forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Mika (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1096)

mika_me 30 aug 2009 19:17:42

Jurnal Mika
 
uff...dupa ce m-am acomodat cu forumul si cu gandul ca trebuie sa "slabesc":D...am hotarat ca e bine sa imi fac si eu un jurnal...in cazul in care undeva dau chix, slabuta sa ma poata trage de manecuta;;)..si nu numai ea...
eu nu tin o dieta anume...am inceput acum o saptamana, de luni, 23 august, mai exact..am hotarat sa elimin din alimentatia mea painea, dulciurile si mancarurile ff grase...
in schimb, ceea ce mi-am propus eu este sa mananc apropae orice, da putin, cat sa nu mor ca sa zic asa si ink un pic...asta ca sa nu am surpriza ca elimin mancaruri din alimentatie, care imi plac, imi creez frustrari si odata, knd poate voi avea un mom de slabiciune, sa dau iama si sa ma infrupt...vreau sa slabesc dar nu sa fiu o frustrata:-s
ce n-as da sa scap de kilogramele astea afurisite in timp scurt, dar daca vreau sa fie de durata, e clar ca niste kilograme acumulate in timp, nu le poti elimina decta tot ..in timp:(
vreau sa slabesc frumos, asa ca trebuie trecut in revista si sportul..sapt asta am facut in fiecare dim si seara cate 30 de minute de alergare pe loc, iar seara si cateva exercitii fizice...
de maine o sa incep cu tae bo dimineata si seara, iar dimineata si o ora de mers pe bicicleta(nu statica)..am auzit k ajuta la subtierea gambelor...si consum si in jur de 250 de calorii...apropos, cate calorii consum cam in 45 de minute de tae bo???
inca nu m-am cantarit..am zis k mai astept o saptamana..desi, ma simt deja parc amai usurica..sper ca si cantarul sa fie zgarcit atunci cand va fi cazul:D

meapasarica 30 aug 2009 20:15:34

Re: Jurnal Mika
 
Buna Mika si bine ai venit pe jurnale!

Spor la slabit si la diete[*floare-tie*]

1n 45 de min de tae - bo consumi 300 calorii...[*danseaza*]

Poop

Anca

Adella 31 aug 2009 11:06:21

Re: Jurnal Mika
 
Mult noroc cu noua ta casutza>:D<
Uite niste floricele de casa noua>:D<
http://4.bp.blogspot.com/__H8smhkFKh...+de+florii.jpg

Slabuta 31 aug 2009 11:18:59

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 23179)
uff...dupa ce m-am acomodat cu forumul si cu gandul ca trebuie sa "slabesc":D...am hotarat ca e bine sa imi fac si eu un jurnal...in cazul in care undeva dau chix, slabuta sa ma poata trage de manecuta;;)..si nu numai ea...
eu nu tin o dieta anume...am inceput acum o saptamana, de luni, 23 august, mai exact..am hotarat sa elimin din alimentatia mea painea, dulciurile si mancarurile ff grase...
in schimb, ceea ce mi-am propus eu este sa mananc apropae orice, da putin, cat sa nu mor ca sa zic asa si ink un pic...asta ca sa nu am surpriza ca elimin mancaruri din alimentatie, care imi plac, imi creez frustrari si odata, knd poate voi avea un mom de slabiciune, sa dau iama si sa ma infrupt...vreau sa slabesc dar nu sa fiu o frustrata:-s
ce n-as da sa scap de kilogramele astea afurisite in timp scurt, dar daca vreau sa fie de durata, e clar ca niste kilograme acumulate in timp, nu le poti elimina decta tot ..in timp:(
vreau sa slabesc frumos, asa ca trebuie trecut in revista si sportul..sapt asta am facut in fiecare dim si seara cate 30 de minute de alergare pe loc, iar seara si cateva exercitii fizice...
de maine o sa incep cu tae bo dimineata si seara, iar dimineata si o ora de mers pe bicicleta(nu statica)..am auzit k ajuta la subtierea gambelor...si consum si in jur de 250 de calorii...apropos, cate calorii consum cam in 45 de minute de tae bo???
inca nu m-am cantarit..am zis k mai astept o saptamana..desi, ma simt deja parc amai usurica..sper ca si cantarul sa fie zgarcit atunci cand va fi cazul:D


Neata Mika :)
Acum am vazut ca ai jurnal :)>:D< Sa fie intr-un ceas bun si sa te ajute sa pierzi cat mai multe kg :)

Inceputul este bun, ti-am spus si in celalalt subiect, acum totul tine de vointa si dorinta ta de a reusi :) ai toate sansele sa devii o slabuta :)

Tae-bo e o treaba tare buna, asa ca have fun cu billy, :D

Pai fiecare consuma diferit in functie de greutatea pe care o are.
Verifica aici: Consum calorii la Tae-Bo

Bafta la slabit si scapat definitiv de kg :)

mika_me 31 aug 2009 14:40:51

Re: Jurnal Mika
 
hey..iata si prima zi pe care o trec in jurnal..se pare ca am o boala:D..sa o incep mereu de luni:))
astazi m-am trezit de dimi..la 7 eram in picioare..am afcut toate paturile din casa:D..apoi m-am echipat, m-am infasurat cu folie, am baut 10 gurite de apa si i-am dat neata lu billy...am bagat 45 d eminute de tae bo..pe la mijlocul antrenamentului simteam ca nu mai pot, mi-era caldm ma simteam terminata..dar la sfarsit, parac as fi luat-o de la inceput..e misto!..nu pot nega..obositor, dar suuuper!..am zis ca de data asta nu am las:-bd...am mancat la interval de 45 de minute dupa antrenament, poate ca nu e tocmai ok...dar nua s vrea sa pap inainte de antrenament, ca vreau la antrenament sa ard direct din depozitele de grasime, nu ceea ce pap..iar sa las un interval pre amare, deja nu mai e mic dejun...trag spernate ca nue asa grav:D..
eu mi-am facut meniul pe azi, dar os a il trec si aici
Mic dejun:un ou fert tare:117 calorii;
o cana cu lapte de vaca si o lingurita de nesquik(150 ml):127,35(dupa zeci de calcule)
Pranz:350 g sarmalute(mami le face mai mari:D):595calorii
Cina(sau mai bine zis masa de la ora 5 si ultima de altfel pe ziua de azi):intentionez sa pap 2 felii de pepene, adik 650 g:195 calorii
la un total facut ar fi cam 1034,35 calorii..:>zic eu ca e bine..k asa mi-am propus in jur de 1000 de calorii papate pe zi:))

mika_me 31 aug 2009 15:07:27

Re: Jurnal Mika
 
cat edspre activitati...pai o sa le scriu si pe astea, desi le ma trecute de asemenea in meniu...numai ca sunt fff uimita...la ce calcule am facut...si daca ar fi sa o tin as ao luna intreaga, ar trebui sa slabesc nu 4 kilograme pe luna cum mi-am propus eu, ci 7:-o..nu ca mi-ar pare arau..dar e ff ciudata cum si un simplu spalat pe dinti te scapa de catev acalorii, si statul in pat...wow...sunt sceptik...dar rau nu-mi pare daca cosnum calorii multe..important e sa consum mai multe decat pap
deci..activitatile mele ar fi urm:
dus(de dimineata, maia les ca fac tae bo):44 calorii
facutul paturilor:23 calorii
invatat(asta fac in fiecare zi aproape:D, chiar daca e vacanta):239 calorii
uitat la tv: 130 de calorii
lucru la pc: 320 calorii
tae bo(dim si seara):874 calorii
iata deci un total frumos si motivant:1630 calorii CONSUMATE#:-s..sper sa fie chiar asa:-s

mika_me 31 aug 2009 15:09:55

Re: Jurnal Mika
 
multumesc fetelor ink o data de urari..si un pup dulce pt adella..florile sunt ff frumoase:">

mika_me 01 sep 2009 10:06:08

Re: Jurnal Mika
 
buan dimi drag jurnal..sau mai bine zis, buna ziua..astazi sunt cu moralul la pamant[*plans*]am descarcat acum niste poze facute la munte pe la incepututl verii si, am ramas muta..ma consideram plinuta..n-am fost in viatat mea slaba(poate pana in clasa a2a sau a3a)..dara cum am vazut pozelel alea..sunt de-a dreptul grasa[*ingrijorat*]..uoff...suna atat de uraaat:"sunt grasa, sunt grasa!"..imi repet asta de vreo jumate de ora..stau in fata calculatorului...si imi spun"eu sunt grasa!"..cum am putut oare sa ajung aici???uoff..mi-as fi dorit atat de mult sa fi realizat din timp, de la primele 2 kilograme care imi amenintau silueta..am zis k de data asta voi reusi, voi fi si eu fotomodel...dar am momente, ca acum, de exemplu, cand ma intreb"oare chiar pot face asta?"..sprijin am gasit aici..singurul de altfel..ast apentru ca ai mei cand aud ca m-am apucat iar de dieta rad si imi spun "mdah, pentru cat timp?3 zile, o saptamana, doua?"..nu ii condamn, am inceput de atatea ori, fel si fel de diete, si nu m-am tinut de ele, incat e greu de crezut ca de data asta va fi altfel...oare voi avea si eu cu 10 kilograme mai putin...ma intreb..asta e o zi proasta..sunt botosasa si mi-e dor de iubi meu=((..care e in voiaj...

mika_me 01 sep 2009 10:09:51

Re: Jurnal Mika
 
programul meu de azi..de pana acum
m-am terzit mai tarziu, pentru ca am fost plecata pana la iasi si am ajuns inapoi acasa pe la 2 noaptea..m-am trezit pe la ora 8 si ceva..am papat 90 g de pastrama(132 calorii)...dar nu am mai facut tae-bo inainte si nici dupa, ca am avut treaba...acum o sa ma bag la un antrenament...mai sunt 2 ore si trebuie sa iau pranzul..mi-e lehamite..mi-a pierit toata pofta de mancare, desi stiu ca trebuie sa pap, cu dispozitia asta pe care o am acum, m-as infometa non-stop..vorbesc prostii, stiu, dar ce aiurea e cand te simti atat de "maaaaaaaaaaare":((...o sa revin peste cate va ore sa imis criu caloriile ingerate si cele consumate...life's no good sometimes...:-s

Maria.Florian 01 sep 2009 10:10:36

Re: Jurnal Mika
 
sigur ca vei avea cu 10 kg mai putin,o sa plece foarte repede,acum cateva luni asa eram si eu dar stii in cat timp vroiam sa slabesc 10 kg???o luna si dupa aceea m-am gandit eu ,de ce sa ma infometez si sa fiu anemica ,cum am stat 3 luni cu kg astea pot sa astept tot atat ca sa scap de ele....cu multa vointa o sa reusesti,o sa reusim toate>:D<>:D<

isza 01 sep 2009 10:12:54

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 23668)
programul meu de azi..de pana acum
m-am terzit mai tarziu, pentru ca am fost plecata pana la iasi si am ajuns inapoi acasa pe la 2 noaptea..m-am trezit pe la ora 8 si ceva..am papat 90 g de pastrama(132 calorii)...dar nu am mai facut tae-bo inainte si nici dupa, ca am avut treaba...acum o sa ma bag la un antrenament...mai sunt 2 ore si trebuie sa iau pranzul..mi-e lehamite..mi-a pierit toata pofta de mancare, desi stiu ca trebuie sa pap, cu dispozitia asta pe care o am acum, m-as infometa non-stop..vorbesc prostii, stiu, dar ce aiurea e cand te simti atat de "maaaaaaaaaaare":((...o sa revin peste cate va ore sa imis criu caloriile ingerate si cele consumate...life's no good sometimes...:-s

buna dimi mika_me :-* nu mai fi suparata...hai sus moralul si abdomentul tare:D hai la tae-bo sa descarcam acolo supararile.....cu capul sus si zambetul pe buze sigur vei reusi:-*

mika_me 01 sep 2009 11:26:01

Re: Jurnal Mika
 
>:D<..multumesc...multuemsc muult de incurajari..acum am trm antrenamentul de tae bo de 45 de minute..cardio..ma simt mai bine..intotdeauna, cum am mai zis de altfel, dupa ce fac tae bo, ma simt mult mia bine, desi uneori, in tp antrenamentului, imi vine sa plang, cand simt ca nu mai pot...
maria, si eu visam candva sa dau kilogramele in plus intr-o luna, dar am realizat apoi ca n-are cum sa fie posibil..poate nuam daca fac foamea..si atunci da, dar si cand m-as fi scapat la mancare:-o..acum sper sa dau vreo 4-5 kiloagrame intr-o luna asa cum mi-as si propus...sa vad si eu ca sta un pantalon un pic mai lejer pe mine, si bratele astea sa le vad si eu odata mai definite, k is vai de mama lor...adik eu nu imi permit sa am brate mai groase, nedefinite(chiar daca acum le am:-s)pentru ca am uemri drepti, ce-i drept frumosi ei in felul lor, imi dau o tinuta frumoasa(si mai frumaosa ar fi daca as fi mai slaba:>)si asa cu brate groase par si mai mare ..uoff...duminica dimineata ma cantaresc..daca vad cu un kilogram mai putin..nu dau petrecere, dar tot e bine...decat deloc...puup

Maria.Florian 01 sep 2009 11:55:45

Re: Jurnal Mika
 
cat ma bucur ca ti-ai revenit cu moralul,deci fruntea sus si spune ''O sa reusesc si o sa ajung o slabuta''[*2*][*2*]

mika_me 01 sep 2009 15:22:09

Re: Jurnal Mika
 
trebuie...ca sa fiu mumoasa[*22*]...cred ca si iubitul meu m-ar iubi mai mult cu niste kg in minus...mi-a mai zis el uneori, k eu ar trebui sa mai slabesc maxim 5 kilograme, nu mai mult, k se teme s anu imi pierd formele:))...dar ma gandesc ce fata ar face ca atunci knd o sa il astept in aeroport s anu ma mai recunoasca..eu sunt de parere ca si 5 kg in minus te schimba:D

Maria.Florian 01 sep 2009 15:35:02

Re: Jurnal Mika
 
da,te schimba 5 kg....>:D<ce frumos e cand vad atatea cupluri indragostite[*6*][*6*],imi aduc aminte ca acum un an cand eram mai micuta si mai naiva imi placea sa o fac pe cupidon[*ras-puternic*][*ras-puternic*]

Maria.Florian 01 sep 2009 15:38:06

Re: Jurnal Mika
 
Mika dar in special trebuie sa slabesti pentru tine nu pentru ceilalti,sa fi tu sanatoasa si frumoasa si cu cat ai mai putine kg ti se schimba si starea in bine,emani mai multa energie pozitiva si mai ales cand iti spun ceilalti ''wow ce bine arati'' sau ''cat ai slabit:-o''...ma motiveaza si mai mult

Maria.Florian 01 sep 2009 15:46:44

Re: Jurnal Mika
 
[*26*]o limonada ca sa te mai racoresti putinel:D

mika_me 01 sep 2009 15:48:15

Re: Jurnal Mika
 
categoric ca in primul rand pentru mine:D...uite acum trebuie sa intre iubi meu pe messenger si sa ii dau webcam..imi vine sa ma bag sub birou..nu-mi place cum ma vad:((desi el toto timpul imi zice ca sunt frumoasa, s anu ma mai prostesc..c stie el ce-i in sufletul meu..."grasa si frumoasa"..de mult nu mai tine replica:(

Maria.Florian 01 sep 2009 15:50:33

Re: Jurnal Mika
 
asa sunt si eu cu web-ul,nu il suport[*25*][*19*]...chiar nu imi place cum ma vad la web asa ca il folosesc decat la zile mari:)):))

Maria.Florian 01 sep 2009 15:52:03

Re: Jurnal Mika
 
Bunica mea imi spune mereu''Lasa ca e mai bine grasa si furmoasa'' si am crezut-o intr-o perioada dar cand am dat ochii cu oglinda nu a mai tinut expresia asta:((

mika_me 01 sep 2009 16:44:18

Re: Jurnal Mika
 
ce constitutie ai tu???eu sunt destul de proportionala...picioarele imi sunt mai groase, pt k am facut gimnastica, mi-am dezvoltat f bine musculatura, dara cum am si un strat aiure ade celulita:((
pai la mine, sunt foarte multe chestii care m-au adus in starea asta...ai mei, d emica imi ziceau sa pap tot din farfurie ca altfel nu am voie sa ma ridic de la masa..asta probabil pentru ca la nastere am avut pb, m-au tinut la incubator,m si mama saraca de frik sa nu fiu vreo anemica, a bagat in mine ca intr-un sac fara fund..apoi la deva cat am stat la gimnastica, normal ca nu ne dadaeau aia sa papam orice si mai faceam si gimnastica zilnic..cand am venit acasa aratam ff bine, chiar daca ink eram in plina dezvoltare..dar evident, odata intoarsa acasa, nu am mai tinut regim(nici acolo la deva nu era strict, dar era cumpatat), nu am mai facut zilnci miscare...luem ama placea...nu imi zice animeni ca sunt grasa..nu stiam notiunea da cantar..abia cand aporape s atermin generala, am cam inceput sa ma complexez, sa imi gasesc tot felul d edefecte...am fost plecata la sf cls a9a in italia, la tatal meu vreo 5 saptamani, am stat degeaba ca de iesit nu puteam sa ies singura pe acolo...si stateam mai mult in casa..cer dk m-am ingrasat atunci 5 kilograme..atunci a fost cel mai aiurea..pt ca intorcandu-ma acasa, primul lucru pe care mi l-a zis mamaa fost"ai facut boalfe"..a picat cerul pe mine..a2a zi aveam nunta.nu voiam s amai merg...eram distrusa...evident, revenind la viata mea de aici care era un pic mai antrenanta, iesiri cu prietenele, discoteca(unde ma rupeam cat dansam, k imi placea), cred ca am mai dat vreo2-3 kilograme inapoi..dar atat..sia poi am tot oscilat...dar sa slabesc in jur d 5-6 kilograme niciodata..am urmat o gramada de diete, ce-i drept, n-am dus niciuna la capat, penru ca erau restrictive..nu rezistam...uneori mi-am mai bagat picioarele, trebuie sa recunosc...dar mai ales dupa ce l-am intalnit pe iubitul meu care parca e rupt din reviste(are corpul lucrat), am inceput sa ma gandesc tot mai mutl ca trebuie sa fac ceva..si nu pt ca o faceam pt el..o faceam pentru mine, pentru a nu ma mai simti prost alaturi de el, uneori, grasuna si alte chestii de genu...e un mare efort pentru mine sa am rabdare, sa se duca kilogramele intr-o perioada mai lunga de timp..pentru ca de felul meu nu sunt rabdatoare, sunt chiar ff smuncita si verau totul pe loc..de data ast anus epoatex-(

Maria.Florian 01 sep 2009 16:58:41

Re: Jurnal Mika
 
Ce ne asemanam,si eu vreau totul pe loc,nu am rabdare....poi constutia mea ,talie mai micuta,prima data cand incep o dieta slabesc la burta si am solduri late,picioarele mai groase si cateodata eram distrusa cand probam pantaloni pentru ca imi faceau fundul mare......si in iunie cand am vazut ca am ajuns la greutatea de 67 de kg am zis ca nu se poate asa ceva si am inceput imediat dieta....am mai cedat eu cateodata si am reluat regimul dupa o saptamana dar acum m-am decis......trebuie sa ajung la 53 de kg!!!!!

mika_me 01 sep 2009 16:59:30

Re: Jurnal Mika
 
ia sa imi sciru eu meniul aici, chiar daca il trec si la meniuri:D
Mic dejun:90 de pastrama:132 calorii
Pranz:1100 g pepene rosu:330 calorii
Cina:460 g pepene rosu:138 calorii
TOTAL:600 calorii ingerate

mentionez ca nu intentionez sa ma infometez..astazi mi-a fost o pofta nbuna de pepene, si nici nu mi-a trebuit mancare, ca am fost un pic supy....:-s

Maria.Florian 01 sep 2009 17:06:24

Re: Jurnal Mika
 
Asa mananc si eu 600-800 calorii pe zi,oscilez ,depinde si de zi dar de maine incep regimul disociat:D,l-am scris la mine in jurnal si l-am adaptat cerintelor mele....fetele ne spun sa nu scadem sub 1000 calorii pentru ca ar putea aparea efectul yo yo dar nu pot sa mananc atat de mult:-s

Maria.Florian 01 sep 2009 17:07:02

Re: Jurnal Mika
 
as simti ca nu sunt la dieta=((

mika_me 01 sep 2009 17:11:56

Re: Jurnal Mika
 
avand in vedere ca o sa ma mai uit vreo 2 ore la tv si fac inca un antrenament de tae bo 45 de minute, am afcut deja calculul de calorii consumate 1645...e bine, ca sunt pe minus...:)
eu am zis ca o sa incerc sa ma incadrez in 1000 de calorii..nu mi se par multe, dar azi nu am avut pofta de mancare..si asta se poate intampla oricaui, chiar si care nu e la dieta..uite, eu de exemplu nu vreua s a simt ca sunt la dieta, desi simt, ca nah, nu am mai pus dulce in gura, paine, nu am mai mancat la orice ora din zi...dar nu verua s ama privez de ba nu stiu ce mancare, ba alta, pentru ca daca fac asta, odat si-odata voi renunta..si atunci ma pot trezi cu kilogramele inapoi..cre dc adaca voi reusi sa slabesc, orice kilogram in plus o sa ma puna in alerta...:-o

mika_me 01 sep 2009 17:14:53

Re: Jurnal Mika
 
trebuie sa te felicit maria..ai avut mai multe kg ca mine si vrei sa ai mai putine..esti mai ambitioasa..poate si pentru ca ti-ai vazut o parte din tel realizat..ai slabit 7 kg daca nu ma insel:D...eu nu am curaj sa sper, ana nu vad primele rezultate..sau ma rog, nu indraznesc sa imi doresc sa am 50 de kilograme(cat eu inca am 10 de dat jos), desi ce-i drept, cerd ca as fi perfecta la 50:D.ehe..abia astept sa vina ziua de duminica..sa vad si eu macar -1 kilogram..si s anu ilmai pun inapoi..cerd ca incepututl e mai greu:))

Maria.Florian 01 sep 2009 18:05:33

Re: Jurnal Mika
 
o sa-l vezi dat jos,chiar mai mult de 1 kg......>:D<>:D<ti-am spus ,cu vointa reusim :D

Maria.Florian 01 sep 2009 18:14:28

Re: Jurnal Mika
 
eu vreau sa ajung la 53 si am inceput sa observ ca mi-au scazut foarte mult sanii,am slabit peste tot si ma gandesc ca atunci cand o sa ajung la 53 cat de mici o sa am sanii:-s:-s:-s

mika_me 01 sep 2009 20:18:56

Re: Jurnal Mika
 
deci e adevarat..daca slabesti, scad si sanii..desi e logic, doar sanii sunt facuti si din tesut adipos...o sa fie ff dezamagit prietenul meu:))...dar oricum, acum zic ca nu imi fac griji, mis e pare ca am sani per mari:D
catr despre kilogramul in cauza...cred ca va fi doar unul...eu asa cred..ca dau mai greu..oricum, nu m-as supara sa vad -1, 5 sau -2 kg l acantar..vom vedea duminica
dar cum de vrei sa te apuci de disociata...din cate am vazut eu cred ca e disociata pe mese nuh?sau cum

Maria.Florian 01 sep 2009 20:20:40

Re: Jurnal Mika
 
disociata pe zile...:)....acum ca ma gandesc mai bine nu e chiar disociata dar cu regimul asta ma simt eu bine si as putea sa il continui mult timp de acum incolo

Maria.Florian 01 sep 2009 20:39:30

Re: Jurnal Mika
 
Ce faci mika???[*guma-mestecat*]..... este forumul pustiu

mika_me 01 sep 2009 21:10:55

Re: Jurnal Mika
 
nu e pustiu..eu sunt prezenta de cel putin juma de ora[*84*]...is un pic cam supy:-sm-am certat cu iubitul meu...si mai aiurea ca ne-am certat la telefon, ca oricum n-aveam cum altfel...

Maria.Florian 02 sep 2009 06:41:20

Re: Jurnal Mika
 
buna dimineata Mika[*cereale-lapte*].....am trecut pe la tine si iti ofer o cafea~o)...sper ca nu v-ati certat rau si ca v-ati impacat pana acum>:D<

Maria.Florian 02 sep 2009 07:12:09

Re: Jurnal Mika
 
http://severinnatalia.files.wordpres...01/cafea-1.jpg

mika_me 02 sep 2009 07:29:59

Re: Jurnal Mika
 
buna dimineta amaria..ce matinala esti:)multumec pentru cafea, dar nu beau..astept in schimb sa se faca ora de papica...ne-am impacat:x...ca oricum, stiu ca nu-i place sa ma stie suparata cand e departe:D..dar trebuia sa il scutur putin:>

Maria.Florian 02 sep 2009 07:32:22

Re: Jurnal Mika
 
Daca am adormit la 10 m-am trezit la 7:00:)).....ma bucur ca v-ati impacat>:D<>:D<[*super*]

Maria.Florian 02 sep 2009 07:33:31

Re: Jurnal Mika
 
Daca nu bei cafea iti ofer un ceai http://www.emaramures.ro/userfiles/I...u%20lamaie.jpg

mika_me 02 sep 2009 09:13:25

Re: Jurnal Mika
 
ei da, ceiutu e buuun:D...si eu ma bucur ca ne-am impacat, macar am adormit linisttita, ca de altfel , atunci cand ne certam si ne prinde noaptea certati, am un somn tare agitat..si cand il stiu si departe de mine, mi se face inimioara grea:(dar a trecut:x
cum merge dieta?

Maria.Florian 02 sep 2009 09:15:01

Re: Jurnal Mika
 
Bine.....acum ma gandeam ca trb sa pun pestele la dezghetat si sa il pregatesc la gratar pe la 11:30 pt ca trb sa plec pe la 2 si pana ma aranjez si imi fac baie trece o ora si jumatate:)):))


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:00:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO