forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3093)

ali_lumi 28 mar 2010 21:56:38

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Roxi , daca nu ai observat sunt destule slabute pe aici care tin hipocalorica:P Si au avut rezultate la unele:)
Succes>:D<

Niculae Roxana 28 mar 2010 22:01:00

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 131778)
Roxi , daca nu ai observat sunt destule slabute pe aici care tin hipocalorica:P Si au avut rezultate la unele:)
Succes>:D<

Mersi de incurajari Ali....sunt asa de disperata incat mi-e greu si sa ma decid....de aia cer sfaturi...mersi mult...>:D<

ali_lumi 28 mar 2010 22:01:52

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Hai ...capu` sus sunt sigura ca vei reusii>:D<

Niculae Roxana 28 mar 2010 22:08:42

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 131784)
Hai ...capu` sus sunt sigura ca vei reusii>:D<

Da ....sper....m-a dezamagit perioada asta de o saptamana in care nu am avut nici un rezultat de aia sunt asa.....sper sa reusesc>:D<

bebelusha 29 mar 2010 07:57:24

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
http://1.bp.blogspot.com/_QlancMQH5_..._monday5-1.jpg

Niculae Roxana 29 mar 2010 13:13:41

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Hellor jurnalule...buna slabutelor! Astazi am fost harnicuta si am gatit si am facut curat pana la ora asta...de aia n-am intrat mai devreme pe forum.
Am inceput dieta hipocalorica care am gasit-o pe forum postata de slabuta....m-i se pare cea mai pt buzunarul meu pt moment si imi si place....

onetotilia 29 mar 2010 13:23:36

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
buna roxana....sa speram ca o sa dea rezultate si la tine...eu am tinut south beach toata sapt trecuta si ieri am mancat ca vaca...dar de azi m-am reapucat si pana sambata promit sa fiu cuminte....ca sambata fac papica de paste...apoi..duminica si luni..Dumnezeu cu mila....

Niculae Roxana 29 mar 2010 13:46:16

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 132226)
buna roxana....sa speram ca o sa dea rezultate si la tine...eu am tinut south beach toata sapt trecuta si ieri am mancat ca vaca...dar de azi m-am reapucat si pana sambata promit sa fiu cuminte....ca sambata fac papica de paste...apoi..duminica si luni..Dumnezeu cu mila....

Buna Otilia...acelasi lucru ti-l doresc si eu cu dieta ta....cu vointa vei ajunge cu siguranta la rezultatele dorite...mersi de sustinere:-*>:D<

Niculae Roxana 29 mar 2010 14:01:50

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Acum imi caut loc de munca pe net....si stabilesc interviuri...poate reusesc si eu in curand sa am un job..

onetotilia 29 mar 2010 14:10:43

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
sigur vei reusi...numai sa nu iti pierzi nadejdea...

Niculae Roxana 29 mar 2010 14:29:45

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 132249)
sigur vei reusi...numai sa nu iti pierzi nadejdea...

Sa te auda Dumnezeu....ca nu mai pot...de cand tot caut:(

onetotilia 29 mar 2010 14:33:52

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
pe bestjobs sunt ceva....

Adella 29 mar 2010 14:35:39

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna Roxana;;);;);;)>:D<

Niculae Roxana 29 mar 2010 15:03:41

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 132265)
pe bestjobs sunt ceva....

Stiu...pai in fiecare zi depun cv-ul pe bestjobs si pe ejobs....:(

Niculae Roxana 29 mar 2010 15:04:13

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 132270)
Buna Roxana;;);;);;)>:D<

Buna Ade....Ce faci tu?:-*>:D<>:D<

Adella 29 mar 2010 15:07:48

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 132296)

Buna Ade....Ce faci tu?:-*>:D<>:D<

>:D<Uite beau ceiutz negru si stau pe forum :)La tine cum merg interviurile?>:D<
Ai rabdare ,al meu a mers si la 4 interviuri pe zi timp de 2 luni ..si nu era criza ...pana la urma si-a gasit ceva bun ,rabdare >:D<

Niculae Roxana 29 mar 2010 15:22:00

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 132301)
>:D<Uite beau ceiutz negru si stau pe forum :)La tine cum merg interviurile?>:D<
Ai rabdare ,al meu a mers si la 4 interviuri pe zi timp de 2 luni ..si nu era criza ...pana la urma si-a gasit ceva bun ,rabdare >:D<

Cum sa mearga...foarte prost...am avut si eu o perioada mare de timp la cate 2-3 interviuri pe zi....maine de exemplu am 3....stiu ca trebuie sa am rabdare ...dar nu am mai stat niciodata mai mult de o luna aks....si deja au trecut 4 luni:(

onetotilia 29 mar 2010 15:31:09

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
roxana eu stau de 8 luni fara servici,fara acte....si o sa mai stau vreo 2 sigur..

onetotilia 29 mar 2010 15:33:26

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
si mai mult fara sa merg la scoala....am noroc ca al meu lucreaza si castiga suficient cat sa ne descurcam...pe langa ca parintii lui platesc mancarea....imi e nashpa ca si eu vreau sa am banii mei...insa nu am cum..imi mai dadeau ai mei de acasa cate 600-800 de eiro la cateva luni si cu aia abia plateam calatoria in romania...

Niculae Roxana 29 mar 2010 15:33:51

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 132328)
roxana eu stau de 8 luni fara servici,fara acte....si o sa mai stau vreo 2 sigur..

Te cred si imi pare rau ....nu m-i s-a intamplat niciodata si de aia sunt asa speriata....am ramas rau de tot fara bani si suntem plini de datorii...sotului meu ii merge din ce in ce mai prost la munca....:(Am si eu o pasa mai proasta ca toate de altfel.....:((

Niculae Roxana 29 mar 2010 15:35:30

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 132329)
si mai mult fara sa merg la scoala....am noroc ca al meu lucreaza si castiga suficient cat sa ne descurcam...pe langa ca parintii lui platesc mancarea....imi e nashpa ca si eu vreau sa am banii mei...insa nu am cum..imi mai dadeau ai mei de acasa cate 600-800 de eiro la cateva luni si cu aia abia plateam calatoria in romania...

E bn totusi ca mai ai sprijin sotul tau....parintii lui...conteaza orice ajutor...crede-ma...cand nu ai de nicaieri e mai grav:(

Niculae Roxana 29 mar 2010 15:42:53

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Gata fetelor...ma apuc de start walking....vb cand termin..

onetotilia 29 mar 2010 15:45:00

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
sunt convinsa de asta....dar eu am fost foarte independenta.....;si sufar foarte muld dupa venirea aici si schimbarea care s-a produs..insa nu las sa se vada...incetut incerc sa prind si limba asta..si apoi sa se incheie cu actele si sa pot sa imi iau un servici....sper sa ne mutam singuri pana la craciunul viitor...si am aflat de niste cursuri gratuite oferite de primarie pentru strainii care se stabilesc aici in urma caruaia o sa dau examen si trebuie sa am macar nivelul B2 ... asta nu ma sperie...ca asa o sa ma pot inscrie la facultate........visul meu...de altfel..si o sa tot invat un an de zile si daca nu trec anul....macar trec din al doilea,dar numai sa nu stau inca un an fara....si o sa se tocmeasca toate...si mentru mine si pentru tine...banii sunt cea mai mare problema zilele acestea....

Niculae Roxana 29 mar 2010 17:09:50

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Am terminat cu sportul...1 ora si zece min am facut....2 mile 30 min....taebo 19 min...aerobica 9 min jumate..zumba 10 min....sunt extenuata...acum ma apuc de masaj anticelulitic 20 min si apoi baita....

Niculae Roxana 29 mar 2010 17:11:15

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 132347)
sunt convinsa de asta....dar eu am fost foarte independenta.....;si sufar foarte muld dupa venirea aici si schimbarea care s-a produs..insa nu las sa se vada...incetut incerc sa prind si limba asta..si apoi sa se incheie cu actele si sa pot sa imi iau un servici....sper sa ne mutam singuri pana la craciunul viitor...si am aflat de niste cursuri gratuite oferite de primarie pentru strainii care se stabilesc aici in urma caruaia o sa dau examen si trebuie sa am macar nivelul B2 ... asta nu ma sperie...ca asa o sa ma pot inscrie la facultate........visul meu...de altfel..si o sa tot invat un an de zile si daca nu trec anul....macar trec din al doilea,dar numai sa nu stau inca un an fara....si o sa se tocmeasca toate...si mentru mine si pentru tine...banii sunt cea mai mare problema zilele acestea....

Adevarat graiesti....fara bani nu putem trai ....este un lucru foarte important...>:D<

Niculae Roxana 29 mar 2010 19:51:34

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Ce mai faceti slabutelor? Sunteti toate ocupate?....Nu mai vb nimeni si cu mine?Sunt si eu mandra de mine azi ca am facut sport o ora si 10 min.....nu am facut niciodata atat, dar de acum inainte ma straduiesc sa fac tot la fel......maine o sa merg mult pe jos ca am 3 interviuri si nu sunt chiar apropiate una de alta.....dar cand ma intorc o sa fac si aks sport tot o ora....poate incep sa mai am si eu rezultate ca am nevoie..

Adella 29 mar 2010 19:59:29

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 132529)
Ce mai faceti slabutelor? Sunteti toate ocupate?....Nu mai vb nimeni si cu mine?Sunt si eu mandra de mine azi ca am facut sport o ora si 10 min.....nu am facut niciodata atat, dar de acum inainte ma straduiesc sa fac tot la fel......maine o sa merg mult pe jos ca am 3 interviuri si nu sunt chiar apropiate una de alta.....dar cand ma intorc o sa fac si aks sport tot o ora....poate incep sa mai am si eu rezultate ca am nevoie..

;;);;);;)OOooooooooo ,felicitari;;);;);;)[*1*][*128*][*76*][*76*][*76*][*76*][*117*]
Eu nu prea mai am tragere de inima pentru sport ...dar de saptamana care vine ma apuc de sala:)
Multa bafta maine la interviuri si sa papi bine inainte sa pleci>:D<

Niculae Roxana 29 mar 2010 20:04:43

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 132532)
;;);;);;)OOooooooooo ,felicitari;;);;);;)[*1*][*128*][*76*][*76*][*76*][*76*][*117*]
Eu nu prea mai am tragere de inima pentru sport ...dar de saptamana care vine ma apuc de sala:)
Multa bafta maine la interviuri si sa papi bine inainte sa pleci>:D<

Mersic mult....pai o sa pap doar iaurtelul ca o sa plec de dimi inainte sa iau pranzul si pranzul il voi lua cam tarzior maine dar sunt de inteles nu?......am trebuta importanta....Bv ...ma bucur ca te apuci de sala....mie imi place si aks sincer....pot face orice fel de sport mai putin greutati si aparate...dar cred ca daca fac asta 5 zile pe saptamana da cat de cat randament...:-*>:D<

Adella 29 mar 2010 20:11:07

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 132539)

Mersic mult....pai o sa pap doar iaurtelul ca o sa plec de dimi inainte sa iau pranzul si pranzul il voi lua cam tarzior maine dar sunt de inteles nu?......am trebuta importanta....Bv ...ma bucur ca te apuci de sala....mie imi place si aks sincer....pot face orice fel de sport mai putin greutati si aparate...dar cred ca daca fac asta 5 zile pe saptamana da cat de cat randament...:-*>:D<

Ba da ..e super bine si acasa ...doar ca am nevoie de un sut in fund:)) pana acum asa am slabit ..facand sport acasa,am si bicicleta eliptica ..doar ca scartaie rau si nu stiu ce sa-i fac si e stresanta rau:-s:-s:-strebuie sa dau muzica la maxim sa nu aud :))
Nu ai putea sa-ti iei si unul cu tine ..gen iaurt de baut ...sau iti iei de prin oras ...e putin un iaurt mai ales ca pranzul il vei lua tarziu:-s

ali_lumi 29 mar 2010 20:12:37

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Ca venii vorba de start walking , am cam lenevit saptamanile astea , si cred ca de maine ma bag si eu la ... la 30 de minute macar :D

Niculae Roxana 29 mar 2010 20:19:33

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 132545)
Ba da ..e super bine si acasa ...doar ca am nevoie de un sut in fund:)) pana acum asa am slabit ..facand sport acasa,am si bicicleta eliptica ..doar ca scartaie rau si nu stiu ce sa-i fac si e stresanta rau:-s:-s:-strebuie sa dau muzica la maxim sa nu aud :))
Nu ai putea sa-ti iei si unul cu tine ..gen iaurt de baut ...sau iti iei de prin oras ...e putin un iaurt mai ales ca pranzul il vei lua tarziu:-s

Pai ai vazut ce hipo tin si nu am cum sa ma abat de la ea....atat am voie un iaurt.....lasa ca ma descurc eu .....eu cand am activitate nici nu ma gandesc la mancare si nici foame nu m-i se face.....cu sportul nici eu nu ma omoram dar am tot citit pe forum despre sport si m-am ambitionat din cauza voastra...m-am gandit ca daca toata lumea face sport eu dc nu asi fi in stare....si ca sa nu ma plictisesc fac cate putin din toate....si e chiar amuzant....sa incerci si u...de ex azi am facut start walking jum ora apoi taebo 20 min apoi aerobic 10 min si zumba 10 min...in felul asta nu m-am plictisit deloc..:D>:D<:-*

Niculae Roxana 29 mar 2010 20:20:42

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 132546)
Ca venii vorba de start walking , am cam lenevit saptamanile astea , si cred ca de maine ma bag si eu la ... la 30 de minute macar :D

Bv bv asa sa faci....mie imi place si este chiar usor fata de taebo si zumba....:D

Adella 29 mar 2010 20:23:25

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 132560)

Pai ai vazut ce hipo tin si nu am cum sa ma abat de la ea....atat am voie un iaurt.....lasa ca ma descurc eu .....eu cand am activitate nici nu ma gandesc la mancare si nici foame nu m-i se face.....cu sportul nici eu nu ma omoram dar am tot citit pe forum despre sport si m-am ambitionat din cauza voastra...m-am gandit ca daca toata lumea face sport eu dc nu asi fi in stare....si ca sa nu ma plictisesc fac cate putin din toate....si e chiar amuzant....sa incerci si u...de ex azi am facut start walking jum ora apoi taebo 20 min apoi aerobic 10 min si zumba 10 min...in felul asta nu m-am plictisit deloc..:D>:D<:-*

Le-am incercat pe toate:) oricum depinde de stare ...de chef :) trebuie, pana ma apuc de sala, macar sa fac 30 min de tae-bo pe zi:-s

Niculae Roxana 29 mar 2010 20:42:43

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 132568)
Le-am incercat pe toate:) oricum depinde de stare ...de chef :) trebuie, pana ma apuc de sala, macar sa fac 30 min de tae-bo pe zi:-s

Imi pare rau ca nu poti face aks....dar iti doresc sa ai rezultate bune la sala si sa te atraga.....eu nu am alta varianta asa ca trebuie sa fac aks si deocamdata nu m-am plictisit si ma atrage....>:D<

Adella 29 mar 2010 20:44:08

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 132602)

Imi pare rau ca nu poti face aks....dar iti doresc sa ai rezultate bune la sala si sa te atraga.....eu nu am alta varianta asa ca trebuie sa fac aks si deocamdata nu m-am plictisit si ma atrage....>:D<

Am descoperit acusica:) hip hop abs:)asta incerc maine:)

Niculae Roxana 29 mar 2010 20:50:21

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 132605)
Am descoperit acusica:) hip hop abs:)asta incerc maine:)

Ai vazut ca ai gasit ceva care sa te atraga....yupiii...ma bucur;;):D

Niculae Roxana 29 mar 2010 20:56:58

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
De cateva zile am insomnii.....ma tot gandesc ce vom face pe viitor...am ramas fara nici un ban...al meu a venit aks ...a lucrat de la 4 jum dim pana la ora asta si nu a facut decat banii care treb sa-i dea la firma si banii de gaz....si nik.....in perioada cand toata lumea face cumparaturi si se gandeste sa petreaca Pastele undeva inafara Bucurestiului...noi nu avem nici un ban...

Adella 29 mar 2010 21:00:26

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de niculae roxana (Post 132615)

ai vazut ca ai gasit ceva care sa te atraga....yupiii...ma bucur;;):d

;;)>:d<>:d<>:d<

Niculae Roxana 29 mar 2010 21:18:33

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:00
Iaurt dietetic de baut 0.1%, Zuzu, 330g - 103 calorii, 10.6 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 14.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Apa plata, 450ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cafea, 20ml - 1 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0.4 sodiu, 0 zahar
Ceai verde, 250ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 7.5 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 22:11
Apa plata, 450ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 13:10
Apa plata, 450ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Portocale, 100g - 47 calorii, 0.9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 11.7 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 9.4 zahar
Pulpe pui fara piele crude, 100g - 170 calorii, 11.6 proteine, 17 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ceapa, 100g - 42 calorii, 0.9 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 10.1 carbohidrati, 1.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Spanac, 300g - 69 calorii, 8.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 10.8 carbohidrati, 6.6 fibre, 0 sodiu, 1.2 zahar
Supa de regim by Adorama, 200ml - 88 calorii, 2.8 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 18.8 carbohidrati, 3.8 fibre, 0 sodiu, 0.2 zahar

Gustare 2, ora 16:00
Apa plata, 450ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ou fiert tare, 100g - 155 calorii, 12.6 proteine, 10.6 grasimi, 424 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 124 sodiu, 1.1 zahar
Rosii, coapte, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zahar

Cina, ora 19:00
Sunca deliciu de pui, Gourmet, 20g - 13 calorii, 3.2 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 0.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Salata verde, 300g - 51 calorii, 3.6 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 9.9 carbohidrati, 6.3 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Apa plata, 450ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 762 calorii, (mic)56.3 proteine, (mult)29.5 grasimi, 424 colesterol, (mic)81.9 carbohidrati, 21.7 fibre, 136.9 sodiu, 14.5 zahar

ACTIVITATI FIZICE
1 Mile Walk, 30min - 108 calorii
Activitati casnice, 90min - 337 calorii
Aerobica, general, 10min - 77 calorii
Dus, 20min - 98 calorii
Gatit, 60min - 179 calorii
Lucru la PC, 240min - 472 calorii
Tae-Bo, 19min - 204 calorii
Uitat la TV, 240min - 288 calorii
Zumba, normal, 10min - 92 calorii
Metabolism bazal - 1486 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 3341 calorii

OitaVesela 29 mar 2010 21:20:22

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Roxana ma omori cu dietele tale. Iar prea putine calorii. Si portocalele alea le-ai mancat imediat dupa pranz?:-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:13:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO