forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Lavi (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=7139)

Lavinia218 15 nov 2010 20:16:50

Jurnal Lavi
 
Buna Fetelor! Ma numesc Lavinia am 19 ani .. si am decis sa incep o dieta sanatoasa! De cand ma stiu am fost mai plinuta ... am incercat tot felul de pastile si diete minune ,slabeam apoi ma ingrasam mai mult .. Sunt disperata am 98 de kg , nu ma mai suport, imi este rusine sa ies din casa si frica sa ma privesc in oglinda.. Nu sunt o fire foarte pofticioasa ,defapt ma pot abtine chiar si de la prajiturile preferate ..insa PROBLEMA cea mare este aceea ca daca nu reusesc sa slabesc un nr anume de kg intro anumita perioada ma descurajez si renunt..:( iar cand sunt nervoasa ,stresata am tendinta de a manca intruna, mereu trebuie sa rontzai ceva..Deci am ajuns intr-un stadiu in care imi plang de mila si in acelasi timp mi-as dorii sa ma duc undeva unde sa nu fie nimeni in jurul meu poate asa nu-mi va mai fii rusine de felul in care arat :( . Dar sunt hotarata sa fac ceva in privinta greutatii asa ca am decis sa tin un regim simplu fara paine, fara dulciuri, fara prajeli,fara carne grasa, fara mancat dupa ora 18, Nu pot lua 3 mese principale din cauza serviciului si facultatii de accea am optat pt acest "simplu" regim. L-a tinut cineva? Credeti ca voi reusi? Ceva sfaturi sugesii. am mare nevoie ! Va multumesc!

PS: sunt noua aici ..deci niste tip-uri vizavi de site ar fii super . succes la slabit fetelor!

andra_aly 15 nov 2010 21:58:26

Re: Jurnal Lavi
 
Buna Lavinia si bun venit printre viitoarele slabute:) Pai eu cam asa ceva am tinut. nu pot sa zic ca a fost o diete. Ci un stil de viata sanatos, care de acum asa v-a ramane:)
Pai cate mese iei pe zi? Chiar daca esti la munca sau facultate, sunt destul de multe posibilitati, astfel incat sa nu amnanci aiurea:-/
uite, poate gasesti aici niste idei: http://forum.slabute.ro/nevoie-ajuto...tate-2978.html
In rest... nu spui nimic de sportb-):D Este foarte important. ajuta foarte mult. o alimentatie corecta+sport= stil de viata sanatos:)
Asteptam mai multe detalii;;)
Mult succes iti doresc:)

Lavinia218 15 nov 2010 22:26:39

Re: Jurnal Lavi
 
Multumesc! .. nu iau decat o masa principala pe la ora 3 ... in rest gustari cum ar fi un iaurt un fruct... Cat despre sport cam greu cu el ...eh m`am apucat de pliates in seara asta .. si incepand de maine dimineatza voi face plimbari lungi .. caci de alergat nu pot.. am probleme respiratorii cand depun efort intens.

andra_aly 15 nov 2010 22:35:43

Re: Jurnal Lavi
 
Pai e ok si asa. cate un pic si uite asa ajungi sa te inveti si faci mai mult sport;) Nu trebuie neaparat sa alergi.
Nu este ok asa:-s trebuie sa ai 3 mese... si gustari. macar 2. si daca nu esti satula, atunci si 3:) Nu este o scuza ca nu ai timp:-s Multe dintre slabute muncesc si sunt f ocupate, dar gasesc 10 min sa manance. :)
Astept vesti bune>:D<

Lavinia218 15 nov 2010 22:52:09

Re: Jurnal Lavi
 
merci de sfat voi face tot posibilul sa iau 3 mese pe zi..daca nu macar un fruct doua in loc :) . revin maine cu raportul sper sa fie bn :)

andra_aly 15 nov 2010 23:16:14

Re: Jurnal Lavi
 
:) Astept maine raportul:) vezi sa mananci cum, ce si cand trebuie:D
Noapte buna>:D<

Lavinia218 16 nov 2010 00:21:52

Re: Jurnal Lavi
 
Da asa o sa fac Noapte buna! pupici

Lavinia218 16 nov 2010 13:18:06

Re: Jurnal Lavi
 
buna ! Astazi m`am simtit cam rau am stat in pat pana pe la 12 ..deci micul dejun l`am luat la 1 insemnand un iaurt activia natur cu 5 biscuiti digestivi .. 2 tigari hehe:))) si 2 gurite de cola (greseala mea ) ... eh iaurtul are 87 de kcal .. insa trebuie sa aflu cate kcal au biscuitii ... neavand cantar de buc imi e cam greu sa masor dupa ochi :))

Lavinia218 16 nov 2010 14:53:34

Re: Jurnal Lavi
 
cam la ce perioada ar trebui sa ma cantaresc? :-s ... 1 sapt .. o luna? voi fetelor la ce per va cantariti?

Roxii 16 nov 2010 16:12:10

Re: Jurnal Lavi
 
Citat:

Anterior postat de Lavinia218 (Post 405143)
buna ! Astazi m`am simtit cam rau am stat in pat pana pe la 12 ..deci micul dejun l`am luat la 1 insemnand un iaurt activia natur cu 5 biscuiti digestivi .. 2 tigari hehe:))) si 2 gurite de cola (greseala mea ) ... eh iaurtul are 87 de kcal .. insa trebuie sa aflu cate kcal au biscuitii ... neavand cantar de buc imi e cam greu sa masor dupa ochi :))

Buna Lavinia!Imi pare rau sa aud ca nu te`ai simtit tocmai bn,dar e bine ca totusi ai papat.Biscuitii daca sunt digestivi e bn:DCola aia ar fi fost bn sa nu fie,insa e bn ca ai reusit sa te opresti doar la 2 gurite.Cumpara`ti un cantar de bucatarie,este mult mai usor asa:)

Citat:

Anterior postat de Lavinia218 (Post 405255)
cam la ce perioada ar trebui sa ma cantaresc? :-s ... 1 sapt .. o luna? voi fetelor la ce per va cantariti?

O data pe saptamana,in aceeasi zi,la aceeasi ora,dupa ce ai iesit la toaleta si pe stomacul gol:P


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:15:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO