forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnalul meu => Eln (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2456)

Eln 26 ian 2010 20:48:59

Jurnalul meu => Eln
 
Salut !#:-s In sfarsit am reusit sa imi fac propiul jurnal.

Vai doamne, trebuie sa imi aprovizionez frigiderul cu fructe si legume, ca nu se mai poate:| Pe bune. Si sport pur si simplu nu mai am timp! Ce bine ca acum vine vacant#:-s. In acea saptamana ma voi tine serios, si sper ca voi mai slabi un kg:x. Doamne ajuta:x

Mult noroc si voua!:-*

Liviutzza 26 ian 2010 20:51:04

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Eln,dupa parerea mea nu ai nevoie de o vacanta ca sa inveti sa mananci cum trebuie si sa tii masura:)daca iti doresti cu adevarat nimic nu te poate opri..restul sunt doar scuze pe care ti le spui singura ca sa nu te simti vinovata:D:D asa faceam si eu:)

ema5288 26 ian 2010 20:51:39

Re: Jurnalul meu => Eln
 
ce noroc pe tine ca vei vea vacanmta.vreau si eu:((!! la mine vine sesiunea si apoi partiale si tot asa pana prin martie, o tin din examen in examen!!! vreau si eu timp liber

mailin 26 ian 2010 20:54:14

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Mult succes Elm....stiu cum este cu timpul. Ziua ar trebui sa aiba 34 de ore si atunci poate ar fi bine. Dar cum zicea si Liviuzza (apropos Liviuzza, hello :) - am revenit pe forum dupa o absenta de 3 zile din cauza timpului :(() daca iti doresti cu adevarat se poate ;) Totusi o vacanta iti permite sa te concentrezi pe treaba asta si sa iti faci un plan de bataie. inca odata succes

Eln 27 ian 2010 12:19:18

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Liviutza, cu scoala si temele chiar nu am timp de sport, vorbesc serios, teancuri de teme, o groaza de invatat, nici la tv nu mai am timp sa ma uit. In vacanta as vrea sa incerc macar sa practic tae-bo, slabuta mi-a dat niste video si o sa ma uit la ele:)

ianna 27 ian 2010 14:13:46

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Eln ia zi tu de dimineata pana seara pe ore tot ce faci tu intr-o zi

te trezesti la cat?cand iei micu dejun? cand pleci la scoala? cat stai la scoala? etc pana cand te culci...

Eln 27 ian 2010 18:38:18

Re: Jurnalul meu => Eln
 
pai ma trezesc la 8:30, micul dejun.... pe la 10, la scoala la 2 sau 3, stau pana la 7, ma culc la la 11 seara..... seara mai fac teme... etc.

oricum imi voi organiza mai bine timpul:) Abea am facut 20 min de tae-bo infasurata cu folie alimentara. Cand am dat jos folia eram fleasca, foarte super tae-bo, voi face asa in fiecare seara, e chiar distractiv:>

Anita 27 ian 2010 18:43:33

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Daa.. foarte bine ca te`ai infasurat in folie. O sa te ajute mult :D

Deci se poate ;)

Succes !

Eln 28 ian 2010 08:56:36

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Astazi mi-am facut 2 poze la abdoment ca sa compar dupa o luna de tae bo, sper sa vad rezultate bune:> Doamne-ajuta:x

Eln 28 ian 2010 09:25:24

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Huh, am facut cele 15 min de tae-bo:>
Imi place sa scriu detaliile pe care le fac in fiecare zi:)) e chiar bun jurnalu' asta:>

Anita 28 ian 2010 10:17:30

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Felicitari ! :D De azi ma apuc si eu de sport :) Peste 15 minute ma duc sa fac bicicleta :P

Eln 28 ian 2010 18:34:37

Re: Jurnalul meu => Eln
 
In sfarsit! Tocmai am venit de la supermarket, aprovizionata:>:x

Voi ce mai faceti?:)

Eln 28 ian 2010 19:35:11

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Ahh ce bine! Maine nu mai merg la scoala.
De maine inainte voi fi foarte constiincioasa, as avea o intrebare, ce sa mananc la micul dejun?

La pranz: 100 g piept pui la gratar + o salata
Gustare: o portocala
Cina: o salata + iaurt musli

Tocmai am calculat, in total 330 kcal! E putin nu?

Eu intr-o salata pun rosii, castraveti,ceapa si salata.... ulei de masline, otet si sare:) si daca 100 g de rosii au 18 kcal, de accea au iesit asa putin, la fel si castravetii si salata:) Pieptul la gratar are 131:) portocala 25 kcal, ca eu mananc una, si una are 50 g nu 100:) iaurtul 113 pe pahar, tocmai m-am uitat:) De maine intru in razboi cu tesutul adipos de pe mine:)) Si eu voi invinge!!! >:) Si voi face in fiecare zi tae-bo, 10 min pe bicicleta, ridicari de greutati..... abdomene etc:) Sper sa ma ajute, stiu ca sportul e foarte important intr-o dieta, ca altfel iti atarna pielea, foarte urat de altfel:)
Imi place foarte mult ca am propiul jurnal, intr-un fel ma incurajez singura, dar stiu ca voi imi veti fi alaturi si ma veti inchuraja, nu? Sau nu...? :(:-s :((=((

Liviutzza 28 ian 2010 19:37:48

Re: Jurnalul meu => Eln
 
eln pune si mai mananca ceva:D Ai cantar?Poate ai estimat aiurea gramele,si totusi nu ai mancat asa putin...:-??
Ce ai cumparat bun?:D>:D<

Eln 28 ian 2010 19:40:40

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Normal ca am cantar! mereu cantaresc ce mananc, eu ziceam ca mananc asa de maine:) Ca am inceput sa mananc mai putin, nu mai mananc de 5 ori:) In astea "5 ori" mancam ca la pranz, iti dai seama:)) Acum m-am obisnuit asa, mai putin si mai des:) Nu sa mananc o data pe zi ca porcu:)) Si daca mi se mai face fomita, mai iau o portocala, mai ales ca am supermarketu langa mine:> pot sa merg cand vreau eu, si e foarte bine aprovizionat la capitolul legume, fructe, carne, chiar foarte proaspete, asta imi place la el:x

Eln 28 ian 2010 19:42:12

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Pai am cumparat: rosii, castraveti, salata, portocale, cartofi, piept de pui si o conserva de ton:) Pieptii (2) mi i-am feliat si am 10 pungute cu 2 bucati, cam asa mananc eu la o masa:) ca mai mult nu pot:) tu ce mai faci?

Liviutzza 28 ian 2010 19:44:06

Re: Jurnalul meu => Eln
 
si eu fac la fel cu pieptul de pui:D Ce sa fac prin casa:D Ma gandesc sa imi fac meniul pe ziua de maine:),dar nu prea mai stiu ce sa pap:D

Eln 28 ian 2010 19:47:53

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Exact am fost si eu saptamana asta, am mancat numai porcarele. Colegii si colegele mele au o problema cu olla cu capsuni, in fiecare zi jumatate de clasa are, si eu mor de pofta, azi nu am mai rezistat si mi-am luat si eu o punga:)) Sper sa rezist mai bine pe viitor;))

Liviutzza 28 ian 2010 19:51:36

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Pai tre sa rezisti...mai bine rontaie un pumn de alune decat olaola

Eln 28 ian 2010 20:44:03

Re: Jurnalul meu => Eln
 
nu imi plac alunele, dar am prins ideea;):))

drama queen 28 ian 2010 20:54:05

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Ein (care este numele tau real:D)
asa se revenim .. la sc poti papa fructe.. ca si mine .. la mine e si mai si in cls .. avem in apropiere un chiosc care vinde sandwisuri cu detoate.. deci toti papa in jurul meu.. alti o au cu fast foodul`..:)))uni cu patiseria si gogoseria :))
si fetele cu biscuti cu ciocolata numai ispite:)))
si eu sunt cu fructele;)))
al naibi liceu are numai ispite prin jure` lui ;)))

Eln 28 ian 2010 21:15:09

Re: Jurnalul meu => Eln
 
nu ma cheama ein, ci ELN, de la elena:|

gianina 28 ian 2010 21:24:31

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Elena bun venit ce clasa esti bft la slabit stiu ca e greu cu scoala asta macar tu nu esti de dinimeata:D

Eln 28 ian 2010 21:29:17

Re: Jurnalul meu => Eln
 
hei, hei, stiu ca s-ar putea sa-mi stergeti contul, dar defapt am 13 ani:) ;))
am pus 18 ani pentru ca credeam ca nu accepta mai mici si nu stiu cum as putea sa modific:">

Eln 28 ian 2010 21:29:49

Re: Jurnalul meu => Eln
 
clasa a7a, un calvar:)

drama queen 28 ian 2010 22:04:32

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Citat:

Anterior postat de Eln (Post 73260)
nu ma cheama ein, ci ELN, de la elena:|

bun am inteles nu stiam cum te cheama scz ca am gresit :D

drama queen 28 ian 2010 22:07:34

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Citat:

Anterior postat de Eln (Post 73267)
hei, hei, stiu ca s-ar putea sa-mi stergeti contul, dar defapt am 13 ani:) ;))
am pus 18 ani pentru ca credeam ca nu accepta mai mici si nu stiu cum as putea sa modific:">

bun nu cred ca til va sterge nimeni.. dar esti micutza de ani .. acum tu esti in crestere e normal sa iei in greutate sau sa scazi totusi pe de alta parte esti si f matura asa mi se pare mie.. totusi parerea mea chiar daca o sa te superi este ca esti in crestere si ar trebui sa te hranesti bine pt ca urmeaza ani grei pt tine parerea mea:) si din cate stiam acum anul acesta ai si teze si peste un an admiterea.. concentreazati atentia pe acest lucru.. (parerea mea):D

Eln 28 ian 2010 22:11:25

Re: Jurnalul meu => Eln
 
sunt asa din clasa 1, trebuie sa iau masuri ca nu mai suport, doar nu oi ramane singura "balenutza" din clasa nu?

Eln 28 ian 2010 22:12:34

Re: Jurnalul meu => Eln
 
multa lume spune ca sunt matura:)

ema5288 28 ian 2010 22:16:16

Re: Jurnalul meu => Eln
 
si eu am fost mai "balenutza"asa , inca de mica.la 13 ani nu aveam kg tale , dar nici inaltimea. cred ca ar trebui sa incerci sa slabesti doar facand sport si incercand sa nu mai mananci dulciuri, prajeli (dulciuri doar cateodata)si atat, nicidecum sa te infometezi. oricum ar trwbui sa incerci sa-ti creezi inca de pe acum un stil de viata sanatos, insa in sensul asta si sa-ti formezi niste deprinderi pe care mai apoi sa le ai toata viata
chiar nu e cazul sa nu mananci suficient acum, cand inca ai nevoie de hrana pt a te dezvolta normal

drama queen 28 ian 2010 22:19:54

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Citat:

Anterior postat de Eln (Post 73318)
sunt asa din clasa 1, trebuie sa iau masuri ca nu mai suport, doar nu oi ramane singura "balenutza" din clasa nu?

bun stiu ca iti pasa de ce iti zic colegi ca sunt f rautaciosi fa mult sport numai papa dulciuri in exces dar nu trece la un regim f strict ca e greu.. serios.. :D

Eln 28 ian 2010 22:25:00

Re: Jurnalul meu => Eln
 
exact asta fac! :) dar incerc sa reduc chestiile negative din viata mea: paine, prajeli, dulciuri:) vreau cat mai sanatos ca sa ma mentin

ema5288 28 ian 2010 22:28:24

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Citat:

Anterior postat de Eln (Post 73348)
exact asta fac! :) dar incerc sa reduc chestiile negative din viata mea: paine, prajeli, dulciuri:) vreau cat mai sanatos ca sa ma mentin

este o idee foarte buna!! dar atat !! sa nu faci excese. ai nevoie intr-adevar de hrana sanatoasa si daca iti deprinzi anumite reguli, sigur le vei pastra toata viata!! in nici un caz sa nu ajungi sa faci foamea!! trebuie sa intelegi ca mai ai pana cand corpul tau isi definitiveaza formareasi va ajunge matur. atunci abia, o sa poti sa-l "stresezi " cu o gramada de diete. dar acum chiar nu ecazul

gianina 28 ian 2010 22:54:45

Re: Jurnalul meu => Eln
 
OO suntem apropiate al varsta o sa ne intelegem bine mai ales ca amndoua luptam cu acelasi inamic singuri dusmani sunt kilogramele :) bine faci ca vrei sa renunti la prajeli pt ca eu tot asa mancam mai ales snaksuri si pacat ca constientizezi prea tarziu bft sper sa te ti de treapa ai tot suportul meu >:D<

Eln 29 ian 2010 09:25:53

Re: Jurnalul meu => Eln
 
pai nu fac excese, doar nu vrei sa devin anorexima sau sa cad jos din picioare, mananc cat pot, nu ma infometez;)

gianna mersi mult;) tu cati ani ai?:) si ce dieta vrei sa tii? sau mai bine zis, cam ce ai vrea tu sa mananci de acum? Eu nu am probleme cu cipsurile, nu mi-au placut niciodata:) eu cu dulciurile am problema:)) dar cand imi este pofta mai iau cate o lingurita de miere si imi trece;)

Eln 29 ian 2010 09:53:31

Re: Jurnalul meu => Eln
 
1 ataşament(e)
Vai da ce buna e mierea aia, am mancat si eu 3 lingurite, na, daca e buna;;)

Eln 29 ian 2010 11:36:09

Re: Jurnalul meu => Eln
 
In minutul urmator o sa-mi mananc pranzul: piept la gratar + o rosie, nu prea imi plac salatele, nu imi plac legumele amestecate:)

madaEM 29 ian 2010 11:43:18

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Citat:

Anterior postat de Eln (Post 73622)
In minutul urmator o sa-mi mananc pranzul: piept la gratar + o rosie, nu prea imi plac salatele, nu imi plac legumele amestecate:)


salut>:D<
pacat ca nu iti plac salatele...ca tiar fi de ajutor in dieta....da oricum e bun pranzul tau;;)eu nu mai ai piept de pui congelat ..si cred ca voi manca niste orez cu morcovi:D

o zi buna:*:**

Eln 29 ian 2010 11:45:57

Re: Jurnalul meu => Eln
 
mersi;) ma simt chiar plina dupa acest pranz:))

madaEM 29 ian 2010 11:47:41

Re: Jurnalul meu => Eln
 
Citat:

Anterior postat de Eln (Post 73629)
mersi;) ma simt chiar plina dupa acest pranz:))

si eu daca mananc piept de pui ma satur:D...mie foarte bn ....daca ar fi dupa mine ...as manca la mic dejun piept de pui...la pranz piept de pui...si la cina ...ghici ce ??piept de pui:)):)):))


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:26:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO