forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6088)

Jen 03 sep 2011 19:04:39

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 778739)


Bine ai venit,Jen!E prima data cand vorbim,asa-i?:DCe faci?Cum merge dieta?

Da, e prima data cand vorbim.
E ok dieta, non-dieta, nu mai tin dieta, de fapt nici nu am tinut, hipocalorica eu nu o numesc chiar dieta.
E ok acum. Sunt la mentinere. Lucrurile merg bine. Nu am de ce sa ma plang, poate timpul pentru sport e cam putin in perioada asta, dat fiind ca sunt in sesiune, in rest totul e perfect. :D

Tu ce faci? La tine cum merg lucrurile?

happygirldiana 04 sep 2011 08:37:26

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 778973)
O sa iti priasca doua nopti la rand dormite. Daca te consoleaza cu ceva, mie trebuie sa imi vina asa ca am mancat jumatate de frigider azi, numai bine ca nu pot nici miscare sa fac...nu stiu daca imi mai pun 81,2 la ticker. Pana saptamana viitoare ma fac la loc de 85 daca nu pot sa ma pun in curand pe treaba...:((

Buna dimineata,Simi!Se pare ca nu sunt singura care are probleme cu mancarea....Nici eu nu reusesc sa ma pun o data pe treaba....Dar ma gandesc ca la un moment dat ne-om mobiliza noi.Dar cand?

happygirldiana 04 sep 2011 08:39:35

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Jen (Post 778982)

Da, e prima data cand vorbim.
E ok dieta, non-dieta, nu mai tin dieta, de fapt nici nu am tinut, hipocalorica eu nu o numesc chiar dieta.
E ok acum. Sunt la mentinere. Lucrurile merg bine. Nu am de ce sa ma plang, poate timpul pentru sport e cam putin in perioada asta, dat fiind ca sunt in sesiune, in rest totul e perfect. :D

Tu ce faci? La tine cum merg lucrurile?

Buna dimineata,Jen!Nici eu nu numesc hipocalorica dieta:)Pentru ca e mai mult o alimentatie corecta si sanatoasa:)Acum vad ca esti la mentinere,bravo!Nu observasem:)Sa ai bafta in sesiune.La mine merge cam prost acum...Ma lupt cu pofte si cu programul aiurea.Incerc sa ma tin de treaba insa mai mereu cedez.Lucur care pana a ma angaja nu mi se prea intampla.,...Sper doar sa imi revin o data,sa ma ambitionez si sa revin la obiceiurile bune...

happygirldiana 04 sep 2011 08:44:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata!Sa zicem ca ziua asta a inceput ceva mai bine.Sa zicem doar....Mi-am pus alarma la 6 jum,nu am putut sa ma trezesc si m-am trezit la 7 si 10,am fost in graba totala,am mancat pe fuga md-ul,m-am echipat imediat si am venit la datorie.Ma simt cam obosita dar am baut o cafea fara zahar,doar cu un pic de lapte condensat si sper sa ma trezesc.
Astazi dupa serviciu merg la iubi la spital,chiar daca e cam tarziu.O sa iau un taxi pentru a merge acasa,de frica haitelor de caini.Dar daca nu merg azi in vizita la el,maine iar nu ne putem vedea,desi il externeaza,dar o sa fiu lka serviciu de noapte,asa ca ne-am vedea tocmai marti.

Astazi e ceva vajaiala pe aici,avem destui cazati,multi dintre ei pleaca,asa ca am gramada de facturi de facut si bani de incasat:)
Am ceva probleme cu parul,se pare,e sculat tot,se electrizeaza si imi vine sa il jumol,parca sunt curentata:|

Va urez tuturor o duminica placuta si linistita:-*>:D<

Animis23 04 sep 2011 09:18:09

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Sper ca azi sau maine sa ma linistesc cu poftele. Nici nu am mare lucru in frigider, dar...ma tenteaza.

Azi o sa fac o baita calda placuta, poate imi face bine si la spate si diseara sper sa merg la un film cu sora-mea si o prietena. In rest, niciun plan maret. O sa citesc, ca am terminat ieri o carte si vreau sa mai termin azi una :))

Te pup si iti urez spor la treaba, si calm :D

happygirldiana 04 sep 2011 09:25:18

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 779332)
Sper ca azi sau maine sa ma linistesc cu poftele. Nici nu am mare lucru in frigider, dar...ma tenteaza.

Azi o sa fac o baita calda placuta, poate imi face bine si la spate si diseara sper sa merg la un film cu sora-mea si o prietena. In rest, niciun plan maret. O sa citesc, ca am terminat ieri o carte si vreau sa mai termin azi una :))

Te pup si iti urez spor la treaba, si calm :D

De cand sper si eu asa.....Si ca si tine,mare lucru nu am prin frigider dar ma tenteaza....Sunt furioasa pe mine.Ieri a fost o zi buna,am mancat ok,pana acand am ajuns acasa si am mai mancat niste pepene rosu:D Nu mult,dar am mancat....
Distractie placuta si lectura placuta!De cand zic si eu ca termin o carte..:-<Nu ma mai ajunge randul sa citesc....
Calma sunt deocamdata,doar ca mor de cald,deja am urcat de 2 ori scarile pana la etaj,urcat alert:D Macar atata miscare sa fac:D;;)

Animis23 04 sep 2011 09:32:26

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 779344)


De cand sper si eu asa.....Si ca si tine,mare lucru nu am prin frigider dar ma tenteaza....Sunt furioasa pe mine.Ieri a fost o zi buna,am mancat ok,pana acand am ajuns acasa si am mai mancat niste pepene rosu:D Nu mult,dar am mancat....
Distractie placuta si lectura placuta!De cand zic si eu ca termin o carte..:-<Nu ma mai ajunge randul sa citesc....
Calma sunt deocamdata,doar ca mor de cald,deja am urcat de 2 ori scarile pana la etaj,urcat alert:D Macar atata miscare sa fac:D;;)

Lasa,lasa, fa miscare acolo! :D

happygirldiana 04 sep 2011 09:35:31

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 779353)
Lasa,lasa, fa miscare acolo! :D

Asa fac:);;)

happygirldiana 04 sep 2011 12:06:41

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Am luat un pranz buuuun!!De mult nu am mai mancat cua sa pofta,nici macar cand imi era pofta de dulce;))Am mancat o salata cu broccoli,ton, un pic de telemea de vaca si rosii.M-am ghiftuit.Acum pazesc pe aici,ma plictisesc:)Si de plictiseala beau ceai negru,o sa ma mut la baie cat de curand:))

cris17 04 sep 2011 12:58:32

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 779481)
Am luat un pranz buuuun!!De mult nu am mai mancat cua sa pofta,nici macar cand imi era pofta de dulce;))Am mancat o salata cu broccoli,ton, un pic de telemea de vaca si rosii.M-am ghiftuit.Acum pazesc pe aici,ma plictisesc:)Si de plictiseala beau ceai negru,o sa ma mut la baie cat de curand:))

Sa-ti fie de bine!:D
Trebuie sa gasesti ceva de facut, sa nu te mai plictisesti, ca din cauza asta iti vine sa tot rontai :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:11:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO