forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6088)

BornCrank 13 sep 2011 09:55:59

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788277)
Buna dimineata!Iata-ma din nou la serviciu,cu ochii pe jumatate inchisi:D Am dormit azinoapte,destul de bine,dar nu destul:))Am baut deja cafeaua si incerc sa ma trezesc de tot.De asemenea,incerc sa ma motivez ca saptamana asta sa o inchei bine,trebuie.Am spus trebuie de o mie de ori si nu am facut nimic....Ispite nu mai am prin casa,deci ar trebui sa mearga bine.Cu tranzitul tot prost stau,azidimineata am reusit sa merg la baie dar foarte putin,probabil si de-asta nu tine cantarul cu mine:| Isi revine el.

La facultate am rezolvat,m-am iscris,astept rezultatele,desi nu am sperante prea mari sa intru la buget,sunt multi inscrisi,cu medii mari.Si doar 15 locuri la buget.Cum mi-o fi norocul.Daca intru la taxa nu raman,in niciun caz,ar fi prea mult 2 taxe pe an,a mea si a sora-mii.As incerca la anul din nou,as invata din timp,cumva,printre orele de la serviciu si as da la master la facultatea de Litere,unde am terminat.Spun totusi Doamne ajuta sa intru:D Poate am oleaca de noroc:-s

Astazi trebuie sa gasesc un pic de timp sa ma epilez pentru ca nu se mai poate asa.Am noroc ca am parul blond si nu se vede,nu se vede prea rau:))Deseara sunt la iubi,mai avem timp si pentru noi doi.In sfarsit!

Sport,sport si iar sport....Cand o sa fac?Cand o sa reusesc sa imi revin complet si cu alimentatie si cu sport?Parca e ceva ce ma retine,parca ma impiedica.Zic gata,o iau de la capat,am o tentativa de revenire si HOP,iar ma lovesc....Aseara cantarul meu arata 67,1.67,1!Ce sa mai zic?

Urez tuturor o zi frumoasa si usoara!

Ma bucur ca te-ai inscris. Sa fie cu noroc!!! Diana, parerea mea sa nu-ti retragi dosarul chiar daca nu intri la buget, 1 an e totusi mult, si in plus acum muncesti ai banutii tai, poti plati si tu, te pot ajuta si ai tai.

Pai mai Diana, tu seara te cantaresti? :P

Jen 13 sep 2011 09:57:17

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Salut Diana.
Sa ai parte de o zi perfecta! ;)

happygirldiana 13 sep 2011 09:57:27

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 788493)
Vad ca ti-a zis si lonely si eu sa bei ceai de crusin daca ai probleme, dar nu forta nota, am vazut ca ceai verde bei f mult si nu-i bine.

pai am inteles ca mai mult de 2-3 cani pe zi nu e bine.iar eu beau 3:D;;)

happygirldiana 13 sep 2011 10:00:35

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 788518)
Ma bucur ca te-ai inscris. Sa fie cu noroc!!! Diana, parerea mea sa nu-ti retragi dosarul chiar daca nu intri la buget, 1 an e totusi mult, si in plus acum muncesti ai banutii tai, poti plati si tu, te pot ajuta si ai tai.

Pai mai Diana, tu seara te cantaresti? :P

Scumpa,am salariu 700 de lei din care facturile sunt 400.Mai raman 300 din care trebuie sa traisesc si sa platesc si drumurile la Craiova,pentru cursuri.Taxa de unde o mai platesc?:))Parintii asa au zis,sa raman si la taxa,dar nu,nu raman.De facut il fac,garantez,dar la buget:D
Seara ma cantaresc de curiozitate.De fapt ma cantaream de mai multe ori eu:))Dar nu tin cont de cantaririle alea.Sincera sa fiu..nici nu mai stiu ce greutate am:((
Citat:

Anterior postat de Jen (Post 788524)
Salut Diana.
Sa ai parte de o zi perfecta! ;)

Buna,Jen!Multumesc la fel,sa ai si tu o zi frumoasa!Ce mai faci?

BornCrank 13 sep 2011 10:02:20

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788525)

pai am inteles ca mai mult de 2-3 cani pe zi nu e bine.iar eu beau 3:D;;)

Eu m-ai mult de 2 cani/zi n-as bea, deshidrateaza, dar tu stii acum. :)

happygirldiana 13 sep 2011 10:04:15

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 788538)
Eu m-ai mult de 2 cani/zi n-as bea, deshidrateaza, dar tu stii acum. :)

Dezhidrateaza??Eu dupa ce beau ceai verde,nu as mai bea strop de apa.de fapt..nu mai beau.Asta ziceam in jurnalul lui Ionely,ca beau 750 ml ceai si apa 0:((

BornCrank 13 sep 2011 10:15:12

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788543)

Dezhidrateaza??Eu dupa ce beau ceai verde,nu as mai bea strop de apa.de fapt..nu mai beau.Asta ziceam in jurnalul lui Ionely,ca beau 750 ml ceai si apa 0:((

Da. :)
F rau ca nu mai bei apa, ia lasa ceaiul verde sau bea mai putin de 3cani/zi si bea apa, daca nu intra incearca sa storci lamaie/portocala, pt gust. :)

happygirldiana 13 sep 2011 10:18:32

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 788572)
Da. :)
F rau ca nu mai bei apa, ia lasa ceaiul verde sau bea mai putin de 3cani/zi si bea apa, daca nu intra incearca sa storci lamaie/portocala, pt gust. :)

Aminteles,sa traiti!:)):-*

Jen 13 sep 2011 10:22:35

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788532)



Buna,Jen!Multumesc la fel,sa ai si tu o zi frumoasa!Ce mai faci?

Hei.
Eu una sunt foarte foarte bine acum.
Tu?
Ce e cu taxa si buget, daca nu sunt indiscreta?:-/

happygirldiana 13 sep 2011 11:02:57

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Jen (Post 788583)

Hei.
Eu una sunt foarte foarte bine acum.
Tu?
Ce e cu taxa si buget, daca nu sunt indiscreta?:-/

Jen,e vorba de facultate,master mai exact.Mi-am depus ieri dosarul si spuneam ca daca intru la buget(adica fara plata)fac masterul,daca intru la taxa(adica cu plata)renunt,pentru ca nu o sa imi permit sa platesc ditamai taxa:D

BornCrank 13 sep 2011 11:06:05

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788579)

Aminteles,sa traiti!:)):-*

Asa,asa. :-* Iti treci apa in meniu? Ca-s cu geana pe tine! :P

Jen 13 sep 2011 11:09:12

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788625)


Jen,e vorba de facultate,master mai exact.Mi-am depus ieri dosarul si spuneam ca daca intru la buget(adica fara plata)fac masterul,daca intru la taxa(adica cu plata)renunt,pentru ca nu o sa imi permit sa platesc ditamai taxa:D

E mare taxa? :-s

happygirldiana 13 sep 2011 11:12:12

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 788626)
Asa,asa. :-* Iti treci apa in meniu? Ca-s cu geana pe tine! :P

Trec scumpa...dar nu promit ca reiusesc sa beau...Mai ales ca la serviciu nu am prea mult timp sa merg repede in bar sa iau apa:D
Citat:

Anterior postat de Jen (Post 788630)

E mare taxa? :-s

fix 2700 pe an:D:-s

Jen 13 sep 2011 11:18:20

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788634)

Trec scumpa...dar nu promit ca reiusesc sa beau...Mai ales ca la serviciu nu am prea mult timp sa merg repede in bar sa iau apa:D


fix 2700 pe an:D:-s

Ah, acum depinde de fiecare cum isi permite si asa. Fata de alte locuri, eu zic ca e ok, insa am vazut ca ai multe cheltuieli si asa, e greu sa pui un ban deoparte.
Ai tai nu te pot ajuta? Sau refuzi tu ajutorul lor? :)

Ai dat examen sau e pe baza de dosar?:-/

happygirldiana 13 sep 2011 11:23:45

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Jen (Post 788640)

Ah, acum depinde de fiecare cum isi permite si asa. Fata de alte locuri, eu zic ca e ok, insa am vazut ca ai multe cheltuieli si asa, e greu sa pui un ban deoparte.
Ai tai nu te pot ajuta? Sau refuzi tu ajutorul lor? :)

Ai dat examen sau e pe baza de dosar?:-/

Ei ar vrea sa ma ajute,ce sa spuna saracii?Sa nu fac?Sa renunt?Dar ma gandesc ca inca 2700 se duc pe taxa surorii mele,a intrat la taxa la facultate,eu macar de asta i-am scapat ca am fost la buget in facultate....

A fost pe baza de dosar admiterea:D

BornCrank 13 sep 2011 11:29:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788647)

Ei ar vrea sa ma ajute,ce sa spuna saracii?Sa nu fac?Sa renunt?Dar ma gandesc ca inca 2700 se duc pe taxa surorii mele,a intrat la taxa la facultate,eu macar de asta i-am scapat ca am fost la buget in facultate....

A fost pe baza de dosar admiterea:D

Diana, cu atat mai mult, ca i-ai scapat de taxa in facultate, in caz ca intri la taxa sa te ajute si ei si nu mai refuza ajutorul lor ca banii oricum se duc pe altele, incearca sa investezi in viitorul tau.
Mie imi pare tare rau ca mi-am retras dosarul de la master, dar asta e.

happygirldiana 13 sep 2011 11:39:18

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 788651)
Diana, cu atat mai mult, ca i-ai scapat de taxa in facultate, in caz ca intri la taxa sa te ajute si ei si nu mai refuza ajutorul lor ca banii oricum se duc pe altele, incearca sa investezi in viitorul tau.
Mie imi pare tare rau ca mi-am retras dosarul de la master, dar asta e.

Nu stiu,Alinush,ma mai gandesc,nu stiu inca ce o sa fac....Stiu ca trebuie sa investesc in viitor dar cand vad ce conditii de angajare avem,ma cam descurajez:(

Tu ce facultate ai terminat?Si de ce ai retras dosarul?

Animis23 13 sep 2011 11:50:07

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Si eu zic sa ramai acolo, chiar si la taxa. Si sa nu renunti ajutorul parintilor. Isi cunosc si ei limitele si daca nu te vor putea ajuta, o sa iti spuna. Dar cu siguranta, ti-am mai zis, ei pentru voi lucreaza, deci nu trebuie sa te simti prost!!!

happygirldiana 13 sep 2011 11:55:00

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 788664)
Si eu zic sa ramai acolo, chiar si la taxa. Si sa nu renunti ajutorul parintilor. Isi cunosc si ei limitele si daca nu te vor putea ajuta, o sa iti spuna. Dar cu siguranta, ti-am mai zis, ei pentru voi lucreaza, deci nu trebuie sa te simti prost!!!

:d Vedem,vedem.Pana acum toata lumea mi-a spus la fel:-s:">

Ma duc sa iau si eu pranzul,repede,repede ca acum apar clientii.Iar mananc repede,iar inghit aproape nemestecat:))

Animis23 13 sep 2011 12:00:20

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788670)


:d Vedem,vedem.Pana acum toata lumea mi-a spus la fel:-s:">

Ma duc sa iau si eu pranzul,repede,repede ca acum apar clientii.Iar mananc repede,iar inghit aproape nemestecat:))

De ce nu mananci incet si in liniste? Mai bine sa mananci o ora cu pauze la fiecare 5 minute decat in 2 minute, fara sa mesteci si sa simti ceva.

Jen 13 sep 2011 12:14:34

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788647)


Ei ar vrea sa ma ajute,ce sa spuna saracii?Sa nu fac?Sa renunt?Dar ma gandesc ca inca 2700 se duc pe taxa surorii mele,a intrat la taxa la facultate,eu macar de asta i-am scapat ca am fost la buget in facultate....

A fost pe baza de dosar admiterea:D

Ah, is al dracului astea pe baza de dosar.
Si eu zic sa ramai. Poate inveti foarte foarte bine si iei bursa dupa primul semestru ce te va ajuta, iar daca mai pui si tu cate 100 deoparte pe luna, si pun si ai tai 200 te scoapi de toata taxa, dar cum ziceam, poate o sa ai bursa.
;)
Nu renunta, o faci pt viitorul tau.
O sa renunti la una alta, si aduni putin cate putin.

BornCrank 13 sep 2011 12:15:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788654)

Nu stiu,Alinush,ma mai gandesc,nu stiu inca ce o sa fac....Stiu ca trebuie sa investesc in viitor dar cand vad ce conditii de angajare avem,ma cam descurajez:(

Tu ce facultate ai terminat?Si de ce ai retras dosarul?


Eu zic sa nu te mai gandesti si sa treci la fapte, timpul trece, banii se duc. Nu vad de ce ai mai amana.
Eu am terminat MFC-CIG (contabilitate si informatica de gestiune). Am renuntat la master pt ca mi s-a oferit un post aici, chiar cu o saptamana inainte sa plec, eram asa de entuziasmata cu masterul, ca saracul iubit sau ex/actual nici nu stiu cum sa-i zic :), a umblat mult pt dosar (eu eram aici) si primisem raspuns ca am fost acceptata. Chiar daca iau destul de bine, parca imi pare rau ca m-am retras.
Banii nu-s totul in viata, chiar daca fara ei nu faci nimic. Sau cel putin asa vad eu.
Masterul era destul de greu, tot pe ceva de conta si in plus il faceam in Franta/Ro, chiar daca nu stiu decat 2-3 cuvinte in lb. franceza. :)


Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788670)

:d Vedem,vedem.Pana acum toata lumea mi-a spus la fel:-s:">

Ma duc sa iau si eu pranzul,repede,repede ca acum apar clientii.Iar mananc repede,iar inghit aproape nemestecat:))

Nu te mai gandi mai la banii aia nesuferiti!!! Pune mana si fa masterul indiferent unde intri, dar eu iti tin pumnii sa intri la buget. >:D<

Banuiesc ca ai terminat, sa-ti fie de bine! :)

happygirldiana 13 sep 2011 12:18:32

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 788673)
De ce nu mananci incet si in liniste? Mai bine sa mananci o ora cu pauze la fiecare 5 minute decat in 2 minute, fara sa mesteci si sa simti ceva.

Pentru ca acum e inca relativ liniste.Mai tarziu o sa fie mare agitatie pe aici si in niciun caz nu pot sa lipsesc nici macar 5 minute.

M-a sunat una dintre colegele mele sa imi spuna ca ar vrea sa trecem direct la 24 cu 48,sa raman si la noapte.Pai eu am venit cu gandul ca stau 12 ore nu 24.Nu pot sa raman si nu vreau.Atunci cand am putut,am ajutat-o cu schimb de tura,dar acum chiar nu se poate.Daca nici cealalta colega nu poate,nu stiu ce o sa faca...Daca ma anunta de ieri,da,era ok,dar azi,asa,dintr-odata sa imi trosneasca vestea asta?Nu se poate....

Asa,trebuie sa fac doua chestii.Una foarte importanta,sa renunt naiba la tigari pentru ca nu se mai poate!Ma simt rau de la ele si ametesc,nu mai spun de mirosul urat pe care il lasa.
Alta este sa gasesc idei pentru pachet,pentru ca m-am saturat de conopida inabusita,oua si crenvursti fierti:))A,sa nu uit,si sandvisuri:))

happygirldiana 13 sep 2011 12:21:40

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 788698)
Eu zic sa nu te mai gandesti si sa treci la fapte, timpul trece, banii se duc. Nu vad de ce ai mai amana.
Eu am terminat MFC-CIG (contabilitate si informatica de gestiune). Am renuntat la master pt ca mi s-a oferit un post aici, chiar cu o saptamana inainte sa plec, eram asa de entuziasmata cu masterul, ca saracul iubit sau ex/actual nici nu stiu cum sa-i zic :), a umblat mult pt dosar (eu eram aici) si primisem raspuns ca am fost acceptata. Chiar daca iau destul de bine, parca imi pare rau ca m-am retras.
Banii nu-s totul in viata, chiar daca fara ei nu faci nimic. Sau cel putin asa vad eu.
Masterul era destul de greu, tot pe ceva de conta si in plus il faceam in Franta/Ro, chiar daca nu stiu decat 2-3 cuvinte in lb. franceza. :)


Nu te mai gandi mai la banii aia nesuferiti!!! Pune mana si fa masterul indiferent unde intri, dar eu iti tin pumnii sa intri la buget. >:D<

Banuiesc ca ai terminat, sa-ti fie de bine! :)

Pff...e usor de vorbit dar doar eu stiu cum ma descurc:D Nu condamn pe nimeni ca nu ma intelege si nu pricepe de ce tot stau pe ganduri:D Ma rog....O sa iau eu decizia,intre timp.Nu stiu daca una buna,dar cert e ca o sa iau o decizie:)
Citat:

Anterior postat de Jen (Post 788695)

Ah, is al dracului astea pe baza de dosar.
Si eu zic sa ramai. Poate inveti foarte foarte bine si iei bursa dupa primul semestru ce te va ajuta, iar daca mai pui si tu cate 100 deoparte pe luna, si pun si ai tai 200 te scoapi de toata taxa, dar cum ziceam, poate o sa ai bursa.
;)
Nu renunta, o faci pt viitorul tau.
O sa renunti la una alta, si aduni putin cate putin.

Mie nu mi se pare ale dracului,nu stiu ce sa zic:-??
Cat despre bursa,ar fi bine,da,dar avand in vedere ca m-am inscris la zi dar sa fac master cam FR,din cauza serviciului,nu stiu ce sa zic.Eh,ce sa mai,sa ma vad eu admisa si fac apoi planurile:)

Animis23 13 sep 2011 12:24:34

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Eu nu am mai fumat de vreo saptamana si ceva. Nici macar acum, la Bucuresti, desi am stat cu fumatori si am fost si in club, nimic :D Sunt foarte multumita si ma simt foarte sanatoasa. Sper sa nu fie doar in capul meu. Lasa-te!

happygirldiana 13 sep 2011 12:32:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 788715)
Eu nu am mai fumat de vreo saptamana si ceva. Nici macar acum, la Bucuresti, desi am stat cu fumatori si am fost si in club, nimic :D Sunt foarte multumita si ma simt foarte sanatoasa. Sper sa nu fie doar in capul meu. Lasa-te!

Bravo tie!Asta da reusita!Eu nu ma declar dependenta,sub nicio forma.SI nu e cliseu de-al fumatorilor.Si nu e vorba ca nu vreau sa recunosc.Dar niciodata nu am simtit nevoie sa fumez.Plictiseala ma omoara.SI cand ma plictisesc mai aprind una:((De atatea ori am zis:gata,nu mai iau.Dau cate 12-14 lei pe un pachet si nu raman cu nimic.Oribil;!

Animis23 13 sep 2011 12:43:21

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788727)


Bravo tie!Asta da reusita!Eu nu ma declar dependenta,sub nicio forma.SI nu e cliseu de-al fumatorilor.Si nu e vorba ca nu vreau sa recunosc.Dar niciodata nu am simtit nevoie sa fumez.Plictiseala ma omoara.SI cand ma plictisesc mai aprind una:((De atatea ori am zis:gata,nu mai iau.Dau cate 12-14 lei pe un pachet si nu raman cu nimic.Oribil;!

In continuare iti recomand tigara electronica. E o mica investitie initiala, dar dupa aia nu mai cheltuiesti atat de multi bani - bani de care spui ca oricum ai nevoie pentru alte chestii. Si pe mine m-a ajutat sa le raresc de tot.

Nu ma declar inca nefumatoare. Dar imi place ca analizez constant daca ar avea rost sau nu sa fumez in momentul ala. Pentru ca si eu: de plictiseala, de stres, de context, as fuma.

happygirldiana 13 sep 2011 14:20:33

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Schimbari de program:de maine o sa lucram 24/48:D Oare o sa rezist eu la serviciu 24 de ore?Pretul a 2 zile de odihna/neodihna acasa?:D Mi-e cam teama cand ma gandesc:-s

Animis23 13 sep 2011 14:27:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788839)
Schimbari de program:de maine o sa lucram 24/48:D Oare o sa rezist eu la serviciu 24 de ore?Pretul a 2 zile de odihna/neodihna acasa?:D Mi-e cam teama cand ma gandesc:-s

Eu cred ca o sa reusesti. Totul e sa vrei. Nu poate fi ASA de greu. Si o sa ai si mai mult timp de sport. Eu zic ca e mai bine asa.

happygirldiana 13 sep 2011 14:30:47

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 788851)
Eu cred ca o sa reusesti. Totul e sa vrei. Nu poate fi ASA de greu. Si o sa ai si mai mult timp de sport. Eu zic ca e mai bine asa.

La treaba cu sportul si eu m-am gandit,as avea si eu 2 zile la dispozitie.Biine,nu 48 de ore in totalitate,ca mai si dorm:))Si de asemenea as avea ocazia sa mananc in tihna,la masa,mancare gatita,as avea timp sa imi fac si eu manichiura ca orice om normal,sa fac curatenie cum trebuie..He he,pentru cate as avea timp:-j Dar 24 de ore aici..ma inspaimanta:))

Animis23 13 sep 2011 14:33:42

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788854)


La treaba cu sportul si eu m-am gandit,as avea si eu 2 zile la dispozitie.Biine,nu 48 de ore in totalitate,ca mai si dorm:))Si de asemenea as avea ocazia sa mananc in tihna,la masa,mancare gatita,as avea timp sa imi fac si eu manichiura ca orice om normal,sa fac curatenie cum trebuie..He he,pentru cate as avea timp:-j Dar 24 de ore aici..ma inspaimanta:))

Cu slabute o sa treaca repede alea 24 de ore. Si in 48 de ore chiar ai avea timp sa duci o viata normala cu mancare la ore fixe si sport si rasfaturi si curatenie si alte treburi, si SOMN. Eu zic ca e mai bine asa

happygirldiana 13 sep 2011 15:50:28

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 788856)
Cu slabute o sa treaca repede alea 24 de ore. Si in 48 de ore chiar ai avea timp sa duci o viata normala cu mancare la ore fixe si sport si rasfaturi si curatenie si alte treburi, si SOMN. Eu zic ca e mai bine asa

Sunt sigura ca asa e...
Desi cateodata ma gandesc sa nu mai intru deloc pe aici....Sincer...:(:(:(

Georgii 13 sep 2011 16:00:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna Diana!Ce mai faci?:P

happygirldiana 13 sep 2011 16:21:42

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 788946)
Buna Diana!Ce mai faci?:P

Buna,Georgi!Uite,sunt la serviciu...Tu ce faci?

Georgii 13 sep 2011 16:24:50

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788962)


Buna,Georgi!Uite,sunt la serviciu...Tu ce faci?

Ah,esti la datorie.Cand iesi?
Eu ce sa fac..ma duc sa o iau pe cea mica de la scoala si vb cand vin.:-*

happygirldiana 13 sep 2011 16:38:34

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 788965)


Ah,esti la datorie.Cand iesi?
Eu ce sa fac..ma duc sa o iau pe cea mica de la scoala si vb cand vin.:-*

Da,la datorie...Ies deseara la 8.Si intru abia tocmai joi dimineata,cand o sa stau aici 24 de ore.Schimbam programul.
Ok,fuguta.Ne auzim cand revii.Eu aici sunt:-*

Georgii 13 sep 2011 16:52:12

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Ah,hai ca nu mai e asa mult pana la 8;;).
Pfiu,si ce vei face 24 de ore?Adica..e ok ca ai si tu liber macar maine;;).
I-am pus celei mici sa pape..si am facut si eu 20min de cardio(inainte sa plec)si mai am 20..mi-e asa lene sa fac..si m-a luat si foamea si nu stiu ce sa pap..am o gramada de tentatii!b-)
ce ai mai facut in rest?noutati?:-/

BornCrank 13 sep 2011 16:54:57

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 788940)

Sunt sigura ca asa e...
Desi cateodata ma gandesc sa nu mai intru deloc pe aici....Sincer...:(:(:(

De ce? :-/

happygirldiana 13 sep 2011 17:19:29

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 788995)
Ah,hai ca nu mai e asa mult pana la 8;;).
Pfiu,si ce vei face 24 de ore?Adica..e ok ca ai si tu liber macar maine;;).
I-am pus celei mici sa pape..si am facut si eu 20min de cardio(inainte sa plec)si mai am 20..mi-e asa lene sa fac..si m-a luat si foamea si nu stiu ce sa pap..am o gramada de tentatii!b-)
ce ai mai facut in rest?noutati?:-/

Nu mai e mult.Acum ma uit si eu la singura telenovela pe care o urmaresc:D Adica mai arunc un ochi;))Pe la 7 jum inchid casieria si o astept pe colega.
Cand o sa lucrez 24 de ore nu stiu ce o sa fac.Ziua mai e activitate.Sa vad noaptea ce ma fac:))
De la mine nicio noutate,merge prost dieta si sportul si atat.Absolut nimic nou!
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 789000)
De ce? :-/

Asa,pentru ca nu ma mai suport.Daca as sti ca nu citeste nimeni jurnalul meu as putea vorbi liber si mi-as putea spune ofuril;e,m-as putea vaita la nesfarsit.Dar cum stiu ca mai sunt fete care citesc nu ma pot vaita intr-una,probabil toata lumea s-a saturat sa citeasca numai asta in jurnalul meu.E de-a dreptul jenant pentru mine sa stau aici,sa vorbesc cu voi si pe partea cealalta sa ma indop cu tot felul de porcarii,sa nu fac miscare mai deloc....Sa fiu tentata de atatea chestii si sa nu pot sa le rezist.E greu de spus de ce...Ma simt eu rau,prost fata de voi,de mine si de forumul asta minunnat...

Georgii 13 sep 2011 17:27:14

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 789045)

Nu mai e mult.Acum ma uit si eu la singura telenovela pe care o urmaresc:D Adica mai arunc un ochi;))Pe la 7 jum inchid casieria si o astept pe colega.
Cand o sa lucrez 24 de ore nu stiu ce o sa fac.Ziua mai e activitate.Sa vad noaptea ce ma fac:))
De la mine nicio noutate,merge prost dieta si sportul si atat.Absolut nimic nou!


Asa,pentru ca nu ma mai suport.Daca as sti ca nu citeste nimeni jurnalul meu as putea vorbi liber si mi-as putea spune ofuril;e,m-as putea vaita la nesfarsit.Dar cum stiu ca mai sunt fete care citesc nu ma pot vaita intr-una,probabil toata lumea s-a saturat sa citeasca numai asta in jurnalul meu.E de-a dreptul jenant pentru mine sa stau aici,sa vorbesc cu voi si pe partea cealalta sa ma indop cu tot felul de porcarii,sa nu fac miscare mai deloc....Sa fiu tentata de atatea chestii si sa nu pot sa le rezist.E greu de spus de ce...Ma simt eu rau,prost fata de voi,de mine si de forumul asta minunnat...

Ce telenovela?:P
Ah,nasol...noaptea o sa fie super plictisitor banuiesc.
De ce merge rau dieta mai?:-s
Si cu ce te indopi?:-w


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:04:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO