forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal steffany (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=8700)

steffany 28 mar 2011 14:09:06

Jurnal steffany
 
buna fetelor mi-am facut si eu jurnal si asa o sa ne cunoastem mai bine;;)

steffany 28 mar 2011 14:34:03

Re: Jurnal steffany
 
ce sa va spun despre mine? eu tot timpul am fost slaba , chiar foarte slaba cand eram mai mica nici o haina nu statea frumos pe mine dar de 4 ani incoace nu a facut alceva cantarul decat sa urce si sa urce fara oprire de la 50 am ajuns in 4 ani la 69. si in iarna aceasta am zis : STOP. si uite asa cautand pe internet un tabel al caloriilor am descoperit aceasta pagina care va spun sincer m-a ajutat foarte mult , pentru ca mia dat ocazia sa cunosc niste fete minunate care ma-u inspirat cu ambitia lor si cu vorbe bune asa ca sunt convinsa ca am sa reusesc sa devin o slabuta pana in vara.

roxyyc 28 mar 2011 17:33:08

Re: Jurnal steffany
 
Bine te-am gasit steff in casuta ta... ma primesti si pe mine? Vin cu cun ceiut... sa stam la taclale si in casuta ta...

steffany 28 mar 2011 18:01:39

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de roxyyc (Post 593506)
Bine te-am gasit steff in casuta ta... ma primesti si pe mine? Vin cu cun ceiut... sa stam la taclale si in casuta ta...

esti oricand bine venita mai ales ca pentru mine tu esti un exemplu demn de urmat >:D< sper sa ajung si eu la kilele dorite

Alexandra Andreea 28 mar 2011 20:32:17

Re: Jurnal steffany
 
Hello!! >:D< Vin si eu la tine in casutza! :"> [*117*]

Sa iti fie cu folos jurnalul! >:D< Si spor in tot ceea ce ti-ai propus! :D

Spune-ne mai multe despre cum papi, cum te-ai gandit sa slabesti! ;;)

Cu drag,
Alexandra ;;)

steffany 28 mar 2011 20:45:51

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 593973)
Hello!! >:D< Vin si eu la tine in casutza! :"> [*117*]

Sa iti fie cu folos jurnalul! >:D< Si spor in tot ceea ce ti-ai propus! :D

Spune-ne mai multe despre cum papi, cum te-ai gandit sa slabesti! ;;)

Cu drag,
Alexandra ;;)

buna alexandra si bine ai venit la mine in casuta .multumesc pentru urari sper sa se realizeze.pai ce pot sa va spun? planul meu de atac e cat de cat un stil de viata sanatos pentru ca nu sunt capabila si nici nu vreau sa tin o anumita dieta. de ce? pentru ca eu sunt umpic mai ciudata, daca nu este de mancare cemi place nu mananc. si din pacate imi plac prajelile la nebunie , mi le cere organismul ca la un alcoolic:)). tocmai deaia incerc sa mananc mai sanatos. am inclus si umpic de spor in viata mea pentru ca inainte nu faceam deloc, dar tin sa precizez ca lucrez ca si ospatara deci sunt in continua miscare. incep sa vad diferente cei drept. bine nu vreau sa te plictisesc , daca vrei povestestemi si tu ceva despre tine sa ne cunoastem mai bine>:D<

Alexandra Andreea 28 mar 2011 21:07:57

Re: Jurnal steffany
 
Pai sa stii ca sunt de acord cu tine la problema cu modul de viatza sanatos! De fapt toata viatza noastra este o dieta, indiferent cum mancam! ;;) Ideea este sa mancam cum trebuie, si sa nu ne facem rau singurei!

Sa stii ca ar trebui sa renunti cam 99% la prajeli! :-s Nu sunt bune DELOC si uleiul de floarea-soarelui cand este incins, este cancerigen! :-s Eu cred ca cu perseverenta vei reusi! ;;)

Despre mine ce sa zic...ma ghidez dupa principiile lui Montignac, si am de gand sa le tin toata viatza! ;;) Acum sunt in faza I, pentru a-mi echilibra secretia de insulina si pentru a lasa pancreasul sa se odihneasca! :D Acum sunt la faza cu studiul retetelor! :)) Vreau sa invatz sa gatesc conform Montignac, si sa fac si dulciuri :"> ! Deci sunt intr-un studiu intens! :)) Imi place f mult sa citesc orice! De ceva timp citesc f multe carti de nutritie, ca sa stiu tot ce misca! :))

Fac sport, min 40 min pe zi...si chiar te sfatuiesc sa incerci Turbo Jam si Tae-Bo! :x Sunt indragostita de ele! ;;) La vara dau iar la medicina in Tg. Mures ;;) si acum ma pregatesc intens! :D Si cam atata ;)) deocamdata :D ...! >:D< Poti gasi la mn in jurnal meniuri, si ce mai face nebuna de mine! :)) :">

Cu drag,
Alexandra :-*

Monica17 28 mar 2011 21:15:33

Re: Jurnal steffany
 
Buna.Steff.si.la.tine.in.casuta!Am.venit.si.eu.cu. super.scriusl.meu=)).Felicitari.pt.kg.pierdute.si. succes.in.contiunuare!.Si.iti.multumesc.pentru.cuv intele.frumoase.pe.care.mi.le-ai.spus.la.mine.in.casuta!Esti.o.fata.foarte.dragu ta>:D<>:D<>:D<>:D<

andra_aly 28 mar 2011 21:42:41

Re: Jurnal steffany
 
Buna draga mea si bine te-am gasit la tine in casuta:)
Ma bucur ca ti-ai facut si tu jurnal, sa stiu unde sa vin sa te salut:) Bine, mai mereu esti la casuta cealalta:P
Ti-am adus si ceva pentru casuta noua:)
http://2.bp.blogspot.com/_I9RhOUg_kt...tino+fiori.gif
Iti doresc mult succes in lupta cu, kg! >:D<

steffany 28 mar 2011 21:47:21

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 594113)
Pai sa stii ca sunt de acord cu tine la problema cu modul de viatza sanatos! De fapt toata viatza noastra este o dieta, indiferent cum mancam! ;;) Ideea este sa mancam cum trebuie, si sa nu ne facem rau singurei!

Sa stii ca ar trebui sa renunti cam 99% la prajeli! :-s Nu sunt bune DELOC si uleiul de floarea-soarelui cand este incins, este cancerigen! :-s Eu cred ca cu perseverenta vei reusi! ;;)

Despre mine ce sa zic...ma ghidez dupa principiile lui Montignac, si am de gand sa le tin toata viatza! ;;) Acum sunt in faza I, pentru a-mi echilibra secretia de insulina si pentru a lasa pancreasul sa se odihneasca! :D Acum sunt la faza cu studiul retetelor! :)) Vreau sa invatz sa gatesc conform Montignac, si sa fac si dulciuri :"> ! Deci sunt intr-un studiu intens! :)) Imi place f mult sa citesc orice! De ceva timp citesc f multe carti de nutritie, ca sa stiu tot ce misca! :))

Fac sport, min 40 min pe zi...si chiar te sfatuiesc sa incerci Turbo Jam si Tae-Bo! :x Sunt indragostita de ele! ;;) La vara dau iar la medicina in Tg. Mures ;;) si acum ma pregatesc intens! :D Si cam atata ;)) deocamdata :D ...! >:D< Poti gasi la mn in jurnal meniuri, si ce mai face nebuna de mine! :)) :">

Cu drag,
Alexandra :-*

eu stiu ca fac rau dar nu pot renunta la ele , pot sa le reduc ceea ce am facut, dar mai am de lucru, si eu imi tot fac liste cu feluri de mancare si cu proteine si carbohidrati si incetu cu incetu imi schimb stilul alimentar. :) am si un lucru de care sunt mandra este ca de 2 luni am renuntat la bauturile carbogazoase . in 2 luni am baut un singur paharel de coca cola. tin sa specific ca de vreo 2 ani veam doar apa minerala si a fost destul de greu sa renunt dar am reusit#:-sam sa intru sa ma uit peste meniuri poate ma inspir>:D<>:D<

steffany 28 mar 2011 21:54:04

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 594186)
Buna draga mea si bine te-am gasit la tine in casuta:)
Ma bucur ca ti-ai facut si tu jurnal, sa stiu unde sa vin sa te salut:) Bine, mai mereu esti la casuta cealalta:P
Ti-am adus si ceva pentru casuta noua:)
http://2.bp.blogspot.com/_I9RhOUg_kt...tino+fiori.gif
Iti doresc mult succes in lupta cu, kg! >:D<

multumesc pentru vizita si pentru flori sunt tare frumoase;;), sunt in cealalta casuta pentru ca fetele sunt niste scumpe si ma sint tare bine cu ele.multumesc pentru urari si sper sa reusesc. stiu ca e un drum lung si greu dar am sa ajung si eu la kilele dorite>:D<

steffany 28 mar 2011 21:55:54

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de Monica17 (Post 594131)
Buna.Steff.si.la.tine.in.casuta!Am.venit.si.eu.cu. super.scriusl.meu=)).Felicitari.pt.kg.pierdute.si. succes.in.contiunuare!.Si.iti.multumesc.pentru.cuv intele.frumoase.pe.care.mi.le-ai.spus.la.mine.in.casuta!Esti.o.fata.foarte.dragu ta>:D<>:D<>:D<>:D<

esti oricand binevenita si e misto scrisul tau:P nuti face griji ca te intelegem. sa sti ca oricand ai nevoie de cineva sa vorbesti sunt aici si sa ne sprijinim reciproc. ai grija de tine>:D<:-*

andra_aly 28 mar 2011 22:03:08

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de steffany (Post 594220)

multumesc pentru vizita si pentru flori sunt tare frumoase;;), sunt in cealalta casuta pentru ca fetele sunt niste scumpe si ma sint tare bine cu ele.multumesc pentru urari si sper sa reusesc. stiu ca e un drum lung si greu dar am sa ajung si eu la kilele dorite>:D<

Ei, stiu, dar bine ca acum ai si tu jurnal, asa te putem controla mai bine:P
Glumesc>:D< O sa reusesti, cu rabdarea trecem marea, vb aia:)
succes inca o data!>:D<

Alexandra Andreea 29 mar 2011 07:23:33

Re: Jurnal steffany
 
Neatza! >:D< Iti aduc bombonele, sper sa nu ma injuri! :">
http://media.infomariaj.ro/poze_arti...r-bomboane.jpg
Ce ti-ai propus pentru ziua de astazi? :>

Cu drag,
Ale'

Monica17 29 mar 2011 08:57:36

Re: Jurnal steffany
 
Buna.dimi.steff!>:D<

steffany 29 mar 2011 09:33:12

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 594458)
Neatza! >:D< Iti aduc bombonele, sper sa nu ma injuri! :">
http://media.infomariaj.ro/poze_arti...r-bomboane.jpg
Ce ti-ai propus pentru ziua de astazi? :>

Cu drag,
Ale'

mmmm ce bine arata:x nu te injur ca eu cand am pofte am pofte de sarat nu de dulce:D. pai azi am in plan sa-mi spal faianta din bucatarie ca sunt in concediu;;). si sport nu prea am chef sa fac si pluc sunt la CM si imi cam vine de nu prea pot sa fac mult efort.multumesc pentru bobo>:D<

steffany 29 mar 2011 09:34:30

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de Monica17 (Post 594671)
Buna.dimi.steff!>:D<

buna dimi monic ce faci?

Monica17 29 mar 2011 09:35:22

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de steffany (Post 594777)

buna dimi monic ce faci?

stau.putin.pe.aici.cu.voi...tu.cf?:-*:-*

steffany 29 mar 2011 10:01:38

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de Monica17 (Post 594782)
stau.putin.pe.aici.cu.voi...tu.cf?:-*:-*

eu sunt inca tot in pijama:)) acum ma gandeam ca ar trebui sa ma duc sa ma apuc de treaba sa nu mai lenevesc atat:D

steffany 29 mar 2011 15:33:32

Re: Jurnal steffany
 
bine ca mi-am terminat de curatat bucataria ca avea mare nevoie de o spalatura:)) asa ca dupamasa asta de relax. am sa-mi pun o masca pentru fata si un tratament pentru par

Alexandra Andreea 30 mar 2011 11:15:14

Re: Jurnal steffany
 
Buna Steffany!!! >:D< Vin si eu cu o raza de soare la tine in casutza! >:D< o zi minunata iti doresc! >:D< Si sa pui si un meniu! :D

porumbita 30 mar 2011 14:31:07

Re: Jurnal steffany
 
Bine te-am gasit Stef in casuta ta , am poposit si eu pe la tine sa iti urez bun venit in gasca slabutelor ...succes in ceea ce ti-ai propus ....pupici...

steffany 30 mar 2011 18:42:11

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de porumbita (Post 597700)
Bine te-am gasit Stef in casuta ta , am poposit si eu pe la tine sa iti urez bun venit in gasca slabutelor ...succes in ceea ce ti-ai propus ....pupici...

bine ai venit si multumesc pentru urarile de bine , la fel iti urez si tie si te mai astept pe la mine>:D<

steffany 30 mar 2011 23:23:17

Re: Jurnal steffany
 
fetelor tocmai imi descarc de pe net niste clase de zumba si maine vreau sa incep pentru ca am 3 saptamani de cand stagnez la 64.5 nici macar 100 de grame n-am dat jos. pe de o parte ma stresez , pe de alta ma gandesc ca sunt in concediu si deaia. acum sa vedem....

steffany 30 mar 2011 23:24:12

Re: Jurnal steffany
 
:-/sper din suflet sa ajung si eu slabuta pana la vara...

EveEve 31 mar 2011 00:15:30

Re: Jurnal steffany
 
Buna steffany>:D<Am indraznit sa vin si eu pe la tine prin casuta, ca tare ma bucur cand mai vad slabute din Spania!>:D<
Te felicit pentru kg date jos pana acum:-*:-*Deci au fost date jos doar renuntand la prajeli si bauturi carbogazoase??
Zumba e un program foarte tare!:DPlus ca nu te plictisesti facandu-l, ceea ce pt mine conteaza tare mult ca sa ma pot tine de un exercitiu;))Sigur o sa iti placa:D
Felicitari inca odata pentru kg pierdute, si stai linistita, perioada de stagnare o sa treaca ea(totusi sa speram ca nu e asta). Probabil este pentru ca, corpul tau era invatat sa fie mereu in miscare, in timp ce erai la servici, iar acum ia si el o pauza..;))Tu incepe sa faci Zumba si inca putin sport pe acasa, si in rest bucura-te de vacanta!!!>:D<
Te pup, si spor la treaba:-*:-*!

Alexandra Andreea 31 mar 2011 06:35:33

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de steffany (Post 598803)
:-/sper din suflet sa ajung si eu slabuta pana la vara...

Buna dimineatza! >:D< Vin cu floricele pe la toate slabutzele harnice ca tine! ;;) :-*
http://img.kudika.ro/comunitate/phot.../2/4252991.jpg

Si eu am Zumba in comp, dar ma incurc in micari, si ma enerveaza ca nu am rabdare! :)) Eu sunt cu Turbo Jam si Tae-Bo! :x Spor la sport, si sa fii sigura ca vei fi o slabutza pana la vara! >:D<

Cu drag,
Ale';;)

steffany 31 mar 2011 09:49:42

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 598854)
Buna steffany>:D<Am indraznit sa vin si eu pe la tine prin casuta, ca tare ma bucur cand mai vad slabute din Spania!>:D<
Te felicit pentru kg date jos pana acum:-*:-*Deci au fost date jos doar renuntand la prajeli si bauturi carbogazoase??
Zumba e un program foarte tare!:DPlus ca nu te plictisesti facandu-l, ceea ce pt mine conteaza tare mult ca sa ma pot tine de un exercitiu;))Sigur o sa iti placa:D
Felicitari inca odata pentru kg pierdute, si stai linistita, perioada de stagnare o sa treaca ea(totusi sa speram ca nu e asta). Probabil este pentru ca, corpul tau era invatat sa fie mereu in miscare, in timp ce erai la servici, iar acum ia si el o pauza..;))Tu incepe sa faci Zumba si inca putin sport pe acasa, si in rest bucura-te de vacanta!!!>:D<
Te pup, si spor la treaba:-*:-*!

multumesc de vizita eve si eu ma bucur sa vorbesc cu fete plecate de acasa. fac aerobic de 2 luni si asta era pe langa lucru. am slabit 4 kile asa fara o dieta anume si nu pot sa tin o dieta anume din 2 motive : am partener care lucra greu si nu e la dieta asa ca nu pot sa-i dau numa salate si dealea, si celalalt e ca-mi place sa mananc:"> si sunt lucruri la ca nu vreau sa renunt , nu vreau sa traiesc frustrata ca mi-am taiat painea si alea alea pur si simplu mananc mult mai putin ca inainte. si ai dreptate de aerobic m-am cam plicti sper ca no sa se intample si cu zumba>:D<

steffany 31 mar 2011 09:51:26

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 598891)


Buna dimineatza! >:D< Vin cu floricele pe la toate slabutzele harnice ca tine! ;;) :-*
http://img.kudika.ro/comunitate/phot.../2/4252991.jpg

Si eu am Zumba in comp, dar ma incurc in micari, si ma enerveaza ca nu am rabdare! :)) Eu sunt cu Turbo Jam si Tae-Bo! :x Spor la sport, si sa fii sigura ca vei fi o slabutza pana la vara! >:D<

Cu drag,
Ale';;)

esti o scumpica ale , ersi mult de incurajari, azi ma apuc de zumba:D, mai tarziu va povestesc cum a fost:D. iti urez o zi frumoasa si insorita>:D<

happygirldiana 31 mar 2011 09:53:13

Re: Jurnal steffany
 
Buna Steffany>:D< si parintii mei tot in Spania sunt:(acum 2 ani am fost si eu acolo:)
pai daca te plictisesti de zumba,desi cred ca sunt slabe sansele,alternezi.faci azi zumba,maine start walking,poimaine un pic de Turbo Jam sau Tae bo si iar de la capat:D zic eu.adica eu asa fac cand ma plictisesc de un anumit program si nu imi impiedica slabirea:D sa ai spor!

porumbita 31 mar 2011 09:55:16

Re: Jurnal steffany
 
Neata , Stef ...ia sa vedem ...am venit sa te trag de urechiuse mai ...pai uite de ce stagnezi tu ....mi-am aruncat un ochi peste meniul de ieri ....[*16*][*16*][*16*]...grisul , pastele ...si macaroanele ...nu au ce cauta in dieta ....[*12*]

steffany 31 mar 2011 10:00:36

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de porumbita (Post 599313)
Neata , Stef ...ia sa vedem ...am venit sa te trag de urechiuse mai ...pai uite de ce stagnezi tu ....mi-am aruncat un ochi peste meniul de ieri ....[*16*][*16*][*16*]...grisul , pastele ...si macaroanele ...nu au ce cauta in dieta ....[*12*]

stiu ca mananc foarte rau :">:">:"> da cum fac pentru partener nu prea ma pot abtine , da pe azi am un meniu mai sanatos;;)>:D<

porumbita 31 mar 2011 10:05:16

Re: Jurnal steffany
 
DAAAA????...sa vedem...:D

steffany 31 mar 2011 10:07:27

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de porumbita (Post 599352)
DAAAA????...sa vedem...:D

pai uite micul dejun e cafeluta, la amiaz mai pap 100 grame macaroane cu varza ca doara nu le-oi arunca si deseara fac piept de pui la grill cu salata de legume si atat, fara nici un gram de paine, si daca imi trebuie ceva dulce am sa pap un kiwi :D e bine?

porumbita 31 mar 2011 10:12:56

Re: Jurnal steffany
 
Nu prea ...dar de data asta te iert ...ca sa nu arunci macaroanele ....pt ca si mie imi pare rau sa arunc mancarea .....dar .....trebuie sa te reorganizezi ....tu esti stapana in bucatarie ...asa ca ......ai sa gatesti separat ...pt tine ..si pt ....iubi.....si stabileste-ti de cu o zi inainte ce mananci .....trebuie sa mananci bine dimineata ...nu doar o cafea ....iti voi da cateva exemple de meniuri ...si le poti combina cum vrei ....

porumbita 31 mar 2011 10:14:06

Re: Jurnal steffany
 
Mic dejun

1. 1 iaurt(150g) + 1 banana taiata felii
2. 2 oua + 1 felie wassa + 1 rosie + 1 castravete
3. 1 baton cereale + 1 cana lapte semidegresat (250ml)
4. 2 pumni cereale + 1 iaurt (150g)
5. 2 felii de sunca slaba + 1 felie wassa + 1 rosie + 1 ardei gras
6. 2 oua + 1 felie wassa + 6 masline + 1 rosie


Pranz

1. salata greceasca( rosii , castraveti , ardei gras , cepa , masline, 1 felie branza feta , 1 ou fiert ) + 1 felie wassa
2. Omleta( 2 oua cu sunca ,ciuperci , 1 lingura cascaval ras) + salata verde + 1 felie wassa
3. 1 saorma mica de pui (fara cartofi si maioneza)+ salata mare
4. 1 portie paste cu sos rosu + parmesan
5. o ciorba /supa mare de oricefel cu carne slaba


Cina

1. salata mare ( Frunze, morcov , telina , ardei gras , castravete ,rosie ) + 2 linguri porumb + 1 ou fiert + conserva de ton + 6 masline
2. salata mare asortata + ½ piept de pui (sau peste)+ 6 masline
3. o bucata peste la cuptor( in staniol) + legume la gratar sau fierte
4. 1 pulpa de pui sau ½ piept de pui + legume la cuptor( conopida , broccoli , vinete , dovlecel , cioperci ) + sos ( 2 ling smantana 12% , ceasca de lapte cald , ierburi aromate, parmezan 2 ling)
5. 1 bucata muschi porc + 4-5 linguri de varza calita (in sos de rosii)
6. o bucata carne vita gratar + legume la cuptor( conopida , broccoli , vinete , dovlecel , cioperci, fasole verde )


Gustari

1. 1 pumn mic de alune, nuci ,migdale , fistic , sau alte fructe oleaginoase
2. 1 pumn mare de seminte de floarea soarelui sau dovleac cu coaja
3. 1 cub de swaiter sau branza frantuzeasca (25g0 + 10 boabe de strugure
4. 1 cub telemea + o felie pepene rosu
5. 10 masline negre /15 verzi

porumbita 31 mar 2011 10:15:07

Re: Jurnal steffany
 
Si ai sa vezi ca vei scapa de stagnare...:D

steffany 31 mar 2011 10:15:52

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de porumbita (Post 599383)
Si ai sa vezi ca vei scapa de stagnare...:D

>:D<>:D<>:D< eu sunt cam prapadita:D stiu...

porumbita 31 mar 2011 10:18:59

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de steffany (Post 599391)

>:D<>:D<>:D< eu sunt cam prapadita:D stiu...

De ce spui asta ?....hai ca ai sa vezi cand o va lua acul la vale ...vei fi mult mai motivata ....mai avem ceva drum de parcurs....:D

steffany 31 mar 2011 10:19:27

Re: Jurnal steffany
 
Citat:

Anterior postat de porumbita (Post 599379)
Mic dejun

1. 1 iaurt(150g) + 1 banana taiata felii
2. 2 oua + 1 felie wassa + 1 rosie + 1 castravete
3. 1 baton cereale + 1 cana lapte semidegresat (250ml)
4. 2 pumni cereale + 1 iaurt (150g)
5. 2 felii de sunca slaba + 1 felie wassa + 1 rosie + 1 ardei gras
6. 2 oua + 1 felie wassa + 6 masline + 1 rosie


Pranz

1. salata greceasca( rosii , castraveti , ardei gras , cepa , masline, 1 felie branza feta , 1 ou fiert ) + 1 felie wassa
2. Omleta( 2 oua cu sunca ,ciuperci , 1 lingura cascaval ras) + salata verde + 1 felie wassa
3. 1 saorma mica de pui (fara cartofi si maioneza)+ salata mare
4. 1 portie paste cu sos rosu + parmesan
5. o ciorba /supa mare de oricefel cu carne slaba


Cina

1. salata mare ( Frunze, morcov , telina , ardei gras , castravete ,rosie ) + 2 linguri porumb + 1 ou fiert + conserva de ton + 6 masline
2. salata mare asortata + ½ piept de pui (sau peste)+ 6 masline
3. o bucata peste la cuptor( in staniol) + legume la gratar sau fierte
4. 1 pulpa de pui sau ½ piept de pui + legume la cuptor( conopida , broccoli , vinete , dovlecel , cioperci ) + sos ( 2 ling smantana 12% , ceasca de lapte cald , ierburi aromate, parmezan 2 ling)
5. 1 bucata muschi porc + 4-5 linguri de varza calita (in sos de rosii)
6. o bucata carne vita gratar + legume la cuptor( conopida , broccoli , vinete , dovlecel , cioperci, fasole verde )


Gustari

1. 1 pumn mic de alune, nuci ,migdale , fistic , sau alte fructe oleaginoase
2. 1 pumn mare de seminte de floarea soarelui sau dovleac cu coaja
3. 1 cub de swaiter sau branza frantuzeasca (25g0 + 10 boabe de strugure
4. 1 cub telemea + o felie pepene rosu
5. 10 masline negre /15 verzi

multumesc frumos de sugestii:D , imi place tot ce ai pus in meniu :D, problema mea e ca sunt tare mofturoasa la mancare;;) am sa mi-l scot la imprimanta sa mi-l pun pe frigider . multumesc frumos, esti o scumpa>:D<>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:56:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO