forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6088)

lidiuta 22 ian 2015 10:47:51

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Sa ne dai vestea cea buna!:)

LOREDANA99 22 ian 2015 11:07:48

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Hai cu vestea cea mare, Dia! :D

happygirldiana 22 ian 2015 12:35:07

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Nu, fetelor, nu l-am facut. A luat iubi bani la el si imi va lua el unul, abia deseara voi intra in posesia lui. E mult prea departe supermarketul de mine... 4 lire autobuz, 1 lira testul. Mai am 10 lire :-D Nu prea stau bine cu rabdarea dar nu am incotro.
Sunt niste magazinase pe langa noi dar nu gasesc teste... Sunt din astea de news, ziare, reviste si in cel mai fericit caz sucuri si tigari. Si mai sunt vreo doua dar doar alimentare. Ce cartiere au astia...
Ard de nerabdare. E posibil sa fie doar o simpla intarziere dar se reglase, venea dupa ceas, de-asta ma bucur de intarzierea asta. Sper sa nu o fi luat-o razna menstra din nou :))

happygirldiana 22 ian 2015 13:37:14

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Intrebare pt mamici
Cand ati fost insarcinate, cand ati aflat ca sunteti insarcinate, ati avut renumita sensibilitate la sani? Durere? Daca da, cum? Tot sanul sau doar mamelonul? Durere? Sau doar o sensibilitate la atingere pe care nu stiu cum sa o descriu?
Intreb pentru ca inca de sapt trecuta, poate chiar doua sapt, asta mi se intampla mie. Mameloanele sunt foarte sensibile,cu precadere dreptul. Atunci nu ma gandeam la sarcina, pentru ca mai era destul pana la me stra. Acum, daca intarzie... Ma gandesc :-)

butterfly30 22 ian 2015 13:40:22

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
da, exact cum descrii tu se simte.:)

Prapadeala 22 ian 2015 13:40:45

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Am avut, dar f putin. Stiu alte mamici care aveau sensibilitate mare. Nu e o regula generala, dar e un semn, mai ales dc la menstruatie nu te intalneai cu asa ceva ;;)

happygirldiana 22 ian 2015 13:48:29

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1371958)
da, exact cum descrii tu se simte.:)

;;);;) Doamne, Fluturas... Incerc sa ma calmez pana deseara :D
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 1371959)
Am avut, dar f putin. Stiu alte mamici care aveau sensibilitate mare. Nu e o regula generala, dar e un semn, mai ales dc la menstruatie nu te intalneai cu asa ceva ;;)

Miha, nu am avut niciodata un astfel de simptom la menstra. Burta si spatele si atat. Dar na... Tot ce e posibil.
Ma mai doare din cand burta, in zona ovarelor, ma gandesc ca o fi totusi si menstra.

butterfly30 22 ian 2015 13:51:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
durerea de burta poate fi si de la sarcina. pe dde alta parte, cand incercam sa raman gravida a doua oara in fiecare luna mi se parea ca am simptome de sarcina, si abia a 7-a luna am ramas. si cand am ramas am avut simptome la 1-2 zile dupa ce am ramas, dar n-am mai crezut. ameteam si nu ma puteam ridica din pat, muream de greata si o tineam una si buna ca mi-am dat fierea peste cap ca am mancat niste alune prajite.:))

CCristina D 22 ian 2015 13:57:27

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
[FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Teal"][SIZE="3"]Eu am avut o sensibilitate a mameloanelor...dar nu am dat importantă prea mare k mai pateam si la ciclu,dar de fapt era sarcina

happygirldiana 22 ian 2015 13:58:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1371965)
durerea de burta poate fi si de la sarcina. pe dde alta parte, cand incercam sa raman gravida a doua oara in fiecare luna mi se parea ca am simptome de sarcina, si abia a 7-a luna am ramas. si cand am ramas am avut simptome la 1-2 zile dupa ce am ramas, dar n-am mai crezut. ameteam si nu ma puteam ridica din pat, muream de greata si o tineam una si buna ca mi-am dat fierea peste cap ca am mancat niste alune prajite.:))

Fluturas ce haioasa esti! Ce tare!! :)))
Daca ai sti cum sunt acum. Ce sa cred si ce nu. Nu as mai crede nimic pana deseara dar pot? :))
Stii ca lunile trecute asa eram si eu? Mi se parea ca ba mi-e greata si de la fiere nu era sigur ca nu am :)) ba ca mi-e pofta de nu stiu ce, ba ca nu imi e pofta nimic, ba ca mi-e sila si tot asa. Un singur test am facut pana acum si tare dezamagita am fost de rezultat pentru ca ma entuziasmasem tare, ca si acum.


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:10:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO