forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Mika (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1096)

Extasssy 16 dec 2009 10:52:21

Re: Jurnal Mika
 
Buna Dimi...

O dimineata racoroasa merita o ciocolata calda:
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/...lata-calda.jpg

ali_lumi 16 dec 2009 13:57:11

Re: Jurnal Mika
 
http://www.desprecopii.com/Images/Si.../inghetata.jpgMika te ademenesc :P ?

mika_me 16 dec 2009 14:31:32

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 57805)
neata mikule.....ce faci?....dormi in bratele lui iubi a?:-/.....frumosssssssssssss:x......
cum e la voi?,,,,,a nins?.......cum stai cu dieta si sportul?.......
o zi calduroasa:-*>:D<

salut laura!ehe...la ora cand mi-ai scris tu mesajul, eu eram la facultate si iubul meu dormea inca dus:))...am ajuns acasa in urma cu vreo juma' de ora...a nins..de m-am saturat..si inca ninge..e dezastruos:(...acum ne interesam daca s-a eschis partia din iasi, ca sa mergem sa invatam um e treaba cu placa:))
dieta e ok..incadau pe de laturi..singurul sport e momentan mersul la facultate pe jos si momentele de iubire cu al meu:))..ce sa fac...macar de atat sa am timp=))...
tu ce mai faci?la tine cum merg lucrurile?

Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 57806)
Buna Dimi...

O dimineata racoroasa merita o ciocolata calda:
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/...lata-calda.jpg

neata anca!ce ma bucur de vizita ta;)..de mult tae tare nu am mai vorbit...tu ce mai faci?esti bine?cum merge dieta?o zi frumoasa!

Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 57890)

arata tare bine si da...e mare mare pofta!:D

Extasssy 16 dec 2009 14:55:01

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 57896)
neata anca!ce ma bucur de vizita ta;)..de mult tae tare nu am mai vorbit...tu ce mai faci?esti bine?cum merge dieta?o zi frumoasa!

Buna Mika,

Uite ce sa fac...
Am cam revenit pe aici, pe la voi... sau mai bine zis pe la noi pe forum... Mi-ati lipsit asa ca am hotarat sa revin, dar inca nu si la dieta.
De vre-o 2 luni nu am mai tinut, din diverse motive... si am zis ca nu se merita sa incep acum inainte de bunatatile de Craciun... Asa ca m-am hotarat sa revin in forta cu dieta si sportul de pe 04.01.2010...
In rest sunt bine, sanatoasa, cu vreo 2-3 kg in plus (ceea ce nu este deloc bine - dar se rezolva).

Tu ce mai faci?!

anqutz 16 dec 2009 15:20:13

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 57896)
singurul sport e momentan mersul la facultate pe jos si momentele de iubire cu al meu:))..ce sa fac...macar de atat sa am timp=))...

Daca ai stii cate kcal arzi, ca sa nu mai vorbim ca nu iti mai trebuie atata ciocolata. :))

mika_me 17 dec 2009 09:53:06

Re: Jurnal Mika
 
neata fetelor....ziceam eu ca ma tin de hipo pana dupa sarbatori dar cred ca ar trebui sa imi fac curaj sa ma bag pe sb din nou..parca totusi nu ma simt impacata cu mine insami...oricum...habar nu am pe unde voi fi de sarbatori...ma gandecs cu groaza ca nu voi mai ajunge la ai mei...ninge intr-una si pe acolo pe la mine cum da un pic zapada si mai bate si vantul, cum se infunda drumurile:((...
o sa incep sb ....faza 1..parca si de fructe sunt satula acum...ca am tot papat...ce-i drept..imi fac bine, mai ales cand vine vroba de tranzit...
dar ma simt mai greoaie...pobabil am senzatia asta si pentru ca azi ar trebui sa imi vina si musafirii...dar chiar si asa...cred ca pauza a fost cam lunga si nu mi-o permiteam...pentru ca eram inca departe de scopul meu..si acum sunt aproape de unde am plecat...
dar o scot eu la capat!..bafta slabutelor!si spor la facut curatenie!..eu inca ii mai trag cu invatatul..mi-a mai ramas o lucrare pe vineri si un eseu pe care trebuie sa il trimit profului pe mail pana sambata ora 00.00:((...o zi buna!

alabala 17 dec 2009 09:59:21

Re: Jurnal Mika
 
Buna, Mika >:D<!!!Sunt prin zona si nu puteam sa nu te salut ;)......

mika_me 17 dec 2009 10:03:56

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de alabala (Post 58004)
Buna, Mika >:D<!!!Sunt prin zona si nu puteam sa nu te salut ;)......

salut ala!merci merci..apreciez:D...ce faci?dieta stagneaza in continuare???eu m-am ingrasat..nu simt la haine...dar...ma simt eu aiurea..si ideea e ca se da o mare lupta in mine....vreau sa tin dieta...si incep bine..dar la sfarsotul zilei...pap ceva in plus si tot asa...imi vine sa ma bat singura:((x-(

anqutz 17 dec 2009 10:11:13

Re: Jurnal Mika
 
Hello Mika! Ai o saptamana sa tii faza 1, pana atunci sigur ajungi la 60, macar ai unde sa mai pui de sarbatori si apoi, dupa sarbatori am vorbit si cu Laura si suntem la faza 1, asa ca o sa fie mai usor sa ne sustinem toate. Plus ca nu o sa mai existe scuze atunci.

Cat sta iubi tau in tara?

alabala 17 dec 2009 10:23:03

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 58006)
salut ala!merci merci..apreciez:D...ce faci?dieta stagneaza in continuare???eu m-am ingrasat..nu simt la haine...dar...ma simt eu aiurea..si ideea e ca se da o mare lupta in mine....vreau sa tin dieta...si incep bine..dar la sfarsotul zilei...pap ceva in plus si tot asa...imi vine sa ma bat singura:((x-(

Pai ,ce sa-ti spun ?Incearca sa te mobilizezi >:D<!Eu am tinut-o langa vreo 2 sapt cu petrecerile si reusisem performanta sa ajung la 64.70 kg luni....am fost asa nervoasa incat m-am apucat de o dieta minune si astazi joi am 62.30kg (mentionez ca mi-au si venit musafirii,asa ca ,greutatea reala nu o stiu).......ma lupt cu mine sa rezist pt a continua dieta asta foarte dura ...o zi mananc 250 orez fiert cu un mar ras peste si dupa peste fiert fara nimic altceva ...si tot asa .....este un regim dur dar nu ma mai suport ...sunt pe cale sa fac o mare criza daca nu ajung la 58 kg macar :(.......

alabala 17 dec 2009 10:25:37

Re: Jurnal Mika
 
.......apropo ,dieta asta este un experiment pentru mine ...se spune ca nu mai pui inapoi kg date jos ....nu prea am incredere dar fie .......

mika_me 17 dec 2009 10:43:27

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 58010)
Hello Mika! Ai o saptamana sa tii faza 1, pana atunci sigur ajungi la 60, macar ai unde sa mai pui de sarbatori si apoi, dupa sarbatori am vorbit si cu Laura si suntem la faza 1, asa ca o sa fie mai usor sa ne sustinem toate. Plus ca nu o sa mai existe scuze atunci.

Cat sta iubi tau in tara?

dupa cum ti-am scris in jurnal, am zis ca ma apuc de o alta dieta, dar de maine, ca azi deja am papat altceva...
iubitul meu sta pana in februarie...dar am in minte o chestie pe are vreau sa o fac si astept un raspuns acum ....si daca raspunsul va fi afirmativ si fac ce mi-am propus, va ramane in tara pe perioada respectiva, pana duc la capat ce am eu in gand..ca sa ma sustina...dar om vedea:)

Citat:

Anterior postat de alabala (Post 58011)
Pai ,ce sa-ti spun ?Incearca sa te mobilizezi >:D<!Eu am tinut-o langa vreo 2 sapt cu petrecerile si reusisem performanta sa ajung la 64.70 kg luni....am fost asa nervoasa incat m-am apucat de o dieta minune si astazi joi am 62.30kg (mentionez ca mi-au si venit musafirii,asa ca ,greutatea reala nu o stiu).......ma lupt cu mine sa rezist pt a continua dieta asta foarte dura ...o zi mananc 250 orez fiert cu un mar ras peste si dupa peste fiert fara nimic altceva ...si tot asa .....este un regim dur dar nu ma mai suport ...sunt pe cale sa fac o mare criza daca nu ajung la 58 kg macar :(.......

e foarte foarte dur ce tii tu..oricum, felicitari pentru rezultate;)...intr-adevar...doar eu pot face ceva pentru mine...si doar daca ma mobilizez, voi reusi:)...
multa multa vointa in continuare si sa ai rezultate cat mai frumoase!;)

mika_me 17 dec 2009 11:00:31

Re: Jurnal Mika
 
e..a trecut mai mult decat imi propusesem sa stau pe aici...asta din cazua ca am ceva timp e cand nu am mai zabovit la palavre..si ce-as mai sta.....
poate dupa ce scap si de acest ultim stres....si intru in vacanta desi am de invatat si atunci...deja ma asteapta 2 lucrari importante exact in prima saptamana de dupa vacanta...si in aceeasi zi..si apoi nici nu imi voi da seama, ca deja voi fi i sesiune...e grele atre cu facultatea asta a mea...
o zi frumoasa va doresc slabutelor!...mai vorbim;)

alabala 17 dec 2009 11:01:02

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 58017)
dupa cum ti-am scris in jurnal, am zis ca ma apuc de o alta dieta, dar de maine, ca azi deja am papat altceva...
iubitul meu sta pana in februarie...dar am in minte o chestie pe are vreau sa o fac si astept un raspuns acum ....si daca raspunsul va fi afirmativ si fac ce mi-am propus, va ramane in tara pe perioada respectiva, pana duc la capat ce am eu in gand..ca sa ma sustina...dar om vedea:)



e foarte foarte dur ce tii tu..oricum, felicitari pentru rezultate;)...intr-adevar...doar eu pot face ceva pentru mine...si doar daca ma mobilizez, voi reusi:)...
multa multa vointa in continuare si sa ai rezultate cat mai frumoase!;)

Fata,poti incerca orice dieta dar daca nu ai vointa nu faci nimic .....de obicei simti cand ai putere si trebuie sa profiti ...daca-mi spuneai saptamana trecuta ca o sa tin dieta asta sigur te bateam :)) asa ca.......stii ce ai de facut :-*

anqutz 17 dec 2009 11:20:17

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 58024)
e..a trecut mai mult decat imi propusesem sa stau pe aici...asta din cazua ca am ceva timp e cand nu am mai zabovit la palavre..si ce-as mai sta.....
poate dupa ce scap si de acest ultim stres....si intru in vacanta desi am de invatat si atunci...deja ma asteapta 2 lucrari importante exact in prima saptamana de dupa vacanta...si in aceeasi zi..si apoi nici nu imi voi da seama, ca deja voi fi i sesiune...e grele atre cu facultatea asta a mea...
o zi frumoasa va doresc slabutelor!...mai vorbim;)

Lasa, ca gasesti tu timp pt toate daca ti-l imparti bine. ;)

O zi frumoasa si tie Mika!

Citat:

Anterior postat de alabala (Post 58025)
Fata,poti incerca orice dieta dar daca nu ai vointa nu faci nimic .....de obicei simti cand ai putere si trebuie sa profiti ...daca-mi spuneai saptamana trecuta ca o sa tin dieta asta sigur te bateam :)) asa ca.......stii ce ai de facut :-*

Asa e, trebuie sa gasesti forta interioara si motivatia serioasa sa te pui pe cura.

mika_me 18 dec 2009 08:27:18

Re: Jurnal Mika
 
neata..ma trezii ca sa ma apuc de invatat..dar am zis sa imi verific mai intai mailul, savad ce fa slabutele...si apoi sa merg sa ma cantaresc....stiu ca sunt c musafirii pe cap, dar macar asa, orientativ:D....
azi incep dieta, cae promite ca in vreo 3 luni sa ma scape de 10 kg..si mi se pare rezonabil, zau asa:D..si la 55 kg daca ajung tot sunt bucuroasa...dupa sarbatori,,, am stabilit..eu si prietenul meu mergem la sala...eu merg pentru alergare si bicicleta...el ca sa traga de fiare(si fiarele de el=)))....
am o sala aici pe langa mine, langa scara:))...nu-i deschisa de mult:)..asa ca..m-am scos:D...
gata fug sa ma cantaresc si va zic si voua...daca imi arata mai mult de 63 acum...inseamna ca tot atat am...dar ce fumos ar fi daca mi-ar arata 63..ar insemna ca am mai putin..dar de unde atata bucurie pe capul meu???

mika_me 18 dec 2009 08:37:20

Re: Jurnal Mika
 
...mai...cantarul arata un 63.5 cu tot cu musafiri...acu...ori oi fi slbit eu un pic..ori cand sunt pe stop nu am decat 500 g in plus:D..habar n-am..ramane sa ma mai cantaresc luni, dupa musafiri...sau...
poate si-o fi spuscuvantul efortul facut ieri pe partie..nu ca as stii sa ma dau cu snowboardul=))..am fost mai mult cu fundul in zapada decat pe placa...si daca mai pun si de cate ori am urcat partia...ca or fi fost vreo 7 urcari..ceva ceva efort a fost...
acum.,...ma duc sa pap..fructe..ca asta zice sa pap la micul dejun timp de 90 de zile....
si apoi ma bag la invatat!..va pup pe toate toate toate;)..un inceput de weekend cat mai placut;)

alabala 18 dec 2009 08:46:04

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 58187)
...mai...cantarul arata un 63.5 cu tot cu musafiri...acu...ori oi fi slbit eu un pic..ori cand sunt pe stop nu am decat 500 g in plus:D..habar n-am..ramane sa ma mai cantaresc luni, dupa musafiri...sau...
poate si-o fi spuscuvantul efortul facut ieri pe partie..nu ca as stii sa ma dau cu snowboardul=))..am fost mai mult cu fundul in zapada decat pe placa...si daca mai pun si de cate ori am urcat partia...ca or fi fost vreo 7 urcari..ceva ceva efort a fost...
acum.,...ma duc sa pap..fructe..ca asta zice sa pap la micul dejun timp de 90 de zile....
si apoi ma bag la invatat!..va pup pe toate toate toate;)..un inceput de weekend cat mai placut;)


Sa ai spor la invatat !!!Si eu am musafiri si sunt curioasa sa vad cat arata cantarul dupa ce-mi trec ;)daca este asa cum se spune inseamna ca am mai putin de 62 .....ce bine ar fiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!

mika_me 18 dec 2009 08:57:13

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de alabala (Post 58188)
Sa ai spor la invatat !!!Si eu am musafiri si sunt curioasa sa vad cat arata cantarul dupa ce-mi trec ;)daca este asa cum se spune inseamna ca am mai putin de 62 .....ce bine ar fiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!

mai eu asa stiu..ca in perioada rosie retinem apa multa(de unde probabil si desele senzatii de balonare, groaznice-cel putin asa e la mine) si senzatia de greutate excesiva...si poti avea chiar cu 2 kg mai mult in aceasta perioada..
acum si eu sunt curioasa cat imi va arata cantarul luni...

alabala 18 dec 2009 08:59:51

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 58189)
mai eu asa stiu..ca in perioada rosie retinem apa multa(de unde probabil si desele senzatii de balonare, groaznice-cel putin asa e la mine) si senzatia de greutate excesiva...si poti avea chiar cu 2 kg mai mult in aceasta perioada..
acum si eu sunt curioasa cat imi va arata cantarul luni...


2 kgggggggggggggg ???????????/BETONNNNNNNNNNNNNNNNNN!!!!!!!!!!:))Hai ca m-ai stimulat sa tin dieta in continuare >:D<Imi doresc f mult sa ajung la 58 kg si daca-i asa cum spui m-am scos ;)

erato 18 dec 2009 09:37:07

Re: Jurnal Mika
 
Buna dimineata>:D<,

La mine ninge asa frumos, e zapada pe strazi, am venit pe jos la munca, am facut si miscare si m-am bucurat de aerul curat si albul zapezii...
Mika, e bine ca nu te-ai ingrasat, nu te stresa de dieta, mai ales ca il ai pe iubi pe langa tine, ca vin sarbatorile, ca ai de invatat...Vrei sa tii Rina de mananci fructe la MD timp de 90 de zile? Si eu as vrea sa o tin, dar dupa sarbatori, ca sa ajung macar la 52kgb-), dar mi-as dori mult un 50, n-am mai avut de mult greutatea astea, desi s-ar putea sa fiu prea slaba, dar ce bine suna "prea slaba":))

Adella 18 dec 2009 10:19:32

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 58187)
...mai...cantarul arata un 63.5 cu tot cu musafiri...acu...ori oi fi slbit eu un pic..ori cand sunt pe stop nu am decat 500 g in plus:D..habar n-am..ramane sa ma mai cantaresc luni, dupa musafiri...sau...
poate si-o fi spuscuvantul efortul facut ieri pe partie..nu ca as stii sa ma dau cu snowboardul=))..am fost mai mult cu fundul in zapada decat pe placa...si daca mai pun si de cate ori am urcat partia...ca or fi fost vreo 7 urcari..ceva ceva efort a fost...
acum.,...ma duc sa pap..fructe..ca asta zice sa pap la micul dejun timp de 90 de zile....
si apoi ma bag la invatat!..va pup pe toate toate toate;)..un inceput de weekend cat mai placut;)

Am ras cand am citit ...mai e bine ca ai vointa ..si eu m-as arunca la sporturi extreme dar al meu e mult prea grijuliu ..mi te imaginez cazand :)) ...cat despre musafiri depinde mult si ziua in care esti ..spre sfarsite cred ca incepe sa arate greutatea reala..mult succes ..eu cred ca dupa sarbatori ma alatur Ancai(Extassy)..e destul de greu acum ..imi propun doar sa nu mai pap dupa 6 ..in rest sa pap aproape orice :)
Neatzaaaaa:)o zi frumoasa:)

mika_me 18 dec 2009 12:27:37

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de erato (Post 58191)
Buna dimineata>:D<,

La mine ninge asa frumos, e zapada pe strazi, am venit pe jos la munca, am facut si miscare si m-am bucurat de aerul curat si albul zapezii...
Mika, e bine ca nu te-ai ingrasat, nu te stresa de dieta, mai ales ca il ai pe iubi pe langa tine, ca vin sarbatorile, ca ai de invatat...Vrei sa tii Rina de mananci fructe la MD timp de 90 de zile? Si eu as vrea sa o tin, dar dupa sarbatori, ca sa ajung macar la 52kgb-), dar mi-as dori mult un 50, n-am mai avut de mult greutatea astea, desi s-ar putea sa fiu prea slaba, dar ce bine suna "prea slaba":))

si aici ninge..dar ma enerveaza..e o ninsoare marunta..si deasa..si cand ma gandesc ca merg pe jos la facultate, imi ivne sa ma urc pe pereti..ca la capitolul transporturi, e jale..sunt arhipline...
da, rina cred ca e:))...si pana acum, ma refer la ziua de azi, am paat dimineata o portocala si un mar..iar a pranz niste pastrama...vreo 64 g...nu prea am avut pofta de macare..plus de asta, gratar n-aveam timp sa fac, ca am fost cam in priza cu invatattul, si cu dusul, si cu pregatirea bagajului, ca plec aasica in weekend..si ete asa..sper sa pot tine..ca nu e chiar atat de dificila dieta..cel putin din ce am citit..acum..in practica sa vad:)

Citat:

Anterior postat de Adella (Post 58198)
Am ras cand am citit ...mai e bine ca ai vointa ..si eu m-as arunca la sporturi extreme dar al meu e mult prea grijuliu ..mi te imaginez cazand :)) ...cat despre musafiri depinde mult si ziua in care esti ..spre sfarsite cred ca incepe sa arate greutatea reala..mult succes ..eu cred ca dupa sarbatori ma alatur Ancai(Extassy)..e destul de greu acum ..imi propun doar sa nu mai pap dupa 6 ..in rest sa pap aproape orice :)
Neatzaaaaa:)o zi frumoasa:)

:))trebuia sa merg si azi, dar avand in vedere ca am un eseu de facut pana maine, si mai plecsi acasa unde am destula treaba...am lasat-o pe saptamana urmatoare..ceea ce e cam aiurea...nu stiu exact cand voi ajunge..n-am invatat dect sa stau pe placa=))..si pe 28 plec...
luni ar trebui sa ma intorc de acasa in iasi..pe 26 ar trebui sa merg inapoi si sa ma intorc pe 27 deci nu stiu daca voi mai avea timp sa invat..oi vedea eu....

anqutz 18 dec 2009 12:58:23

Re: Jurnal Mika
 
Neata Mika! Trec si eu sa te salut cum pot! >:D<

Si pe mine ma nervozeaza ninsoarea, Bucuresti+ninsoare=mocirla, trafic infernal, getute ude.

mika_me 18 dec 2009 14:08:34

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 58221)
Neata Mika! Trec si eu sa te salut cum pot! >:D<

Si pe mine ma nervozeaza ninsoarea, Bucuresti+ninsoare=mocirla, trafic infernal, getute ude.

salut...tu ce faci??ai intrat in vacanta????:D

mika_me 18 dec 2009 14:12:08

Re: Jurnal Mika
 
ehe schimb de planuri..mooama ce ma enerveaza:))
deci....nu mai plec acasa in weekend...ba chiar mai stau pana marti...si in fiecare zi cred ca voi merge pe partie pana oi stii si eu cu snowboardul:))...
marti dupa-amiaza plec acasica si seara voi impodobi bradutul cu al meu...
miercuri va fi zi de curatenie..la mancare nu ma bag...si sper ca si atunci voi fi la dieta si voi avea taria sa ma abtin:)...
pe 26 ma intorc...ca sa mergem si la printii lu al meu si pe 28 gata...via vatra dornei:D...nu cred ca voi avea net acolo:))..desi...cine stie:-?....

anqutz 18 dec 2009 14:13:34

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 58226)
salut...tu ce faci??ai intrat in vacanta????:D

Neata! Eu racita, obosita, vai de mine. In sfarsit am intrat si eu in vacanta de azi. Oricum nu m-as fi dus cu febra la facultate.

Abia astept Craciunul! :D

mika_me 18 dec 2009 14:17:07

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 58228)
Neata! Eu racita, obosita, vai de mine. In sfarsit am intrat si eu in vacanta de azi. Oricum nu m-as fi dus cu febra la facultate.

Abia astept Craciunul! :D

uff..raceala asta...nici eu nu m-as duce..dar s-a gasit proful asta sa dam lucare chiar azi...si in functie de nota intram sau nu in examen...practic e ca un test partial....si deci, obligatorie prezenta...si tot la el am de facut si un eseu pe care trebuie sa i-l trimit pe mail pana sambata ora 00.00...

anqutz 18 dec 2009 15:00:09

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 58232)
uff..raceala asta...nici eu nu m-as duce..dar s-a gasit proful asta sa dam lucare chiar azi...si in functie de nota intram sau nu in examen...practic e ca un test partial....si deci, obligatorie prezenta...si tot la el am de facut si un eseu pe care trebuie sa i-l trimit pe mail pana sambata ora 00.00...

A dat strechea in toti acum inaite de vacanta. Si eu am avut o groaza de proiecte si prietenul meu a avut mult de invatat.

Adella 18 dec 2009 16:28:08

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 58227)
ehe schimb de planuri..mooama ce ma enerveaza:))
deci....nu mai plec acasa in weekend...ba chiar mai stau pana marti...si in fiecare zi cred ca voi merge pe partie pana oi stii si eu cu snowboardul:))...
marti dupa-amiaza plec acasica si seara voi impodobi bradutul cu al meu...
miercuri va fi zi de curatenie..la mancare nu ma bag...si sper ca si atunci voi fi la dieta si voi avea taria sa ma abtin:)...
pe 26 ma intorc...ca sa mergem si la printii lu al meu si pe 28 gata...via vatra dornei:D...nu cred ca voi avea net acolo:))..desi...cine stie:-?....

Ai ceva planuri nu gluma ...asa e de sarbatori nu stii cum sa te imparti ..pupici>:D<si bafta la acea lucrare ..nu sunt sanatosi profii astia ..noi am luat vacanta de joi ..

mika_me 18 dec 2009 17:44:24

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 58253)
Ai ceva planuri nu gluma ...asa e de sarbatori nu stii cum sa te imparti ..pupici>:D<si bafta la acea lucrare ..nu sunt sanatosi profii astia ..noi am luat vacanta de joi ..


am ceva planuri intr-adevar..greu tare cand incerci sa multumesti pe toata lumea...
amajuns acasica de la facu..a fost asa si-asa lucrarea...bine ca nu-e tinut decat cat am dat lucrarea...dar nu pentru ca se gandea profu la noi..ci pentru ca avea el treaba...

mika_me 22 dec 2009 12:53:30

Re: Jurnal Mika
 
saluut..long time..no see:))..daca maistateam mult fara sa scriu imi vedeam jurnalelul la arhiva:D...m-am tot uitat prin jurnalele fetelor..dar suntem asa de multe..din ce in ce mai multe...ca nu mai stiu cui sa mai scriu:)..oricum...mi-e dor de discutiile noastre interminabile:)...
banuiesc ca toate va pregatiti de Craciun:)....abia astept sa vina..desi..asa cum vine, asa si trece:)...
dieta..s-a dus pe apa sambetei...cred ca voi face asa cum v-ati propus unele dintre voi..pap ce vrea inimioara dar macar sa fac miscarica:)....asta voi face....:)
pupacela pentru toate!:-*

ras_cristalin 22 dec 2009 12:57:32

Re: Jurnal Mika
 
Buna Mika
Ai ajuns acasa sau inca zabovesti prin Iasi?
Ce dieta ai inceput sa tii? Am vazut ceva de micul dejun compus doar din fructe...
Spor la slabit >:D<

mika_me 22 dec 2009 12:59:57

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 58863)
Buna Mika
Ai ajuns acasa sau inca zabovesti prin Iasi?
Ce dieta ai inceput sa tii? Am vazut ceva de micul dejun compus doar din fructe...
Spor la slabit >:D<

salut cristalinule...abia dupa-amiaza plec acasa..si ma intorc pe 26 dimineata in iasi..am facut o intelegere cu al meu...plus de asta, pe 28 plecam o saptamana la munte...
dieta..e foarte ok..doar ca am tnut-o 3 zile si gata..am clacat..n-am cum, acum cu sarbatorile astea....uofff...
o sa o tin dupa sarbatori...acum o sa ma axez pe misacre:)...
tu ce mai faci?esti deja acasa...si acusica vine si iubi tau..daca nu e deja cu tine...

ras_cristalin 22 dec 2009 13:03:21

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 58866)
salut cristalinule...abia dupa-amiaza plec acasa..si ma intorc pe 26 dimineata in iasi..am facut o intelegere cu al meu...plus de asta, pe 28 plecam o saptamana la munte...
dieta..e foarte ok..doar ca am tnut-o 3 zile si gata..am clacat..n-am cum, acum cu sarbatorile astea....uofff...
o sa o tin dupa sarbatori...acum o sa ma axez pe misacre:)...
tu ce mai faci?esti deja acasa...si acusica vine si iubi tau..daca nu e deja cu tine...

Yupiii... o sa fie super la munte. Plecati cu prieteni sau singurei?:x
Si eu vreau sa pun accentul mai mult pe miscare, ca o sa ii para rau de bunatatile pe care le pregatesc.
Eu am scazut azi sub 70 de kg :)) chiar daca e doar cu putin. Iubi ajunge maine dimineata la 7, abia astept!

mika_me 22 dec 2009 13:07:28

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 58868)
Yupiii... o sa fie super la munte. Plecati cu prieteni sau singurei?:x
Si eu vreau sa pun accentul mai mult pe miscare, ca o sa ii para rau de bunatatile pe care le pregatesc.
Eu am scazut azi sub 70 de kg :)) chiar daca e doar cu putin. Iubi ajunge maine dimineata la 7, abia astept!

pentru inaltimea ta..e chiar foart ok ca ai schimbat prefixul..bravo bravo si iar bravo...
mergem cu verisoara mea si sotul ei...si inca vreo 4 cupluri sau cam asa 4 sau 5...revelionul il vom face evident acolo:)....oricum stam singurei aici, asa ca e mai bine sa fim mai multi..daca mergeam singuri, nu cred ca stateam mai mult de 3-4 zile....
acum sa fie zapada...si sa invatam sa mergem cat de cat cu snowboardul....
aporpos, la multi ani iubitului tau...;)

ras_cristalin 22 dec 2009 13:14:50

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 58869)
pentru inaltimea ta..e chiar foart ok ca ai schimbat prefixul..bravo bravo si iar bravo...
mergem cu verisoara mea si sotul ei...si inca vreo 4 cupluri sau cam asa 4 sau 5...revelionul il vom face evident acolo:)....oricum stam singurei aici, asa ca e mai bine sa fim mai multi..daca mergeam singuri, nu cred ca stateam mai mult de 3-4 zile....
acum sa fie zapada...si sa invatam sa mergem cat de cat cu snowboardul....
aporpos, la multi ani iubitului tau...;)

Multumesc:D Abia astept sa ajunga, sa il pupacesc bine de tot. O sa facem tortul impreuna si il servim de Craciun. Am luat un tort de ciocolata, din acela de la Dr. Oetker, la cutie.
Ma duc sa termin curatenia si apoi fug in oras, am unele chestii de rezolvat.
Te pup!
Sarbatori fericite, Mika:)>:D<

mika_me 22 dec 2009 13:17:49

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 58870)

Multumesc:D Abia astept sa ajunga, sa il pupacesc bine de tot. O sa facem tortul impreuna si il servim de Craciun. Am luat un tort de ciocolata, din acela de la Dr. Oetker, la cutie.
Ma duc sa termin curatenia si apoi fug in oras, am unele chestii de rezolvat.
Te pup!
Sarbatori fericite, Mika:)>:D<

foarte frumos...sa va bucurati de zilele astea din tot sufletul;)..spor in tot ceea ce faci!...
craciun fericit!..sarbatori fericite alaturi de cei dragi;)!

sandymihaica 22 dec 2009 13:28:40

Re: Jurnal Mika
 
Buna Mika!
Sa ai o zic cat mai frumoasa!>:D<

mika_me 22 dec 2009 15:34:30

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de sandymihaica (Post 58876)
Buna Mika!
Sa ai o zic cat mai frumoasa!>:D<


multumesc tare tare mult sandy...o zi ca mai frumoasa si tie;)!


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:10:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO