forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Michelina (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=8939)

Michelina 19 apr 2011 11:01:58

Jurnal Michelina
 
Am 43 ani, 54 kg si vreau sa ajung inapoi la 48 unde m-am simtit cel mai bine. 48 kg n-am avut doar cand eram adolescenta ci chiar anul trecut. De atunci m-am lasat pe tanjala, am devenit sedentara si neatenta la ceea ce mananc. Chiar daca suntem in prag de srabatori pascale ( deci excese alimentare) eu am dorinta de a incepe chiar acum dieta.
M-am mentinut o viata intreaga in jurul a 48 kg desi am trecut prin doua nasteri si acest lucru a fost posibil pentru ca am mancat intotdeauna atent si sanatos.
Meniul meu pentru ziua de azi ( meniu de post - pentru ca e si Saptamana Mare)
mic dejun - 1 cafea - 1 lgta zahar
1 grapefruit +1 lingurita colon Help
Pranz - 100 g paine graham, 50 g pate vegetal, 50 g cascaval de post + 1 rosie
Cafea - 1 lgta zahar
Cina - salata verde, rosii, castravete, ardei, 100 g paine graham + salata de vinete ( cat sa ungi 2 felii).

Michelina 19 apr 2011 11:33:50

Re: Jurnal Michelina
 
Eu nu pricep ceva - deci ca sa slabesc trebuie sa ma infometez - asta e ceea ce imi spuen acolo? Si ca sa fiu sincerea mi-am scris meniul si pe urma am inceput sa tot scad din ceea cea voi manca ca sa nu ma ingras. Concluzia ar fi ca trebuie sa fac miscare??

Slabuta 19 apr 2011 11:37:07

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 627490)
Eu nu pricep ceva - deci ca sa slabesc trebuie sa ma infometez - asta e ceea ce imi spuen acolo? Si ca sa fiu sincerea mi-am scris meniul si pe urma am inceput sa tot scad din ceea cea voi manca ca sa nu ma ingras. Concluzia ar fi ca trebuie sa fac miscare??

Concluzia este sa uiti de sedentarism, nu sa te infometezi. ;)

Slabuta 19 apr 2011 11:41:23

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 627417)
Am 43 ani, 54 kg si vreau sa ajung inapoi la 48 unde m-am simtit cel mai bine. 48 kg n-am avut doar cand eram adolescenta ci chiar anul trecut. De atunci m-am lasat pe tanjala, am devenit sedentara si neatenta la ceea ce mananc. Chiar daca suntem in prag de srabatori pascale ( deci excese alimentare) eu am dorinta de a incepe chiar acum dieta.
M-am mentinut o viata intreaga in jurul a 48 kg desi am trecut prin doua nasteri si acest lucru a fost posibil pentru ca am mancat intotdeauna atent si sanatos.
Meniul meu pentru ziua de azi ( meniu de post - pentru ca e si Saptamana Mare)
mic dejun - 1 cafea - 1 lgta zahar
1 grapefruit +1 lingurita colon Help
Pranz - 100 g paine graham, 50 g pate vegetal, 50 g cascaval de post + 1 rosie
Cafea - 1 lgta zahar
Cina - salata verde, rosii, castravete, ardei, 100 g paine graham + salata de vinete ( cat sa ungi 2 felii).

Buna si bine ai venit :)

Ai incercat sa faci un calcul la acest meniu? :)
Cam cate calorii strangi?

Micul dejun este o masa foarte importanta in procesul de slabire. 1 fruct si o cafea nu pot fi micul dejun. :)

Michelina 19 apr 2011 11:47:26

Re: Jurnal Michelina
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 12:07
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Grapefruit, proaspat, alb, Florida, 300g - 96 calorii
Colon help, Zenyth, 5g - 25 calorii
Zahar, 5g - 20 calorii
Cascaval vegetal Viofast, Viotros, 25g - 72 calorii
Gustare 1, ora 12:19
Apa plata, 250ml - 0 calorii
Prânz, ora 12:06
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Rosii, 100g - 18 calorii
Masline verzi, 20g - 29 calorii
Zahar, 5g - 20 calorii
Paine graham, Plus, 100g - 256 calorii
Gustare 2, ora 12:19
Apa plata, 250ml - 0 calorii
Cina, ora 12:11
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Paine graham, Plus, 100g - 256 calorii
Ulei de masline, 5ml - 45 calorii
Salata verde, 100g - 17 calorii
Rosii, 100g - 18 calorii
Salata de vinete a la Alina, 100g - 37 calorii
Gustare 3, ora 12:23
Mere, 100g - 52 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 961 calorii
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1196 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1196 calorii

Michelina 19 apr 2011 11:48:42

Re: Jurnal Michelina
 
Colon Help actioneaza ca si cerealele pentru micul dejun - si poate inlocui micul dejun.

Eu de fapt nu sunt deloc sendentara - sunt chiar o persoana activa.

Michelina 19 apr 2011 11:49:54

Re: Jurnal Michelina
 
Eu vroiam sa manac mai mult dar pe masura ce vedeam ca in loc sa slabesc ma ingras am inceput sa tai din meniu.

Slabuta 19 apr 2011 11:58:23

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 627521)
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 12:07
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Grapefruit, proaspat, alb, Florida, 300g - 96 calorii
Colon help, Zenyth, 5g - 25 calorii
Zahar, 5g - 20 calorii
Cascaval vegetal Viofast, Viotros, 25g - 72 calorii
Gustare 1, ora 12:19
Apa plata, 250ml - 0 calorii
Prânz, ora 12:06
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Rosii, 100g - 18 calorii
Masline verzi, 20g - 29 calorii
Zahar, 5g - 20 calorii
Paine graham, Plus, 100g - 256 calorii
Gustare 2, ora 12:19
Apa plata, 250ml - 0 calorii
Cina, ora 12:11
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Paine graham, Plus, 100g - 256 calorii
Ulei de masline, 5ml - 45 calorii
Salata verde, 100g - 17 calorii
Rosii, 100g - 18 calorii
Salata de vinete a la Alina, 100g - 37 calorii
Gustare 3, ora 12:23
Mere, 100g - 52 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 961 calorii
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1196 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1196 calorii

Trebuie crescut aportul caloric, sa ai minim 1200 kcal/zi. Daca vei ajunge la stagnare nu vei mai avea de unde sa scazi din calorii.

Fiind in perioada postului, e mai greu sa iti dau recomandari. Lipsesc proteinele (in cazul postului acestea pot fi luate din: soia, fasole, nuci...) care sunt importante.
Probabil de luni incolo vei putea intra in regim normal si atunci discutam mai exact pe meniu.

Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 627524)
Colon Help actioneaza ca si cerealele pentru micul dejun - si poate inlocui micul dejun.

Eu de fapt nu sunt deloc sendentara - sunt chiar o persoana activa.

Trebuie sa iti treci si activitatile fizice la meniu. :)
Altfel se face un calcul estimativ in functie de alimentele ingerate si atat. :)

5 gr de colon help adica 25 kcal nu au cum sa inlocuiasca un mic dejun sanatos. :)

Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 627528)
Eu vroiam sa manac mai mult dar pe masura ce vedeam ca in loc sa slabesc ma ingras am inceput sa tai din meniu.

Trebuie sa ai cel putin 1200 kcal/zi. :)
La activitati ai doar metabolismul bazal, trebuie adaugate si alte activitati, daca acestea sunt. :)

Michelina 19 apr 2011 12:28:18

Re: Jurnal Michelina
 
Foarte interesant site-ul - si foarte motivant. Faptul ca poti vedea ce inseamna fiecare lucru pe care-l faci te ajuta sa constientizezi ce anume poti face ca sa slabesti si exact unde gresesti.

Michelina 20 apr 2011 07:14:47

Re: Jurnal Michelina
 
Am trecut cu bine peste ziua de ieri - am fost tentata de cateva ori sa mananc in plus - dar am reusit sa ma opresc. Este incredibil cate lucruri rontaim fara sa ne dam seama. Am noroc ca nu-s copiii acasa ca altfel sigur faceam si ceva dulce de post.
Pentru ziua de azi mi-am propus sa scap din alimentatie de cateva lucruri care ingrasa si care oricum nu ma hranesc foarte mult cum ar fi maslinele si zaharul din cafea. Am crescut putin aportul la micul dejun.
Si mai important decat orice am hotarat sa ma las de fumat. S incerc sa fiu prima care slabeste lasandu-se de fumat.

vera37 20 apr 2011 07:45:40

Re: Jurnal Michelina
 
felicitari pt prima zi fara tigari:):):)
iti admir curajul, si eu sunt fumatoare, dar inca nu ma incumet sa ma las de fumat;;);;);;)
poate dupa vreo 50 kg slabite:-/:-/:-/

Michelina 20 apr 2011 09:13:58

Re: Jurnal Michelina
 
Stiu ce zici - ultima data cand m-am lasat de fumat am pus 16 kg in 6 luni ( e drept ca n-a fost numai lasatul de fumat - au fost mai multe amestecate.)

Michelina 21 apr 2011 07:37:06

Re: Jurnal Michelina
 
Am pregatit mancarea pentru azi - am facut o mancare de ciuperci in care am pus fffff putin ulei, orez si pentru cei care nu postesc am facut o friptura de vita. Si azi am facut si desert - am incercat niste cornuri cu bors si gem - am calculat eu caloriile - si ajunge cam 30 cal un corn - e destul de maricel - asa ca nu-i rau. Si e de post. L-am tentat si pe sotul meu cu regimul de slabire - a zis ca l-am innebunit cu cantaritul alimentelor.

Michelina 22 apr 2011 08:10:40

Re: Jurnal Michelina
 
Vai cat e de greu. :((( Si cu slabitul ( adica regimul ) - mi-e foame mereu si nu ma gandesc decat la mancare. Asta cand nu ma gandesc ca nu e asa o problema daca imi mai aprind o tigara. :(( A trecut si ziua de ieri - cred ca am depasit cam mult numarul de calorii permise - dar mancarea asta de post nu ma satura deloc.

Michelina 22 apr 2011 08:19:15

Re: Jurnal Michelina
 
Si m-am urcat pe cantar - trebuie sa marturisesc ca asteptam o mare surpriza - ceva gen - 10 kilograme duse dupa atata chin. Abia daca s-a dus un kilogram.

Michelina 23 apr 2011 06:56:38

Re: Jurnal Michelina
 
Ieri n-am mai simtit chiar asa tare foamea - poate unde faptul ca am fost mereu ocupata si m-am tot miscat prin casa. Asa ca azi sunt ceva mai increzatoare. Dimineata cantarul arata 53 dar n-am sa schimb tickerul pana marti.

Michelina 26 apr 2011 07:03:38

Re: Jurnal Michelina
 
Au trecut si sarbatorile. N-am mancat exagerat - poate prea des doar - dar am facut si multa miscare - multe plimbari prin padure. Si mai important decat toate nu am mai fumat.

Michelina 26 apr 2011 07:09:45

Re: Jurnal Michelina
 
Si acum ca ma apropii de greutatea pe care o consider normala ( nu mai mult de 52 - asta e limita superioara pe care am acceptat-o intotdeauna) voi incepe un program de sauna, masaj si sport. Cel mai greu este cred eu sa te lupti cu urmele pe care varsta le lasa pe corpul si fata ta - din pacate nu putem ramane vesnic tineri - pielea oricat de hidratata nu mai are aspectul ferm de la 18 ani. Si oricat ai considera de firesc acest lucru cred ca e greu oricum de acceptat. E drept ca in locul fermitatii pielii capeti intelepciunea varstei dar parca uneori consideri acest schimb nedrept.

Michelina 28 apr 2011 09:40:21

Re: Jurnal Michelina
 
Ziua de ieri a trecut fara abateri - am mancat destul de echilibrat cred si am facut si sport. Cantarul momentan s-a stabilizat la 53 kg - ceea ce nu-i rau deloc.

rozica1965 02 mai 2011 20:24:07

Re: Jurnal Michelina
 
Buna Michelina,
Ti-am citit jurnalul......no comment....fiecare cu crucea lui si pretentiile lui..:)....Eu din ianuarie de cand nu am mai fumat,nici nu am mai slabit....De foc si inima rea de 3 saptamani am mancat de toate.Asta e......:-*>:D<

Michelina 03 mai 2011 09:54:51

Re: Jurnal Michelina
 
Eu incerc macar sa nu ma ingras cat ma las de fumat :(( Ca sa nu ma apuc iar.

AnDrAdAxl 03 mai 2011 09:59:00

Re: Jurnal Michelina
 
Nu este adevarat ca te ingrasi cand te lasi de fumat,numai daca inlocuiesti fumatul cu mancarea.Mai ales acuma cand piata e plina de cruditati ai liber la ele si o sa te ajute sa elimini si mai usor nicotina.Fa cat de mult sport si incearca sa eviti locurile in care se fumeaza!:)Multa bafta!

Michelina 03 mai 2011 14:28:42

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 639121)
Buna Michelina,
Ti-am citit jurnalul......no comment....fiecare cu crucea lui si pretentiile lui..:)....Eu din ianuarie de cand nu am mai fumat,nici nu am mai slabit....De foc si inima rea de 3 saptamani am mancat de toate.Asta e......:-*>:D<


Important e ca nu mai fumezi si ai eliminat un risc pentru sanatatea ta. Si ai dat jos o multime de kilograme - de asemena important pentru sanatate.

Eu ma "izmenesc" doar cu kilogramele mele - stiu ca de fapt nici n-am nevoie sa le dau jos. Decat asa ca ambitie - ca dovada ca pot ramane tanara si aproape de 44 ani.
Am vazut ca la activitate pui sedentara - asa esti sau doar nu ai umblat acolo?
Sala si sportul organizat nu e singura forma de miscare - eu de exemplu cu c2 copii, barbat, servici, parinti de care am grija n-apuc sa ajung f des la sala - dar ... merg pe jos de cate ori am ocazia, cand fac treaba o fac in ritm alert, urc scarile mai iute decat e cazul lucruri de genul asta

miha lauriciu 03 mai 2011 14:32:10

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 640471)
Important e ca nu mai fumezi si ai eliminat un risc pentru sanatatea ta. Si ai dat jos o multime de kilograme - de asemena important pentru sanatate.

Eu ma "izmenesc" doar cu kilogramele mele - stiu ca de fapt nici n-am nevoie sa le dau jos. Decat asa ca ambitie - ca dovada ca pot ramane tanara si aproape de 44 ani.
Am vazut ca la activitate pui sedentara - asa esti sau doar nu ai umblat acolo?
Sala si sportul organizat nu e singura forma de miscare - eu de exemplu cu c2 copii, barbat, servici, parinti de care am grija n-apuc sa ajung f des la sala - dar ... merg pe jos de cate ori am ocazia, cand fac treaba o fac in ritm alert, urc scarile mai iute decat e cazul lucruri de genul asta

Kg cu inaltimea ta mi se par ok

Michelina 03 mai 2011 14:47:59

Re: Jurnal Michelina
 
Asa si sunt - kilogramele cu inaltimea si mai ales cu varsta mea. Dar "mor" cand vad fetele tinere, subtirele, diafane - parca plutind batute de vant. Si nu stiu cum am reusit sa ma pricopsesc cu ceva celulita. Acum vreo 2-3 luni aveam 50-52 kg si nici urma de celulita. Asa ca incerc sa mai dau jos cateva kilograme dar mai important decat atat e sa mananc sanatos. In ultima vreme am cedat cam des invitatiilor colegelor mele mai tinere si am mancat la KFC si Mc Donalds si shawormerii. Ele inca isi pot permite dar eu cu siguranta nu.

miha lauriciu 03 mai 2011 14:50:32

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 640518)
Asa si sunt - kilogramele cu inaltimea si mai ales cu varsta mea. Dar "mor" cand vad fetele tinere, subtirele, diafane - parca plutind batute de vant. Si nu stiu cum am reusit sa ma pricopsesc cu ceva celulita. Acum vreo 2-3 luni aveam 50-52 kg si nici urma de celulita. Asa ca incerc sa mai dau jos cateva kilograme dar mai important decat atat e sa mananc sanatos. In ultima vreme am cedat cam des invitatiilor colegelor mele mai tinere si am mancat la KFC si Mc Donalds si shawormerii. Ele inca isi pot permite dar eu cu siguranta nu.

Ok, fiecare cu conformatia ei, eu am 41 de ani, si 84 kg, tu ai foarte bine, esti chiar slabuta, mi-as dori sa am greutatea ta>:D<>:D<>:D<

Michelina 05 mai 2011 07:33:07

Re: Jurnal Michelina
 
Destul de frustrant ca s-a intepenit acul la 53 kg. Probabil ca ar trebui sa reduc si mai mult aportul alimentar - dar e destul de greu sub caloriile pe care le consum - Cred ca in medie am consumat undeva la 1300 kcal pe zi - ceea ce e oarecum multumitor - nu mori de foame dar nici satula nu esti.
De azi mai multa miscare - poate reusesc sa conving acul sa se mai mute o liniuta.

Michelina 05 mai 2011 07:35:27

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 639877)
Nu este adevarat ca te ingrasi cand te lasi de fumat,numai daca inlocuiesti fumatul cu mancarea.Mai ales acuma cand piata e plina de cruditati ai liber la ele si o sa te ajute sa elimini si mai usor nicotina.Fa cat de mult sport si incearca sa eviti locurile in care se fumeaza!:)Multa bafta!

Usor de spus - sa eviti locurile unde se fumeaza - dar la servici toata lumea fumeaza si nu pot evita serviciul - desi mi-ar place :)). Si mai nou si sotul meu care e fumator ocazional pufaie mai des - parca imi face in ciuda :((.

Dar... nu ma las.

Michelina 05 mai 2011 08:28:50

Re: Jurnal Michelina
 
As vrea sa-mi pun baietii pe regimul Dukan - mi se pare foarte dur totusi - dar daca intradevar functioneaza... stiu si eu - tot citesc ce se scrie - n-au tinut regim niciodata dar sunt cam grasuti.
Cine are idee de un regim rezonabil pentru adolescenti - astept sugestii.
Si pentru un sot 40-50 ani - care baga paine la greu si dulciuri in alimentatie.

Michelina 05 mai 2011 08:29:54

Re: Jurnal Michelina
 
Eu as putea tine orice regim ca nu sunt mancacioasa si nici nu ma omor dupa dulciuri. La mine cred ca slabiciunea sunt fructele.

Nemo 05 mai 2011 10:09:10

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 643770)
As vrea sa-mi pun baietii pe regimul Dukan - mi se pare foarte dur totusi - dar daca intradevar functioneaza... stiu si eu - tot citesc ce se scrie - n-au tinut regim niciodata dar sunt cam grasuti.
Cine are idee de un regim rezonabil pentru adolescenti - astept sugestii.
Si pentru un sot 40-50 ani - care baga paine la greu si dulciuri in alimentatie.

Cauta cartea dr. Dukan - "Nu stiu sa slabesc", a aparut anul trecut in romana la editura Paralela 45, pret 29 ron, are capitole dedicate fiecarei grupe de varsta, inclusiv adolescenti.
Succes.

Michelina 05 mai 2011 11:23:51

Re: Jurnal Michelina
 
Multumesc Nemo - de fapt mesajul era oarecum pentru tine - am vazut ca tu ai tinut dieta asta cu rezultate foarte bune. Baiatul meu are 1.85 si 100 kg - la 17 ani - as vrea sa mai slabeasca - el tine tare mult la masa lui musculara - o sa caut cartea cu siguranta.

rozica1965 05 mai 2011 21:27:55

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 640471)
Important e ca nu mai fumezi si ai eliminat un risc pentru sanatatea ta. Si ai dat jos o multime de kilograme - de asemena important pentru sanatate.

Eu ma "izmenesc" doar cu kilogramele mele - stiu ca de fapt nici n-am nevoie sa le dau jos. Decat asa ca ambitie - ca dovada ca pot ramane tanara si aproape de 44 ani.
Am vazut ca la activitate pui sedentara - asa esti sau doar nu ai umblat acolo?
Sala si sportul organizat nu e singura forma de miscare - eu de exemplu cu c2 copii, barbat, servici, parinti de care am grija n-apuc sa ajung f des la sala - dar ... merg pe jos de cate ori am ocazia, cand fac treaba o fac in ritm alert, urc scarile mai iute decat e cazul lucruri de genul asta

Te cred ca la 50 de kg faci toate astea....dar eu la cate kg am avut si inca mai am,mi-am distrus toate articulatiile,asa ca,chiar sunt sedentara.:(.Eu acum sunt multumita ca pot merge pana la piata,un km,inainte nu stateam in picioare 5 minute...>:D<

rozica1965 05 mai 2011 21:29:54

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 640471)
Important e ca nu mai fumezi si ai eliminat un risc pentru sanatatea ta. Si ai dat jos o multime de kilograme - de asemena important pentru sanatate.

Eu ma "izmenesc" doar cu kilogramele mele - stiu ca de fapt nici n-am nevoie sa le dau jos. Decat asa ca ambitie - ca dovada ca pot ramane tanara si aproape de 44 ani.
Am vazut ca la activitate pui sedentara - asa esti sau doar nu ai umblat acolo?
Sala si sportul organizat nu e singura forma de miscare - eu de exemplu cu c2 copii, barbat, servici, parinti de care am grija n-apuc sa ajung f des la sala - dar ... merg pe jos de cate ori am ocazia, cand fac treaba o fac in ritm alert, urc scarile mai iute decat e cazul lucruri de genul asta

Revin...si eu am un sot,doi copii,un ginere,un apartament plus o casa la tzara de care ne ocupam tot noi....plus servici....;)....aaaaaaa...si doua cateluse shih-tzu...:))>:D<

rozica1965 05 mai 2011 21:31:32

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de miha lauriciu (Post 640526)
Ok, fiecare cu conformatia ei, eu am 41 de ani, si 84 kg, tu ai foarte bine, esti chiar slabuta, mi-as dori sa am greutatea ta>:D<>:D<>:D<

Ai dreptate ce zici Miha...iar eu mi-as dorii sa am greutatea ta...:D

rozica1965 05 mai 2011 21:34:24

Re: Jurnal Michelina
 
Buna Michelina...am trecut sa te salut....:-*>:D<

Michelina 06 mai 2011 07:08:43

Re: Jurnal Michelina
 
Multumesc Rozita - multa bafta la dat jos kilogramele - exact asta vroiam sa spun ca nu te poti apuca de aerobic cand articulatiile sunt deja suprasolicitate - pas cu pas cresti nivelul activitatii fizice depuse. Oricum 47 kilograme pierdute dovedesc o mare ambitie.

Michelina 06 mai 2011 07:14:00

Re: Jurnal Michelina
 
Azi am inceput ziua foarte bine - am inceput sa fac gimnastica acasa. Mi-am pus DVD-ul cu pilates ( primit cadou acum un mileniu) si am inceput. Bine - trebuie sa-mi cumpar o saltea - parchetul e cam dur - dar... e un inceput. macar 30 min zilnic cred ca s-ar vedea.

Michelina 10 mai 2011 20:26:36

Re: Jurnal Michelina
 
YouTube - Warm Up (Joint Mobility) Before Workout - CARDIO MACHINE - Kettlebell Cardio & Fat Loss

Exercitiu de incalzire - 6 min

Michelina 10 mai 2011 20:35:51

Re: Jurnal Michelina
 
YouTube - Free Flexibility Video: 5-Minute Stretch Routine

5 min stretching


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:33:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO