forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6088)

Animis23 23 ian 2015 09:44:05

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Felicitaaaari!

Cat de frumos! De-abia astept detalii si sa vedem bebe cum se dezvolta.

Ma bucur mult mult de tot pentru tine, Di. Sa fii sanatoasa si sa te ingrijesti.

Pupici!

happygirldiana 23 ian 2015 09:49:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1372101)
Ma bag si eu ca musca, chestia asta cu sportul e cu dus si intors. Cel mai bine e sa consulti un medic si sa ceri acordul.

Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 1372104)
da, si eu as sta potolita cu sportul :)

Ma gandeam ca pot face low impact 30 days shred sau macar Start walking :-D
Cum spuneam, cu medicul inca nu stiu ce sa fac. Stiu doar ca trebuie sa ajung curand :-D

happygirldiana 23 ian 2015 09:50:54

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 1372105)
Felicitaaaari!

Cat de frumos! De-abia astept detalii si sa vedem bebe cum se dezvolta.

Ma bucur mult mult de tot pentru tine, Di. Sa fii sanatoasa si sa te ingrijesti.

Pupici!

Multumesc, Simi! :*
Da, categoric am grija. Nu mai fumez, pa cafea si cola in prima faza :-)
Fii sigura ca va tin la curent! :* b-)

Prapadeala 23 ian 2015 09:56:01

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
eu as sta pana pe la 8-9 sapt sa fiu sigura ca e sarcina fixata bine. Asta a fost si recomandarea medicului meu

niculina04 23 ian 2015 10:00:01

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Dy felicitariii:x:x
Cauta pe nea google medici ginecologi in zona ta si da tel pt ca stii engleza merge struna,eu aici am fost la ginecolog pt controlul de rutina in 2010 fara prescriptie de la medicul de fam pt ca nu avem pe atunci.....e imposibil ca in Anglia sa nu te primeasca fara med se fam.....Dy curaj mamica,pleaca la o plimbarica si tre sa gasesti o clinica sau un cabinet gineco in drumul tau sau daca nu cauta pe site-ul spitalului nr sectiei de gyneco consultatii ....bafta blondy,:-*>:D<

happygirldiana 23 ian 2015 10:00:07

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 1372110)
eu as sta pana pe la 8-9 sapt sa fiu sigura ca e sarcina fixata bine. Asta a fost si recomandarea medicului meu

Inteleg. Deci sa stau cuminte pana la opt-noua sapt.
Poate suna ciudat, dar nu stiu,mai fac atunci un test sau medicul va spune daca e fixata, daca e bine?

Se pare ca voi pleca de aici mult mai devreme :-D

happygirldiana 23 ian 2015 10:02:46

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de niculina04 (Post 1372112)
Dy felicitariii:x:x
Cauta pe nea google medici ginecologi in zona ta si da tel pt ca stii engleza merge struna,eu aici am fost la ginecolog pt controlul de rutina in 2010 fara prescriptie de la medicul de fam pt ca nu avem pe atunci.....e imposibil ca in Anglia sa nu te primeasca fara med se fam.....Dy curaj mamica,pleaca la o plimbarica si tre sa gasesti o clinica sau un cabinet gineco in drumul tau sau daca nu cauta pe site-ul spitalului nr sectiei de gyneco consultatii ....bafta blondy,:-*>:D<

Sarut mana, Nic!
Asa o sa fac, mai caut, ma interesez. Acum am ocupatie.
Azinoapte nu puteam dormi si am inceput sa caut pe net dar totyi lucreaza cu medic de familie. Sunt niste ciudati si niste suciti astia din toate punctele de vedere.
Poate stie Rozi mai bine, de la fata ei, sa vedem :-D

Multumesc din suflet!

Prapadeala 23 ian 2015 10:05:15

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1372113)

Inteleg. Deci sa stau cuminte pana la opt-noua sapt.
Poate suna ciudat, dar nu stiu,mai fac atunci un test sau medicul va spune daca e fixata, daca e bine?

Se pare ca voi pleca de aici mult mai devreme :-D


Asta se vede la eco, in UK nu cred ca iti vor face. Ideea e ca poti vedea dc te doare ceva, dc sangerezi sau chestii de genul asta. Acum e o perioada delicata, eu chiar nu mi-as asuma riscuri. Nu e nicio tragedie dc timp de o luna nu faci sport. Poate sunt eu mai tematoare si suflu si in iaurt, nu zic nu

LOREDANA99 23 ian 2015 10:14:30

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Sa eviti si baile fierbinti, fara alcool si efort.

happygirldiana 23 ian 2015 10:22:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 1372116)



Asta se vede la eco, in UK nu cred ca iti vor face. Ideea e ca poti vedea dc te doare ceva, dc sangerezi sau chestii de genul asta. Acum e o perioada delicata, eu chiar nu mi-as asuma riscuri. Nu e nicio tragedie dc timp de o luna nu faci sport. Poate sunt eu mai tematoare si suflu si in iaurt, nu zic nu

Miha, toate viitoarele mamici din Anglia, indiferent de nationalitate, de venituri, daca lucreaza sau nu, beneficiaza de servicii complete si complexe.' e mai greu cu inscrierea la medic de familie, ei doar asa lucreaza din cate stiu. Oricum, ma mai interesez.
Da, o sa stau potolita deocamdata. Mi-e si teama sa nu iau prea multe kg si de-asta vreau miscare ca deja sunt huuuuge dasr nici nu vreau sa pateasca ceva mutunache :-)

Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1372120)
Sa eviti si baile fierbinti, fara alcool si efort.

Alcool nu, efort nu. Dar si bai fierbinti? Preferatele mele? :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:23:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO