forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal ~ MADALINA ~ (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=5837)

maadaaliinaa 10 aug 2010 20:31:47

Jurnal ~ MADALINA ~
 
Buna fetelor! Ma numesc Madalina, am 18 ani, locuiesc in Suceava si, din pacate la 1 m 73 cm, cantaresc in prezent 80.6 kg.
Dar astazi, 10 august 2010, am spus STOP "dietelor" superficiale pe care le-am "tinut" pana acum, dulciurilor in exces, mancatului la fast-food si sedentarismului!
Sunt mai mult decat hotarata sa incep sa am un stil de viata sanatos. De cand ma stiu, am fost mereu mai plinuta decat prietenele si colegele mele, dar nu prea m-a interesat pe mine aspectul asta. Timpul a trecut si ma ingrasam pe zi ce trecea ... de la 65 de kg cat aveam in luna mai anul trecut, am ajuns la 75 in octombrie (tot anul trecut) ... si tot asa, pana am ajuns la 80.6 kg.
De maine, voi manca mai multe fructe, legume si salate, nu am sa mai merg la Mc' si KFC si bineinteles am sa fac sport.
Va tin la curent :) va pup :-*

Kittie 10 aug 2010 20:37:59

Re: Jurnal ~ MADALINA ~
 
Mădă, bine ai venit si succes in lupta cu kilogramele!
Toate suntem aici ca sa ne sprijinim reciproc, deci cu siguranta vei reusi si tu!

Am vazut cumva 10 octombrie 2010 in postarea ta?

mvthebest 10 aug 2010 20:41:44

Re: Jurnal ~ MADALINA ~
 
Buna Madalina>:D<
Bine ai venit:*
Bravo pentru decizia pe care ai luat-o.
Incearca sa scoti treptat alimentele daunatoare,nu dintr-o data pentru ca le vre-i introduce la fel de repede in alimentatie.
Ce sport vrei sa practici? Iti recomand hip-hop,zumba,aerobic,tae-bo,inotul,volei.
Este indicat sa fac minim de 3x pe saptamana cel putin 30min. De preferat dimineata.
Mananca multe legume si fructe.

riky 10 aug 2010 20:52:21

Re: Jurnal ~ MADALINA ~
 
Wellcome Mada! cu vointa si un meniu /regim care sa ti sa potriveasca, si evident sport si vointa, vei slabi garantat!

so keep moving with the diet si wellcome to the club !

ps: cred ca vroiai sa zici 10 august

maadaaliinaa 10 aug 2010 20:59:43

Re: Jurnal ~ MADALINA ~
 
asa e, vroiam sa spun 10 august :D
multumesc fetelor pentru sfaturi >:D<

mvthebest 10 aug 2010 21:08:01

Re: Jurnal ~ MADALINA ~
 
Citat:

Anterior postat de maadaaliinaa (Post 284545)
asa e, vroiam sa spun 10 august :D
multumesc fetelor pentru sfaturi >:D<

Cate calorii papi pe zi?
Ce sport practici??

maadaaliinaa 11 aug 2010 08:09:30

Re: Jurnal ~ MADALINA ~
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 284560)


Cate calorii papi pe zi?
Ce sport practici??

pai iti dai seama, inainte mancam foarte mult ... probabil peste 1.800 de calorii, dar acum nu vreau sa depasesc 1.200, poate chiar mai putin de atat
deocamdata, am inceput sa alerg aproximativ 3-4 km pe zi si sa merg mult pe jos

carinush 11 aug 2010 08:54:51

Re: Jurnal ~ MADALINA ~
 
buna madalina >:D<
in primu rand vreau sa iti urez un calduros bine ai venit :-* si muuuult succes in lupta cu kg in plus
sa ne ti la curentu cu dieta si sportul . iti voi urmarii drumul :D

maadaaliinaa 11 aug 2010 08:57:12

Re: Jurnal ~ MADALINA ~
 
Citat:

Anterior postat de carinush (Post 284945)
buna madalina >:D<
in primu rand vreau sa iti urez un calduros bine ai venit :-* si muuuult succes in lupta cu kg in plus
sa ne ti la curentu cu dieta si sportul . iti voi urmarii drumul :D

multumesc :-*

problema mea cea mai mare o constituie picioarele :( am picioarele foarte groase ...

riky 11 aug 2010 09:27:07

Re: Jurnal ~ MADALINA ~
 
Citat:

Anterior postat de maadaaliinaa (Post 284950)
multumesc :-*

problema mea cea mai mare o constituie picioarele :( am picioarele foarte groase ...

poti sa incerci inotul pentru inceput, daca ai unde....subtiaza foarte frumos si chiar modeleaza, daca nu incearca ceva cardio , o bicicleta stationara, sau pentru picioare cum zici tu, dansurile sportive....


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:04:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO