forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6088)

iuanutza 10 nov 2011 09:16:07

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 841376)

am bagat si asta la cap:)multumesc.deja am mancat dar nu o sa le mai combin:);)

dap, am vazut ca e mai racoare afara.nu imi place ca se racoreste si in casa si stam prost cu incalzirea, in rest ma incanta vremea.prevesteste sarbatorile:)

sa ai si tu o zi cat mai buna si cat mai usoara>:D<

ei lasa Diana ca si eu la inceput faceam niste combinatii f periculoase, adica mancam dimineata la o masa curmale uscate plus cateva stafide plus niste nuca...pana am realizat ca hopa e o problema...apoi am inceput sa le scot fructele astea f dulci gen fructe uscate, si sa le consum necombinate numai la ziua de vitamine, dar si acolo cu moderatie, in ziua de vitamine trebuie sa fie si putine nuci, si putine seminte, ori putine curmale inmuiate in apa peste noapte si servite la prima ora sunt o delicatese...in afara de vitamine, in celelelalte zile e bine sa fie consumate fructe proaspete banane, kiwi, pere, putini struguri(nu multi ca te pot face sa stagnezi), normal si legume se poate...tot felul de fructe din astea proaspete...te pup, mersiiii:-*

happygirldiana 10 nov 2011 09:19:06

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de iuanutza (Post 841398)

ei lasa Diana ca si eu la inceput faceam niste combinatii f periculoase, adica mancam dimineata la o masa curmale uscate plus cateva stafide plus niste nuca...pana am realizat ca hopa e o problema...apoi am inceput sa le scot fructele astea f dulci gen fructe uscate, si sa le consum necombinate numai la ziua de vitamine, dar si acolo cu moderatie, in ziua de vitamine trebuie sa fie si putine nuci, si putine seminte, ori putine curmale inmuiate in apa peste noapte si servite la prima ora sunt o delicatese...in afara de vitamine, in celelelalte zile e bine sa fie consumate fructe proaspete banane, kiwi, pere, putini struguri(nu multi ca te pot face sa stagnezi), normal si legume se poate...tot felul de fructe din astea proaspete...te pup, mersiiii:-*

Iuanutza, dar uite, ziceati ca daca ma axez pe un aliment, pe ala il mananc toata ziua.La proteine daca imi aleg carne azi, carne mananc toata ziua, nu amestec cu ou sau branza sau lapte, da?
Dar am vazut intr-un meniu al unei fete, cred ca al Alynei, la proteine avea carnita parca la pranz iar la cina crema de unt:)sa de branza nu mai stiu sigur.Astea nu mai sunt combinate?Eu nu ma descurc deloc cu combinatiile astea...

iuanutza 10 nov 2011 09:35:17

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 841402)

Iuanutza, dar uite, ziceati ca daca ma axez pe un aliment, pe ala il mananc toata ziua.La proteine daca imi aleg carne azi, carne mananc toata ziua, nu amestec cu ou sau branza sau lapte, da?
Dar am vazut intr-un meniu al unei fete, cred ca al Alynei, la proteine avea carnita parca la pranz iar la cina crema de unt:)sa de branza nu mai stiu sigur.Astea nu mai sunt combinate?Eu nu ma descurc deloc cu combinatiile astea...

da, deci daca de ex iti alegi sa mananci la pranz carne de pui, tot carne de pui vei manca si la cina...sa fiu si mai detaliata...pranz:piept de pui plus o felie de paine plus o salata mare, eventual si o supica de legume...cina-carne de pui plus o salata mare...in legatura cu Alyna, nu stiu cand i-ai vazut tu meniul ala, ca daca i l-ai vazut acum recent, inseamna ca ea e constienta ca nu face bine, si din cate stiu nu are niste perioade asa de bune acum...daca mananca asa, o face fiind contienta ca nu e ok...deci doar un singur tip de proteina pe toata ziua necombinata...daca se merge pe lactate, atunci se poate consuma crema aia de unt, si chiar si putin iaurt sau lapte batut sau chiar si putina branzica proaspata la aceeasi masa...sa ma detaliez cu un meniu de lactate:pranz-salata bulgareasca din legume, telemea de vaca, putin lapte batut ca dressing, si cam 10 g cascaval ras, o felie de paine....cina-salata bulgareasca cu jumatate cant telemea si putin lapte batut...ori mai poate si si alta faza, sa nu cumva Alyna intre timp sa se fi hotarat sa urmeze mai bine faza de mentinere a rinei, unde se poate manca la pranz carne, iar la cina si alta proteina, sau amidon, sau carbo...lasa ca o sa vorbesc oricum cu ea si o sa-ti transmit, bine scumpo?

mutulica 10 nov 2011 14:46:18

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna am venit la tine in vizita cu niste floricele:
http://cafelutadedimineata.files.wor.../03/flori5.jpg

Felicitari pentru kg slabite, sint destul de multe si nu mai ai mult si atingi tikerul, de fapt sint sigura ca cu rina o sa ajungi o slabuta.:-*:-*:-*
O zi minunata iti doresc!!!!!:x:x:x

happygirldiana 10 nov 2011 14:49:05

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Cris, Dumnezeu sa te auda!>:D< Multumesc pentru vizita, multumesc pentru tot:-*
Sa ai si tu spor in toate si o zi frumoasa:-*

happygirldiana 10 nov 2011 16:24:01

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Drag jurnal,
Inca o data dovedesc cat de instabila si nehotarata pot sa fiu:))Desi mi-a mers bine in ziua asta, am mancat bine la pranz, mi-a venit foame.Pur si simplu organismul meu s-a obisnuit cu gustarile pe care le luam cand pur si simplu mancam sanatos si acum face pe smecherul cu mine,.

Asadar m-am hotarat sa renunt la RIna.Stiu ca sunt abia 3 zile de cand o tin, dar pur si simplu mi se pare ca ma infometez, asta arata si meniurile mele....Si nu vreau sa ma infometez sa dau cateva kg jos ca apoi sa le pun laloc.Am descoperit ca asta e si motivul binge-ului de ieri: micul dejun este slab caloric, gustari nu am, iar cand vine cina imi vine sa mananc fara masura.....Poate ca m-as obisnui cu timpul, dar chiar nu stiu ce sa zic....Eu am luat hotararea de a tine dieta asta, eu ma hotarasc sa renunt.

Astazi, la 3 ore dupa pranz m-a pocnit foamea.Si pur si simplu imi ardea stomacul si rodea in gol.Am zis ca mnanc un mar ca si gustare si am incheiat povestea.Prefer sa imi vad de hipocalorica mea si gata!
Ma tin de treaba ca sa slabesc si nu ma mai doar capul, ma mentin la 1100 de calorii, atat as vrea sa mananc:d Sa vedem cum reusesc.Consider ca e mai bine pentru mine sa continui ce am inceput, o alimentatie sanatoasa si hipocalorica, urmand ca apoi sa cresc treptat nr de calorii, decat sa folosesc metoda disociata la care nu stiu cum reactionez.Plus ca cina de la carbo m aingrozeste.O felie de tort?4 tablite de ciocolata neagra?Nu e mult?:D

Acum am fugit la sport, o sa pedalez pentru ca imi e foarte frig, am mainile inghetate si abia tastez, d-apai sa ies in bucatarie sa fac aerobic?:))

Dupa sport, o sa fac o baie fierbinte, ma dau cu toate cremele mele parfumate, iau cina( nu o sa ajung la 1100 de calorii cu meniul de azi, asa ca e exceptie ziua asta:) ) si apoi ies cu iubi, poate poate raman iar la el:)

Aaaa, si trebuie sa pregatesc pachetelul pentru maine:)O sa am grija mare de aici incolo felul in care imi aleg alimentele, felul in care mananc si ce mananc.

Cu promisiunea de a fi in continuare o fata constiincioasa si o viitoare slabuta dar si cu promisiunea ca de aici incolo nu ma mai invart si ma mai sucesc printre diete, ma retrag la sport:)

Animis23 10 nov 2011 16:27:21

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 841351)
Suntem deja in 10 noiembrie.Asta e perioada in care ma apuca melancolia de sarbatori de iarna:))Anul trecut ascultam colinde in timpul asta, impreuna cu colegele de la camin:))Una peste alta, ador sarbatorile de iarna, nu pentru mese bogate si alte alea, ci pentru atmosfera lor, pentru caldura:)Abia le astept:):X:X Chit ca o sa fiu la serviciu......Atmosfera tot o sa o simt, desi nu o sa fiu acasa, in familie:(

Si eu sunt atasata de spiritul sarbatorilor, desi nu cred ca le-am asociat propriu-zis vreodata cu ceva :))

Nu trebuie sa ma ajungi pe mine din urma cu concursul. De-asta facem pe procentaje - important e cine slabeste cel mai mult din greutatea lui, nu se stie niciodata cand o sa slabesti si tu mult, tocmai ai inceput o dieta noua. Hai, mai mult optimism! :D

happygirldiana 10 nov 2011 16:31:23

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 841902)
Si eu sunt atasata de spiritul sarbatorilor, desi nu cred ca le-am asociat propriu-zis vreodata cu ceva :))

Nu trebuie sa ma ajungi pe mine din urma cu concursul. De-asta facem pe procentaje - important e cine slabeste cel mai mult din greutatea lui, nu se stie niciodata cand o sa slabesti si tu mult, tocmai ai inceput o dieta noua. Hai, mai mult optimism! :D

Simi, sunt foarte optimista, pe bune!:)Dupa cum vei citi mai sus, am renuntat la Rina:D:D Stiiiiu, sunt sucita rau , din vrej:)))Dar consider ca e mai bine, chiar si dupa 3 zile de dieta.

PArca nu ma satur daca nu mananc obisnuitele cereale cu iaurt sau lapte dimineata.Fructe la md nu e chiar ok, asa cum zicceai si tu:D Si asta duce la foamea care ma mistuie seara, la cina:))

PeSeu:Cred totusi ca strang caloriile:)M-a ajutat marul imens mancat la gustare:)Si poate mai rontai o pumn de seminte mai tarziu, sa vedem:-??

Animis23 10 nov 2011 16:38:51

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Spor la sport. E alegerea ta, dar eu as fi zis sa o mai lasi o saptamana - asa cum te-ai obisnuit cu mancatul intre mese te poti obisnui si cu o alta dieta. Fiecare are avantajele si dezavantajele ei, nu cred ca trebuie sa ii anulezi reusitele...dar, faci cum crezi. ORICUM, nu uita ca esti in concurs si ca e vai de capul tau daca nu te tii de treaba sa fii pe minus sau maxim mentinere constant :D Sunt cu ochii pe tine, oficial, frumoaso! :D

happygirldiana 10 nov 2011 16:42:06

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 841914)
Spor la sport. E alegerea ta, dar eu as fi zis sa o mai lasi o saptamana - asa cum te-ai obisnuit cu mancatul intre mese te poti obisnui si cu o alta dieta. Fiecare are avantajele si dezavantajele ei, nu cred ca trebuie sa ii anulezi reusitele...dar, faci cum crezi. ORICUM, nu uita ca esti in concurs si ca e vai de capul tau daca nu te tii de treaba sa fii pe minus sau maxim mentinere constant :D Sunt cu ochii pe tine, oficial, frumoaso! :D

sunt in grafic, promit!;;);;);;)ma simt mai bine stiind ca sunt cu hipocalorica:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:44:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO