forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3093)

Niculae Roxana 12 mar 2010 18:56:40

Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna slabutelor!
Astazi m-am decis sa intru pe slabute.ro si sa incerc sa slabesc cu ajutorul vostru.
Voi incepe printr-o scurta prezentare pentru a va face o idee despre persoana mea:
Ma numesc Roxana, am 25 ani, 1.68 si 75 kg. Am inceput sa ma ingras acum cativa ani buni de la niste pastile. De atunci, metabolismul meu nu a mai fost acelasi si am trecut brusc de la 62 kg la 70 kg ceea ce a insemnat un soc pt mine.
Motivatia mea principala pt a slabi este faptul ca nu ma pot angaja ca asistent manager.
Din ianuarie imi caut disperata de munca si nu am reusit sa ma angajez datorita aspectului fizic. Toti angajatorii imi cer poze, nu ii intereseaza daca am ceva in cap sau am experienta, doar cum arat si asta ma doare foarte tare.
Am nevoie de ajutorul vostru pt a slabi cat mai repede!!!
De luni incep dieta disociata si sper sa pot slabi si sa pot avea taria de a o tine pana la capat.Poopici!>:D<

Suzume 12 mar 2010 19:11:26

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna Roxana. Ti-ai ales vreo dieta anume? Avand in vedere ca inca nu ai un job inseamna ca poti sa faci si sport. Incearca taebo sau pilates, sunt foarte solicitante. Daca ai probleme cu articulatii, spate, etc atunci uita-te la start walking, e foarte simplu.

Niculae Roxana 13 mar 2010 12:31:43

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna Suzanne. Mi-am ales dieta disociata. Cu sportul ....incerc sa merg mult pe jos. Pt taebo sau pilates nu am bani sa merg la astfel de cursuri. Stii vreun site de unde as putea invata ceva? Mersi pt sfaturi.

Niculae Roxana 13 mar 2010 12:42:04

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Mai am 2 zile si incep dieta. Deja am emotii dar sunt sigura ca alaturi de voi o sa pot tine aceasta dieta in intregime si voi avea rezultate.
Ce parere aveti de aparatul acela care are mai multe benzi care vibreaza ? O ajuta la slabit? >:D<

Niculae Roxana 15 mar 2010 11:39:52

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna slabutelor! Astazi am inceput dieta disociata . Este ziua in care mananc doar fructe.
La micul dejun am mancat 2 mandarine si o banana(singura pe ziua de azi ca ingrasa).
Alaturi de voi cred ca voi reusi sa slabesc si sa tin dieta asta.
Va tin la curent cu dieta mea si ce schimbari voi avea.
Poopici!>:D<

Roxana 15 mar 2010 11:52:52

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 116601)
Buna Suzanne. Mi-am ales dieta disociata. Cu sportul ....incerc sa merg mult pe jos. Pt taebo sau pilates nu am bani sa merg la astfel de cursuri. Stii vreun site de unde as putea invata ceva? Mersi pt sfaturi.



Buna Roxana si bine ai venit printre noi.Si eu ma numesc Roxana ,am tot 21 de ani ,cam aceiasi inaltime ca si tine... si aceleasi kg de care vreau sa scap.
Uite aici diverse exerciti :

Sport
Tae-bo&Aerobic

Roxana 15 mar 2010 11:58:26

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 116609)
Mai am 2 zile si incep dieta. Deja am emotii dar sunt sigura ca alaturi de voi o sa pot tine aceasta dieta in intregime si voi avea rezultate.
Ce parere aveti de aparatul acela care are mai multe benzi care vibreaza ? O ajuta la slabit? >:D<



Te referi la acela de face masaj si care cica te scapa de celulita ?
Daca da...nu stiu...dar sincer nu cred ,eu am incercat sauna (aceea de o puneam pe burtica,fund etc ...) si nu a avut nici un efect ,am incercat si acel micut aparat pentru muschii abdominali...tot fara efect,asa ca am ajuns la concluzia ca fara miscare nu rezolv nimic ,iar acele aparate nu sunt bune de nimic .
Daca vrei sa investesti banii in aparatura gym iti recomand o bicicleta sau un step .

Roxana 15 mar 2010 12:00:31

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 118048)
Buna slabutelor! Astazi am inceput dieta disociata . Este ziua in care mananc doar fructe.
La micul dejun am mancat 2 mandarine si o banana(singura pe ziua de azi ca ingrasa).
Alaturi de voi cred ca voi reusi sa slabesc si sa tin dieta asta.
Va tin la curent cu dieta mea si ce schimbari voi avea.
Poopici!>:D<


Esti sigura ca disociata e ceea mai buna varianta?
Mie mi se pare un pic cam grea.Ai mai tinut aceasta dieta ?
Oricum ai grija sa nu te infometezi !

OitaVesela 15 mar 2010 12:12:43

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna Roxana >:D<
Aparatul ala cu benzi nu slabeste, ce bine ar fi sa stai degeaba si sa dai jos dar nu e asa. Daca intentionai sa iti cumperi mai bine nu. Investeste banii mai degraba intr-un aparat de sport pentru acasa si daca te tii de treaba o sa vezi ca o sa ai rezultate. Eu in aproape 3 saptamani de bicicleta stationara zilnic, mai intens ce-i drept + dieta sanatoasa am dat jos ceva centimetri. Poti sa vezi la mine in jurnal dimensiunile de azi fata de lunea trecuta de exemplu.

Te pup si spor la slabit :-*

supergirl18 15 mar 2010 18:48:47

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 116043)
Buna slabutelor!
Astazi m-am decis sa intru pe slabute.ro si sa incerc sa slabesc cu ajutorul vostru.
Voi incepe printr-o scurta prezentare pentru a va face o idee despre persoana mea:
Ma numesc Roxana, am 25 ani, 1.68 si 75 kg. Am inceput sa ma ingras acum cativa ani buni de la niste pastile. De atunci, metabolismul meu nu a mai fost acelasi si am trecut brusc de la 62 kg la 70 kg ceea ce a insemnat un soc pt mine.
Motivatia mea principala pt a slabi este faptul ca nu ma pot angaja ca asistent manager.
Din ianuarie imi caut disperata de munca si nu am reusit sa ma angajez datorita aspectului fizic. Toti angajatorii imi cer poze, nu ii intereseaza daca am ceva in cap sau am experienta, doar cum arat si asta ma doare foarte tare.
Am nevoie de ajutorul vostru pt a slabi cat mai repede!!!
De luni incep dieta disociata si sper sa pot slabi si sa pot avea taria de a o tine pana la capat.Poopici!>:D<


Mult succes in ceea ce ti-ai propus.eu am slabit foarte mult cu dieta disociata,aveam foarte multa ambitie cand am tinu-o si nu mi s-a parut deloc grea,insa nu am reusit sa scap de tot surplusul de grasime,cel mai probabil deoarece consumam foarte multi carbohidrati.Problema acestei dieta este dupa terminare,din punctul meu de vedere,pentru ca trebuie sa incerci sa mananci cumpatat,se recupereaza f rpd kg pierdute fara o monitorizare serioasa a alimentelor.
Bafta la slabit si nu te lasa batuta,fii puternica si cu siguranta iti vei atinge scopul.:-*
Sunt foarte optimista de fel:x

Niculae Roxana 16 mar 2010 14:32:57

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 118056)
Buna Roxana si bine ai venit printre noi.Si eu ma numesc Roxana ,am tot 21 de ani ,cam aceiasi inaltime ca si tine... si aceleasi kg de care vreau sa scap.
Uite aici diverse exerciti :

Sport
Tae-bo&Aerobic

Buna Roxana ! Mersi pt exercitii...o sa ma apuc de ele.Poop>:D<

bebelusha 16 mar 2010 14:34:31

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
hello roxana...mult succes in tot ce ti-ai propus..sa auzim numai de bine ;)

Niculae Roxana 16 mar 2010 14:35:46

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 118064)
Te referi la acela de face masaj si care cica te scapa de celulita ?
Daca da...nu stiu...dar sincer nu cred ,eu am incercat sauna (aceea de o puneam pe burtica,fund etc ...) si nu a avut nici un efect ,am incercat si acel micut aparat pentru muschii abdominali...tot fara efect,asa ca am ajuns la concluzia ca fara miscare nu rezolv nimic ,iar acele aparate nu sunt bune de nimic .
Daca vrei sa investesti banii in aparatura gym iti recomand o bicicleta sau un step .

Mersi pentru sfaturi. Da la acel aparat ma refeream ..am crezut ca o fi bun la ceva...stiam ca daca te duci la masaje anticelulitice chiar slabesti si m-am gandit ca poate acelasi lucru il poti obtine si cu aparatul acela.

Niculae Roxana 16 mar 2010 14:36:45

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 119600)
hello roxana...mult succes in tot ce ti-ai propus..sa auzim numai de bine ;)

Hello...mersi mult la fel si tie>:D<

bebelusha 16 mar 2010 14:41:04

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
uite vin si eu cu ceva la tine, de casa noua...
http://www.myweddingflowerideas.co.u...ng-flowers.jpg

Niculae Roxana 16 mar 2010 14:41:27

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 118066)
Esti sigura ca disociata e ceea mai buna varianta?
Mie mi se pare un pic cam grea.Ai mai tinut aceasta dieta ?
Oricum ai grija sa nu te infometezi !

Da sunt sigura deocamdata. Am auzit numai lucruri bune despre ea..adica da randamente si te ajuta sa slabesti..stiu ca este o problema cu mentinerea dar ma gandeam ca la mentinere o sa incep alta dieta care are ulterior si program de mentinere ce zici?
Intr-adevar este cam grea insa cu multaaaaaaa vointa sper sa reusesc...app nu am mai tinut-o niciodata.

Niculae Roxana 16 mar 2010 14:43:31

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 118081)
Buna Roxana >:D<
Aparatul ala cu benzi nu slabeste, ce bine ar fi sa stai degeaba si sa dai jos dar nu e asa. Daca intentionai sa iti cumperi mai bine nu. Investeste banii mai degraba intr-un aparat de sport pentru acasa si daca te tii de treaba o sa vezi ca o sa ai rezultate. Eu in aproape 3 saptamani de bicicleta stationara zilnic, mai intens ce-i drept + dieta sanatoasa am dat jos ceva centimetri. Poti sa vezi la mine in jurnal dimensiunile de azi fata de lunea trecuta de exemplu.

Te pup si spor la slabit :-*

Ok..mersi de sfaturi...chiar am nevoie de cat mai multe...bafta la slabit....te pup>:D<

Niculae Roxana 16 mar 2010 14:45:51

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de supergirl18 (Post 118724)
Mult succes in ceea ce ti-ai propus.eu am slabit foarte mult cu dieta disociata,aveam foarte multa ambitie cand am tinu-o si nu mi s-a parut deloc grea,insa nu am reusit sa scap de tot surplusul de grasime,cel mai probabil deoarece consumam foarte multi carbohidrati.Problema acestei dieta este dupa terminare,din punctul meu de vedere,pentru ca trebuie sa incerci sa mananci cumpatat,se recupereaza f rpd kg pierdute fara o monitorizare serioasa a alimentelor.
Bafta la slabit si nu te lasa batuta,fii puternica si cu siguranta iti vei atinge scopul.:-*
Sunt foarte optimista de fel:x

Mersi mult de sfaturi si de incurajari...la fel iti doresc si tie.
Dupa ce termin dieta ma gandeam sa incep alta care are si program de mentinere dupa...altfel nu prea stiu ce sa fac ca nu vreau sa pun la loc nimic.Poop>:D<

Niculae Roxana 16 mar 2010 15:13:06

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Ce sa va mai spun astazi fetelor..hmmm..am devenit un pic mai optimista cu ajutorul vostru si pentru acest lucru va multumesc. Este a doua zi de dieta in care mananc carne slaba si este ok...m-am bucurat de dimineata cand m-am urcat pe cantar si am observat ca am pierdut 1 kg si asta ma bucura si ma incurajeaza. De maine ma apuc si de exercitiile pe care mi le-a dat roxana si vedem rezultatul la final. Nici nu-mi imaginez cat de bucuroasa as fi daca m-as vedea la greutatea dorita si bineinteles sa raman asa nu sa pun ceva la loc...m-as duce sa ma angajez cu capul sus si nu m-ar mai inhiba felul in care arat. In ziua de astazi nu mai conteaza ce ai in cap este mult mai important felul in care arati si acest lucru m-a determinat sa fac o schimbare in stilul meu de viata si ma motiveaza sa nu renunt. Nu-mi vine sa cred ca atunci cand trimit un cv pe mail primesc mail inapoi cu rugamintea de a trimite 2 poze full body...helloooo..vin sa ma angajez si sa-mi demonstrez aptitudinile, inteligenta, sa dau randament nu sa defilez pe un podium..in fine sper sa va dea de gandit lucrurile spuse de mine si sa va creeati si voi o motivatie din asta.Bafta la slabit si fiti tari...Poopici

Niculae Roxana 17 mar 2010 13:17:29

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna slabutelor! Astazi sunt foarte fericita ca am mai slabit 1 kg si m-am apucat si de tae-bo..acasa bineinteles. Ma simt foarte bine deocamdata si sper s-o tin tot asa. Azi am schimbat meniul adica mai degraba l-am inversat deoarece nu aveam lactate si m-am decis sa mananc astazi orezul si sa merg la piata sa-mi iau lactate pt ziua de maine. Nu prea am scris in jurnal pt ca am stat mai mult sa va vizitez voua jurnalele si alte discutii de pe forum...sincer la cate inveti de pe acest forum nici nu mai ai timp sa te gandesti la mancare sau altceva.
Si chiar de asta aveam nevoie..pt ca nu am prietene care sa ma incurajeze ci mai degraba care ma lauda ca arat bine....acest forum ma tine cu picioarele pe pamant si ma face sa ma schimb in totalitate.Bafta la slabit fetelor....

OitaVesela 17 mar 2010 16:29:06

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Felicitari Roxana >:D< Ma bucur ca da roade dieta.

Niculae Roxana 17 mar 2010 21:12:28

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 121051)
Felicitari Roxana >:D< Ma bucur ca da roade dieta.

Mersi mult...si eu ma bucur ca da roade dieta si m-am apucat si de sport....va tin la curent in jurnal cu meniul meu si sper s-o tin tot asa. Tu ce mai faci? Cum merge dieta?>:D<

OitaVesela 17 mar 2010 21:26:53

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Pai e ok cred. Adica eu nu privesc asta ca pe o dieta, m-am obisnuit asa si m-am mai sclifosit un pic:)) Daca inainte eram destul de particulara in ceea ce priveste mancarea, acum sunt si mai si.
Azi nu m-am simtit prea bine si am facut doar o ora jumatate de bici, sper ca maine sa intru in normal.
Acum stau in pat si mai citesc niste articole.

Niculae Roxana 17 mar 2010 21:46:51

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 121266)
Pai e ok cred. Adica eu nu privesc asta ca pe o dieta, m-am obisnuit asa si m-am mai sclifosit un pic:)) Daca inainte eram destul de particulara in ceea ce priveste mancarea, acum sunt si mai si.
Azi nu m-am simtit prea bine si am facut doar o ora jumatate de bici, sper ca maine sa intru in normal.
Acum stau in pat si mai citesc niste articole.

Oricum tu arati foarte bine...sper sa ajung si eu la greutatea pe care o ai tu...dar mai am cale lunga. Tine-o tot asa cu sportul. >:D<

Roxana 17 mar 2010 21:49:37

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna Roxana . Felicitari pentru kg minus .Ma bucur foarte tare ca da rezultat dieta ! Pare foarte bun planul tau ...sa slabesti cu disociata si dupa sa te mentii printr o alimentatie sanatoasa .
Eu una...nu stiu daca m as descurca cu disociata ,insa cred ,ca daca rezultatele tale vor continua la fel...ma apuc si eu :D si poate reusesti sa ma convingi si pe mine sa ma tin de sport ,ca eu o saptamana fac si dupa stau o luna (sa ma odihnesc ;)) )
Puup si te astept cu vesti bune !

OitaVesela 17 mar 2010 21:51:36

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Nu arat deloc bine, dar lucrez la asta. :))

Niculae Roxana 17 mar 2010 21:58:21

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 121300)
Buna Roxana . Felicitari pentru kg minus .Ma bucur foarte tare ca da rezultat dieta ! Pare foarte bun planul tau ...sa slabesti cu disociata si dupa sa te mentii printr o alimentatie sanatoasa .
Eu una...nu stiu daca m as descurca cu disociata ,insa cred ,ca daca rezultatele tale vor continua la fel...ma apuc si eu :D si poate reusesti sa ma convingi si pe mine sa ma tin de sport ,ca eu o saptamana fac si dupa stau o luna (sa ma odihnesc ;)) )
Puup si te astept cu vesti bune !

Buna Roxana. ma bucur sa te gasesc in jurnalul meu. Iti multumesc pt vorbele tale frumoase si pt incurajari. Eu cred ca te vei descurca cu siguranta si cu dieta disociata atata timp cat ne sustinem unele pe altele si slabim impreuna>:D<. Pana sa intru pe forum sincer eram cam sceptica pt ca mereu intervenea ceva si renuntam repede. Nu tineam o dieta mai mult de o saptamana, insa acum sigur ma voi schimba. Tine foarte mult si de autosugestie sincer...pentru ca toate pleaca de la creier.Eu sunt de parere ca daca ai activitate in cursul zilei adica iti ocupi tot timpul cu cate ceva si nu stai asa pur si simplu in pat sau la televizor automat nu te mai gandesti la mancare si iti e mult mai usor. Parerea mea este sa te apuci si tu de dieta asta...ce ai de pierdut...doar kg:)). Ne sustinem una pe alta. Poopici>:D<

Niculae Roxana 17 mar 2010 22:01:22

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 121304)
Nu arat deloc bine, dar lucrez la asta. :))

Eu ma gandeam ca la 55 kg eu as fi multumita de mine sincer...dar bineinteles fiecare are un standard si considera ca arata bine la anumite kg. Oricum succes si sunt sigura ca vei ajunge cat de curand sa arati asa cum doresti...eu zic ca nu mai ai mult .>:D<

Niculae Roxana 17 mar 2010 22:16:05

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna jurnalule!
Am cateva ganduri pe care as vrea sa le expun.
Sunt foarte fericita ca am gasit acest site care ma ajuta cum nici nu-mi inchipuiam eu vreodata. In primul rand, daca inainte stateam si ma uitam la tv mai tot timpul zilei acum stau non-stop pe acest forum si invat lucruri care ma ajuta enorm de la slabute.Astazi cu ajutorul roxanei care mi-a aratat unde pot gasi exercitii tae-bo m-am apucat de acest sport si m-i se pare chiar foarte ok...cam greu pt prima zi dar fara munca nu putem ajunge unde vrem in viata.
Maine am un interviu important la compania Blue Air si ca de obicei am asa un feeling ca din cauza kg in plus nu voi fi angajata, deoarece conteaza foarte mult felul in care arati in momentul in care te angajezi la o companie mai importanta si practic lucrand cu publicul automat devii imaginea firmei...as vrea sa pot sa le spun maine la interviu ca sunt la dieta si in curand nu-mi va mai fi rusine de felul in care arat ..dar..stim cu totii ca nu putem explica asa ceva unui angajator.Imi pare rau ca am stat si m-am delasat in halul asta....am ajuns la acel punct de criza cand am realizat ca este chiar important in ziua de azi cum arati mai ales, am realizat ca daca vreau o cariera la o companie de renume trebuie nu numai sa am o facultate, experienta....trebuie sa fiu si mandra de mine atunci cand ma prezint la interviu...sa arat bine.Scz am devenit iar melancolica dar daca am cui sa ma descarc este mult mai bn pt mine pt ca stiu ca aici pot gasi persoane care poate trec prin aceleasi momente ca mine si putem sa ne ajutam unele pe altele.Multumesc slabutelor.

madaEM 17 mar 2010 22:19:58

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 121375)
Buna jurnalule!
Am cateva ganduri pe care as vrea sa le expun.
Sunt foarte fericita ca am gasit acest site care ma ajuta cum nici nu-mi inchipuiam eu vreodata. In primul rand, daca inainte stateam si ma uitam la tv mai tot timpul zilei acum stau non-stop pe acest forum si invat lucruri care ma ajuta enorm de la slabute.Astazi cu ajutorul roxanei care mi-a aratat unde pot gasi exercitii tae-bo m-am apucat de acest sport si m-i se pare chiar foarte ok...cam greu pt prima zi dar fara munca nu putem ajunge unde vrem in viata.
Maine am un interviu important la compania Blue Air si ca de obicei am asa un feeling ca din cauza kg in plus nu voi fi angajata, deoarece conteaza foarte mult felul in care arati in momentul in care te angajezi la o companie mai importanta si practic lucrand cu publicul automat devii imaginea firmei...as vrea sa pot sa le spun maine la interviu ca sunt la dieta si in curand nu-mi va mai fi rusine de felul in care arat ..dar..stim cu totii ca nu putem explica asa ceva unui angajator.Imi pare rau ca am stat si m-am delasat in halul asta....am ajuns la acel punct de criza cand am realizat ca este chiar important in ziua de azi cum arati mai ales, am realizat ca daca vreau o cariera la o companie de renume trebuie nu numai sa am o facultate, experienta....trebuie sa fiu si mandra de mine atunci cand ma prezint la interviu...sa arat bine.Scz am devenit iar melancolica dar daca am cui sa ma descarc este mult mai bn pt mine pt ca stiu ca aici pot gasi persoane care poate trec prin aceleasi momente ca mine si putem sa ne ajutam unele pe altele.Multumesc slabutelor.


ma bucur roxana ca tea ajutat si pe tine forumul ...si ca teai reapucat de sport....
succes maine la interviu ..si lasa ca va fi bn >:D<>:D<
asa este in unele situatii conteaza si astectul fizic ..si atitudinea pe care o ai ...
lasa ca vei agunge unde iti doresti ..si cu kg...si cu cariera>:D<>:D<>:D<

OitaVesela 17 mar 2010 22:28:00

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 121329)

Eu ma gandeam ca la 55 kg eu as fi multumita de mine sincer...dar bineinteles fiecare are un standard si considera ca arata bine la anumite kg. Oricum succes si sunt sigura ca vei ajunge cat de curand sa arati asa cum doresti...eu zic ca nu mai ai mult .>:D<

Da dar eu am 1.60 :D

Niculae Roxana 17 mar 2010 22:34:21

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Niciodata nu m-am gandit ca niste pastile anticonceptionale o sa-mi intoarca viata in felul acesta.Fetelor sa aveti grija sa nu ajungeti si voi ca mine sa va ingrasati in 2 luni 15 kg fara sa aveti timp sa va dezmeticiti. Pana in 2006 nu am avut niciodata probleme cu kg...pana am luat yasmine...dupa aia totul s-a schimbat pt mine si s-a transformat intr-un cosmar totul din care se pare ca nu mai ies...aveam 60 kg..aratam bine zic eu la 1,68...si in 2 luni ajunsesem la 75 kg...a fost un soc pt toata lumea: cunoscuti, rude, mamaaa, sora mea si mai ales iubitul meu care a devenit sotul meu vara trecuta...dar cosmarul nu s-a oprit aici..metabolismul meu s-a dat peste cap, mancam non stop pt ca imi era rau daca nu mancam, ma durea burta ingrozitor...asa ca inafara faptului ca ma ingrasam si daca beam apa in cativa anisori adica mai exact pana in iarna asta am mai pus pe mine 7 kg ...deci aveam frumoasa greutate de 82 kg...inca putin si treceam de pragul supraponderala. Anul acesta cand am vazut ca deja nu ma mai suport si parca si relatia cu sotul s-a mai detasat asa in sensul de 'aspirina saracului' am zis stop si am inceput sa intru pe acest site si sa citesc...inca nu aveam curajul sa intru in conversatii..doar citeam ...si m-am apucat de dieta cu supa de varza care m-a ajutat sa scap de cele 7 kg intr-o saptamana. M-am bucurat...insa este foarte greu de tinut in sensul ca t-i se face scarba de acea supa rau si nu o poti tine mai mult de atat...deci am vazut ca se poate...iar acum am inceput aceasta dieta cu care deocamdata ma inteleg. Inainte sa incep am avut nevoie de motivatii..si le-am gasit:
1. Nu ma mai suportam cum arat si cum arata hainele pe mine si marimea pe care o gaseam cu greu.
2. Am pierdut ocazia sa lucrez in multe companii din cauza greutatii mele care a fost si decisiva.
3. Mama mea cand ma vedea nu facea altceva decat sa ma certe si sa-mi aduca aminte ce frumoasa eram si cat de admirata eram de toata lumea.
Cam atat pt azi ma bag si eu la somnik.Poopici slabutelor...somnik pufos

Niculae Roxana 17 mar 2010 22:35:34

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 121415)
Da dar eu am 1.60 :D

Da am vazut dupa scz. Oricum sunt sigura ca vei ajunge la greutatea dorita in scurt timp. Poopici si somnic pufos>:D<

Niculae Roxana 17 mar 2010 22:39:07

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de mada_gabi2006 (Post 121392)
ma bucur roxana ca tea ajutat si pe tine forumul ...si ca teai reapucat de sport....
succes maine la interviu ..si lasa ca va fi bn >:D<>:D<
asa este in unele situatii conteaza si astectul fizic ..si atitudinea pe care o ai ...
lasa ca vei agunge unde iti doresti ..si cu kg...si cu cariera>:D<>:D<>:D<

Mersi Mada pt incurajari. Eu insa am momente si momente cand sunt sigura pe mine si ca acum cand stiu ca pt acea companie conteaza imaginea si nu mai sunt asa sigura pe mine.Da intr-un final cu kg sunt sigura ca voi ajunge unde vreau ca am ajutor solid acum si m-am saturat si eu sa sufar sincer iar despre cariera sa dea D-zeu. Bafta si tie>:D<>:D<

OitaVesela 17 mar 2010 22:42:25

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Somnic bun si tie >:D<
Imi pare sincer rau de ce ai patit, o sa iti povestesc si experienta mea cu medicamentatia hormonala. Noi inca nu avem medici endocrinologi care sa cunoasca destule si sa faca ce trebuie ca sa poata recomanda in deplina siguranta ceva.

Niculae Roxana 17 mar 2010 22:49:35

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
V-am poopat slabutele mele...ma bag la somn si vorbim maine dimineata cand va tin la curent cu dieta mea.Somnik pufosss!!!

Niculae Roxana 17 mar 2010 22:51:21

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 121458)
Somnic bun si tie >:D<
Imi pare sincer rau de ce ai patit, o sa iti povestesc si experienta mea cu medicamentatia hormonala. Noi inca nu avem medici endocrinologi care sa cunoasca destule si sa faca ce trebuie ca sa poata recomanda in deplina siguranta ceva.

Ai dreptate in totalitate..ce sa facem...asta e viata noastra si trebuie sa ne conformam. Astept sa-mi povestesti maine si despre tine.Poop dulce>:D<

Roxana 17 mar 2010 23:12:55

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 121432)
Niciodata nu m-am gandit ca niste pastile anticonceptionale o sa-mi intoarca viata in felul acesta.Fetelor sa aveti grija sa nu ajungeti si voi ca mine sa va ingrasati in 2 luni 15 kg fara sa aveti timp sa va dezmeticiti. Pana in 2006 nu am avut niciodata probleme cu kg...pana am luat yasmine...dupa aia totul s-a schimbat pt mine si s-a transformat intr-un cosmar totul din care se pare ca nu mai ies...aveam 60 kg..aratam bine zic eu la 1,68...si in 2 luni ajunsesem la 75 kg...a fost un soc pt toata lumea: cunoscuti, rude, mamaaa, sora mea si mai ales iubitul meu care a devenit sotul meu vara trecuta...dar cosmarul nu s-a oprit aici..metabolismul meu s-a dat peste cap, mancam non stop pt ca imi era rau daca nu mancam, ma durea burta ingrozitor...asa ca inafara faptului ca ma ingrasam si daca beam apa in cativa anisori adica mai exact pana in iarna asta am mai pus pe mine 7 kg ...deci aveam frumoasa greutate de 82 kg...inca putin si treceam de pragul supraponderala. Anul acesta cand am vazut ca deja nu ma mai suport si parca si relatia cu sotul s-a mai detasat asa in sensul de 'aspirina saracului' am zis stop si am inceput sa intru pe acest site si sa citesc...inca nu aveam curajul sa intru in conversatii..doar citeam ...si m-am apucat de dieta cu supa de varza care m-a ajutat sa scap de cele 7 kg intr-o saptamana. M-am bucurat...insa este foarte greu de tinut in sensul ca t-i se face scarba de acea supa rau si nu o poti tine mai mult de atat...deci am vazut ca se poate...iar acum am inceput aceasta dieta cu care deocamdata ma inteleg. Inainte sa incep am avut nevoie de motivatii..si le-am gasit:
1. Nu ma mai suportam cum arat si cum arata hainele pe mine si marimea pe care o gaseam cu greu.
2. Am pierdut ocazia sa lucrez in multe companii din cauza greutatii mele care a fost si decisiva.
3. Mama mea cand ma vedea nu facea altceva decat sa ma certe si sa-mi aduca aminte ce frumoasa eram si cat de admirata eram de toata lumea.
Cam atat pt azi ma bag si eu la somnik.Poopici slabutelor...somnik pufos


Ma mir ca te ai ingrasat de la Yasmin ...eu iau cam de 2 ani jumate si sincer de atunci nu m am mai ingrasat ,m am mentinut la kg care le aveam .In prezent folosesc aceste anticonceptionale si sunt foarte multumita de ele ,pe langa faptul ca ma protejez ,am menstruatia regulata si ma scapa si de durerile ingrozitoare de burta din timpul menstruatiei ....ma mai si ajuta sa ma mentin .

Roxana 17 mar 2010 23:14:47

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Care este disociata ta ,ca din cate stiu eu sunt mai multe variante ?

Pup si vorbim maine seara !

kore 17 mar 2010 23:43:39

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna Roxana,
povesteste-ne cum ti-a mers la interviu....sper ca a fost bine...pt ca din cate am citit ai atitudinea de invingatoare...si asta conteaza f mult in fata unui angajator
asteptam vesti bune:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:11:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO