabesti chiar si un pic ai alt chef de miscare (consumi mai mult;))
Cel mai greu mi-a fost sa beau apa , fiecare dieta recomanda consumare a 2l de apa pe zi.Nu e usor sa faci asta; am luptat si am castigat batalia asta , mai am o lupta de dat sa pot sa-mi stabilesc meniul .Corect ar fi sa-mi duc de mancare la servici dar ... dimineata este cel mai dulce somn (mai ales ultimile 5 minute;;)) Trebuie sa recunosc (mie, in primul rand) ca nu sunt omul care sa faca planuri , meniuri si nici nu pot respecta meniuri fixe. Deocamdata simpatizez cu dieta (principiile dietei ) Montignac .
Pe curand cu vest bune!:-*

Eu nu beam apa inainte. Dar acum pun sticla de 2l de apa langa mine. Si ca vreau sau nu ,beau din ea:)) E deja o obisnuita...
Cate-o data m-ai storc o lamaie,ca sa-i dea gust putin.

Aida35 16 feb 2010 00:01:55

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
si eu tot cu paharul mare de 300 ml langa mine , dimineata 2 pahare cu apa pe stomacul gol , seara 2 pahare cu ceai sau apa si in restul zilei fara numar ... ajung lejer peste 2 litrii

kad_cor 19 feb 2010 10:35:58

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna jurnalule,
M-am gandit de multe ori la tine dar, timpul bata-l vina trece prea repede:P. Inca nu am putut sa ma cantaresc azi incerc sa-mi fac timp sa-mi cumpar un cantar;;) dar trebuie sa recunosc sunt fericita pantalonii de anul trecut stau mult mai bine[*4*]. ma stradui in continuare si fac bicicleta dimineata (asta de luni desi azi nu am reusit sa ma trezesc la timp asa ca am scurtat un pic programul, mi-am promis sa recuperez seara) Ma simt bine asa " un pic mai usoara" si mai ales ma simt bine ca reusesc sa fac ceea ce mi-am propus.Intr-un timp m-am gandit de ce nu am facut asta mai repede si am fost furioasa pe mine si trista dar apoi m-am gandit sa nu privesc in trecut TREBUIE SA REUSESC DE ACUM INCOLO";;)
Pe curand

roseadria 23 feb 2010 11:18:19

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna, ma bucur sa vad ca nu te-ai lasat....
Pe mine m-a cam parasit ambitia aia de la inceput, cred ca vazind ca pica hainele mai bine nu mai are ce sa ma grabeasca asa.....
normal ca tot imi mai doresc sa slabesc.....sper sa reiau dieta mea disociata de maine....
Tu ce planuri ai ? ca vine primavara ......

kad_cor 23 feb 2010 15:44:21

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna jurnalule,
Iar am avut o pauza dar revin cu forte proaspete.Duminica mi-am cumparat un cantar :) frumos si elegant imi place mult , si .... m-am cantarit am 92 kg destul de mult , dar oricum sunt mai putine dacat la inceput deci e bine CONTINUI . Am reusit o performanata ma trezesc dimineata si fac bicicleta uneori mai mult alteori mai putin (daca m-am trezit prea tarziu , important e ca fac). Regimul :-s nu e de fapt un regim anume deocamdata am renuntat la dulciuri si la paine (uneori mai manac paine neagra cate un pic doar lucrez la o brutarie va puteti inchipui cum miroase painea prospata;;) dar cu multa vointa se poate).
Primul pas l-am facut :)
Azi sunt fericit!
Pe curand!

kad_cor 26 feb 2010 15:31:54

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna,
A mai trecut o saptamana, nu m-am cantarit inca (duminica e programat cantarul) dar am inceput sa ma simt mai confortabil in pielea mea.Cel mai vizibil rezultat de pana acum : hainele stau lejer , nici nu-mi vine sa cred ca unele sunt un pic largi;;).Am un serial preferat si .. l-am asociat cu bicicleta (il vizionez din "mers":P) Cel mai bine e ca am reusit sa ma tin de o promisiune : fac miscare si mi-e bine .Inca meniul nu e fixat incerc sa mananc des si sa renunt la paine si dulciuri.Am studiat Monti dar ... nu e recomandata cafeaua:(( si asta ar fi .... neplacut .Sa renunt la cafea... nu imposibil dar ... nu renunt e placerea mea.
Pe curand cu vesti>:D<

kad_cor 03 mar 2010 16:36:34

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna,
Duminica m-am cantarit si ... am scapat sper eu definitiv de 9. greutatea mea a fost 89.4 am sarit in sus de bucurie tot gandesc sa nu ma fi bucurat prea mult si duminica sa nu am surprize neplacute la cantar. E drept ca nu am tinut saptamana asta foarte strict pentru ca a fost 1Martie, pentru ca azi e ziua mea de nume si am invitati si pentru ca luna martie inseamna in familia mea o multime de zile de nastere si trebuie sa fac slalom printre toate si in plus sa tin cont si de ceea ce imi doresc eu, asa ca ... am nevoie de ambitie si de sustinatori.Luna viitoare imi vizitez fetita si vreau s-o surprind placut cu silueta mea. ;;)
Am continuat sa beau apa dimineata si pe parcursul unei zile sa ma aproprii cat de mult de 2 L nu e foarte greu si ma simt bine.Pe curand cu vesti bune(sper):-*

kad_cor 11 mar 2010 15:53:22

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Salut,
Ce repede trece timpul, iar e joi maine vineri si mai trece o saptamana. Evident pana duminica nu ma cantaresc dar am observat ca hainele stau un pic altfel:D mi-am facut o reteta proprie nu am calculat caloriile (inca). O zi arata cam asa: dimineata apa 3 -4 pahare si 15 min de bicicleta (ar putea fi mai multe daca somnul bata-l vina m-ar lasa) apoi micul dejun la ora 11 care se compune dintr-un ou fiert cu cascaval sau sunca cu cascaval la ora 14. 500 de grame de portocale si seara un bol de supa sau ciorba si un felu doi nu prea consistent legume cu ceva carne si evident serialul preferat insotit de bicicleta. Am incercat sa reduc portiile si sa introduc cat mai multe legume .Am incercat sa disociez alimentele pe parcursul unei mese .Nu pot renunta la cafea imi place cafeaua.
Va las acum.Pe curand!>:D<

ianna 11 mar 2010 16:27:55

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 114632)
Salut,
Ce repede trece timpul, iar e joi maine vineri si mai trece o saptamana. Evident pana duminica nu ma cantaresc dar am observat ca hainele stau un pic altfel:D mi-am facut o reteta proprie nu am calculat caloriile (inca). O zi arata cam asa: dimineata apa 3 -4 pahare si 15 min de bicicleta (ar putea fi mai multe daca somnul bata-l vina m-ar lasa) apoi micul dejun la ora 11 care se compune dintr-un ou fiert cu cascaval sau sunca cu cascaval la ora 14. 500 de grame de portocale si seara un bol de supa sau ciorba si un felu doi nu prea consistent legume cu ceva carne si evident serialul preferat insotit de bicicleta. Am incercat sa reduc portiile si sa introduc cat mai multe legume .Am incercat sa disociez alimentele pe parcursul unei mese .Nu pot renunta la cafea imi place cafeaua.
Va las acum.Pe curand!>:D<


si eu am trecut acum la South Beach diet si zice fara cafea ...pot renunta la dulciuri..paine..orice... dar nu cafea:))

las ca slabim noi si cu cafea:D

kad_cor 12 mar 2010 15:49:48

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna Ianna,
Imi pare tare bine ca mi-ai scris .Nici eu nu pot renunta la cafea (omul trebuie sa aiba un viciu nu?) m-am tot uitat la profilul tau in cat timp ai ajuns la greutatea asta? E super ce ai reusit sa faci :) eu nu prea reusesc sa ma tin de un regim fix ajung destul de tarziu acasa, dupa ora 18 (uneori chiar si mai tarziu in jur de ora 20 ) si atunci mananc .Acum in ultimul timp ma stradui sa-mi duc la servici ceva de mancare pentru ora 11 dar pana seara mi-am facut o masa de fructe pe la ora 14 nu am calculat caloriile nu am rabdare .M-am ambitionat sa fac sport dimineata si seara. Ma incurca un pic timpul de afara (si acum ninge) altfel mi-as fi scos bicicleta.
Pe curand!

kad_cor 15 mar 2010 09:58:32

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna ,
Azi e ziua mea si slabutele m-au felicitat .
Le multumesc mult Salbutelor ca s-au gandit la mine.
Nu am fost foarte bucuroasa ieri pentru ca : cantarul meu nu a vrut sa coboare nimic. Trebuie sa recunosc ca nu a urcat la 90 e sub dar a aratat 89.8 si am fost trista:(( e foarte adevarat ca am cam trisat in ultimul timp si la regim si la miscare. Ieri inafara de plimbare nu am facut decat mancare , prajituri si am si mancat.Mi-am promis in primul rand mie sa-mi revin la program cat de curand:P.
Pana atunci toate cele bune.:x

roseadria 15 mar 2010 10:17:58

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Kad_cor LA MULTI ANI !>:D<
Nu o lungi cu prajiturile mai mult de ziua ta ca o sa-ti para rau ....
Bafta multa si te astept cu vesti bune !!!!!;)

ianna 15 mar 2010 12:12:40

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 115892)
Buna Ianna,
Imi pare tare bine ca mi-ai scris .Nici eu nu pot renunta la cafea (omul trebuie sa aiba un viciu nu?) m-am tot uitat la profilul tau in cat timp ai ajuns la greutatea asta? E super ce ai reusit sa faci :) eu nu prea reusesc sa ma tin de un regim fix ajung destul de tarziu acasa, dupa ora 18 (uneori chiar si mai tarziu in jur de ora 20 ) si atunci mananc .Acum in ultimul timp ma stradui sa-mi duc la servici ceva de mancare pentru ora 11 dar pana seara mi-am facut o masa de fructe pe la ora 14 nu am calculat caloriile nu am rabdare .M-am ambitionat sa fac sport dimineata si seara. Ma incurca un pic timpul de afara (si acum ninge) altfel mi-as fi scos bicicleta.
Pe curand!

eu am mai scazut la cantitate cafea de la un timp...din 2 cani de 250 am ajuns doar la una...nu de alta dar imi face o seteeeee cafeaua...inexplicabil!..probabil dieta e de vina, ca nu am avut pr asta pana acum.

da am reusit intr-un an aproape...dar am avut si stagari ..insa ce ma bucura e ca sunt cu muuult mai constienta ce prostii bag in stomac decat am fost vreodata in viata mea

iar la capitolul sport si eu stau f prost... la noi s-a facut o leaca mai frumos si mai ies la plimbare cu piticu...deci mai fac ceva miscare...dar nu e cardio...cum mi-as fi dorit:-s......dar am rabdare...pana la urma ma mobilizez eu intr-un fel sau altul


Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 117925)
Buna ,
Azi e ziua mea si slabutele m-au felicitat .
Le multumesc mult Salbutelor ca s-au gandit la mine.
Nu am fost foarte bucuroasa ieri pentru ca : cantarul meu nu a vrut sa coboare nimic. Trebuie sa recunosc ca nu a urcat la 90 e sub dar a aratat 89.8 si am fost trista:(( e foarte adevarat ca am cam trisat in ultimul timp si la regim si la miscare. Ieri inafara de plimbare nu am facut decat mancare , prajituri si am si mancat.Mi-am promis in primul rand mie sa-mi revin la program cat de curand:P.
Pana atunci toate cele bune.:x

[*109*]multi ani traiasca ! multi ani traiasca ! laaaaa multi aaaaani![*4*][*4*][*4*]

multa sanatate si tot ce iti doresti sa ti se implineasca cat mai repede ! Sa ai parte numai de surprize placute in viata alaturi de realizari formidabile impreuna cu cei dragi tie[*44*]

pupici virtuali[*48*][*48*][*48*]

kad_cor 16 mar 2010 15:33:47

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna ,
Multumesc pentru urari si pentru pupici:x Ieri a fost o zi foarte frumoasa , dimineata a nins ca in povesti cu fulgi mari si pufosi apoi pe la 12 a iesit Soarele (nu a avut foarte multa putere sa incalzeasca dar a luminat vesel) si, seara cand s-a dus la culcare, a mai tras o ultima privire spre munti i-a invelit intr-o nuanta roz luminand varfurile pline de zapada a fost o zi superba.
Seara inainte de culcare m-am reapucat de miscare parca totul merge mai greu (chiar si bicicleta) dar nu ma las TREBUIE SA REUSESC pana duminica cand am intalnire cu cantarul .Vreau sa-mi conving cantarul sa arate cat mai putin:P
Tuturor succes!>:D<

kad_cor 18 mar 2010 16:01:24

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna tuturor,
Deci sa recapitulam : am avut o sapatamana in care m-am sarbatorit si am fost sarbatorita si trebuie sa recunosc am calcat stramb in ceea ce priveste dieta De azi mi-am revenit:
dimineata 20 de minute bicicleta si 4 cani de apa, la ora 11 am mancat 200 gr de branza de vaci (nu degresata ), ora 14 este ora la care servesc fructe 3 portocale si meniul pe ziua de azi mai cuprinde o supa de zarzavat si paste integrale cu legume.Cafeaua nu lipseste (2 cani) ceai de plante si apa cat cuprinde. Seara voi viziona serialul Stargate facand bicicleta.Pana acum sunt multumita de program.
Pe curand>:D<

kad_cor 22 mar 2010 15:46:35

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna jurnalule,
Ieri a venit si proba cantarului a aratat 91kg:(( am fost trista desi eu sunt singura vinovata.Trebuie sa ma tin de cuvant si sa-mi schimb stilul de viata , nu e o joaca cantarul te sanctioneaza imediat.Imi este greu sa ma tin de un program fix de masa.Stiu foarte bine teoria dar practica ... ma omoara.Am un program pe care ma stradui sa-l respect :
dimineata bicicleta macar 20 min (pana acum am reusit sa respect )si seara bicicleta.Inca nu am reusit sa-mi pregatesc mancare la pachet si cum ajung tarziu acasa masa de pranz este la ora 17.30 sau chiar 18 . Azi chiar m-am gandit : cand fetita mea era mica, in primele saptamani de viata eram foarte ingrijorata si necajita , cantarul nu vroia sa arate macar un pic mai mult, de la o saptamana la alta lasam cantarul in aceeasi pozitie sa vad ca s-a miscat un pic.Acum mi-as dori macar sa stea la aceeasi pozitie cand calc stramb:(dar nu vrea, tot arata mai mult. Oare se razbuna pentru ce i-am gandit acum 24 ani?
Si totusi de azi reincep .
succes!>:D<

kad_cor 25 mar 2010 08:52:14

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
buna,
Incep incet sa revin la regim sunt suparata ca am lasat miscare pur si simplu nu reusesc sa ma mobilizez, dimineata e foarte greu sa ma trezesc iar seara fac orice altceva decat bicicleta. Cu regimul inca nu am revenit complet inca dar aici nu sunt asa nemultumita de mine;;) Azi ma apuc de miscare.
Pe curand:x

kad_cor 26 mar 2010 16:01:39

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna
Nu prea reusesc sa ma mobilizez. De o spatamana chiulesc de la miscare si se simte, deja pantalonii stau mai fix. Duminica voi vedea si cantarul "prietenul" meu ce spune:(am sa-mi scriu meniul poate ca dupa ce il scriu si il citesc din jurnal ma voi trezi :-s.De azi ma voi schimba TREBUIE SA REUSESC.>:D<

kad_cor 29 mar 2010 15:06:03

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna,
Am o saptamana care a inceput nu prea bine, cantarul arata iar peste 9 si anume 92.2kg .In mod normal ar trebui sa fiu trista dar refuz sa fiu trista .Singura vinovata sunt eu care de 2 saptamani m-am lasat de miscare si trebuie sa recunosc nici azi dimineata nu am facut ceea ce mi-am propus: bicicleta. E drept ca merg cu bicicleta la servici dar nu e suficient.Azi pana la sfarsitul zile recuperez fac 2 reprize seara cand ajung;). Pana la ora asta am mancat fructe si am baut ceai si apa dar si 2 cafele. Cele mai bune rezultate le-am obtinut cand am facut si miscare deci trebuie sa iau masuri (greutati am luat toata viatax-()>:D<

ianna 29 mar 2010 21:33:25

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 132298)
Buna,
Am o saptamana care a inceput nu prea bine, cantarul arata iar peste 9 si anume 92.2kg .In mod normal ar trebui sa fiu trista dar refuz sa fiu trista .Singura vinovata sunt eu care de 2 saptamani m-am lasat de miscare si trebuie sa recunosc nici azi dimineata nu am facut ceea ce mi-am propus: bicicleta. E drept ca merg cu bicicleta la servici dar nu e suficient.Azi pana la sfarsitul zile recuperez fac 2 reprize seara cand ajung;). Pana la ora asta am mancat fructe si am baut ceai si apa dar si 2 cafele. Cele mai bune rezultate le-am obtinut cand am facut si miscare deci trebuie sa iau masuri (greutati am luat toata viatax-()>:D<


atunci mobilizeaza-te si treci la sport ! daca vrei rezultate bune, normal:D

kad_cor 12 apr 2010 08:40:17

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Salut,
Am avut o pauza pentru ca am fost sa-mi vizitez fetita in Berlin .Am ajuns cu peripetii : personalul navigant a facut greva deci nu am ajuns decat a doua zi cu trenul. Nu am tinut nici un fel de dieta am mers insa foarte mult pe jos , greutatea mea incepe iar cu cifra 9 dar ma ocup de "problema" asta incepand de AZI .:D:D

Adella 12 apr 2010 11:16:14

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 146254)
Salut,
Am avut o pauza pentru ca am fost sa-mi vizitez fetita in Berlin .Am ajuns cu peripetii : personalul navigant a facut greva deci nu am ajuns decat a doua zi cu trenul. Nu am tinut nici un fel de dieta am mers insa foarte mult pe jos , greutatea mea incepe iar cu cifra 9 dar ma ocup de "problema" asta incepand de AZI .:D:D

>:D<>:D<>:D<
Succes ..si imi pare rau de incident:-*>:D<

Slabuta 13 apr 2010 14:01:30

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 146254)
Salut,
Am avut o pauza pentru ca am fost sa-mi vizitez fetita in Berlin .Am ajuns cu peripetii : personalul navigant a facut greva deci nu am ajuns decat a doua zi cu trenul. Nu am tinut nici un fel de dieta am mers insa foarte mult pe jos , greutatea mea incepe iar cu cifra 9 dar ma ocup de "problema" asta incepand de AZI .:D:D

Bine ai revenit >:D<

Credeam ca doar in Romania se intampla astfel de incidente :( Dar bine ca totul s-a rezolvat :)

Te asteptam la slabit :)>:D<

kad_cor 14 apr 2010 14:59:23

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna,
Cel mai greu este sa revin cu picioarele pe pamant:((acasa m-au asteptat cumniti actele( mai am un pic si pot sa ma ingrop in ele) Stiti acolo unde am fost oameni nu sunt asa crispati , pe fuga toata lumea e normala.Vii acasa si ai vrea sa incepi munca dar trebuie s-o continui de unde ai lasat-o acum 7 zile si stresul l-am compensat cu mancarea (asta stiu cel mai bine am o experienta de 92 kg IAR) Am citit ca nu e bine sa spui de maine asa ca indiferent ce am facut pana acum de AZI ma apuc de treba Tineti-mi pumnii incep cu miscarea.Va tin la curent cu evolutia ( sper descententa) a greutatii mele .
:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:35:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO