forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12634)

estera1990 23 ian 2015 22:29:19

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
Buna,J. Pranzul a fost asa cum am planuit: legume si orez. Cina a fost o cana cu lapte si 4curmale. Nu am avut pofta de mancare. Cam putin azi,dar recuperez in alte zile ;) Am bifat azi si 60 abdomene normale si 60 ridicari de picioare pentru partea de jos a abdomenului,nu stiu cum se cheama astea :) Una peste alta,sunt multumita :)

estera1990 24 ian 2015 13:21:18

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
Am uitat sa trec aseara la cina si 2 feliute mici si subtiri de cascaval. Astazi am inceput ziua cu un sandvis format din jumatate de chifla, crema de branza, 2 feliute cascaval si o feliuta salam clasic. A fost un adevarat festin :) Mi se pare foarte interesant cum mi se schimba gusturile cand sunt la dieta,parca totul e mai gustos,mai puternic aromat,ma bucur de gustul fiecarui aliment in parte.L-am pastrat pentru dimineata pentru ca am toata ziua la dispozitie sa consum din calorii ;) Astazi la pranz fac o ciorbica din ultima portie de carne de gaina,in sfarsit imi satisfac si pofta asta :) Probabil ca cina va fi ceva subtirel ca am mancat bine de dimi,bine o sa fie si la pranz si nu cred ca o sa-mi mai fie foame la cina. Poate un iaurt de fructe va fi cina. Legat de sport am de gand sa fac cel putin 5 min de bicicleta,poate astazi reusesc sa fac de 2 ori, si niste exercitii cu gantere de 1kg pentru brate,piept,spate :) Sunt socata de cati oameni cauta alternative mai rapide si usoare de slabire. Unii profita de lenea si comoditatea oamenilor si le vand tot felul de "pastile minune" care promit 10kg in 2 sapt...sunt socata,unde le e capul oamenilor? Nu-si pot da seama ce inseamna pentru corpul lor 5kg pe saptamana? Culmea e ca sunt indoctrinati bine si nu le scoti ideile din cap...Imi place stilul acutual de viata si sunt mandra de mine. Problema mea a fost vara trecuta inghetata,dar vara asta vreau sa pregatesc niste sorbeturi si inghetate din iaurt pentru a combate slabiciunea aceasta a mea care m-a impiedicat o vara intreaga sa revin la o dieta sanatoasa. Se vede ca sunt o mare pofticioasa,am scris numai de pofte si slabiciuni. :)) Sunt foarte optimista astazi si ma simt foarte bine...ma pun pe bici si mai vorbim dupa pranz. Pa,J.

estera1990 24 ian 2015 18:40:56

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
Buna again J., dupa micul dejun am avut o gustare formata din porumb la conserva (cateva linguri), pranzul: ciorba super decicioasa(ce ma laud:))) si mai apoi alta gustare formata din 3 curmale. Cina inca nu e formata,sa vad cat de foame imi e la momentul acela,dar pranzul fiind luat foarte tarziu cred ca cina nu va fi ceva prea consistent. Legat de sport astazi am facut 2X5min pe bicicleta, 3X20 abdomene,3X20 pentru partea de jos a abdomenului, 3X20 ex cu gantere pentru biceps, 3X20 pentru triceps, 3X10 pt umeri si 3X20 pentru piept. Per total sunt foarte multumita de mine pentru ca astazi am avut mai mult timp pentru mine si am profitat de el la maxim:)

estera1990 24 ian 2015 21:31:15

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
Si cum am explicat mai devreme am incheiat o zi glorioasa cu o masa glorioasa: iaurt de zmeura :)

estera1990 25 ian 2015 12:06:25

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
Draga J., am avut o noapte alba,jumatate de noapte am fost foarte constienta si uite asa se face ca la ora 12 eu iti spun: buna dimineata. M-am cantarit azi dimineata la 12 :) si cantarul meu mi-a aratat fabuloasa cifra 60.1.Pfff...eu am uitat sa mai cobor tikerul pentru ca imi arata de mult cam 60.8,dar abia acum am vazut ca am lasat asa aici :). Il voi pune la 60.8 pana vad mai multe dimineti la rand aceeasi valoare. Revin cu md :)

estera1990 25 ian 2015 16:50:08

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
Buna J., am revenit abia dupa pranz :) La md am mancat un sandvis format din jumatate de chifla, putina crema de branza, 4 feliute subtirele de cascaval si o feliuta de salam clasic. Pranzul a fost format din corbica super delicioasa:) ce am facut-o ieri. La cina,fiind iar tarziu ca m-am trezit tarziu si totul s-a decalat cred ca voi alege niste fructe :) Legat de sport voi raporta mai tarziu;) plan exista :)

estera1990 26 ian 2015 17:29:48

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
Buna J., nu am mai intrat ieri la raport,dar am fost cuminte. Am avut in plus o para ca si gustare si un iaurt pe post de cina. Astazi md: lapte cu cereale si pranz: aripioare cu salata de cruditati :). Legat de sport...cam pauza :(( astazi fac 5min de bicicleta si abdomene,dar ieri a fost zi de pauza:)) nu am facut nimic...Pa pa,J.

GCM 26 ian 2015 19:19:30

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
De ce nu incerci tu sa chinui mai mult de 5 min bicicleta!?

happygirldiana 26 ian 2015 19:23:31

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
Doar 5 min? La 24 de ani si la 60 de kg? Nici nu e o greutate exagerat de mare pt tine! Cu siguranta poti mai mult. Macar 20-30. Abia dupa 30 de min de miscare organismul incepe sa arda calorii, implicit sa slabeasca :-D

estera1990 27 ian 2015 22:57:44

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
Buna:)Stiu ce spuneti,dar eu sunt putin cam praf,am inceput bici cu 10 min de 2 ori pe zi si dupa o sapt am ajuns la urgente ca ma simteam rau cu palpitatii si intepaturi la inima...asa ca o presiune si mi-au spus sa o iau mai usor daca sunt sedentara si am luat o pauza de o sapt,mi-am revenit si de atunci mi-am facut un program. O sa incerc 10 min,dar sper sa nu vad iar stele verzi:)) Ieri seara am mancat un mic sendvis din jumatate de chifla, avocado, 2 feliute cascaval si una de salam clasic. Azi md: banana,o cana cu lapte si un iaurt, gustare: biscuiti digestivi, pranz: 2 felii de paine cu smantana (am fost la pranz la bunica prietenului meu si intre sarmale si friptura am ales smantana:))nu stia bunica-sa ca eu sunt la dieta,nu cred ca se va schimba nimic nici pe viitor pentru ca ea e pe ideea ca imi trece mie,zici ca e o boala:))o sa incerc sa nu mai mananc la ea), gustare2:un mar si un kiwi,cina: 2 felii cascaval si un sfert de grapfruit. Sport nu am facut :((( Maine schimb moneda si legat de sport si legat de mancare...


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:14:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO