forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6088)

lidiuta 29 iul 2020 13:59:13

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
1 ataşament(e)
Cana mea de la serviciu arată aşa şi am şi bol cu acelaşi model.:)

happygirldiana 30 iul 2020 08:07:46

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata!
Cantarul meu cred ca o ia razna. Desi aseara era la 82.6, al surorii arata 82.5, azi arata 84.3. Ma baga in sperieti fluctuatiile astea! Si diferente atat de mari!

Ieri mic dejun - cafea, un pumn de arahide
Pranz - dovlecel pane, coasta de miel la grill, jumatate de felie de paine si o lingurita de mujdei de usturoi
Cina - lubenita, 3 biscuiti de casa
Sport - 30 min Fat Blaster

Azi din nou sport, din nou plaja si balaceala. Incerc sa ignor cantarul.
O zi frumoasa!

Zoe 30 iul 2020 10:46:24

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1451479)
Mi-a dat de cap foliculita asta. Indiferent de ce flosesc pt epilare, imi distrug picioarele. Arata horror pielea mea. Si in fata un pic, dar la spate e groaza...

ai încercat, între epilări, să-ți faci gomaj cu zaț de cafea cu ulei de măsline?

Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1451484)
Nu doar eu am drag de cani? :))) As cumpara cani de pe oriunde ma duc :)))

subscriu. acum o lună am constatat că dulapul de bucătărie suspendat, în care am cănile și paharele, e complet flambat, așa c-am scos jumătate din cănăraia de acolo și am mutat-o în cămară.

happygirldiana 30 iul 2020 10:55:50

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1451492)


ai încercat, între epilări, să-ți faci gomaj cu zaț de cafea cu ulei de măsline?



subscriu. acum o lună am constatat că dulapul de bucătărie suspendat, în care am cănile și paharele, e complet flambat, așa c-am scos jumătate din cănăraia de acolo și am mutat-o în cămară.

Mai fac gomaj, da, pastrez mereu zatul de la cafea dar in afara de faptul ca lasa pielea moale si catifelata, nu am vazut imbunatatiri... am tot zis ca merg la dermato. E mult prea urat ce e acolo...

Cat despre cani... cand nu mai am loc, mut la mama :))) Cumpar altele, mai duc din cele vechi la mama. Nu are nicio.logica ce fac dar...microbul e microb :)))

lidiuta 30 iul 2020 11:00:09

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Nu mai cumpăr căni, nu am unde să le ţin. În timp se adună în casă şi de la pomeni, moşi etc. :D

Zoe 30 iul 2020 11:10:49

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
eu nu mă pot abține - iar când mă abțin, primesc de la prieteni, că mă știu căpiată după căni, prosoape și șosete :D

happygirldiana 30 iul 2020 20:41:41

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Vaaaai! Ce arsita azi! Si ce-mi plaaaace! :)):))
Am fost la plaja din nou si pentru prima data bronzul meu arata a bronz, nu sunt rosie ca racul, ca in fiecare an :)) Linciureala, balaceala si soare!
Am avut grija, inainte de plaja, sa bag 45 de min de Tj, ca stiam ca la intoarcere mi-e lene :)) Asadar cu sportul sunt in grafic si azi.
Mic dejun - si azi doar cafea
Pranz - iahnie de fasole, o felie de paine si una de branza de capra
Cina - salata de rosii, castraveti si ceapa, branza de capra, cativa pai de cartofi prajiti din farvuria celui mic :)) si doua feliute de salam de-care-o-fi-fost.
Ziceam ca incep masajul la mainile astea moi dar astaseara nu mai, nu mai am chef.
Lenevesc la tv, ai mei au plecat la o tura cu bicicleta :D
Maine la tara, ne reapucam de baie, gata pauza si neprevazutele.
Seara buna!

lidiuta 31 iul 2020 11:34:59

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
O zi frumoasă, Diana!:)

happygirldiana 03 aug 2020 07:34:08

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Greu, merge greu slabirea. Dupa un weekend petrecut la tara, culmea, conform si cuminte si dupa o saptamana cu 4 zile de sport, 81.9 (de la 82.2 duminica trecuta). Putin mai greu, dar e tot scadere. Dam inainte, nu ne descurajam.
Azi plec la bunicii mei, dar revin acasa deseara si pana vineri dupa amiaza sunt acasa, ma potolesc. Merg sa tund gazonul si sa mai fac una alta, in lipsa parintilor si spre bucuria piticului.
Sa aveti o saptamana frumoasa!

happygirldiana 04 aug 2020 08:56:04

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata de acasa :x
Caldut si azi, iubesc vremea asta. Sper sa ramana timp pentru plaja, dupa ce imi termin treburile.
Azi gatesc o tocanita de legume, m-am intors de la tara cu rosii, dovlecei, vinete, ardei, toate proaspete si trebuie sa ma ocup de lada frigorifica, e plina de gheata si nu are dezghetare automata :))
Sport mai tarziu, apoi cu copilul, poate plaja, poate plimbare, ramane de vazut.
Sa aveti o zi frumoasa!

happygirldiana 07 aug 2020 10:41:19

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Mai am weekend-ul de tronoiala si de luni sunt acasa. Miercuri am plecat cu copilul la bunicii mei, am facut bulion, am smuls iarba, am legat vita pe bolta. Aseara am revenit acasa si am picat rupta. Azi plecam la socrii mei, ne intoarcem duminica. Cand sunt plecata nu reusesc sa ma tin de sport, de alimentatie corecta... Fluctuez, 81,8-82,5...
De luni e sotul in concediu, nu plecam niciunde, stam acasa, vom petrece timp impreuna, plimbari, Dunare etc.
Ma simt obosita cu toate astea...

feelix 10 aug 2020 11:30:08

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Servus Diana! Mai citesc și eu ocazional pe aici pe forum. Activitatea este foarte slabă pe aici. Multe fete au plecat. Dar mă bucur că mai aveți voi activitate.
Ce frumos este ca aveți Dunărea aproape!
Vacanță plăcută!

happygirldiana 10 aug 2020 18:36:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de feelix (Post 1451577)
Servus Diana! Mai citesc și eu ocazional pe aici pe forum. Activitatea este foarte slabă pe aici. Multe fete au plecat. Dar mă bucur că mai aveți voi activitate.
Ce frumos este ca aveți Dunărea aproape!
Vacanță plăcută!

Te salut, Feli! Ma bucur sa te vad!
Intr-adevar, e cam pustiu pe aici. Si eu am disparut o lunga perioada, dar se pare ca doar forumul ma poate ajuta mereu :)) Sper, de data asta, definitiv. Desi merge cam greu momentan.
E cald afara, frumos, facem plimbari multe, drumuri cu treaba la tara si cand ajung acasa imi vine greu sa fac sport, mai ales dupa o zi de plaja :D
Da, stau la nici 2 km de Dunare, 5 minute cu masina, cat traversez centrul orasului. Vara asta am mers mai des, se cunoaste si pe piele dar anii trecuti nu prea obisnuiam. Ba prea multi tantari, ba plaja neamenajata plina de buruieni, ba Dunarea foarte crescuta.
Chiar azi am fost la plaja si tare placut a fost, speram sa mai tina vremea buna saptamana asta, ca tot e si sotul in concediu, sa profitam impreuna de balaceala :))
Te pup si sper sa ne mai citim.

happygirldiana 11 aug 2020 04:51:57

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata!
Treaza dis-de-dimineata, beau o cafea si gatesc, ca de doua zile mancam numai uscaturi si numai ce se gaseste pe acasa.
Azi mergem toti trei la pescuit si vom ramane peste noapte, cu cortul. Si e cea mai buna modalitate de a afla daca celui mic ii place sau nu sa doarma la cort, pentru urmatoarele excursii :D
Deci, sport zero si azi.:-s Dar macar il vad incantat pe cel mic, care abia astepta sa vina concediul lui tati sa petrecem zilele impreuna, in familie :x

lidiuta 11 aug 2020 11:14:50

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Salutare! Esti plina de energie de la prima ora, super! Excursie placuta!

happygirldiana 14 aug 2020 09:36:30

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Nimic nou sub soare la mine. Pana acum a fost o saptamana asa frumoasa, e bine cu totii acasa. Mai avem weekend-ul asta impreuna, apoi de luni sotul reia serviciul si raman doar eu cu piciul acasa.
Am fost cu cortul, ne plimbam mult, plaja si balaceala la greu, plecati de acasa toata ziua.
Sport nu am mai facut de nu mai stiu cand, de mancat nu mananc mult dar nici exemplar. Ma bucur ca reusesc sa ma mentin la 82 de kilograme. De regula, cum ma abateam putin de la "reguli" incepeam sa urc si la cantar. De data asta cred ca i-am dat timp organismului sa se obisnuiasca cu greutatea asta.
Trebuie sa reiau, oricum, cat de curand sportul ca sa scap si de restul kilogramelor. Sunt cam la mijlocul drumului, cam la jumatate. Ce o fi de la 70 incolo vedem, dar deocamdata acolo as vrea sa ajung.
Nu arat grozav, dar ma bucur ca nu mai sunt la fel de complexata cum eram prin martie, nu mai sunt asa suparata cand trebuie sa ies afara, din cauza colacului care nu mai incapea in haine. As zice ca ma simt ceva mai bine in pielea mea, un pic mai increzatoare, desi sunt totusi la o greutate mare.
Sa aveti un weekend linistit si frumos va doresc!

Zoe 14 aug 2020 10:11:04

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
chiar e foarte bine că-ți dai timp de acomodare cu noua greutate! eu am sărit etapa asta și rău am făcut.
weekend răcoros! >:D<

happygirldiana 17 aug 2020 10:43:30

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Gata concediul sotului. Asa bine a fost cu el acasa :x;;)
Saptamana asta sunt singura acasa pana isi termina el programul, copilul e in vacanta la socrii mei, a intrat mama soacra in concediu si a plecat acolo inca de vineri dupa amiaza. Daca tot e el plecat,trecem la treaba si ne apucam de zugravit, bucataria are nevoie urgenta de asta.
Incerc, de azi, sa reintroduc si eu sportul in program, ca tot am terminat cu plaja zi de zi, cu iesirile cu cortul. Azi 20 de minute, maine 30 si tot asa.
La mancare nu am mult de umblat, nu mi-am facut de cap in perioada asta. Am mai sarit calul dar am mancat destul de sanatos, exceptie facand painea, care a fost mai multa decat de obicei.
Incep sa-mi notez din nou in Yazio, e gol, saracul, in ultimele doua saptamani :)))
Sa avem o saptamana frumoasa!

happygirldiana 18 aug 2020 08:17:08

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Misiune imposibila azi. Trebuie sa cumpar un cadou pentru baiatul nasilor nostri, implineste 11 ani. E varsta aceea cand nici jucariile nu I se mai potrivesc, dar nici lucrurile pentru adulti. Plus ca in generatia noastra te bucurai de orice primeai la 11 ani, acum, copiii sunt mai...nu stiu cum. El are de toate, nu stiu ce as putea sa ii cumpar :-s
Dat fiind ca ne-au invitat la aniversarea copilului, azi luam piticul acasa pentru a veni si el cu noi, apoi cred ca il ducem inapoi la tara.
Azi acasa, gatesc, fac paine si... cam atat.
Zi frumoasa!

Zoe 18 aug 2020 12:02:44

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
o carte drăguță pentru vârsta lui? am înțeles că au apărut duium de cărți simpatice în ultimii ani

nikytour 18 aug 2020 12:38:51

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Este o idee buna cu cartea, dar daca ii place să citească. Copii la vârsta ( și părinții) asta prefera un plic cu bănuți sau un card cadou, sau ceva de firmă (rucsac pt școala, tricou, trening, etc, in funcție de buget). Ar mai fi si jocurile de societate ( gen Monopoly, activity, uno, etc)
PS fiică-mea are 12 ani jumate și eu că mama care o cunosc nu risc sa ii cumpăr nimic fara sa o întreb.

happygirldiana 18 aug 2020 16:34:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
I-am luat un ceas de mana. Sper sa ii placa. Nu ii place sa citeasca, jocuri video joaca dar nu stiu ce are si ce nu, cu banutii in plic nu am vrut sa mergem pentru ca nu cred ca ar fi apreciat cine stie cum (parintii).
Ramane de vazut daca l-am nimerit :)

happygirldiana 24 aug 2020 06:28:12

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata!
Ultimele 2-3 saptamani, dupa cum am scris si zilele trecute aici, au fost fara sport, cu alergatura multa,activitati la tara dar alimentatie corecta. Si abia acum imi autoconfirm ca alimentatia e cea care conteaza in mare parte in slabire, iar daca ii adaugi si sport ai rezultate si mai bune. Nu am slabit, e drept, dar mancand corect, reusesc sa ma mentin. Azi la cantar 81.8.
Sunt cam obosita, e drept, weekend-ul asta am fost la tara la parintii sotului, azi mergem la bunicii mei, avem ceva treaba acolo, gazon, butoaiele de vin de pregatit ca se apropie culesul viilor :)) Niste lemne de taiat b-) Incerc sa tin pasul si deocamdata vreau sa reusesc sa ma mentin in continuare. As vrea, totusi, sa fac macar un pic pe bicicleta , ca tot e la tara, dar sa vad cum stau cu celelalte sarcini pana la finalul zilei :))
Mai arunc cate un ochi aici, dar cum nu prea am noutati, nu am ce scrie...
Va doresc o saptamana frumoasa si productiva!

happygirldiana 01 sep 2020 10:03:00

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Inca o saptamana s-a dus, abia a trecut. N-am stat deloc acasa, am fost la bunicii mei saptamana trecuta iar in weekend la parintii sotului. Muraturi, gemuri, dulceturi, treburi prin curte. Imi place sa imi ocup timpul. E aproape gata si baia la socrii mei, weekendul asta racordam la apa si gata. Peste doua saptamani cred ca urmeaza culesul viilor si apoi incepe gradi, se pare :-/
Acum suntem acasa, gatesc, fac paine, fac curatenie ca de cand nu am.mai aspirat aici, cred ca nu mai stiu cum se face :)))
Am depasit putin tickerul, in sus, 82.2. Astept momente de liniste sa ma apuc si eu de sport, din nou. Momentan, seara pic rupta, dorm ca un bebelus :)))
Voi ce ati mai facut?
Sa aveti o zi frumoasa si o luna cu spor!

happygirldiana 14 sep 2020 08:09:06

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata!
Mi-am lasat copilul la gradinita, cu emotii si eu, si el. A pasit atat de timid si oarecum descurajat ca a fost intampinat de asistenta, doar, ca nu l-am insotit pana in clasa. Dar sper sa fie bine, vreau sa cred ca va fi bine. Am un amestec de sentimente in dimineata asta...
El la gradinita, eu acasa, reiau "contorizarea" caloriilor si sportul. Ne-am linistit cu drumuri si agitatia, sunt acasa si am timp si de ale mele, de acum.
Mic dejun, azi, lapte cu un pumn de cereale Nesquick, ramase de la micul dejun al copilului si o cafea cu lapte.
Am 81.5 kg si sper sa incep repede sa dau jos, din nou. Ma bucur ca am reusit sa ma mentin si ca am invatat sa fiu cumpatata si sa fac alegeri sanatoase sau cat mai sanatoase, desi in ultimele doua saptamani am tot mers la aniversarile nasilor, mosilor, copiilor lor, a copilului meu.
Dupa ce termin cu stransul si asezatul prin casa, bag o tura de sport si-i gata programul la gradi, merg sa iau copilul.
Sa aveti o zi frumoasa, copiii vostri sa aiba un an scolar bun cu succes si curaj.

happygirldiana 15 sep 2020 06:13:29

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata!
Ieri la pranz un sandvis, la cina ciorba de perisoare.
30 de minute stepper si plimbare de vreo 12000 de pasi.
Azi duce sotul copilul la gradi, eu gatesc si imi fac sportul si ma vad cu o prietena de care imi era tare tare dor :)
Dupa amiaza probabil vom face si cu copilul o mica plimbare.
O zi buna!

happygirldiana 16 sep 2020 08:42:19

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Neata!
Mi-am inceput ziua cu o cafea si cu 30 de minute TJ fat blaster. Urmeaza un dus, un fruct si fug la gradinita, sa iau copilul. Saptamana asta sunt presata de timp dimineata, stau pana la 11 copiii la gradinita, deci la 10 jumate deja trebuie sa ma pregatesc de plecare, o ora conteaza.
Pentru pranz ciorba de perisoare, pentru cina mazare.
Si, bineinteles, plimbare.
Ieri cam haos cu mesele , sport zero dar cu plimbare de 11000 de pasi. Vreau 80 cat mai curand si pentru asta trebuie sa ma disciplinez ca la carte!
Zi buna tuturor!

happygirldiana 17 sep 2020 06:06:31

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Alergatura de ieri m-a dat peste cap si am picat rupta aseara, am dormit bustean toata noaptea dupa mult mult timp.
Desi copilul abia a inceput gradinita, am mers la scoala si am vorbit cu viitoarea invatatoare pentru clasa 0, pentru ca e nebunie si "bataie" pe invatatori. Am aflat ieri la gradinita ca majoritatea parintilor au discutat si "rezervat" loc pt copiii lor la scoala inca din vacanta. Asa ca am mers si m-am sfatuit cu doamna la care as vrea sa mearga si, intr-adevar, bine am facut pentru ca listele sunt deja formate. Si da-i plimbare pe jos, pentru ca masina are probleme, prin soarele de 3 jumate dupa amiaza, apoi ceva treaba in oras... Ce mai, 14000 de pasi ieri.
Acum cafea, dupa ce duc copilul la gradi, sport si gatit iar dupa gradinita probabil iar un pic de plimbare cu copilul si nepotica. Dar imi place, ca am zilele pline si active iar eu ma tin de program.
Ieri mic dejun - cafea si un mar
Pranz - ciorba de perisoare si doi wasa
Cina - mancare de mazare, doi wasa, gogosar murat si un pahar cu bere neagra
Sport 30 de min TJ fat blaster.
Pentru azi, vedem.
Zi buna!

happygirldiana 18 sep 2020 08:26:23

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Ieri eram la 81.2, azi la 83.7 :-/Uite, cand vad faze de-astea ma apuca toti dracii!
Si deja sunt intoarsa pe dos de ieri, copilul deja a racit si nici nu s-a incheiat prima saptamana de gradinita. Inca de ieri s-a trezit cu dureri in gat, iar pana seara s-a umplut de muci, stranut cu zecile si tuse usoara... Febra nu si sper sa nu faca. Azi ar trebui sa il duc la tara la socrii mei, ca sa pot merge cu sotul la tara, la bunicii mei, sa culegem via, dar acum.. nu mai sunt sigura, avand in vedere ca e racit...
Ieri la pranz am avut ou pe plita si legume la tigaie, iar la cina snitel de porc si doua linguri de piure de cartofi.
Sport 16 minute Fitness blender si 20 minute Tj.

nikytour 18 sep 2020 09:42:49

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Nu ii dai nimic pt imunitate? Eu îi dădeam fetei când era mică bronhovaxom. Acum îi mai dau in sezonul gripei doar vitamina c.
Sănătate!

happygirldiana 23 sep 2020 09:01:12

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Credeam ca o data cu inceperea gradinitei, o voi lua si eu pe drumul cel bun, dar e greu. De dimineata, de cand pleaca baiatul la gradinita, pana la 12, cand il iau, abia daca apuc sa gatesc si sa fac ordinea zilnica in casa. Trei zile am reusit sa fac sportul de dimineata si sa mananc ceva mai curat. Dar parca nu reusesc sa imi fac ordine in program, sunt tot pe fuga, tot anapoda si e frustrant. Dupa ce il iau de la gradinita, sunt deja obosita, stau putin cu el, pregatesc cate ceva pentru pachet, a doua zi si e gata ziua...
Zilele astea am fost si racita, vad ca ma lasa, doar mai tusesc putin, dar azi m-am trezit din nou cu o mica criza de rinichi, probabil am mai eliminat vreo piatra sau nisip, habar nu am, ca prea am avut dureri urate. Le-am calmat cu medicamente. E deja 10, ma ocup un pic de unghii ca arata ca dupa... culesul viei, ceea ce am si facut in weekend...

Nicky, nu prea i-am dat pt imunitate, o sa incep sa ii dau din nou Vitamina C, dupa muuult timp. Din ce o auzisem pe dna doctor a lui, nici suplimentele astea pt imunitate nu sunt cine stie ce si ar putea sa ii faca mai mult rau, pe termen lung, decat bine. Habar nu am...

Cantarul meu tot peste 83 este, deci m-au afectat aniversarile si chefurile din ultima vreme, dar si lipsa sportului. Sunt dezamagita dar asta e... deocamdata am ca obiectiv sa ajung din nou la ticker apoi mai vedem.
Sa aveti o zi buna!

lidiuta 23 sep 2020 12:18:59

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
O zi bună şi multă sănătate!>:D<

happygirldiana 23 sep 2020 20:15:21

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Mic dejun - 2 buchetele conopida pane si 2 castraveti, 1 cafea cu lapte
Pranz - iahnie de fasole cu kaizer, rosie, castravete, 2 briose aperitiv
Cina - ciorba de varza cu carne de rata

Sport - 44 de minute TJ mix 2 azi.
Plus plimbare si 13000 de pasi cu copilul.
Mi-am facut si de azi de lucru, ba curatenie in debara, ba cutia de detergenti a masinii de spalat, ca tot o aman de mult prea multa vreme, ba raftul din balcon, zi plina si azi.
Ma bucur ca mi s-au calmat durerile de spate.
Vedem maine ce mai e.
Seara buna!

happygirldiana 24 sep 2020 08:17:26

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata!
Am dus piticul la gradinita, am framantat paine si pana cand dospeste, bag o tura de sport.
Mic dejun azi, wasa cu zacusca.
Nu gatesc nimic azi, mancam "resturi" din zilele trecute.
Sa aveti o zi buna!

happygirldiana 24 sep 2020 09:17:36

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Turbo jam - 20 minute
Hiit Tf - 15 minute.
Incerc sa scriu aici cat de des pot si cum imi fac un pic de timp. Asa reusesc sa ma tin de treaba :)

happygirldiana 24 sep 2020 20:38:07

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Mic dejun - wasa cu zacusca
Pranz - ciorba de varza, carne de rata, paine proaspata
Cina - pizza (cam multa, dar e prea tarziu acum pt regrete :)))
Sport 15 min Hiit Tf, 20 min Tj


Am calcat pe bec la cina. Cel mic a tot cerut pizza zilele astea si astaseara am luat si...am si mancat. Si destul de tarziu. Asta e. Maine mai cu limita. Fie e foarte vizibil, fie astea 2 kile castigate in asa scurt timp (pt ca pana pe 14 arata cantarul inca 81,5) imi stau mie pe creier si le vad foarte bine in oglinda. Eram mai dezumflata, burta mai "supta", mijlocul mai mic, acum parca sunt cea de la 93 de kile:-s
Maine dupa amiaza mergem la tara, iar... de data asta la parintii sotului. Nu se mai termina treburile, sa stam si noi acasa, linistiti, doar noi...

happygirldiana 25 sep 2020 08:46:40

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata!
Cu Tj Fat blaster mi-am inceput ziua, 30 de minute intense.
Am niste facturi de platit, ceva treaba prin oras, merg sa iau, apoi, copilul de la gradi, iar dupa amiaza plecam la tara. Nu stiu ce timp voi avea, asadar, sa scriu aici. Cel mai probabil, duminica voi reveni.
Trebuie sa am un weekend cuminte si cumpatat.
O zi de vineri frumoasa si un weekend minunat va doresc!

happygirldiana 28 sep 2020 11:31:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Nici nu stiu cum a zburat weekendul asta si ziua de azi.
Am fost la tara, am venit aseara. Am fost exemplara cu mancarea, in schimb, nu am facut sport, dar macar am avut pasi cu miile, zilnic.
Azi de dimineata am mers la piata dupa conopida, ardei , castraveti, telina, am pus la murat, ceva treaba pe acasa si tocmai am ajuns de la gradinita.
La mic dejun azi am mancat o felie de pizza brasoveana cu branza dulce. Si o cafea cu lapte.
E luni, a fost zi de cantar, am ajuns la 81.9 kilograme. Mai am un pic pana ajung la ticker.
Azi la pranz inca nu stiu ce mananc, ma hotarasc in jumatate de ora, iar la cina mamaliga cu branza si smantana.
Zi frumoasa!

happygirldiana 28 sep 2020 18:36:00

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Mic dejun - 1 felie de pizza cu branza dulce
Pranz - wasa cu branza de capra si salata de vinete
Gustare - 1 mar, un pumn de fistic
Cina - mamaliga cu branza si smantana

Fara sport azi, ca de inceput de saptamana :-s
Tocmai am terminat de razuit niste mere, gutui si dovleac placintar pentru congelator. Razuitul ca razuitul ca am rezolvat cu robotul dar curatarea lor... maaaama!
Maine sport sigur, ii gasesc eu loc.
Noapte buna!

butterfly30 28 sep 2020 18:40:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Săptămâna trecută am făcut sport doar de 4 ori, săptămâna asta ar trebui sa mai schimb un pic tipul de sport ca de acum se obișnuiesc mușchii și nu mai da mari rezultate.. Trebuie putina variație, doar ca sunt rupta de oboseala și nu am energie de ceva nou, alea le fac pe pilot automat :)):)):))


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:45:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO