forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Khattiy - Punctul culminant (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=7620)

khattiy 05 ian 2011 15:14:09

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
sunt si mai disperata , cei din casa nu ma sustin deloc drept exemplu
au facut snitele de pui cu cartofi prajiti , salata/muraturi si felul 1 o ciorba de legume cu mult ulei totul cu mult ulei. ce sa fac :(((

Slabuta 05 ian 2011 16:05:58

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
Khattiy cum ti-au spus si celelalte slabute, solutia nu este sa nu mananci, solutia este sa faci alegeri corecte si ramai un om sanatos cu o alimentatie corecta decat sa devii o fata bolnava.

Legat de fashion tv, iata ce a facut televiziunea, a stabilit niste standarde absurde la care tind multe adolescente si multe se pierd pe drum. :( si aici ma refer si la cazuri in care fetele au murit.

ps: Cu varsta, trebuie sa scrii aici, o va schimba Vadmin:
http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...erii-2649.html

Slabuta 05 ian 2011 16:07:21

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
Citat:

Anterior postat de khattiy (Post 459404)
sunt si mai disperata , cei din casa nu ma sustin deloc drept exemplu
au facut snitele de pui cu cartofi prajiti , salata/muraturi si felul 1 o ciorba de legume cu mult ulei totul cu mult ulei. ce sa fac :(((

Ce inseamna in viziunea ta sa te sustina?!

Cati ani ai? Stii sa faci ceva de mancare? :)

Cassy 05 ian 2011 16:22:09

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
Citat:

Anterior postat de khattiy (Post 459404)
sunt si mai disperata , cei din casa nu ma sustin deloc drept exemplu
au facut snitele de pui cu cartofi prajiti , salata/muraturi si felul 1 o ciorba de legume cu mult ulei totul cu mult ulei. ce sa fac :(((

draga mea, toata familia mea, de la fratemiu care e un adolescent flamand,pana la parinti,bunici , TOTI mananca gras, prajit, orice ! NU se abtin de la nimic! Crezi ca ai mei ma sustin?/:)Raspuns: NU. Defapt moral da.. imi spun lasa ca te ajutam sa slabesti..chestii..dar cand le pun in practica.. :-j
In fine, daca eu am putut, poti si tu. Trebuie sa ai ambitie..si rabdare. Nu o sa te trezesti de dimineata ca alea de la televizor, NU ! trebuie munca !
Mai ales ca ai o varsta, poti sa-ti faci si singura ceva mancare.. :)

khattiy 05 ian 2011 16:23:45

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 459494)


Ce inseamna in viziunea ta sa te sustina?!

Cati ani ai? Stii sa faci ceva de mancare? :)

Pai am 16 ani stiu sa fac mancare ( chiar o groaza) . In viziunea mea sa ma sustina ar insemna sa nu ma mai faca nebuna ca vreau sa slabesc , sa nu se mai strambe cand ''numar'' picaturile de ulei si sa ma lase sau sa-mi faca papica fara ulei.
de exemplu cand vin de la scoala la 6 jumate sa am facut mancarica si eu , nu sa stau sa numai mananc sau sa ma chinui cateodata sa mananc '' sa scormonesc'' prin mancare incercand sa gasesc ceva mai fara grasime.La mine in casa de regula se face mancare gatita cu mult ulei ca asa fac bunicile mancare si-mi mai spune ca uleiul ''da gustul'':(

khattiy 05 ian 2011 18:40:15

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
este ceasul 18:40 si nu am mancat nimic :(

lucia ely 05 ian 2011 18:42:58

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
nimic toata ziua?
sau nimic de cina?:-|

khattiy 05 ian 2011 18:56:16

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
nimic toata ziua

lucia ely 05 ian 2011 18:58:22

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
pai dc?:| ce crezi ca rezolvi asa?
citeste sa vezi cate kg au slabit fetele mancand pe zi 3 mese +2 gustari...unele slabesc si cu 1500-1600 de kcal..
dc te infometezi acum?
vrei ca mai tarziu sa nu mai functioneze nici o dieta sa slabesti?

Slabuta 05 ian 2011 21:02:59

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
Citat:

Anterior postat de khattiy (Post 459524)
Pai am 16 ani stiu sa fac mancare ( chiar o groaza) . In viziunea mea sa ma sustina ar insemna sa nu ma mai faca nebuna ca vreau sa slabesc , sa nu se mai strambe cand ''numar'' picaturile de ulei si sa ma lase sau sa-mi faca papica fara ulei.
de exemplu cand vin de la scoala la 6 jumate sa am facut mancarica si eu , nu sa stau sa numai mananc sau sa ma chinui cateodata sa mananc '' sa scormonesc'' prin mancare incercand sa gasesc ceva mai fara grasime.La mine in casa de regula se face mancare gatita cu mult ulei ca asa fac bunicile mancare si-mi mai spune ca uleiul ''da gustul'':(

Multi inainte, esti tinerica-tinerica... :)

Daca stii sa gatesti, atunci de ce nu iti faci putin loc in bucatarie si sa iti prepari singura mancarurile, sunt atatea retete aici, e imposibil sa nu iti placa ceva. :)

Este destul de greu sa ceri unor oameni educati cu anumite idei (painea si uleiul, mancarea trebuie sa fie grasa, iar o femeie trebuie sa fie mai durdulie, etc) sa se schimbe asa dintr-odata. :)

Eu cred ca si tu trebuie sa fii intelegatoare si sa incepi sa explici ceea ce vrei sa faci, ori de cate ori vor sti ca vrei sa slabesti extrem de mult, sa devii "scheletica", vor intra in panica si nu te vor lasa... cred ca e mai corect sa incepi sa gandesti in alti termeni, "vreau sa traiesc sanatos", "vreau sa am alimentatie mai echilibrata", care sa ma ajute si nu sa ma imbolnveasca si aceste lucruri sa transmiti si lor.

Iti spun sincer, primul tau mesaj din jurnal mi-a transmis o teama ca vei incepe sa nu mai mananci nimic, ca ai tendinte de anorexie si sunt sigura ca la asta se gandesc si ei cand te vad asa de inversunata...

Trebuie sa te mai gandesti ce vrei de fapt... :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:51:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO