forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal_Mika. Here we go again (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12768)

mika_me 16 oct 2021 09:27:57

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1454518)
super fain! îmi dai speranțe că se mai poate! :))

Se poateee! E greuuuu dar nu imposibil!

mika_me 16 oct 2021 09:29:21

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
1 ataşament(e)
Update

Incet, inceeet dar SIGUR...


Potrivit aplicatiei mai am 4.7 kg si oficial, voi avea un imc normal si totodata, voi avea o greutate considerata notmala pentru varsta si inaltimea mea.
Prin urmare.. targetul urmator este 64.8 kg:D

lidiuta 18 oct 2021 09:50:29

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Felicitari!:):):)Esti ambitioasa si disciplinata.

mika_me 20 oct 2021 08:31:31

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1454573)
Felicitari!:):):)Esti ambitioasa si disciplinata.

Hei!! Multumesc!!!

Din pacate nu sunt nici ambitioasa, nici disciplinata.....am invatat doar sa am rabdare. Am avut nevoie de aproape 13 ani sa ajung aici.
In 13 ani am ajuns la peste 100 kg, cand in urma cu tot atati ani ma chinuiam sa cobor de la 65 kg la 55. ..

Inca ma lupt cu increderea in mine si lucrez la partea psihica, emotionala, pentru ca din pacate,am realizat ca mancam (si uneori inca mananc) compulsiv, pe fond emotional.

Am inteles ca nu pot repara in cateva luni, ce am stricat in ani. Dar ma straduiesc si sunt mandra de mine si ma bucur ca am reusit sa scap de un numar foarte mare de kg.

Sper ca de aceasta data sa reusesc sa ajung la greutatea la care visez si apoi sa ma mentin in jurul acelei greutati.

lidiuta 20 oct 2021 09:23:07

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Of, sfânta răbdare, aş îndrăzni să spun. Da, aşa e, ea ne ajută mai mult decât celelalte calităţi necesare slăbirii.
Succes în continuare la menţinere! Ce face fetiţa?

mika_me 22 oct 2021 09:56:38

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1454579)
Of, sfânta răbdare, aş îndrăzni să spun. Da, aşa e, ea ne ajută mai mult decât celelalte calităţi necesare slăbirii.
Succes în continuare la menţinere! Ce face fetiţa?

Rabdarea.. bine spus "sfanta rabdare". Chiar este printre cele mai importante. In cazul meu, cauza multiplelor diete, care de care mai haotice a fost lipsa de rabdare.. Voiam rapid, voiam sa slabesc multe kg in timp cat mai rapid... Pentru ca, nu i asa, suna bine.. "slabeste 20 kg intr o luna" sau "10 kg in 10 zile" b-)

Fetita este bine, multumesc de intrebare! Creste :) Imi testeaza toate limitele:-o...

Ea este motivul pentru care am decis sa iau foarte in serios lupta cu kg. Pentru ca am zis ca trebuie sa fiu un exemplu pentru ea. Nu sa fiu top model sau sa mananc "farmacie", dar pentru a i explica anumite lucruri, pe masura ce creste, este nevoie de puterea exemplului. Si cum as fi putut fi eu un exemplu cu o greutate aproape dubla fata de normal? Cum as putea sa ii insuflu eu incredere in ea, cand eu insami stateam (si inca lucrez) prost la capitolul asta?
Merita sa aiba o mama cu o greutate normala, cu incredere in fortele proprii. Nu mai am 20 de ani sunt multe chestii pe care as fi vrut sa le fac, multe oportunitati pierdute.. Uneori mi e frica.. ca e prea tarziu sa mi croiesc cu adevarat un drum al meu... Dar.. totusi... Ma mangai cu gandul ca niciodata nu e prea tarziu.. ca ok n am 20 de ani, am abia 30 si un pic deci inca tanara.
Sunt norocoasa ca am tot sprijinul sotului si al familiei. N a fost lucru in care sa nu ma incurajeze. Ce m a impiedicat a fost increderea in mine si multitudinea de complexe. Asa ca mereu la jumatatea drumului "m am pierdut". Sper sa pot recupera... :(

lidiuta 22 oct 2021 11:18:51

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Gândeşti foarte lucid, realist. E bine că familia te sprijină şi că eşti hotărâtă să te schimbi în ce priveşte încrederea în forţele proprii, complexele, aşteptările nerealiste. Să ne mai scrii, ne e util şi nouă!:)

mika_me 28 oct 2021 07:02:49

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
1 ataşament(e)
Buna dimineata!
Update....

Bineinteles ca ma bucur cand vad tot mai putin pe cantar, dar trebuie sa admit ca am slabit in jur de 1 kg in ultimele 3 zile. Stres, griji si o masa pe zi (seara) si aia.. ca sa fie. Not good, dar se pare ca viata asa este facuta. N-o putem tine numai in bucurii. Sau ma rog, in cazul de fata nici nu e vorba de bucurii, ci pur si simplu rutina unui trai linistit, cu oamenii dragi (macar aparent) sanatosi. Well, asta i!

lidiuta 29 oct 2021 07:58:29

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Îmi pare rău că treci printr-o situaţie stresantă; din păcate de multe ori nu putem influenţa noi cursul lucrurilor. Însă e esenţial cum reacţionăm la evenimente, această reacţie ţine de noi. >:D<

mika_me 28 nov 2021 12:31:23

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
1 ataşament(e)
Buna , buna!!

Astazi dimineata 65 kg... Curat;;)

Asa cum spuneam acum ceva timp, aplicatia cu ajutorul careia imi monitorizez greutatea, spune ca inca sunt supraponderala si ca raportat la inaltimea mea, abia de la 64.8 kg in jos as fi cu greutate normala. Sooo, inca 200g si ating acest target.

Nu pot sa creeed! Mai am vreo 10 kg pana la targetul meu since forever.. dar drept sa spun.. daca tot am descoperit ca de fapt n am 1.65 ci undeva la 1.62-1.63, zic eu ca targetul final ar fi de 52 kg.

Nu mi amintesc sa fi avut vreodata atat, in viata de adult sau ma rog, oi fi avut, dar la vremea aia inca nu ma prinsese obsesia cantarului si a dietelor:-s.

Anyway... Next target, intermediar.. 59.9;;).. cred eu ca in cel mai bun caz, prin ianuarie sau februarie sa vad atat pe cantar.

Trebuie insa sa mentionez ca am nevoie de multa tonifiere si tare bine ar fi daca mi as intra intr un ritm cu miscarea. Din pacate, nu reusesc. Inca imi tot propun sa revin la banalul walk cu leslie sansone. Dar, degeaba.. raman doar la stadiul de idee. Shame on me:-s


Pana una alta, still proud of me! S avem spor la slabit toate, zic!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:35:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO